Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1993, 104 min

• Falko

Robert John Burke - (RoboCop) +++ Nancy Allen - (Anne Lewis) +++ Mario Machado - (Casey Wong) +++ Remy Ryan - (Nikko) +++ Jodi Long - (Nikkova mama) +++ John Posey - (Nikko otec) +++ Rip Torn - (The CEO) +++ Mako - (Kanemitsu) +++ John Castle - (Paul McDaggett) +++ Produkcia: Patrick Crowley +++ Scenár a námet: Frank Miller +++(27.8.2010)

• Niktorius

RoboCop přichází potřetí. Levičácký jak snowboarding a blbý jak troky.(13.1.2011)

• Amarcord_1

40% - Já nevím... Na jednu stranu je to vaření z vody, slepenec čehosi, co už tady bylo s něčím, co jsme ani mít nemuseli, a koncert hereců, kteří nám předvádějí, jak se má hrát v podobných filmech... Na druhou stranu to však má i pár pozitiv. Především, když to člověk vezme s větší dávkou nadsázky (což pochybuji, že autoři chtěli, ale vem to čert..). Dynamika a tempo příběhu je ideální na to, aby všechny ty nesmysly člověk snadno hltal. Když to ke všemu podpoří remakem původní hudby Basil Poledouris, je z toho klasická oddechovka, která nepatří věru k těm nejinteligentnějším, ale ruku na srdce... viděl jsem už o moc horší.(3.7.2006)

• MartinezZ

Totálně debilní pokračování dost blbého předchozího pokračování osmdesátkové koniny. Jediné plus se trilogii Robocop upřít nedá: prorocké předpovězení úpadku Detroitu už 26 let předem.(12.1.2014)

• bestlama

Z tvrdě plechového ochránce zákona, který zastával mOrální zákony se v roce 93 stane agresivně vyleštěný Homocop. Prostě ho hodí do pucu, vydrhnou WS Platinem, nahážou do něj GS cOndro 400, pocuchají nervy, vymění herce a máme tady zastánce zákona, který prvně střílí a potom se ptá. Tak jaký je potom smysl? Veškeré kouzlo předchozích dílů to ztratilo a film nemá co nabídnout. Když následně Homo nasedne do svého žůžu Robomobilu, tak vám vyvstane na mysli podoba s Netopýřím mindrákem a když Homo nasadí Jetpack a létá po městě jako Poletucha, tak si vzpomenete na playboye, miliardáře, filantropa a génia (Ajron mena). Navíc se to snaží být třeskutě vtipné a nelogičností to oplývá víc než jarní louka pampeliškami (óóó, já umím psát i citlivá přirovnání). Pár postřehů: Ve filmu se objeví jména jako McDement, Kunc, Berta. Což napovídá, že to je bratříček asi nějaké italské telenovely. Homocop umí perfektně zaměřovat, ale nikdy nestřelí do pneumatiky u projíždějícího auta. I přes upozornění, že se Jetpack musí nabíjet, ho stejně nabít nemusí. Malá holka je se svým pentiem chytřejší než všichni dospělí dohromady (dokonce umí přeprogramovat roboty za pár vteřin). Hlavní boss teda raději půl hodiny chodí kolem než aby Homa ihned rozsekal. Chodí pešek okolo je nejdokonalejší přirovnání.(17.12.2013)

• - Oblek pro RoboCopa byl původně určen pro druhý díl. Jelikož je Robert John Burke vyšší než Peter Weller, stěžoval si často při nošení na bolesti. (HellFire)

• - Natáčelo se v Atlantě.Většina budov viděných ve filmu byla odsouzena k demolici, aby tak uvolnili místo pro stavby určené k olympijským hrám. (HellFire)

• - Peter Weller odmítl účast na filmu kvůli natáčení filmu Nahý oběd. (HellFire)