• slovenský

Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie, 2012, 110 min

• LIVINGDEAD

10% - Bu, bu, bu s promítačkou, tak to opravdu nemusím! Jediné, co bylo strašidelné, tak škorpión a had na půdě. Jít na to do kina, tak udělám harakiri.(25.11.2012)

Svěží závan ve stojatých vodách hororové scény posledních let. Atmosféra i příběh gradují ruku v ruce po CELOU dobu filmu a to je, myslím, punc kvalitního hororu. Určitě velmi silný nadprůměr a druhá projekce povinností - 80%. PS: uplynul téměř týden od premiéry a návštěvnost tohoto filmu v našich kinech je výsměchem tvůrcům. Lidi vyprdněte se na upíry a zajděte si na kvalitní mysteriózno.(6.11.2012)

No, řeknu vám, neměl jsem po téhle návštěvě strašidelného domu klidné spaní. Pořád mi v uších hučela ta dokonalá (i když jako soundtrack asi neposlouchatelná) kakofonie zvuků a odevšad vykukoval pan Bubák. Sinister je možná další z řady o obyčejných strašidelných domech, kterých je v hororovém filmovém žánru nepočítaně (nebo to snad někdo spočítal?), ovšem ty hrátky s temnotou a ponurou plíživou atmosférou z něj dělají klenot ve svém žánru.(22.12.2012)

Keď sa Scott Derrickson naučí gradovať plné stopáže a nielen scénky, tak bude phán. Finále bol vážne len taký dojazd z nutnosti. Dosť škoda. 70%(3.2.2013)

Jeden z najlepších horrorov poslednej dekády. Dobrá zápletka (-rozumej tradičná horrorová, nenáročná), schopná réžia, ktorá pri intenzívnych ľakačkách využíva zaujímavé uhly kamery, detaily a hlavne presný strih. Herci v tých najextrémnejších scénach naozaj vyzerajú akoby prešli peklom, čo rozhodne pridáva na realistickosti a atraktivite. O hereckých výkonoch samotných, nejakej chémii medzi sa však hovoriť nedá, ale myslím, že to nieje tak relevantný faktor. Dôležitý bol faktor strachu a ten bol vybičovaný do extrému. Takže za horrorovú nádielku odo mňa veľká spokojnosť. 90%.(3.4.2015)