Reklama

Reklama

John Henry Irons je konstruktér zbraní a génius v oblasti metalurgie, který s pomocí počítačové expertky Susan Sparksové vyvíjí pro americkou armádu ochranná brnění a novou akustickou zbraň, která nezabíjí, pouze nepřítele zneškodní a vyřadí z boje. Když je však jeho projekt sabotován bezohledným nadřízeným Burkem a Susan je při explozi v laboratoři zraněna zříceným panelem tak vážně, že skončí na vozíčku, rozhodne se znechucený Irons proti Burkovi svědčit. Poté co dosáhne jeho propuštění z armády, sám z projektu odejde. Vzápětí se však stane svědkem bankovní loupeže, provedené s pomocí své revoluční zbraně. Lupiči uprchnou dřív, než stačí cokoli zjistit. Následné pátrání ho přivede k Burkovi, který chce akustickou zbraň vyrábět a prodávat nejen pouličním gangům v Los Angeles, ale také teroristům po celém světě. Obrátí se na strýčka Joea a Susan a s jejich pomocí vytvoří ve své laboratoři speciální brnění, odolné všem klasickým zbraním i akustickým puškám. Zanedlouho se pak objeví v ulicích jako superhrdina, přezdívaný Steel, který potírá zločin a přes všechny překážky se chystá k rozhodujícímu střetnutí s Burkem. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

solskjaer odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden z nejhorších, nejtrapnějších a nejubožejších filmů , které jsem kdy viděl. Basketbalista Shaquille O´Neal by se měl držet svého koše a míče a hraní nechat na někom kdo tomu rozumí a Kenneth Johnson by se měl vzpamatovat vždyť zas tak špatný režisér to není aby se musel takhle veřejně ztrapňovat. Ve filmu jsem absolutně nepochopil ten krunýř co měl Shaquílle na sobě a když to tak vezmu nepochopil jsem vlastně nic. Hlavně však proč byla takováto blbost natočena! ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

V tomhle filmu je snad všechno špatně. Naprosto televizní vzhled, mizerná režie a neherecké výkony toho obra v hlavní roli, pitomej scénář, který nedokážu k ničemu přirovnat, to vše film jednoznačně řadí nejen mezi 21 nejhorších komiksových adaptací, ale zcela určitě i mezi nejhorší filmy vůbec. Černoši mohou být rádi, že mají "svůj" superhrdinský film (než teda někdo konečně natočí Luka Cage), ale myslím, že i oni by se bez týhle kejdy radši obešli. Vůbec se Warnerům nedivím, že tenhle skvost ani nevyšel na DVD, takže se teď dose těžko shání. Vážně, dívat se na to nedalo. K filmu nemám žádný nostalgický vztah z dětství a proto mi nedělá problém ho po zásluze odpálit. Ani nevím proč tomu nedám odpad (asi proto, že na Steelovi mi vůbec nezáleží, narozdíl od zmršeného Captaina Ameriky z roku '90). Ohledně komiksové předlohy: John Henry Irons alias Muž z ocele (což je jinak jedno z mnoha označení Supermana) se poprvé objevil v Adventures of Superman #500 v roce 1993. Poté, co byl Superman zabit v souboji s Doomsdayem, Irons se rozhodl pokračovat v jeho odkazu. Po vzoru marvelovského Iron Mana si sestrojil železné brnění a vyrazil do ulic konat dobro. Supermanský znak "S" na hrudi ale nepoužíval, protože věděl, že se často dostane za hranici zákona... Podobné filmy: Captain America (1990), Fantastic Four (1994), Nick Fury (1998). ()

Reklama

PRobin odpad!

všechny recenze uživatele

Naivně jsem si myslel, že totální dno televizní zábavy tkví v estrádách a zpívajících modelkách. A ono došlo i na sportovní herce! Shaquille O´Neil vypadá hustě když zavěsí basketový míč, ale v civilu v děsných trikách připomíná haranta stiženého gigantismem. Stále vobejdí po obrazovce, občas nečo zahučí a rozbije okno nebo telefon. Jo, je to velkej kluk. Holky po něm vejraj, ale on má ochrnutou parťačku se kterou si stále dávají prstové pusinky. Parťačka taky jako jediná stála za pohled. Jinak tu totiž máme ghetto, starou babku a místo Uncle Bense je tu Uncle Jim. A k té supertajné zbrani. Vysílá to nějaké paprsky nebo vlny. Ale klasicky je to trubka s paraplíčkem na konci. A supertajné to taky moc není - dá se to sestavit pomocí šroubováku a tuby lepidla z věcí, které se najdou na skládce. Shaq si k tomu vyrobí ocelové superbrnění se spousto vychytávek. Hlavně má obrovský kladivo, které jako kladivo nikdy nevyužije. Zato je v tom laser, magnet a zmiňované paraple. Souboje hrozné ( podseknutí nohou a kopanec do zadku). Hlášky strašné a pohled na O´Neila v podobě rytíře Lancelova více než žalostný ( takhle to dopadá, když se někdo pořád cpe špenátem). Celek krom toho působí stejně strašně jako řiťoidní břečky, které do nás cpe Walt Disney. Počínaje vtíravou melodií ( což je tupá vykrádačka Indiana Jonese mixnutá osmdesátkovými beaty) až po závěrečné výbuchy a blbosti. Další zprzněná komiksová předloha... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Filmová 90. léta zaznamenala vedle jiného invazi černých superhrdinů (po komediálním METEOR MANOVI A BLANKMANOVI nastoupili velkoryseji orozpočtovaní temní frajeři SPAWN a BLADE) a basketbalových hráčů (Michael Jordan, Dennis Rodman). STEEL podle stejnojmenného komiksu od DC s Shaquilem O´Neillem v titulní roli se veze na obou vlnách. I já ho tu kdysi odstřelil jako naivní komiksovku pro děcka a tou taky je, nicméně je to dětská komiksovka příjemně svižně odvyprávěná a po akční stránce obratně těžící hubeňoučký šestnáctimilionový rozpočet (mezi námi to byl propadák jako když vyšije a u nás šel rovnou na video). Shaq je sice příšerný herec, který v civilu působí jako vytlemené retardované přerostlé dítě a v kostýmu se pak mimořádně tupě xichtí, ale má sympatickou parťačku a Judge Nelson je přesvědčivý hajzl. A ústřední hudební motiv si na sklonku dne ještě stále pobrukuju. ()

RADX1 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem dát dokonce dvě hvězdičky v souvislosti že by to mohl být stále zajímavý film pro starší děti (12-15?) i bůhví jaké brutality tam moc není. Ale pak jsem si řekl, že nevím proč by měly řešit ty nesmysly a především tu nereálnou naivitu, plus styl který se už ani v té době moc nenosil - ještě skousnutelné na přelomu osmdesátých a devadesátých let, ale ne koncem devadesátých. Jednu hvězdičku za na tu dobu ucházející efekty (sic asi nákladné... viz rozpočet 16M USD). ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Scénárista Kenneth Johnson vzal svůj skript mezi losangeleské děti, aby přispůsobil dialog současné mládeži. (Terva)
  • Film byl natočen podle stejnojmenného komiksu (1993) Johna Henryho Ironse. (Terva)
  • Film byl při rozpočtu 16 000 000 amerických dolarů považován za kasovní trhák, ale za první dva týdny promítání vydělal jen 1 700 000 amerických dolarů. (Terva)

Reklama

Reklama