poster

Sinister

 • USA

  Sinister

 • SK název

  Sinister

Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi

USA, 2012, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 527)

 • BadoXXII
  **

  Hudba tu robí 90% atmosféry. Mohli by tam behať aj šmolkovia, ale tá hudba aj tak navodí zimomriavky. Príbeh je síce na začiatku zaujímavý, ale každou jednou minútou je predvídateľnejší. Záver veľmi slabý a vôbec ma neuspokojil. V moci diabla bolo od Derricksona oveľa desivejšie a príbehovo kvalitnejšie. A kto sa pri tomto hororore šiel posrať strachom je naozaj obyčajná trasoritka.(13.3.2013)

 • Bloody13
  ****

  I přes ten profláklej námět je Sinister kus poctivý filmařiny. Herecky v pořádku (navíc Hawka mám rád, takže nebylo co řešit), výborná je také hra světel a stínů, ale nejdůležitějším prvkem se ukázal parádní zvuk s depresivní Youngovou hudbou. Hlavně kvůli ní působí filmy z promítačky opravdu děsivým dojmem. Chvílema šílenost. Bohužel, druhá polovina ztrácí díky postupnému odhalování punc mystična a směřuje k čekanému rozuzlení. A ty děcka si tvůrci mohli úplně odpustit. Takže strašidelný určitě, perfektní nikoliv. Pokud bych si nakonec měl vybrat nejlepší lekačku, rozhodně volím sekačku! Mazec... PS: Kinosál čpěl prázdnotou, proto jsem si nemohl nevšimnout sympatického páru dvou důchodců sedícího za mnou. Vůbec to nechápu, ale oni si ten film náramně užili. Klobouk dolů :)(6.11.2012)

 • H34D
  ***

  Scott Derrickson zrovna nepatří mezi ultraslavná jména a přesto má všechny aspekty hororu v malíku. Ničím se nezdržuje, žádné zlouhavé úvody, postavám přidělí jasné místo a úlohu a pak už se věnuje jen a jen atmosféře.Dokonce ani není potřeba mít jasně vysvětlené dějové okolnosti, stačí vystrašený Ethan Hawke v temných chodbách vlastního domu, k tomu kvalitní řemeslo, co se týče obrazu i zvuku a máme o strach postaráno. Jediný, jenže zároveň podstatný problém tkví ve scénáři - od předvídatelného závěru až po spusta drobností typu "proč si nerozsvítit?", škoda... 7/10(26.12.2012)

 • Dudek
  **

  Kruh šmrncnutý 8mm. Po delší době zase zajímavý horor s pseudokriminální zápletkou. Přestože se Derrickson křečovitě drží známé hororové osnovy a vůbec ničím nepřekvapuje, daří se mu překvapivě slušně budovat atmosféru. Zde bych vyzdvihl um Christphera Younga, který se stává současnou jedničkou na poli áčkových hororových snímků. Škoda, že s blížícím se závěrem veškeré kouzlo, které tento snímek má vyprchává. Vyloženě trapných momentů je tam naštěstí jen pár, takže zase jednou koukatelná skoroduchařina.(25.1.2013)

 • choze
  ***

  Stejně jako INSIDIOUS, kterému se to nápadně podobá, mě to chytlo až v druhé půlce. V té už jsem se těšil na každý dialog a hororové scény na mě začaly fungovat díky dobré atmosféře a lekačkám a vynikajícímu zvuku.(24.11.2012)

 • genetique
  *****

  Jeden z najlepších horrorov poslednej dekády. Dobrá zápletka (-rozumej tradičná horrorová, nenáročná), schopná réžia, ktorá pri intenzívnych ľakačkách využíva zaujímavé uhly kamery, detaily a hlavne presný strih. Herci v tých najextrémnejších scénach naozaj vyzerajú akoby prešli peklom, čo rozhodne pridáva na realistickosti a atraktivite. O hereckých výkonoch samotných, nejakej chémii medzi sa však hovoriť nedá, ale myslím, že to nieje tak relevantný faktor. Dôležitý bol faktor strachu a ten bol vybičovaný do extrému. Takže za horrorovú nádielku odo mňa veľká spokojnosť. 90%.(3.4.2015)

 • Morien
  ***

  Viděl to moc brzy. A je to vidět z mnoha oken. A nesnáším je za tu poslední lekačku. Já teď musím jít zpátky. "Tma", odpověděl a nemusel se ani poškrabat na hlavě nebo si nasadit myslicí čapku.(11.1.2013)

 • zelvopyr
  *****

  Ve filmu, stejně jako v literatuře, většinou záleží nikoli na tom, o čem se vypráví, ale jak se vypráví. K ději tedy jen stručně, že o žádné novátorství nejde. Naopak, viděno mnohokrát, klasické bububu, kde otec rodiny zaplete všechny do mysteriozního zla, které je semele. Nicméně podání, styl vyprávění, dávkování - umožňovalo hlasitě předpovídat, co se bude dít dál - a vůbec mě neobtěžovalo nějakou stupiditou. Spíš se mi dere pod prsty výraz "klasika" nebo "stará škola", ne ve smyslu zastaralosti, ale solidnosti řemesla. Hercům jsem věřil jejich role. Rodinné dialogy vůbec nebyly vycpávka, ta rodina takhle fakt mohla fungovat. Velice dobrý dojem.(8.12.2012)

 • TeeAge
  ***

  || Scenár: C. Robert Cargill, Scott Derrickson | Hudba: Chtistopher Young | Produkcia: Jason Blum | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Summit Entertainment, Alliance Films, Blumhouse Productions, IM Global | Rozpočet: 3 miliónov $ | Tržby: 87,702,460 $ || Zaslúžený trhák, kde najlepšiu prácu odviedol skladaťel. Ta hudba je tak ponurá a atmosferická, že by som si ju ako sountrack určite nepúšťal, leda že by som chcel mať temné sny. Na to však, aby bol tento film výnimočným, je to až príliž veľký blábol, mixujúci duchovno so zombie a nadprirodzeno so sériovou vraždou. Tieto prvky sú miešané samoúčelne, a pre mňa nemali šancu zafungovať. Hlavne ku koncu. Prvá pólka nadpriemerná.(25.5.2013)

 • TheRaven
  ****

  Zcela předvídatelné, tisíckrát obehrané lekečky, ale v kině to prostě funguje tak jak má a místy pak zatraceně nepříjemné. Na domácí promítání příliš nedoporučuju, protože pak se vytrácí téměř všechny klady.(3.12.2012)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Přes tak velké Očekávání Přišla naprostá Prázdnota.. Já nevím.. ale tohle byla spíše Rodinná Kriminálka než li HOROR! Za celý film se nestalo nic.. co by mně nadchlo .. Záběry na 8mm páskách byli Cenzurovány.. takže vůbec nepřišli šokující a časem i otravné a pro náročného diváka, jako jsem já i nezajímavé !! Film neobsahuje lekačky, krev.. neobsahuje vlastně NIC .. celé to táhne pouze ZVUK.. Podotýkám domácí Kino bylo téměř na plné Koule !! Konec ? Takhle zpackaný konec jsem ještě neviděl.. žádné Velkolepé Finále se nekonalo! Grr mám Zlost !! Ještě mám výtku k Obrazu .. Film působí strašně levně a staře a to mě sralo !! Naštěstí jsem rád, že jsem nešel do kina, jelikož jsem o nic nepřišel! Jako Krimi Film Ok . .Jako Horror mě to těžce minulo !(25.12.2012)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý horor. Má výborný príbeh o spisovateľovi venujúcom sa skutočným ťažkým zločinom, ktoré sa sám pokúša vyšetriť, pričom si pomáha tým, že býva na mieste činu a podľa toho píše knihy. Tentoraz sa rozhodne zamerať na prípad rodiny, ktorú našli na záhrade ich domu obesenú, ale až na dcéru, ktorá je nezvestná, ale na povale nájde krabicu s niekoľkými páskami, ktoré dokazujú, že to nebola prvá vražda, ale keďže svoj posledný hit napísal pre mnohými rokmi, rozhodne sa si to nechať pre seba, no postupne si uvedomuje, že zlo sa asi vrátilo. Spracovanie je celkom slušné, ale nie úplne ideálne. Film zaujme už svojim úvodom, síce je dej pomerne jednoduchý, prakticky celý čas len hlavný hrdina sleduje pásky, všíma si detaily a v okolí nachádza zvláštne javy, ale aj tak sa na to stále dobre pozerá, bavila ma aj celá kriminálna rovina, len k väčšiemu zážitku by to chcelo aj niečo nové. Film ani výraznejšie negraduje, väčšinu času si udržuje podobné kvality, ale sklamal ma záver. Už niekedy v tretine filmu som si uvedomil, že je len jeden záver, ktorý nechcem, ale nanešťastie práve ten som dostal, čo je veľká škoda. Čo sa týka hororových stránok, tak som nadmieru spokojný. Bezpochyby hlavným kladom tohto filmu je atmosféra, tá je perfektná. Celý čas pôsobí pomerne depresívne a nepríjemne, prakticky bez štipky optimizmu, spokojný som aj s napätím, len tu moc nejde o nejaké konkrétne hororové scény, tie predstavuje hlavne sledovanie pások, ale nemám s tým problém, atmosféra to plnohodnotne vynahradí. S herecké obsadením som spokojný, Ethan Hawke to zahral výborne a tých pár vedľajších postáv je úplne ideálnych. Réžia a technická stránka sú výborné, tu nemám čo vytknúť. A chválim aj zaujímavú hudbu. Sinister je rozhodne jeden z najlepších amerických hororov za dlhú dobu, ale žánrovým kultom sa stať nemôže, na to by potreboval byť originálnejší a omnoho lepší záver. Ale aj tak som spokojný. 78%(20.11.2012)

 • Le_Chuck
  ***

  Keď sa Scott Derrickson naučí gradovať plné stopáže a nielen scénky, tak bude phán. Finále bol vážne len taký dojazd z nutnosti. Dosť škoda. 70%(3.2.2013)

 • Gilmour93
  ****

  Babylonský stěhovák, amatérský filmař a požírač dětí v jednom vs. po slávě toužící spisovatel ve schizofrenii rodinných hodnot, aneb zatímco se rodina pana Oswalta ocitá v moci ďábla, u mě nastal den, kdy se mi (téměř) zastavilo srdce. Bravo, Mr.Derrickson! Originalitou sice nic nového pod větví s oběšenci, ale hutná atmosféra je skvěle podbarvena Youngovou psychedelickou hudbou kolem super 8 nahrávek, napínavým zkoumáním detailů ala Zvětšenina, se svěrači laškující hrou tmy a stínů a samozřejmě vám z úst vyžene nějakou tu vulgaritu i pár skvostných lekaček, které však lze díky náhlému ztišení hudby, či ruchů docela dobře předvídat. Snad jedinou pihou na kráse je rozbředlý konec s dětičkovým klišé (popření očekávané nevinnosti), vleklá to žánrová bolístka. Kdyby v něm pan Bubák dostál názvu Sinister, měl bych na posledních 15 minut na hlavě naraženou krabici od popcornu a dva jeho kousky vecpány v uších, nicméně do kin chodí hororů zoufale málo a těch kvalitních ještě míň, takže si tohoto osmimilimetrového osvícení važme..(8.11.2012)

 • viperblade
  *****

  Komentář bude obsahovat SPOILERY! Na tento film jsme se se spolubydlícím opravdu těšili, tak jsme jednoho krásného večera vyrazili do kina. A výsledek ani jednoho z nás nezklamal. Sinister je opravdu děsivý horor, který ze začátku na to ani nevypadá. Vše začíná tak nějak normálně a podle šablony (autor a jeho rodina se stěhuje do nového domu, ve kterém se něco stalo) jenže poté se to rozjede. Noční sekvence jsou opravdu děsivé (při jedné lekačce, která není v traileru, jsem dokonce na celé kino vykřikl "ty pičo", naštěstí Skoťáci byli taky zděšení a navíc nerozumí češtině, takže nikdo nic neříkal :-)) a hlavně celou dobu vás film nechá lámat si hlavu nad tím, zda je onen "pán" osoba z masa a kostí či něco nadpřirozeného. No, měl jsem v hlavě tisíce různých teorií, ale ani jedna nevyšla. Potěšilo mě, že film krásně míchá duchařinu s krví, ale nebylo tam zase tak moc krve (všimněte si, že v opravdu klíčových záběrech se kamera odvrátí nebo to vidíme skrz odrazu na brýlích Ethana Hawkea). Navíc ten ultimátní závěr, kdy si musíte vzpomenout na tento film (zlo obtisknuté do pásky, které bude žít dál) mě položil. Stejně jako odhalení, kdo vlastně zabíjel a natáčel ty rodiny. Tenhle film má koule a nebojí se to ukázat. Pokud chcete film, kde nejlepší scény NEJSOU v traileru, který vás bude umět nejen vystrašit ale i opravdu vyděsit a který se nebojí a jde dál, než ostatní z žánru, tak tento horor je opravdu nejlepší možnou volbou. Na míle daleko rozhodně nejlepší hororový snímek roku 2012. 100 %.(25.10.2012)

 • Darren
  ****

  Zůstanu u čtyř, ale tentokrát to bylo fakt těsně. Lahůdkový horor. Jeho největší síla určitě netkví zrovna ve scénáři, ale v podání. Hudební/ruchová stopa je v žánru jedna z nejpůsobivějších záležitostí ever... Scotte další nášup děsu chci dřív než za sedm let!(5.11.2012)

 • bestlama
  *****

  Pro tentokrát asi napíšu normální a slušný komentář bez jakýchkoliv zbytečných a přehodnocených vulgarit, které by místo šíleně dlouhých vět naprosto vystihly podstatu toho, co jsem chtěl ze svých prstů vypustit.. Prošel jsem v kině před hodinou očistcem a třeba už budu doopravdy slušným člověkem.(Kecám!!!) Možná to bude tím, že mám prázdný močák, tím pádem mi nic netlačí na mozek a já můžu bez problémů psát. Jenže problém nastává úplně někde jinde. U slušných komentářů vůbec nevím jak začít. a tak chci napsat nějaký kratší koment ve kterém nebude opravdu dlouhý úvod úplně o ničem. Tak já teda nějak začnu: Již dříve ve mně mEthan evokoval pocit nesympatického muže, který se opravdu do filmu nehodí, protože neumí svou roli zvládnout s takovou preciznosti jako třeba střihoruký Norton. Čím víc stárnu a on taky, tím víc si začínám vážit mEthanových hereckých kvalit. A tak jsem spokojený s jeho odvedenou práci mírumilovného spisovatele, který si jde za svým jediným cílem a kvůli němu sebere paky saky své povedené rodině a odcestuje do tramtárie (Kde mimochodem umřelo pár nebohých lidí). Celou svou rodinu hodlá vyměnit za prachy a slávu. Tak nedivím se, když jeho žena vypadá jak starý vydojený domácí zvíře a děti jakoby utekly z nějakého satanistického kroužku. Po krásném čistém obrazu na obrovském plátně začala hrát pomalu strhující hudba hypnotizující mě do stavu, ve kterém ženy z JZD šlapou zelí bez špetky rozumu. Tak agresivní hudbu jsem už dlouho neslyšel a nic se mi do kůže zatím tak nevrylo, jako tahle stoupající a gradující progresivita. Atmoška byla fajna jak cyp. Lekaček tam bylo poměrně dost a div jsem neměl umačkanou levou ruku od přítelkyně. Pravá je v sádře od minulé návštěvy kina. Naprostý psychický nátlak ze strany filmu z vás na konci udělá hloupoučké loutky své vlastní atmosféry a dostane vás přesně tam, kde vás film chtěl celou dobu dostat. Do kouta. Pocit úzkosti, strachu, zhnusení. Navíc film končí tak skvělým koncem, že jsem byl moc potěšen. Se zvráceným výrazem v obličeji jsem chtěl pleskat dlaněmi do kolen a hykat jako osel. Byl jsem šťastnější než, když jsem si odnášel po filmu kinoplakát Patrola, který si teď vylepím na zeď. S pivem v ruce, s křeslem v té druhé na něj budu koukat od rána do rána a říkat si: "Dobrý, vykastrovaný býku, ten večer stál fakt za to!!!" P.S:. Určitě si mile rád zahraju domácí rodinnou hru s názvem Oběšenec. Jedna se o společenskou hru pro 2-6 hráčů. Hra nezabere moc času a přípravy. Tak mi určitě pište, nějak se dohodnem.(19.12.2012)

 • akisha
  ****

  Ano, Sinister bezpochyby je jedním z nejlepších hororů roku 2012. U hororů téměř vše již bylo viděno, nicméně ne všechno již bylo slyšeno. A polovina Sinisteru spočívá v tom maglajzu, co splodil geniální Young a čím byl film ozvučen. Protože tyhle zvuky samy o sobě jsou děsivý, ale ve spojení s hororovýma scénama je to teda vrchol. Vadily mi tak maximálně ty přemaskovaný děti, ty už mě teda moc neberou, zato boogie man byl krutej jak sviňa. Plus k tomu samy nahrávky zločinů jsou hrůzný. Táhne to nahoru i Hawke, Rylance a hodně se mi líbil James Ransone v menší roli "deputyho". Sinister patří k tomu typu nervních, skutečně děsivých hororů, co postupně gradujou a přesně to se mi líbí. Takže proto neváhám se 4* ani chvíli. O chlup lepší, než Mama.(12.7.2013)

 • Jeremy.jk
  ****

  Svěží závan ve stojatých vodách hororové scény posledních let. Atmosféra i příběh gradují ruku v ruce po CELOU dobu filmu a to je, myslím, punc kvalitního hororu. Určitě velmi silný nadprůměr a druhá projekce povinností - 80%. PS: uplynul téměř týden od premiéry a návštěvnost tohoto filmu v našich kinech je výsměchem tvůrcům. Lidi vyprdněte se na upíry a zajděte si na kvalitní mysteriózno.(6.11.2012)

 • PinokKio
  *****

  No, řeknu vám, neměl jsem po téhle návštěvě strašidelného domu klidné spaní. Pořád mi v uších hučela ta dokonalá (i když jako soundtrack asi neposlouchatelná) kakofonie zvuků a odevšad vykukoval pan Bubák. Sinister je možná další z řady o obyčejných strašidelných domech, kterých je v hororovém filmovém žánru nepočítaně (nebo to snad někdo spočítal?), ovšem ty hrátky s temnotou a ponurou plíživou atmosférou z něj dělají klenot ve svém žánru.(22.12.2012)

1 2 3 4 5 20 39 58 77