tWINs

(festivalový název) (studentský film)
  • Slovensko tWINs (více)
Animovaný / Krátkometrážní
Slovensko, 2011, 5 min

Siamské dvojčatá zápasia nielen v boxerskom ringu, ale aj mimo neho. Pre svoje postihnutie sa musia spolu pretĺkať súkromným aj spoločenským životom, no každý z inej perspektívy. Twins je animovaný film aj o tom, ako môže vyzerať bratská láska a kam až môže zájsť… (oficiální text distributora)

Arbiter

[Fest Anča 2018] Je to takové nepříjemné zjištění, že bez toho slabšího přestáváte být tím silnějším. Z cyklu 25 rokov slovenského animácie. ()

vander19

Tento animák od Petra Budinského mi vôbec nesadol, ani príbehovo ani vizuálne. Možno je moje hodnotenie príliš kritické, ale osobne som z toho nemal dobrý emočný pocit. ()

Anderton

Toto je práve študentský animák, ktorému by slušela kľudnejšia a možno aj farebnejšia animácia. Téma zaujímavé, trochu morbídne, ale veď práve o tom to je, že čo sa nedá nakrútiť so živými hercami v reálnom prostredí, tak na to je animovaný film. Ak máte siamske dvojča, tak si môžete vždy zaboxovať a keď sa zadarí vám, tiež si zašuká aj brat a keď naopak, tak zase vy. No všetko má svoje výhody aj nevýhody... ()

• Peter Budinský vytvoril snímku pomocou tabletu, keď perom kreslil biele čiary na čierne pozadie. Takisto použil techniku, ktorá sa nazýva linoryt. (vander19)