Supertajná zbraň

Supertajná zbraň

Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 97 min

• nash.

Tak toto vypadalo jako boží trest za mou zálibu v "supermanské" tematice.. Prkený hrdina, toporná režie, vzhled nákladného homevidea, a to ostatní snad ani nestojí za zmínku.(4.10.2011)

Sentiment z dětsví zvítězil, a musím dát vysoké hodnocení. Viděl jsem to opravdu mockrát a pokaždé mě to neuvěřitelně zabavilo, ten příběh zhrzeného černocha, který si na vrakovišti sestaví svůj vlastní armor a vyrazí bojovat proti zločinu, to byl hrdina! Tohle bude jednou kult!(10.12.2008)

• LiVentura

Příjemný hraný komiks s přerostlým basketbalistou a jeho želeynou maskou, za kterou chrání město před posedlým maniakem a jeho soukromou "černou" armádou se superzbraněmi zcizenými USA Army...(21.10.2011)

• Tuax

Čekal jsem hrůzu a byla z toho ohodová televizní zábava. Kdyby se udrželi v rovině první poloviny filmu, bylo by to fajn béčko. Jenže závěr se hodně zvrhl do špatného céčka a pokazilo to celkový dojem. Přesto to působí pohodově s dobrounáladou směrem k divákovi, nijak jsem se nenudil, ubíhalo to a dvoumetrový OŃeal je docela sympaťák. Příběh je sice dosti ohraný a bez nějakých větších perliček které by jej dostaly do povědomí více něž jeho konkureti. Podle špatných triků a kostýmů a spousty nesmyslů, je jasné, že do toho nevrazili moc peněz. Jenže výsledek není vůbec nejhorší. 4/10(21.10.2011)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $1,710,972Tržby Celosvetovo $-(19.3.2010)

• - Film byl při rozpočtu 16 000 000 amerických dolarů považován za kasovní trhák, ale za první dva týdny promítání vydělal jen 1 700 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného komiksu (1993) Johna Henryho Ironse. (Terva)

• - Scénárista Kenneth Johnson vzal svůj skript mezi losangeleské děti, aby přispůsobil dialog současné mládeži. (Terva)