poster

Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV pořad)

Dobrodružný

Česko, 2010, 16x26 min

Hrají:

Jakub Vágner

Komentáře uživatelů k TV pořadu (81)

 • Djkoma
  ****

  O čem vlastně je hodnocení TV pořadů a jak je hodnotit? Kritéria jako v případě Bergmana nebo Felliniho? Ale no tak. Mě osobně Jakub Vágner dokázal svým civilním chováním upoutat u rybolovu, který mi v podstatě přijde jako naprostá nuda. Takže body pro něj a pro celý tento klidný a příjemný pořad.(23.3.2014)

 • igi B.
  *

  Trpím s tebou Jakube %-] . . . Jedna hvězdička jen za ty genrové obrázky z různých krajin, za tu >samohanu< pak tak leda leklou mřenku do gatí. Tak ještě že se Kubík má tak pěkně veřejnopráv(n)ě, že si to tak všechno navzdory všem těm protivenstvím vybojoval a že si to teda za prachy nucených poplatníků >šašské rybovize< tak užívá. Ale dvd s jeho filmiky si nekoupím, jeho buzní hekání mě fakt nerajcuje a honím si raději u jiné pisskultůry... °-/ - - - P.S. A minutu ticha za Klárčina hafánka. Že by pro dobro věci zabili pejska? Nebo že by si z nás tahle parta už dělala nepokrytě prdel? Tak pochcat rybu... - - - P.P.S. A blbouni, uvědomte si, že tohle nemá nic společného s dokumentární tvorbou, natož s nějakým reálným dobrodružstvím! Copak nechápete, že je to povětšinou jen trapně markýrovaná >multikultiso.nic< realityšou? Kla(u)n Vágner se nažral a ryba zůstala celá, jen tu zase chybí ta realita a zůstala jen pachuť po rybině zasmrádnuté šou... - - - - - (Občasně náhodně nahlédnuto na >leklém sprostoru< , hodnocení po sumčím dílu 447., komentář zde s úšklebkem jako padechcátý - 18.4.2013)(18.4.2013)

 • Dragoni
  ****

  Nejsem rybář, ale na Jakuba a jeho dobrodružství se kouká dobře. Za mě nejlepší díl(y) Mongolsko.(3.10.2014)

 • Aluska88
  ***

  Rozhodně se jedná o zajímavý dokument, o to více, že vznikl v českých krajích a Jakub Vágner to s ním dotáhl až do zahraničí, kde získal vlastní pořad. Bohužel jeho osobnost se mi moc nelíbí. Možná je to sympaťák na pohled, ale jeho vystupování mi přijde jaksi podivné, hrané a nepřirozené.(23.2.2013)

 • castor
  ****

  Tohohle chlapíka dá se říct obdivuju od doby, co jsem shlédl jeden z dílů jindy velmi průměrného cyklu 13. komnat. Nezlomná vůle, odříkání a tah na bránu dotáhli subtilního blonďáka až tam, kde je nyní. Rybářské výslunní mu navíc nezaslepilo oči a nezatemnilo mozek, je pořád neuvěřitelně zapálený do dalších výzev, a to je pro diváka ta nejlepší zpráva. Samotné epizody potěší svou střídmou délkou i jasnou dramaturgií.(29.10.2011)

 • Tom_Lachtan
  ****

  nemohu si pomoct, rozhodně by se dalo vytěžit víc z dokumentárních prvků(30.8.2012)

 • Phobia
  **

  Ten Kuba Vágner je ale pěknej kluk, co, hoši?;-) Škoda že má hlas, jako by mu barakuda posvačila vejce... K rybaření mám lehce schizofrenní postoj: na jednu stranu je to lepší koníček, než nasávat v hospě. Chlap (ženské rybařit nevídám, ty doma uklízejí) mlčky sedí, čučí do vody a za celá ta léta venčení psa kolem rybářských tůní jsem dokonce jednou viděla, že nějaká ryba skočila na špek - měla pět očí, fluoreskující nožičky a chyběly jí rybí prsty, ale takové podružnosti v Ostravě neřešíme! Prostě neškodné hobby, co sem-tam zaplní žaludek. Ovšem v dětství mě rybáři srali, když nám, smradům, nadávali, že házíme kameny do vody (jakkoliv široko daleko neměl nikdo nahozený prut). A ještě víc na kopačku do ohanbí je, když si v zimě odmetete plochu na hokej a druhý den uprostřed najdete vysekanou díru (neoznačenou, bezpečnost především). Odstraníte sníh o kus dál a co myslíte? Druhý den máte uprostřed plochy zase vykutanou lochnu. Tak buď jsou ti rybáři fakt kokoti, nebo se kapři inspirovali krtkama a pro trochu vzduchu udělají cokoliv! Ale zpátky k tomuhle dokumentárnímu cyklu (viděla jsem teda jediný díl). Kubíček do toho dává spoustu emocí a usilí, ale stejně to působí strašně přehrávané pro kamery... a to jeho funění a vzdychání, když mu praskl vlasec a velryba uplavala, to by se dobře uplatnilo pro dabing v pornu! Letmý náhled do jiných kultur je fajn a přírodních scenérií by to chtělo víc. Pár procent přidávám za to, že Kubík ty šupinaté, slizké potvory pouští zpátky do vody. Nicméně být ryba, dám mu ocasem pořádně přes držku a něco mu pěkně sprostě od žáber řeknu! Celkově mám mnohem radši dokumenty, kde neexhibují žádní lidi. 45%(23.11.2011)

 • Peytl
  **

  Kubík se štábem, se scénářem hodným antických tragédií, přehrávání a steny, skřeky, vzdechy a jódlování megapiraňou kastrovaného bígla Benyho. No to Petrův zdar. Nazdar!(22.5.2013)

 • Socraates
  **

  Cestování, rybaření, to jsou parádní záležitosti! Jen ten Jakub, ač určitě schopnej rybář, je celej celičkej strašnej .... no je prostě na pěst.(26.6.2013)

 • duklak2
  *****

  Jakub Vágner necítí bolest a nezná strach. To je obdivuhodné. Myslím, že jeho otec už na něj musí být pyšný. Doufám, že bude natočeno více dílů, poněvadž si to tento "dokument" jistojistě právem zaslouží.(15.12.2011)

 • Kimon
  ****

  Kdo tohle označil za "dobrodružný"? To nechápu. Vždyť jde o jasný přírodovědný, cestopisný dokument, byť zaměřený především primárně na lov zajímavých ryb. Tohle přece s dobrodružstvím nemá co dělat, spíše s poznáváním. Dobrodružství je když jde o život. A Jakoubkovi o život přece nejde, pouze mu snad jen hrozí zlomení prutu, no né?! :-) nebo nějaký ten průjem, chcete-li sračka. Jinak prima seriál, který mě v počátcích nechytal pro bombastickou reklamu v TV. To jsem si tenkrát řekl, "a just ne". A spoustu mi proto tehdy uniklo. Takže koukám až kdesi od Texasu. Vážně to nevadí, já to časem doženu. Díky Jakube, je to skvělé právě proto, že to není takové nafoukané a hloupě sebevědomé SHOW, jak to často vidíme u jiných podobných pořadů ze zahraničí, např. na TV Discovery. PS: Ještě k některým komentářům zde na ČSFD. Mám pocit, že z některých komentářů je cítit docela silný zápach závisti, že igi.B?(5.4.2014)

 • -OverLord-
  ****

  Být to jen o rybách, tak to hned přepnu, ale tady jde spíš o to putování všemi možnými kouty světa, krásnou přírodou a jako třešničku na dortu si tam sympaťák Jakub Vágner občas uloví nějakou tu rybku. Nadprůměrnej dobrodružnej dokument, kterej dokáže zaujmout.(19.1.2012)

 • kingik
  ***

  Vášnivý rybář chodí na ryby, aby si odpočinul. Ne tak známý "rybolovec" Jakub Vágner. Za úlovky se vydává na extrémní místa, kde se vystavuje extrémním teplotám a pohybuje se v neprostupných terénech. Za jeho úsilí ho čeká sladkovodní odměna. Z vody tahá pěkné rybí kousky. A je ve svém živlu. Nesdílel jsem s ním až tak jeho nadšení. Ve svých převážně popisných dokumentech zpravidla mapuje svoje útrapy i radosti, které ho vedly ke kýženému cíli. Často je to pro něho to pravé "dobrodrúžo", ale z mého diváckého pohledu je to zdlouhavé popisování, které trpí monotonním schématem. Poznávání ryb, o kterých běžný rybář jen sní, je ovšem poměrně poučné a Jakubem dobře podané, i když přece jen počítá s tím, že na jeho dokumenty se nebudou dívat absolutní rybářští začátečníci. Podezírám ho při jeho mistrovských dovednostech a znalostech, že by mu ryba zabrala i na suché z nosu a vytáhl by dvoumetrového macka i z malé louže po dešti. Ne každý má možnost se dostat na taková exotická místa, po kterých nás Jakub provede. Líbily se díly z Amazonie, Konga nebo Argentiny a nezajímavě nebyly natočeny ani díly z Mongolska nebo Ruska. Milovníci přírodních krás a trofejních ryb si rozhodně přijdou na své. Jakub je schopný průvodce a odborník, který má dokonalý přehled o místu, kam se vydá chytat a je vidět, jak ho to neskutečně baví. Sledovat několik dílů je výhodou. Při sledování celé série dokumentů se dostavuje jednotvárnost a rybu už nechcete vidět ani na talíři. Mé hodnocení: 60%(30.3.2014)

 • UncleG
  **

  Pěkný dva bodíky za solidní technickou stránku pořadu. Záměrně ho nenazývám "Dokumentem", protože jde spíš o takovou prkeně inscenovanou rádobydobrodružnou hurá-akci, který vesměs ubližuje šílená strojenost a horší vyjadřovací schopnosti toho našeho milýho Kubíka. V momentě, kdy začne blekotavě pouštět svoje nebetyčný moudra a tváří se u toho jak potomek krále Šalamouna, jde bohužel veškerá atmosféra do loje. Nebaví mě poslouchat neškolenej hlas, nebaví mě poslouchat neprofesionální cancy bez přípravy a bohužel mě ani nebaví poslouchat vojsouvr Pavla Rímského, kterej se snaží být tak patetickej, až je k smíchu. Natočený je to ale na kvalitním matroši, kamera umí velmi dobře pracovat se světlem a celkově je dost vidět, že si Kubík na svý dobrodrůža umí sehnat dostatek šušní. Tipoval bych, že vod tatínka...ne?(11.1.2012)

 • PauloZ
  *****

  Vágner je šílenec, kterého obdivuju a já jako milovník rybolovu a všeho co se motá kolem těch slizských nádherných vodních potvor (ryb) nemůžu dát méně než plný počet. Mě to prostě baví jak ďas :)(26.1.2012)

 • cielnyl
  *****

  Jakub Vágner je fakt borec! Má neutuchající odvahu a odhodlání. Každý z těchto filmových cyklů nabízejí velice zajímavý a poučný pohled na danou krajinu, kulturu a zvyky. Rozhodně se netočí jen okolo ryb a rybaření, i když je to samozřejmě jedna z hlavních složek. Já Jakuba obdivuju!(22.7.2014)

 • Attta
  *****

  Tak tohle můžu bez jakéhokoli zbytečného přemýšlení zařadit mezi nejlepší dokumentární filmy/seriály co jsem kdy viděl. Jestli nemáte jakýkoli vztah k přírodě tak asi chápu, že se na tyhle typy dokumentů díváte zcela jinak, ale já, milovník přírody dávám 100%. Jakub nejen že nám ukáže skvělé úlovky, ale hlavně "jde" po rybách které civilizovaný člověk neměl šanci zcela poznat a touží se o tom dozvědět co nejvíce a chce to ukázat právě tady! Co cením je skvělý koncept toho jak je to točené. Není to umělé, je to přirozené, není to přehnané, nevidím v tom ani náznak odkazů na světoborné vědce z USA a podobné ptákoviny jak je to zvykem u běžných dokumentů apod. Prostě výborné, uklidnující a na 100% splňující svůj cíl! Díky. ||||||||||| EDIT: Aha, už chápu zdejší hodnocení, které je tady tak rozmanité, protože hromady části natočeného materiálu pro tento dokument je také použit v pořadu S jakubem na rybách, který se s tímhle nedá srovnávat. Takže pokud hodnotíte S jakubem na rybách tady, tak děláte obrovskou chybu.(12.10.2012)

 • Hnedoocko
  *****

  Jsem ráda, že i u nás se najde dobrodružná povaha, která se neváhá podělit o svůj každodenní chleba v džunglích a pustinách celého světa. Úchvatné záběry lovů jeho vysněných ryb mě moc baví. Já tomu klukovi zkrátka fandím :).(26.11.2011)

 • Lindiště
  ***

  Viděn jeden díl, ten ze Sibiře. Musím ale říct, že pohled na místní prostředí a životní styl mi přišel o hodně zajímavější než samotný rybolov, tedy důvod, proč se ten seriál točil. Je mi jasné, že k tomu něco ulovit je potřeba velké úsilí, trpělivost a často i pobyt v extrémních podmínkách, což obdivuji, seriál jako takový mě ovšem zas tak moc nezaujal.(27.3.2014)

 • tormento
  ****

  O poznanie zaujímavejšie spracovaný dokumentárny cyklus ako ten z dielne Discovery-River monsters(http://www.csfd.cz/film/270079-ricni-monstra/)....aj keď si myslím, že Vágner sa nechal silno inšpirovať. Rybie legendy nie sú iba pre rybárov, a musia sa páčiť každému milovníkovi prírody.+ za doprovodný komentár Pavla Rímskeho(12.1.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5