Supertajná zbraň

Supertajná zbraň

Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 97 min

• Tuax

Čekal jsem hrůzu a byla z toho ohodová televizní zábava. Kdyby se udrželi v rovině první poloviny filmu, bylo by to fajn béčko. Jenže závěr se hodně zvrhl do špatného céčka a pokazilo to celkový dojem. Přesto to působí pohodově s dobrounáladou směrem k divákovi, nijak jsem se nenudil, ubíhalo to a dvoumetrový OŃeal je docela sympaťák. Příběh je sice dosti ohraný a bez nějakých větších perliček které by jej dostaly do povědomí více něž jeho konkureti. Podle špatných triků a kostýmů a spousty nesmyslů, je jasné, že do toho nevrazili moc peněz. Jenže výsledek není vůbec nejhorší. 4/10(21.10.2011)

• Jenda

Pamatuju si, že jako dítěti se mi to líbilo. Klady včerpány(17.8.2012)

• nash.

Tak toto vypadalo jako boží trest za mou zálibu v "supermanské" tematice.. Prkený hrdina, toporná režie, vzhled nákladného homevidea, a to ostatní snad ani nestojí za zmínku.(4.10.2011)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $1,710,972Tržby Celosvetovo $-(19.3.2010)

• Hellboy

V tomhle filmu je snad všechno špatně. Naprosto televizní vzhled, mizerná režie a neherecké výkony toho obra v hlavní roli, pitomej scénář, který nedokážu k ničemu přirovnat, to vše film jednoznačně řadí nejen mezi 21 nejhorších komiksových adaptací, ale zcela určitě i mezi nejhorší filmy vůbec. Černoši mohou být rádi, že mají "svůj" superhrdinský film (než teda někdo konečně natočí Luka Cage), ale myslím, že i oni by se bez týhle kejdy radši obešli. Vůbec se Warnerům nedivím, že tenhle skvost ani nevyšel na DVD, takže se teď dose těžko shání. Vážně, dívat se na to nedalo. K filmu nemám žádný nostalgický vztah z dětství a proto mi nedělá problém ho po zásluze odpálit. Ani nevím proč tomu nedám odpad (asi proto, že na Steelovi mi vůbec nezáleží, narozdíl od zmršeného Captaina Ameriky z roku '90). Ohledně komiksové předlohy: John Henry Irons alias Muž z ocele (což je jinak jedno z mnoha označení Supermana) se poprvé objevil v Adventures of Superman #500 v roce 1993. Poté, co byl Superman zabit v souboji s Doomsdayem, Irons se rozhodl pokračovat v jeho odkazu. Po vzoru marvelovského Iron Mana si sestrojil železné brnění a vyrazil do ulic konat dobro. Supermanský znak "S" na hrudi ale nepoužíval, protože věděl, že se často dostane za hranici zákona... Podobné filmy: Captain America (1990), Fantastic Four (1994), Nick Fury (1998).(24.6.2009)