poster

J.F.K. - Dallaský atentát

 • Česko

  Dallaský atentát

 • USA

  The Lost JFK Tapes: The Assassination

Dokumentární / Historický

USA, 2009, 97 min

Režie:

Tom Jennings
 • Pepinec
  ****

  Svůj komentář opět rozdělím do dvou částí. V té prvé bych rád vzdal hold prezidentu Kennedymu, pochválil práci dokumentaristů za velice střízlivou formu zpracování, a též se pochvalně vyjádřil k výběru České televize. Ta znovu potvrdila, že umí volit kvalitní dokumentární tvorbu, a že je v tomto oboru naši jasnou jedničkou. Ve druhé části komentáře zveřejňuji výsledky dalšího kola soutěže Nejznalejší odborník ČSFD. Tentokráte si medailové pozice vysloužili uživatelé fiorelka, jirkazuza a vozralec, kterým se zde třepotaly hvězdičky již po patnácti minutách projekce dokumentu. V těsném závěsu závod dokončil Mychal, následovaný ferouserem. Zbytek závodního pole naprosto propadl, přestože bylo do ukončení vysílání hodnocení zhruba dvacet. Musíte se pro příště holt víc snažit. Vítězům gratuluji a posílám jim jedno kopnutí do řiti.(10.10.2011)

 • LiVentura
  ****

  Konečně povedený dokument na toto strašlivé dění tří vražedných dní v Dallasu onoho roku 1963. A ty materiály, reálné záběry z terénu-výborně.(11.10.2011)

 • ripo
  ****

  Chronologicky, krok za krokom, len za použitia dobových materiálov. Vysoká vypovedacia hodnota o momentoch, ked bol JFK zavrazdeny ako aj o o hodinach a dnoch po tejto tragickej udalosti.(25.11.2013)

 • NinonL
  ***

  Souhlasím s Karlosem80 a jsem ráda, že si dal práci a trochu teorie(?) o smrti JFK popsal. Doufala jsem, že v dokumentu bude aspoň něco, aspoň nástin důvodů, které mohly vést k vraždě nejoblíbenějšího prezidenta. Nestalo se. Zajímavá byla alespoň likvidace střelce Oswalda, u které každého napadne, že byla dobře "připravená". Dobové snímky byly taky pěkné, proto hodnotím jako průměr.(28.11.2013)

 • rikitiki
  ****

  Autentický dokument poskládaný z dobového zpravodajství a bez doplňujících pozdějších komentářů. Co snad schází na dovysvětlení, o to víc získává na vykreslení tehdejší atmosféry vypjatých emocí a zmatků. Neuvěřitelná otevřenost všech institucí vůči médiím už by dnes byla v podobné situaci nepředstavitelná.___ Velká chyba je dabing, protože divák přichází o hlasy tehdejších zpravodajů a svědků zabarvené silnými emocemi. /10. 10. 11./(10.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace