poster

Chlapectví

 • USA

  Boyhood

 • slovenský

  Chlapčenstvo

Drama

USA, 2014, 165 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Vpravdě rodinný film. Povinnost pro všechna děcka, aby viděla, co je čeká a nemine a že s dospělými to lehké nemá nikdo, stejně jako to dospělí nemají lehké s nimi. Povinnost ovšem i pro veškeré dospělé jako připomínka, že nebyli jiní a že to s nimi děcka nemají lehké, stejně jako to oni nemají lehké s nimi. Prostě po dvanáct let trvající zachycení jedné rodiny "jak jde čas"; žádné velké drama, žádné tlačení na pilu. Naopak to stojí na práci s atmosférou civilní každodennosti bez důrazu na dramatičnost, aniž by to bylo byť jen na moment během bezmála tří hodin fádní, nudné či rutinní. Jde o radosti a strasti běžného kluka; nic více a nic méně. Pravdou ovšem je, že závěrečná středoškolská fáze je možná až příliš standardní, stejně jako že kvůli šíři záběru nejsou některá témata/linie dotažena a ano, Mason nemusel být v pubertě až takový Dušín, ale... Ale i tak upřímně doufám, že stejně jako v případě „Před tím a oním" se Linklater k Masonovým osudům bude s železnou dvanáctiletou pravidelností vracet.(15.7.2014)

 • Shakers
  ****

  Richard Linklater už mi par krát dokázal, že vie obyčajne príbehy točiť neobyčajne dobre. Jeho Boyhood a dvanásť rokov natáčania je vynikajúci nápad a na filme je skutočne pekne vidno. Trošku ma ale sklamal samotný príbeh, ktorý ma síce zaujal a moc nenudil, ale čakal som viac. Za tie skoro tri hodiny sa tam dokopy nič výrazne neodohraje (emócie, zvraty) a celý film ťaží vlastne s toho, že je len skutočne obyčajný. Na prvý krát hodne fajn, druhý krát si ale nie som istý čo by ma na tomto filme malo zaujať. 75% - 4*(3.1.2016)

 • PinokKio
  ****

  Příběh poskládaný ze spousty malých kousků. Dvanáct let zachycujících obyčejného malého kluka, jeho postupné dospívání, emoce, první lásky, důležité ztráty i nálezy, tedy okamžiky, které nám mohou přijít v lecčems povědomé z vlastního života ..(17.3.2015)

 • Rogue
  *****

  No point, that's life. William Conrad to věděl už dávno. Imho nejlepší Linklater.(25.12.2014)

 • Davies182
  *****

  Nobelovu cenu za přínos kulturnímu odvětví získává... [fanfáry] Richard Linklater! Tohle se jednou bude promítat vesmířanům. 1. místo v OSMD (Outer Space Movie Database).(8.11.2014)

 • - Patricia Arquette v několika momentech žádala o ukončení natáčení. Navrhla dokonce svou sebevraždu v příběhu. Nakonec však vše vydržela. (Terva)

 • - Ve své podstatě probíhalo natáčení po celých Spojených státech, nejvíce však v Texasu. (Terva)

 • - Píseň, kterou hraje studentka na návštěvě u Masonovy matky (Patricia Arquette) na kytaru a ostatní studenti k tomu zpívají, je píseň od britské skupiny Pink Floyd  "Wish you were here". (vaciter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace