Ptáci v trní - Ztracené roky (TV film)

• CZ název

Ptáci v trní: Léta odloučení

• Austrálie

Thorn Birds: The Missing Years, The

• SK název

Vtáky v tŕní - Stratené roky

Austrálie / USA, 1996, 178 min

• novoten

Velmi zbytečné nastavování už jednou dopovězeného a uceleného příběhu. Ptákům v trní se dá vyčítat spousta věcí, ale tohle si tak jako tak nezasloužili.(9.5.2006)

• Faidra

Richarde, tos ty prachy potřeboval tak zoufale nebo ses nudil? Doufám, že to první.(25.7.2007)

• triatlet

Naprosto zbytečné pokračování. Z původního filmařského štábu se do pokračování zapojil R. Chamberlain. Oživení mrtvého tím, že se nastavovaný příběh snaží dovyprávět, co se s hrdiny dělo během druhé světové války. Děj je zasazen víc do Evropy. Přitom v knižní předloze Colleen McCulloughová zobrazuje válku především v oblasti Tichomoří a mnohem realističtěji. Celé pokračování působí jako Potěmkinova vesnice – kulisy, které se tváří, že vypadají skutečně a přitom jsou strojené, zbytečné.(2.1.2009)

Richard Chamberlain do role kněze více dozrál. Amanda Donohoe je pro mé oko daleko přitažlivější a půvabnější Maggie než původní představitelka. Herecky ovšem působí jaksi více mrtvolně. Úroveň celého projektu po letech zůstala překvapivě vesměs stejná, jen tedy bohužel místo vynikajících herců zaujali herci průměrní. Přes zbytečnost realizování projektu Ztracených let si myslím, že je to poctivá filmařina, co se čisté romance týče.(31.5.2012)

• GOREGASM

Naše babičky by si určitě dosyta nad osudy arcibiskupa Chamberlaina poplakaly. My jakožto cynismem infikovaná generace otevíráme této přeslazené, plytké a citově povrchní podívané bránu do romantického pekla, jehož nekonečno je stejně definitivní jako stopáž této infernálně nudné limonády. 0%(11.4.2012)

• kiki1

Zbytečná nastavovaná kaše.(1.6.2014)