Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV pořad)

Dobrodružný / Dokumentární

Česko, 2010, 16x26 min

Jakub Vágner

Tohohle chlapíka dá se říct obdivuju od doby, co jsem shlédl jeden z dílů jindy velmi průměrného cyklu 13. komnat. Nezlomná vůle, odříkání a tah na bránu dotáhli subtilního blonďáka až tam, kde je nyní. Rybářské výslunní mu navíc nezaslepilo oči a nezatemnilo mozek, je pořád neuvěřitelně zapálený do dalších výzev, a to je pro diváka ta nejlepší zpráva. Samotné epizody potěší svou střídmou délkou i jasnou dramaturgií.(29.10.2011)

• tuntavala

Nemam rad ryby (na taliri)....(18.3.2014)

nemohu si pomoct, rozhodně by se dalo vytěžit víc z dokumentárních prvků(30.8.2012)

O čem vlastně je hodnocení TV pořadů a jak je hodnotit? Kritéria jako v případě Bergmana nebo Felliniho? Ale no tak. Mě osobně Jakub Vágner dokázal svým civilním chováním upoutat u rybolovu, který mi v podstatě přijde jako naprostá nuda. Takže body pro něj a pro celý tento klidný a příjemný pořad.(23.3.2014)

O poznanie zaujímavejšie spracovaný dokumentárny cyklus ako ten z dielne Discovery-River monsters(http://www.csfd.cz/film/270079-ricni-monstra/)....aj keď si myslím, že Vágner sa nechal silno inšpirovať. Rybie legendy nie sú iba pre rybárov, a musia sa páčiť každému milovníkovi prírody.+ za doprovodný komentár Pavla Rímskeho(12.1.2012)