poster

J.F.K. - Dallaský atentát

 • Česko

  Dallaský atentát

 • USA

  The Lost JFK Tapes: The Assassination

Dokumentární / Historický

USA, 2009, 97 min

Režie:

Tom Jennings
 • LiVentura
  ****

  Konečně povedený dokument na toto strašlivé dění tří vražedných dní v Dallasu onoho roku 1963. A ty materiály, reálné záběry z terénu-výborně.(11.10.2011)

 • NinonL
  ***

  Souhlasím s Karlosem80 a jsem ráda, že si dal práci a trochu teorie(?) o smrti JFK popsal. Doufala jsem, že v dokumentu bude aspoň něco, aspoň nástin důvodů, které mohly vést k vraždě nejoblíbenějšího prezidenta. Nestalo se. Zajímavá byla alespoň likvidace střelce Oswalda, u které každého napadne, že byla dobře "připravená". Dobové snímky byly taky pěkné, proto hodnotím jako průměr.(28.11.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Tento dokument ze mne učinil uvědomělého amerického občana přepínajícího několik hodin mezi zpravodajstvím různých televizních stanic a umožnil mi prožít si celou tragédii na vlastní kůži. Nic víc a nic míň. Úvahy o příčinách či důsledcích atentátu, nebo dokonce důkazy o čemkoli, se k mým uším nedostavily, takže tento dokument je pouze o tom, že došlo k vraždě J. F. K. a národ to těžce nesl. A to už jsem někde slyšel.(11.10.2011)

 • nascendi
  ****

  Atentát na J.F. Kennedyho ma v mojich 17 rokoch silno zasiahol. Dodnes mám dva zošity s nalepenými výstrižkami z dennej tlače. Na priebehu celej udalosti, jej vyšetrovaní a čudných udalostiach, ktoré nasledovali som v priamom prenose vnímal, čo v praxi znamená, že Amerika je krajinou neobmedzených možností. Čítal som niekoľko kníh a videl viacero filmov, týkajúcich sa tejto udalosti. Dokument Toma Jenningsa ma veľmi potešil. Aj keď ide o udalosť staršieho dáta s notoricky známym priebehom, rozsiahle použitie autentických materiálov dodalo výsledku dramatickosť, napätie a potrebné emócie. Reakcie bežných ľudí na atentát na Kennedyho a na udalosti Pražskej jari boli podľa mňa poslednými úprimnými reakciami na dianie spojené s politikou. Odvtedy už politikom veria iba perspektívni chovanci psychiatrických liečební.(6.9.2015)

 • Pepinec
  ****

  Svůj komentář opět rozdělím do dvou částí. V té prvé bych rád vzdal hold prezidentu Kennedymu, pochválil práci dokumentaristů za velice střízlivou formu zpracování, a též se pochvalně vyjádřil k výběru České televize. Ta znovu potvrdila, že umí volit kvalitní dokumentární tvorbu, a že je v tomto oboru naši jasnou jedničkou. Ve druhé části komentáře zveřejňuji výsledky dalšího kola soutěže Nejznalejší odborník ČSFD. Tentokráte si medailové pozice vysloužili uživatelé fiorelka, jirkazuza a vozralec, kterým se zde třepotaly hvězdičky již po patnácti minutách projekce dokumentu. V těsném závěsu závod dokončil Mychal, následovaný ferouserem. Zbytek závodního pole naprosto propadl, přestože bylo do ukončení vysílání hodnocení zhruba dvacet. Musíte se pro příště holt víc snažit. Vítězům gratuluji a posílám jim jedno kopnutí do řiti.(10.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace