Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1993, 104 min

• tron

„Ty nevieš, že je na teba vypísaný zatykač?“ – „Viem.“ – „Len som sa pýtal.“ Keď som bol na ROBOCOPOVI 3 v kine, ešte som chodil na základnú a pamätám si, že to bol pre mňa „ideálny“ film. S odstupom takmer pätnástich rokov (kedy tento komentár píšem – september 2010) však musím skonštatovať „fúha“ – a nie v pozitívnom duchu. Na strane druhej, nostalgia je nostalgia a menej, ako 40% nedám, hoci ma v zlom zaskočilo, aký fenomén sa stal z RoboCopa, veď má na svojom konte len jeden výborný film (od Verhoevena) a inak už len dve príšerné celovečerné pokračovania a otrasný televízny seriál. Trojka ponúka RoboCopovi (je to prvý raz, čo ho pod maskou nehrá skúsený Peter Weller) robotického súpera s katanou (...), ale vlastne ani neviem, čo by som po blbej dvojke ešte dodal. Už asi bolo dodané všetko. Kino Považan 1993(28.5.2011)

Robocopův slušný reparát se sice jednoznačně inspiroval druhým Terminátorem (dětský parťák, nezničitelný protivník), satiry se nadobro vzdal a dává si pozor než někdo někoho rozstřílí na maděru, ale je to zručně natočená zábava. Navíc se vrátil Basil Poledouris a s ním i šlapající ústřední motiv, který předchozímu filmu (samozřejmě kromě jiného) tak chyběl.(19.7.2016)

• gouryella

Čekal jsem jen to nejhorší, ale k mému velkému překvapení jsem se nadprůměrně bavil, film je vlastně parodií na na první díl, ale povedenou ...(17.10.2002)

• MartinezZ

Totálně debilní pokračování dost blbého předchozího pokračování osmdesátkové koniny. Jediné plus se trilogii Robocop upřít nedá: prorocké předpovězení úpadku Detroitu už 26 let předem.(12.1.2014)

• Rimmer100

Třetí pokračování je už skutečně příliš - tohle se nepovedlo.(10.2.2007)