Hunter x Hunter

• Japonsko ハンター×ハンター (více)
Japonsko, (2011–2014), 56 h 44 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Jošihiro Togaši (komiks)

Keidži Fudžiwara, Mijuki Sawaširo, Aja Hirano, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Ičiró Nagai, Ikue Ótani, Mamiko Noto, Mamoru Mijano, Miina Tominaga, Romi Paku (více)

Epizody(148)

Snem mladého Gona Freakse, vychovávaného doposud tetou Mito, je stát se po vzoru svého otce Ginga tzv. hunterem, což je v tamním světě někdo, komu není dobrodružství a odvaha cizí. Hledá například vzácné tvory a poklady nebo chytá nebezpečné zločince. Přestože Gon svého otce nikdy předtím neviděl a zná jej pouze z vyprávění své tety, je plně odhodlán stát se hunterem, aby se mohl s otcem setkat a pokračovat v jeho stopách. Musí však podstoupit náročnou hunterskou zkoušku, která vyzkouší nejen jeho schopnosti fyzické, ale i psychické. Potkává při ní nové přátele, jakými jsou třeba chamtivý a zbrklý, avšak loajální a vtipný Leorio, tichý a přemýšlivý mstitel Kurapika nebo tajemný zabiják Killua se svým skateboardem, ale také nepřátele, jako třeba zvráceného kouzelníka Hisoku nebo gang s názvem Spiders, který vyvraždil Kurapikův klan Kurta.
Jedná se o remake stejnojmenného seriálu z roku 1999, jehož se tentokrát ujalo animátorské studio Madhouse. Protože původní seriál končí otevřeně a manga, podle níž je seriál natočen, byla i po ukončení seriálu nadále vydávána, rozhodlo se studio Madhouse po jedenácti letech vytvořit remake, jenž bude obsahovat i příběh odehrávající se po událostech popsaných v původním seriálu. (Hromino)

Torako.chan

Hunter x Hunter patří bezpochyby mezi nejlepší shounen anime i přesto, že jsem v průběhu 148 dílů měla nespočet připomínek. Byla bych tomu dala i pět, protože jsem se u toho opravdu bavila, ovšem byli místa, která mi vyloženě vadila. Kupříkladu Gonovo "vítězství" nad Hanzem nebo vyvrcholení mravenčího arcu. Sice je to na jednu stranu unikátní, ale já asi upřednostňuji ultimátní boss fighty. Každopádně je to "must see" anime ()

Hees

Dopozeral som Hunter x Hunter (2011) a som veľmi spokojný s úrovňou anime. Vysokú úroveň si HxH zachoval celých 148 dielov ak samozrejme vyjmeme dve rekapitulačné epizódy, ktoré som aj tak pozeral, lebo som si nebol istý či tam nebude niečo navyše (a bolo, ale málo). Každá arc (zoskupenie epizód) je, ale o niečom inom a má iný prínos. Ak treba celkovo hodnotiť treba povedať, že HxH (2011) je veľdielo plné všetkého možného. Toto anime nie je o súbojoch, ale oveľa viac o kvalitných postavách, ktoré majú kvalitné motívy bytia a boja. Ak hľadáte súboje nájdete aj iné anime, ktoré je lepšie. HxH obsahuje nesmiernu kvalitu v premýšľaní a zvažovaní postáv, ktoré niekedy premýšľajú nad svojím ďalším ťahom aj jeden celý diel. Obrovským prekvapením je rozprávanie deja, ktoré sa nezameriava na hlavné postavy, ale rozpráva úplne všetko. Niekedy sa teda stane aj to, že vidíte päť dielov pre Vás až tak nezaujímavej postavy a sledujete ako sa jej darí. No jediná pravda je v tom, že kvalita postáv je taká vysoká, že všetky postavy sú veľmi zaujímavé (zámerne si odporujem s minulou vetou). Takéto rozprávanie príbehu, obrovská pretaktizovanosť súbojov mozgov, kvalitné postavy musia proste baviť každého človeka. V neskorších dieloch sa dokonca pridáva (Chimera Ant arc) cielená kritika našej modernej spoločnosti. Mrzí hlavne nesústredenie sa na súboje, ktoré pre príbeh nie sú také podstatné ako jeho hlavné myšlienky. Z tohto dôvodu niekedy nevidíme kompletné súboje a musíme sa zmieriť iba z ich skrátením zobrazením. Hlavným motívom hlavného hrdinu Gon(a) je hľadanie jeho otca Ging(a), ktorý odišiel ako mľadas za svojím snom so svojej rodnej krajiny. Gon nájde počas svojej cesty svoj pravý opak, ktorý ho bude presne doplňovať vo všetkom a ním je Killua. Už len kontrast týchto dvoch osobností, dvoch mladých chlapco-mužov je na zamyslenie. Obrovskou devízou HxH sú záporní hrdinovia. Najprv sa stretneme s Hisokom, ktorého motívom je hlavne boj a jeho osobnosť je nesmierne zložitá. Meruem je druhou kvalitnou vysokointeligentnou postavou, ktorá svojimi myšlienkami útočí na hlavnú podstatu života a v pozadí sa ukrýva kritika ľudstva. Spomeniem ešte Illumiho, ktorý má svoje záujmy a je to veľmi zložitá postava. Diely 13 a 26 sú tými rekapitulačnými dielmi. Krátke zhodnotenie podľa Arcov : Hunterská skúška (1-21) : Zo začiatku to vyzerá ako milé oddychové anime, ktoré poskytne nejaké tie súboje. Sú nám predstavený jednotlivý hrdinovia Gon, Killua, Kurapika, Leorio a veľa priestoru dostáva Hisoka a jeho zámery. Od ôsmeho dielu začína veľmi kvalitná taktická časť, ktorú musia hrdinovia prekonať hlavne premýšľaním. Vynikajúci úvod anime, ktorý preverí schopnosti hrdinov a divák si na nich zvykne a obľúbi si ich (hlavne Gona). Zoldyck rodina (22-26) : Tieto diely sú tu hlavne pre utuženie kamarátstva dvoch hlavných hrdinov Gona a Killuu. Tiež fungujú ako lepšie zoznámenie s rodinou nájomných vrahov Zoldyck(ovcov). Nebeská Aréna (27-36) : Je tu na zosilnenie hlavných hrdinov (Gon a Killua) a pre vynikajúce súboje vo veži zvanej Nebeská Aréna. V Nebeskej Aréne sú poschodia podľa úrovne bojových schopností. Yorknew mestký (37-58) : Hlavne zamerané na Kurapikove pohnútky (motívy). Kurapika teda dostáva dosť priestoru a je predstavená aj skupina Phantom Troupe. Slušne taktický arc. Greed Island (59-75) : Gon a Killua idú do počítačovej hry hľadať otca Gona. V počítačovej hre budú používať karty (hracie karty) a tie majú pozbierať a môžu ich aj rôzne využívať. Mravenčia chiméra (76-136) : Zvykajte si na to, že hlavných hrdinov nebude až tak vidieť. Musíme pochopiť mravcov, ich zámery a pozerať sa dovnútra ich mraveniska. Meruem je vynikajúci záporný hrdina, ktorý v tomto arcu započne kritiku ľudskej spoločnosti a tento arc je teda najviac na zamyslenie. A má vynikajúci emotívny koniec. Voľby trinásteho predsedu (137-148) : Názov veľa napovie. Potom je tu ešte zachraňovanie jednej hlavnej postavy. A nakoniec emotívne celkom slušné zakončenie celého 148 dielneho počinu. () (méně) (více)

Terezinka198

Od vydání poslední kapitoly uplynulo prý už 1000 dnů. To je trošku smutný mezník :') (ale konečně jsem se k tomu po letech dokopala) Spoustu otázek zůstalo nezodpovězených. A kdo ví, jestli někdy odpovědi získáme. Nejlepší arc? Rozhodně ten s Phantom Troupe. Chrolla bych klidně následovala kamkoliv, to charisma a hlas dělá svoje. ()

xxmartinxx

Tentokrát bez jakéhokoliv "vyššího cíle" - většinou bez světa v ohrožení (a arc se světem v ohrožení je nejslabší částí), bez jasné motivace pro všechny přítomné směřovat k cíli - prostě jen interakce silných a sympatických postav. Emoce jsou tentokrát mnohem osobnější, nezatížené zodpovědností přesahující hrdiny, kteří můžou bojovat sami za sebe - což je pro mě v anime docela příjemné oživení. Ke konci to bohužel trochu vyhnije, začne být repetitivní a neurčitost pravidel se začíná projevovat vhazováním nových a nových prvků, takže to začíná být místy otrava - ale silné momenty jsou silné velmi. ()

Hromino

Nový HxH je podobný případ jako nový Fullmetal Alchemist. Poté co původní seriál vyšuměl do jakéhosi závěru navzdory tomu, že manga vycházela dále, dostavila se o několik let později u pánů a dam ze studia Madhouse potřeba příběh dovést až do zdárného konce podle předlohy a eliminovat fillery, respektive trochu volnější epizody, jimiž byla napuštěna původní verze. Výsledek? Seriál od začátku ubíhá stylem „to, co v původním anime trvalo dvě epizody, tady dáme do jedné, ať tu nezadaptovanou část příběhu co nejrychleji doženem”, což znamená, že tvůrci na začátku leccos vypustili, značně zrychlili nebo pozměnili. Ať už návrhy postav, množství krve (značná cenzura) nebo dabéry postav. Proto si myslím, že člověk, jenž mangu nebo původní anime nezná, si úvod s hunterskou zkouškou tolik neužije. Chyběla mi tam ona napínavá, hutná atmosféra z původního seriálu, chybělo mi tam více prostoru na představení postav (skoro mi přišlo, jako by je tvůrci představili stylem „čau, já jsem Kurapika a chci se mstít” nebo „nazdar, jsem Leorio a budu tu hrát roli šaška”). Po Zkoušce a výpravě za Killuou ovšem tempo zvolňuje, postavy dostávají více prostoru na získání sympatií a i té krve začíná přibývat (nezměnili náhodou čas vysílání?), díky čemuž se v mých očích celková kvalita začíná blížit kvalitám původního seriálu, v novoyorcké části se mu téměř vyrovnává a v Greed Islandu jej dokonce překonává (byť i u tohohle remaku považuji Greed Island za jednu z těch slabších částí seriálu). Na onu očekávanou část se zmutovanými hmyzáky jsem si musel nejdřív trochu zvykat, ale po několika dílech jsem se na tu správnou vlnu chytil a dokázal si i tuhle část užít díky krásně hutné atmosféře a sympatickým záporákům (Neferpitou ftw!). Právě postavy jsou jednou z hlavních předností HxH, díky nimž seriál stavím mezi špičku šónenu. Postavy sice do jisté míry naplňují nepsané tradice postav šónenu, ale zároveň nejsou jasně kladné nebo záporné, nestojí pořád na jedné straně barikády, nepůsobí dojmem tvorby přes šablonu a umí překvapit. Líbí se mi Togašiho nápady, odhodlání zabíjet klaďase a nešetřit násilím. Líbí se mi, že v seriálu nejsou ani fillery, ani roztahané souboje s mnoha flashbacky na několik dílů. Je mi proto opravdovou záhadou, proč si třeba takový Fairy Tail získal o mnoho větší popularitu než HxH. ()

Galerie (1 393)