poster

J.F.K. - Dallaský atentát

 • Česko

  Dallaský atentát

 • USA

  The Lost JFK Tapes: The Assassination

Dokumentární / Historický

USA, 2009, 97 min

Režie:

Tom Jennings
 • gogo76
  *****

  Dokonalý návrat v čase...Videl som už niekoľko dokumentov na tému JFK, ale väčšinou sa téme venovali len povrchne alebo to bola skôr krátka kapitola v dokumente venovanému dejinám USA, alebo politiky JFK. Dallaský atentát je v tomto smere neprekonaný, pretože rozoberá úplne celý priebeh, od prípravy príchodu JFK, programu v Dallase, cez atentát až po mnoho ďalších udalostí po jeho smrti i smrti jeho vraha Oswalda. Záver tradične vyšumel do prázdna s otázkou "kto za tým je?" , ale dokument je urobený fakt precízne, navyše max. pútavo a doslova som ho hltal. Dozvedel som sa mnoho nových vecí a zaujímala ma aj zdanlivá maličkosť. Je tu obrovské množstvo dobových záberov, ktoré som doteraz nevidel. Tento dokument je jednoducho na danú tému vyčerpávajúci a nič lepšie pravdepodobne nevzniklo. 100%.(12.10.2015)

 • Big Bear
  *****

  Nedávno jsem četl v Reflexu speciál (věnovanému výročí atentátu JFK) skvělý editorial.Stálo tam asi - Málokdo si pamatuje co tehdy v ten den 22.11.1963 dělal, ale každý si pamatuje ten okamžik když se o smrti JFK dozvěděl... Při sledování tohoto dokumentu budete dokonale vtáhnuti časem zpět. Do Ameriky šedesátých let, vzhlížející ke hvězdám, děsící se komunismu, Ameriky neskutečných obřích aut a rokenrolu... Samozřejmě, že to není tehdy točený dokument minutu od minuty - logicky, kromě Osvalda o atentátu dopředu nikdo nevěděl, takže připomínky zde některých komentujících moc nechápu...Je jasné, že jako omáčkou si tvůrci místy vypomohli záběry z té doby a s atentátem nesouvisející... Jedná se zkrátka o dokumnt vytvořený z tehdejších reportáží časově sesazených a v maximální možné míře kopírující skutečné smutné události v Dallasu. Pokud se necháte vtáhnout do děje, budete (byť s vědomím konce a znalostí souvislostí) s nemenším roztřesením sledovat těsné okamžiky po atantátu podobně tak, jak to tenkrát sledovala veřejnost v USA. Pranic vám nebudou vadit někdy špatné a technicky nedokonalé černo bílé záběry rušené všemi možnými odlesky světel a lesklých předmětů... Naopak, nese to punc autentičnosti. Už dlouho jsem neviděl takhle dobře udělaný dokument. Doporučuji vidět. * * * * *(27.11.2013)

 • nascendi
  ****

  Atentát na J.F. Kennedyho ma v mojich 17 rokoch silno zasiahol. Dodnes mám dva zošity s nalepenými výstrižkami z dennej tlače. Na priebehu celej udalosti, jej vyšetrovaní a čudných udalostiach, ktoré nasledovali som v priamom prenose vnímal, čo v praxi znamená, že Amerika je krajinou neobmedzených možností. Čítal som niekoľko kníh a videl viacero filmov, týkajúcich sa tejto udalosti. Dokument Toma Jenningsa ma veľmi potešil. Aj keď ide o udalosť staršieho dáta s notoricky známym priebehom, rozsiahle použitie autentických materiálov dodalo výsledku dramatickosť, napätie a potrebné emócie. Reakcie bežných ľudí na atentát na Kennedyho a na udalosti Pražskej jari boli podľa mňa poslednými úprimnými reakciami na dianie spojené s politikou. Odvtedy už politikom veria iba perspektívni chovanci psychiatrických liečební.(6.9.2015)

 • LiVentura
  ****

  Konečně povedený dokument na toto strašlivé dění tří vražedných dní v Dallasu onoho roku 1963. A ty materiály, reálné záběry z terénu-výborně.(11.10.2011)

 • NinonL
  ***

  Souhlasím s Karlosem80 a jsem ráda, že si dal práci a trochu teorie(?) o smrti JFK popsal. Doufala jsem, že v dokumentu bude aspoň něco, aspoň nástin důvodů, které mohly vést k vraždě nejoblíbenějšího prezidenta. Nestalo se. Zajímavá byla alespoň likvidace střelce Oswalda, u které každého napadne, že byla dobře "připravená". Dobové snímky byly taky pěkné, proto hodnotím jako průměr.(28.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace