Supertajná zbraň

Supertajná zbraň

Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 97 min

• NinadeL

Velice špatná komiksovka, navíc s minimem Claire. Její tři scény a trojice kostýmů se nese v tomto duchu - hraje sexy sekretářku, jejíž předností jsou dlouhé nohy v černých silonkách - ale bohužel se příliš zastává svého šéfa, takže jeho novému parťákovi začne vyhrožovat (což v kalhotovém kostýmu vůbec nevyzní) - a proto se jí onen padouch postará o rychlou smrt při "nehodě" ve výtahu (a to už vůbec není sexy, protože má na sobě venkovní kabát). A padouchem je Judd Nelson, jehož jedinej snesitelnej film byl Otec rock'n'rollu: Příběh Alana Freeda, což není mnoho. Není o čem. Zbytek je vata.(18.8.2010)

Sentiment z dětsví zvítězil, a musím dát vysoké hodnocení. Viděl jsem to opravdu mockrát a pokaždé mě to neuvěřitelně zabavilo, ten příběh zhrzeného černocha, který si na vrakovišti sestaví svůj vlastní armor a vyrazí bojovat proti zločinu, to byl hrdina! Tohle bude jednou kult!(10.12.2008)

• LiVentura

Příjemný hraný komiks s přerostlým basketbalistou a jeho želeynou maskou, za kterou chrání město před posedlým maniakem a jeho soukromou "černou" armádou se superzbraněmi zcizenými USA Army...(21.10.2011)

• Hellboy

V tomhle filmu je snad všechno špatně. Naprosto televizní vzhled, mizerná režie a neherecké výkony toho obra v hlavní roli, pitomej scénář, který nedokážu k ničemu přirovnat, to vše film jednoznačně řadí nejen mezi 21 nejhorších komiksových adaptací, ale zcela určitě i mezi nejhorší filmy vůbec. Černoši mohou být rádi, že mají "svůj" superhrdinský film (než teda někdo konečně natočí Luka Cage), ale myslím, že i oni by se bez týhle kejdy radši obešli. Vůbec se Warnerům nedivím, že tenhle skvost ani nevyšel na DVD, takže se teď dose těžko shání. Vážně, dívat se na to nedalo. K filmu nemám žádný nostalgický vztah z dětství a proto mi nedělá problém ho po zásluze odpálit. Ani nevím proč tomu nedám odpad (asi proto, že na Steelovi mi vůbec nezáleží, narozdíl od zmršeného Captaina Ameriky z roku '90). Ohledně komiksové předlohy: John Henry Irons alias Muž z ocele (což je jinak jedno z mnoha označení Supermana) se poprvé objevil v Adventures of Superman #500 v roce 1993. Poté, co byl Superman zabit v souboji s Doomsdayem, Irons se rozhodl pokračovat v jeho odkazu. Po vzoru marvelovského Iron Mana si sestrojil železné brnění a vyrazil do ulic konat dobro. Supermanský znak "S" na hrudi ale nepoužíval, protože věděl, že se často dostane za hranici zákona... Podobné filmy: Captain America (1990), Fantastic Four (1994), Nick Fury (1998).(24.6.2009)

• korbitch22

Roky mi tahle pecka úspěšně unikala, až dnes při vaření jsem měl tu čest na to jednim vokem občas mrknout, horší bylo, že jsem to musel poslouchat.Když sem se po 40. minutách přistihl, jak se úplně automaticky snažím utopit v hrnci s omáčkou, s dovolením jsem to vypnul.Typicky režisérsky nezvládnutá zoufalost, kdy se opět pokusili a opět neúspěšně udělat z hvězdy NBA i hvězdu filmového plátna.Chvilkama mi Shaquille připadal jako retardované děcko, kterému právě ukradli bombónek, než jako akční hrdina.Když na sebe hodil ty dvě roztavený popelnice, už sem jen čekal kdy přihopsá k popelářský káře a začně třídit odpad.Děsná sračka a ta 1* je jenom za sympatickou Annabeth Gish.10%.(8.3.2013)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles. (Terva)

• - Scénárista Kenneth Johnson vzal svůj skript mezi losangeleské děti, aby přispůsobil dialog současné mládeži. (Terva)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného komiksu (1993) Johna Henryho Ironse. (Terva)