Malé královny krásy (TV pořad)

• Česko

Caparti a čelenky

Toddlers and Tiaras

Malé kráľovné krásy

Reality-TV

USA, 2009, 42 min

Jonathan Hale
  • hallelluja

Vždy som myslela, že to najhoršie, čo sa môže dieťaťu stať je, keď vyrastá v prostredí náboženského fanatizmu. Omyl. Ešte sa môže narodiť jebnutej kravke v USA, ktorá si svoje dievčatko modeluje pre súťaž krásy Toddlers&Tiaras. Čo bude nasledovať, vy blázni? Reality show na spôsob Nevesty pre milionára, kde prominentný pedofil venuje víťaznej prdelke jej prvé zneužitie?(31.7.2014)

• Linda.csfd

No to mi vypeckuj rybíz. Jasně viď, proč nepřeskočit celé rozkošné nevinné, sladké dětství a neskočit rovnou mezi zoufalé, hloupé, single pindulíny ze Sexu ve městě. A aby děcka nevyváděly a neplakaly, tak jim rodiče neustále nakukávají, že právě ony jsou ty nejkrásnější ze všech, ale jak jim potom vysvětlí, proč nevyhrály?(15.12.2014)

• -bad-mad-wolf-

Ne že bych viděl něco špatného na tom, že si maminka chce hezky obléknout dcerušku a nechat v ní pomocí soutěže krásy vyklíčit základy zdravého sebevědomí a soutěživosti... kdyby to ve skutečnosti nebyla odporná maškaráda, v níž mají matky místo zorniček znaky dolaru. Dívat se na minizrůdičky, kterak jsou načesávány důkladněji než chovní pudlové před výstavou, je bezbřeze hnusoidní a zvratkoidní. Pokud se děcka během dospívání nezmátoří, pak doufám, že se všechny ty krávy matky budou za trest dívat na svoje miláčky v katalogu pornoprádla.(22.12.2014)

• dvopet

Nenechte se mýlit, z profesionálního hlediska - daného TV formátu - je tahle reality show vytvořena dobře. Nekomentuje, dokonce bych řekl, že ani s těmihle zrůdnostmi, které chystají na dcery jejich vlastní matky (a hrdě tomu říkají dětské soutěže krásy) tak úplně nesouhlasí. "Jen" ukazuje. A to takovým způsobem, že dokonale demaskuje patologické principy (to snad ani jinak pojmenovat nejde), na kterých je celá tahle obskurnost založena. Bohužel tu při hodnocení dochází k úplné záměně obsahu za formální prostředky show, ale já se nedivím, protože tuhle činnost rodičů páchanou na dětech rovněž naprosto odsuzuji.(6.1.2015)

• Agent006

V dnešní zkažený moderní době považuju tuhle věc za jednu z nejzvrácenějších a téměř rovnající se znásilnění. Aneb jak vymejt malejm holčičkám mozky už od útlého věku.(22.11.2014)

• - Negativní reakce se snesly také na matku, jež v jedné z epizod Malých královen krásy vycpala hrudníček své dcery tak, aby vypadal jako partie známé country zpěvačky Dolly Parton, nebo její kolegyni, jež po dceři chtěla, aby na soutěžním pódiu kouřila falešné cigarety. (Zdroj: TV Prima)

• - Malé královny krásy se během vysílání na amerických obrazovkách nevyhnuly kontroverzi. Vyvolaly ji kostýmy některých soutěžících a názor psychologa, že podobné dětské soutěže krásy nejsou pro jejích účastnice hrou, ale tvrdým tréninkem v co nejvěrnějším napodobování dospělých protějšků. Další odborný názor zněl, že rodiče mají své děti chránit a uvědomit si, že televizi sleduje kde kdo – i pedofilové. (Zdroj: TV Prima)