• slovenský

Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi

USA, 2012, 110 min

Dostavilo se velice příjemné mrazení. Derricksonova režie mě v minulosti zrovna neseděla, ale tentokáte jsem spokojený. Celá ta mylotologie s Bughuulem byla zajímavá. Několikrát jsem se solidně leknul. Naštěstí tento horor přichází i s něčím mnohem víc než jsou jen laciné lekačky. Má to napětí, nápad a spád. Za velké plus považuji obsazení hlavní role známým hercem. Díky tomu vytasil Sinister podstatný trumf z rukávu.(13.2.2013)

Sinister není originální. Rozhodně ne námětem. Je tu ale několik věcí, které jeho tvůrci nezanedbali a já jim za to děkuju: na to, že směle zapadá do mainstreamu současného mysteriózního hororu, netrpí většinou dementních a nepochopitelně se znova a znova opakujících lapsů většiny jeho kolegů. V prvé řadě je přímočarý, (překvapivě) docela syrový a příjemně originální alespoň co se využívání zaběhnutých klišé týče. Chování postav je poměrně pečlivě vyargumentováno a dává většinou smysl (ani nevíte, jak dlouho jsem toto o hororu nenapsal!). Zkrátka, hloupost postavy vychází z jejího charakteru, (nejen) afektové jednání uvěřitelně reflektuje tu kterou situaci, ze které vychází a vůbec ve scénáři rozehrané dějové pochody nevytváří dojem od reality odtrženého divadla s loutkami, kde každá žije ve svém soukromém vesmíru bez kontaktu s těmi ostatními a lidským naturelem vůbec. Někdy si říkám, že scénář píšou mimozemské bytosti nebo geekové, kteří celý život marně tápou, co to ten člověk, který se vyskytuje v jejich veledílech, vlastně je (filosofové mají zakázáno tuto větu napadat, ještě lépe vůbec vnímat). ___ Není to terno. Kdybych se nesetkal v poslední době s tolika braky, asi bych šel na tři hvězdičky, protože, znovu opakuji, o nic objevného tu nejde. Na druhou stranu, když všechno šlape, znamená to často víc, než když jde o nálož alternativy.(2.4.2013)

• fauxthum

Ach jo.(17.10.2015)

• - Film sa natáčal v Los Angeles v Kalifornii a na Long Islande v New Yorku. (Laslo)

• - Způsob přípravy kávy, na kterou si hlavní hrdina ve filmu "velmi potrpí", se jmenuje french press. Při tomto způsobu přípravy kávy se zalije mletá káva horkou vodou, nechá chvíli vylouhovat a potom se káva scedí sítkem, které se stlačuje seshora. Výsledkem je lógr na dně nádoby a čerstvě uvařená káva nad sítkem, káva se hned slije do šálku. (Rollo_Tomasi)

• - Skoro na začátku filmu vidíme Ashley (Clare Foley), jak maluje na zeď holčičku červenou barvou. V dalším záběru již však můžeme spatřit bílou barvu tam, kde předtím byla červená (civrss)