poster

Supertajná zbraň

 • USA

  Steel

 • Slovensko

  Supertajná zbraň

Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 97 min

 • choze
  ***

  Filmová 90. léta zaznamenala vedle jiného invazi černých superhrdinů (po komediálním METEOR MANOVI A BLANKMANOVI nastoupili velkoryseji orozpočtovaní temní frajeři SPAWN a BLADE) a basketbalových hráčů (Michael Jordan, Dennis Rodman). STEEL podle stejnojmenného komiksu od DC s Shaquilem O´Neillem v titulní roli se veze na obou vlnách. I já ho tu kdysi odstřelil jako naivní komiksovku pro děcka a tou taky je, nicméně je to dětská komiksovka příjemně svižně odvyprávěná a po akční stránce obratně těžící hubeňoučký šestnáctimilionový rozpočet (mezi námi to byl propadák jako když vyšije a u nás šel rovnou na video). Shaq je sice příšerný herec, který v civilu působí jako vytlemené retardované přerostlé dítě a v kostýmu se pak mimořádně tupě xichtí, ale má sympatickou parťačku a Judge Nelson je přesvědčivý hajzl. A ústřední hudební motiv si na sklonku dne ještě stále pobrukuju.(26.4.2009)

 • nash.
  *

  Tak toto vypadalo jako boží trest za mou zálibu v "supermanské" tematice.. Prkený hrdina, toporná režie, vzhled nákladného homevidea, a to ostatní snad ani nestojí za zmínku.(4.10.2011)

 • Jenda
  **

  Pamatuju si, že jako dítěti se mi to líbilo. Klady včerpány(17.8.2012)

 • Davies182
  ****

  Sentiment z dětsví zvítězil, a musím dát vysoké hodnocení. Viděl jsem to opravdu mockrát a pokaždé mě to neuvěřitelně zabavilo, ten příběh zhrzeného černocha, který si na vrakovišti sestaví svůj vlastní armor a vyrazí bojovat proti zločinu, to byl hrdina! Tohle bude jednou kult!(10.12.2008)

 • T2

  Rozpočet $16miliónovTržby USA $1,710,972Tržby Celosvetovo $-(19.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace