Chlapectví

Boyhood

• slovenský

Chlapčenstvo

USA, 2014, 158 min

Na celém filmu mě bavilo jen to natáčení 12 let, to bylo zajímavé a byl fajn koukat na reálné lidi, jak se změnili. Jinak to bylo neuvěřitelně dlouhé a neuvěřitelně o ničem.(24.2.2015)

jeden z tych filmov, ktore vas navzdy zmenia. Nezmenia vas od zakladov, nezmenia vas ani vo velkej miere, nezmenia to, ze date vypoved v praci, ze odidete zo skoly... zmenia iba drobunky kusok vo vasom srdci, vo vasom mozgu, vo vasom pohlade na svet. A pritom si to ani nemusite uvedomovat. Takuto velku moc ma film. Umenie. Kultura. Mam dalsi sen. Stretnut osobne Linklatera a porozpravat sa s nim, pochopit jeho zmyslanie, jeho genialitu. Pravdepodobne sa mi to nikdy nesplni, ale snivat je krasne :)(5.11.2014)

• Houdini

Oscar 1 : Herečka VR - Patricia Arquette + 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Ethan Hawke, Scénář, Střih ... .... ... ... Zlatý Medvěd - výběr(10.1.2015)

Dvanáct let současnosti. Unikátní a nepodbízivé, bez srdceryvných montáží a nucené gradace, a přitom přirozeně využívající patos každého okamžiku. Ne tak vděčné jako Before, ale v rámci amerického mainstreamu stejně důležité a pozoruhodné. 4 a 1/2(9.7.2014)

A co jste dělali posledních dvanáct let vy? Richard Linklater má zvláštní dar odrážet ve svých filmech situace, které jsou všem velmi povědomé a daří se mu tak s divákem navázat takové pouto, o kterém si mohou ostatní tvůrci nechat jen zdát. Boyhood je bezpochyby jeden z filmů roku a Linklaterův opus magnum, jehož výsadní pozice na trůnu „coming of age“ filmů je prakticky neotřesitelná. [MFFKV 2014](18.7.2014)

• - Animovaný seriál, na který se ze začátku Mason (Ellar Coltrane) dívá v TV, je Dragon Ball Z (od r. 1989); seriál, na kterém vskutku vyrůstala většina dětí v USA. (czroman2)

• - Vo filme sa vystriedajú všetky ročné obdobia okrem zimy. (Johnny.ARN)

• - 9. epizóda 27. série seriálu Simpsonovci (od r. 1989) s názvom „Barthood“ je paródiou práve na tento film. (minusha97)