• slovenský

Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie, 2012, 110 min

Přes tak velké Očekávání Přišla naprostá Prázdnota.. Já nevím.. ale tohle byla spíše Rodinná Kriminálka než li HOROR! Za celý film se nestalo nic.. co by mně nadchlo .. Záběry na 8mm páskách byli Cenzurovány.. takže vůbec nepřišli šokující a časem i otravné a pro náročného diváka, jako jsem já i nezajímavé !! Film neobsahuje lekačky, krev.. neobsahuje vlastně NIC .. celé to táhne pouze ZVUK.. Podotýkám domácí Kino bylo téměř na plné Koule !! Konec ? Takhle zpackaný konec jsem ještě neviděl.. žádné Velkolepé Finále se nekonalo! Grr mám Zlost !! Ještě mám výtku k Obrazu .. Film působí strašně levně a staře a to mě sralo !! Naštěstí jsem rád, že jsem nešel do kina, jelikož jsem o nic nepřišel! Jako Krimi Film Ok . .Jako Horror mě to těžce minulo !(25.12.2012)

• Dudek

Kruh šmrncnutý 8mm. Po delší době zase zajímavý horor s pseudokriminální zápletkou. Přestože se Derrickson křečovitě drží známé hororové osnovy a vůbec ničím nepřekvapuje, daří se mu překvapivě slušně budovat atmosféru. Zde bych vyzdvihl um Christphera Younga, který se stává současnou jedničkou na poli áčkových hororových snímků. Škoda, že s blížícím se závěrem veškeré kouzlo, které tento snímek má vyprchává. Vyloženě trapných momentů je tam naštěstí jen pár, takže zase jednou koukatelná skoroduchařina.(25.1.2013)

Derrickson to má v paži, o tom žádná. Jen jede podle rutinní šablony, která nenaservíruje jediného překvapení a i tu pointu v extended cutu nakonec prodá podle očekávání už od první osmičkové projekce. Což je možná trochu škoda, protože výborný Hawke, pevné vedení a impozantní Youngův soundtrack to jinak táhnou vysoko do červených čísel. [Inside joke: Norský blackmetal a Pishin po levici udělaly v kině své. :)](12.11.2012)

// Distribútor: Summit Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 2,542 // Otvárací Víkend USA: $18,007,634 //(19.11.2012)

• BadoXXII

Hudba tu robí 90% atmosféry. Mohli by tam behať aj šmolkovia, ale tá hudba aj tak navodí zimomriavky. Príbeh je síce na začiatku zaujímavý, ale každou jednou minútou je predvídateľnejší. Záver veľmi slabý a vôbec ma neuspokojil. V moci diabla bolo od Derricksona oveľa desivejšie a príbehovo kvalitnejšie. A kto sa pri tomto hororore šiel posrať strachom je naozaj obyčajná trasoritka.(13.3.2013)

• - Skoro na začátku filmu vidíme Ashley (Clare Foley), jak maluje na zeď holčičku červenou barvou. V dalším záběru již však můžeme spatřit bílou barvu tam, kde předtím byla červená (civrss)

• - Způsob přípravy kávy, na kterou si hlavní hrdina ve filmu "velmi potrpí", se jmenuje french press. Při tomto způsobu přípravy kávy se zalije mletá káva horkou vodou, nechá chvíli vylouhovat a potom se káva scedí sítkem, které se stlačuje seshora. Výsledkem je lógr na dně nádoby a čerstvě uvařená káva nad sítkem, káva se hned slije do šálku. (Rollo_Tomasi)

• - Hlavní hrdina Ellison Oswalt (Ethan Hawke) je pojmenován podle spisovatele Harlana Ellisona a komika Pattona Oswalta. (Avalon820)