Odpojit

Disconnect

Drama / Thriller

USA, 2012, 116 min

Smutný příběh o tom jak nás technologie odcizuje spíše než zbližuje. Disconnect přehledně a dramaticky vykresluje jak naše kultura je ovlivňována Internetem. Je to inteligentní a zručně udělaný film. Scénař je schopný a hezky vymodelovaný s třemi současnými příběhy,které jsou šikovně zakončené a emotivní. 75%(5.10.2013)

Provokatívne vykonštruovaná pavučina príbehov so silným sociálnym a morálnym podtextom, a pod ktorú by sa nehanbil podpísať ani sám Iñárritu. Aktuálna sonda na tému novodobej hrozby internetu v rôznych podobách a toho, že každý čin má svoj dôsledok, odporúčam pozrieť každému, kto sa dne pohybuje na sociálnych sieťach, rodičom, ale aj tým, ktorí si myslia, že sa ich tieto temné stránky webu netýkajú. Čakal som trošku dynamickejší ráz, so zameraním sa na hi-tech vychytávky, možno nejakú akciu, ale som rád, že som dostal komorný thriller so skvelou atmosférou. Oceňujem pomalé tempo, postupné zahryzávanie sa pod kožu, kvalitné dialógy a výber hercov šitý na mieru. A garantujem, že sa na svoj mobil, či notebook nebudete pozerať s takou dôverou ako doteraz. 90%.(1.3.2015)

Aktuální téma. Sociální sítě. Krádež. Emoce. Všechno tohle film má, jedině dobře, že součástí bylo hned několik příběhů. Tyhle silné filmy mám ráda, člověk si víc uvědomí, co je v životě důležitý, když zrovna nejsme online.(18.3.2015)

Zase se jednou nějakému neznámému filmu podařilo mě dostat a přesvědčit o tom, že ten, kdo říká že z Ameriky pocházejí jen imbecilní prkotiny, neví co mluví. Tři napínavé a neskutečně originální příběhy spojené v jeden unikátní film především o ztrátě důvěry (prostřednictvím internetu) mě přikovaly k obrazovce jako již dlouho nic. Takhle to má vypadat, juhů! Mimochodem, po filmu se může stát, že začnete být ohledně internetu trochu paranoidní...(13.10.2013)

• Pluhy

Šérnout fotku snídaně z postele, olajkovat video s kočičkama s toastem na hlavě, stáhnout uniklé nahé icloud fotky Kaley Cuoco a Kate Upton a bez projíždění twitter feedu si nedokážeme představit půlhodinku na záchodě. Disconnect působí asi stejně jako motivační videa na facebooku, říkáte si, jak jsme postiženi falešnými identitami a jak si co nevidět smažete účet na facebooku, abyste za pět minut opět koukali na video s opičkou, která jezdí na praseti. Sociální paranoia, která odsouvá příběhové líčení až na samotný závěr a do té doby vás pouze prudí čtením statusů a házení vám do ksichtu J.J Abramsovo lens flare prasátek. Celý film směřuje k jedné slow motion scéně, která celý highlight čtyř příběhů zobrazí v jedné minutě a pak už jen dokoukáte tu vatu, na kterou si už druhý den vůbec nevzpomenete.(4.9.2014)