Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

laik_60

Anarchisti su bez rozdielu svojou povahou a činmi rovnakí. Nezaleží či sú zelení, červení nacionalistickí , či nejakí inakší. Idú bezhlavo za svojim cieľom, "nech to stojí cokolvek". Toto je o ekologickych aktivistoch a o ich "špionaži" prostredníctvom sukromnej firmy. Pomalý rozbeh, ale postupne to dávalo rytmus a grády. Herecké podanie nič moc, ale hudobny podmaz bol fajn, no a excelentný záver. ()

chelseaman22

Víc slečen Marlingových by zabezpečilo znatelně lepší hodnocení. Sebranka bioaktivistů, jež se společně jednou měsíčně čvachtá v místní stoce, si za úkol dala vymlátit duše z majetných bařtipánů, jež tráví svět. Osobně jsem doufal, že účastníci projektu zemřou bolestně a všichni a mé přání se mi z většiny vyplnilo. 45% ()

Marqta

Film, který se podle mě zabývá velmi aktuální celosvětovou tématikou, které obvykle není věnováno tolik prostoru. Nejsou to jen protisystémové organizace (ať už radikální, nebo ne), ale především podstata, v tomhle případě doslova "zkaženost" společnosti. Snímek nepřináší řešení problému, (Jak už tady hodně lidí přede mnou podotklo, možná trochu bezpředmětně, protože se přeci jen jedná o kinematografickou tvorbu a ne o filozofický manifest.) ale bezesporu na něj poukazuje. (Což byl pravděpodobně i jeden z primárních záměrů tvůrců, který se vydařil velmi slušně podle mě.) Líbila se mi celková atmosféra snímku a náznak "poselství" i přes to, že jsem s některými zmíněnými myšlenkami úplně nesouhlasila. Celkem dlouhá stopáž mi překvapivě nevadila, scénář byl pestře nakonbinovaný a detailní kamera mi dávala pocit reálnosti a opravdovosti i v těch místech, kde by můj mozek normálně protestoval. Silnou částí filmu je určitě i povedené herecké obsazení. Za mě to jsou hodně silné tři hvězdičky a nejsem daleko od toho dát čtyři. ----"We want all those who are guilty to experience the terror of their crime. It’s easy when it’s not your life, …"----" There is good food that was thrown away legaly.This system is broken."---- ()

silentname

Ako fanúšik Ellen Page som tento film nemohol ignorovať. A musím priznať, že som si to užíval celý čas. Príbeh bol zaujímavý, postavy boli zaujímavé a rovnako aj hlavná myšlienka. Potom však príde posledných 15 minút a celé sa to pre mňa pokazilo. Najmä z toho dôvodu, že hlava "THE EAST" v podstate využil ľudí pre svoje myšlienky, no v skutočnosti je rovnaký ako ľudia, proti ktorým bojuje. A musím priznať, že ma to dosť sklamalo. Na druhú stranu je tu však mnoho iných momentov, ktoré ma dostali. Najmä (ako skoro vždy) zo strany Ellen Page. Vždy v nej cítim, že do svojej role dáva všetko. A možno to je práve dôvod, prečo dávam 4 hviezdy. Som rád, že som ho videl, bol skvelý a zaujímavý. Len škoda, že to tak nedotiahol aj do konca. Hodnotenie: B ()

Terva

CITÁT - Je to snadný, když nejde o váš domov, když nejde o váš život......... Scéna z jídlem, okolo 26 minuty, je skoro ponižující, ale chytrá. Jane proniká, pod jménem Sára, do ekoteroristické skupiny "Východ" a má za úkol bonzovat. Zde příběh začíná. Tedy, neskutečně se to táhne, skoro nic se neděje, tak na to čučím, jen tak z nudy. Hlavně, když hrajou flašku, to je tedy zážitek. CITÁT - Můžu tě políbit....... Chovaj se jak malé děti se zvýšenou teplotou. Tož jsem ten film nějak přežil a skoro mě nebavil. Ano má to své poselství, ale mohlo býti lépe zpracované. Ani nebudu mít v létě chuť, jít si zaplavat někam do přírody, třeba na Probošťák. Taky proč?. Doma mi teče voda, světlo svítí a ústřední topení hřeje. Čert ví, čím tu vodu ohřívají, ale je to jedno, ne. Saponátů mám tak dost a tak je byt čistý a když mě bolí záda vezmu si prášek. Příbalové letáky nečtu a prášky zapíjím pivem. Venku je nebezpečno. CITÁT - Někdy lidi umírají dřív......... ()

• Velkého světla filmařského štábu osvětlovačů si lze všimnout v odraze Doktorových (Toby Kebbell) brýlí v okamžiku, kdy během jízdy automobilem popisuje Susan (Brit Marling) v krátkosti svoji historii. (Conspi)
  • Filmové natáčení probíhalo výhradně v americkém státě Louisiana v poslední čtvrtině roku 2011 celých 26 dní. (Conspi)