poster

Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV pořad)

Dobrodružný / Dokumentární

Česko, 2010, 16x26 min

Hrají:

Jakub Vágner
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HorrFi
  *****

  Kdo nikdy nechytal ryby, tak to asi nepochopí, ale pro člověka co má rád rybaření by to měla bejt povinnost.. absolutní srdcovka v rámci dokumentů a Jakub je opravdu mistr ve svým oboru..(19.9.2016)

 • Dragoni
  ****

  Nejsem rybář, ale na Jakuba a jeho dobrodružství se kouká dobře. Za mě nejlepší díl(y) Mongolsko.(3.10.2014)

 • Aluska88
  ***

  Rozhodně se jedná o zajímavý dokument, o to více, že vznikl v českých krajích a Jakub Vágner to s ním dotáhl až do zahraničí, kde získal vlastní pořad. Bohužel jeho osobnost se mi moc nelíbí. Možná je to sympaťák na pohled, ale jeho vystupování mi přijde jaksi podivné, hrané a nepřirozené.(23.2.2013)

 • kingik
  ***

  Vášnivý rybář chodí na ryby, aby si odpočinul. Ne tak známý "rybolovec" Jakub Vágner. Za úlovky se vydává na extrémní místa, kde se vystavuje extrémním teplotám a pohybuje se v neprostupných terénech. Za jeho úsilí ho čeká sladkovodní odměna. Z vody tahá pěkné rybí kousky. A je ve svém živlu. Nesdílel jsem s ním až tak jeho nadšení. Ve svých převážně popisných dokumentech zpravidla mapuje svoje útrapy i radosti, které ho vedly ke kýženému cíli. Často je to pro něho to pravé "dobrodrúžo", ale z mého diváckého pohledu je to zdlouhavé popisování, které trpí monotonním schématem. Poznávání ryb, o kterých běžný rybář jen sní, je ovšem poměrně poučné, a Jakubem dobře podané, i když přece jen počítá s tím, že na jeho dokumenty se nebudou dívat absolutní rybářští začátečníci. Podezírám ho při jeho mistrovských dovednostech a znalostech, že by mu ryba zabrala i na suché z nosu a vytáhl by dvoumetrového macka i z malé louže po dešti. Ne každý má možnost se dostat na taková exotická místa, po kterých nás Jakub provede. Líbily se díly z Amazonie, Konga nebo Argentiny a nezajímavě nebyly natočeny ani díly z Mongolska nebo Ruska. Milovníci přírodních krás a trofejních ryb si rozhodně přijdou na své. Jakub je schopný průvodce a odborník, který má dokonalý přehled o místu, kam se vydá chytat a je vidět, jak ho to neskutečně baví. Sledovat několik dílů je výhodou. Při sledování celé série dokumentů se dostavuje jednotvárnost a rybu už nechcete vidět ani na talíři. 60%(30.3.2014)

 • Lindiště
  ***

  Viděn jeden díl, ten ze Sibiře. Musím ale říct, že pohled na místní prostředí a životní styl mi přišel o hodně zajímavější než samotný rybolov, tedy důvod, proč se ten seriál točil. Je mi jasné, že k tomu něco ulovit je potřeba velké úsilí, trpělivost a často i pobyt v extrémních podmínkách, což obdivuji, seriál jako takový mě ovšem zas tak moc nezaujal.(27.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace