Jež (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi / Horor

Česko, 2011, 28 min

Andy Fehu
  • Vierzbowski

Tady je snad špatně všechno co mohlo být: scénář, režie, kamera, střih, herci... i ty postsynchrony jsou hrozné a nepřirozené. Každopádně doporučuji přihlásit na brněnského Antioskara - tam by to mohlo zabodovat.(26.2.2012)

Pokud mám film brát jako neamatérský je to za dvě hvězdy a víc tlačit nahoru nelze. Pokud mám film brát jako amatérský (toť otázka), jde o dozajista čistých 5*. Na amatérský film mě bavila takřka po celou dobu přirozenost "herců" i režie! S čím mám klasicky u Andyho problém, je jeho střih i kamera, na kterých si vše staví. Ale to jest osobní názor. A prapodivná hudba ve spojení s 8mm kamerou navazovala ve mě hodně "freak" pocit, ale v tom nejlepším smyslu slova! Jen nemohu film hodnotit. Nevím totiž, jak se na něj mám dívat. Mám li ovšem zastat nějaký názor a rozdělit film na dvě poloviny (ne)amatérský... Vyleze mi čistej výsledek za 3.5*. Když připočtu, že jde o ročník 1986 (Andy Fehu) a podívám se na práce jeho kolegů z Famu a podívám se na práce režisérů, kteří jsou dnes za kamerou a spolehlivě jedou CZ trháky (nechci jmenovat)... Pak jsem moc rád, že tu někdo jako Fehu je a nebojí se experimentovat. Přeji mu, aby mu to takhle zůstalo. A děkuju Fehovi, že mě konečně vyvedl z omylu a velmi mile překvapil o svých kvalitách.(8.9.2012)

jeden z nejlepších českých amatérských filmů, co jsem viděl...líbí se mi, že z hlediska práce s nadsázkou a poetikou vychází jakoby zespoda...tím mám na mysli, že netlačí na pilu, nestrká diváka do pevně nastaveného žánrového rámce, ale vytváří jednoduché civilní situace a jejich postupným zřetězením teprv vzniká nějaká žánrová rovina...dík tomu to působí přirozeně, nevykonstruovaně...citlivá, přesná a přitom nenápadná režie...ukázněný, ale cílevědomý vizuální styl...dobří herci........působivý a dobře použitý osmičkový materiál ( nebo šestnáctkový, ale to je myslim celkem jedno...)...atmosférická hudba...je to vtipné i mrazivé zároveň.......trochu škoda druhé poloviny, která na mě působí lehce uspěchaně, nedopracovaně...Fehu už žene ke konečnému zúčtování a dík tomu z filmu trochu trčí celková anekdotičnost a jednoduchost ústředního nápadu...chtělo by to víc dopracovat postavy a zahustit konflikt, který mezi nima vzniká...ale finální scéna je i tak velmi působivá...........jinak doporučuju dál nestudovat vztahovačné komentáře místnách los frustratos, ale film si stáhnout a jednoduše se na něj podívat...neni to zabitá půlhodinka......(25.2.2012)

Pan Andy Fehu má talent, který spočívá mj. i v tom, že si (na rozdíl od řady jeho kolegů) nenechá kurvit film amatérským "herectvím". Zaplaťpánbů za to! 75%(12.10.2013)

• SpaceOdyseus

Na to, ze jde o pulhodinku, se film neskutecne tahne, vsechny dialogy susti papirem, herci neherci se taky teda nepretrhli a pribeh radoby originalni ale stokrat videny. Je to proste slabota.(29.7.2015)