Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1993, 104 min

• swamp

:D :D :D Nééé, prosím, ušetřete mě! :D(27.9.2012)

• Phobia

Kampak se to propadl akční sci-fi kult let osmdesátých? Devadesátá léta ho vyválela v hnoji lacinosti, zalila močůvkou trapnosti a navrch položila hovénko diletanství. Před lety jsem na to hleděla v nevěřícím zděšení, dnes už bych možná našla i důvody k hlasitému smíchu - kdybych ovšem nejprve našla jediný maličký důvod, proč se na tenhle průjem ubohosti podívat. 15% - asi z nostalgie, objektivní příčinu k hodnocení v kladných číslech nevidím.(14.4.2010)

• mis-ko

Jednotka je skvelá, dvojka o čosi slabšia, ale stále veľmi dobrá (neviem teda, čo proti nej všatci máte!). Ale trojka?!?! No hnoj, inak sa to nazvať nedá. Na jednej strane samurajský robot, na prvý pohľad nerozoznateľný od človeka (predsa len, doba a technika pokročila) a na strane druhej Robocop, ešte drevenejší a neschopnejší ako minule (a to prosím pokročila doba aj technika). Hlavne, že má na chrbte fajnový jetpack a lieta si ako lietadielko. A lieta si a lieta a lieta... no a spolu s ním niekam uletelo aj všetko to dobré, čo som na Robocopovi mal rád.(6.4.2005)

• Torision

Myslím, že Paul Verhoeven musel zešílet, když viděl něco jako je tohle. Po dost podprůměrné dvojce jsem čekal šílenost a tý se mi taky dostalo. Debilní atmosféra, debilní herci,debilní scénář a debilní všechno okolo. Tohle se nedá ani považovat za odvar, je to prostě sračka.(1.12.2007)

Neviděl bych to tak černě..(4.10.2012)

• - Otomo, kybernetický samuraj, je pocta postavě Ronina z komiksu Franka Millera o samuraji, jehož duše je znovu přivedena k životu pomocí futuristické technologie. Bertha Washington je odkazem na Marthu Washington, nezávislou bojovnici z Millerova „Give Me Liberty“. (HellFire)

• - Oblek pro RoboCopa byl původně určen pro druhý díl. Jelikož je Robert John Burke vyšší než Peter Weller, stěžoval si často při nošení na bolesti. (HellFire)

• - I přes neustálé připomínání váhy a robustnosti Robocopa (Robert John Burke) se vůbec nic nestane dveřím kostela, do kterých velikou energií nalétne. (Armin82)