Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

"Found footage" komedie ? Tak to mu říkám odvaha. Odvaha, která se ovšem hodně povedla a doslova mě omráčila svou atmosférou z jedné "mega párty". Chápu že je Project X je hodně podceňován, ale ruku na srdce, Copak by jste nechtěli být někdy(aspoň jednou) součástí něčeho takového ?. Natáčení z první osoby dodává celému filmu autentičnost jako "prase" a líbí se mi i závěrečná hra na city, sice v podání typického, slaďárno-amerického typu, ale líbila se mi. Prostě "Husto-Kruto-Přísná AKCE".(1.3.2013)

Megamonstrózní párty, která sice může působit jako laciná teen komedie. Pravdou ale je, že se jedná o nadmíru originální a zábavný film s cool písničkama a prsatejma buchtičkama. Skvělý nápad s kamerovým záznamem, záběry z ruky přidávají tomuto frikulínskému dílku na dynamice. Projektu X ale chybí kvalitnější charaktery a lepší herecké výkony, jako např. ve více odměřeném Superbad.(28.7.2014)

Generační film, ať se vám to líbí nebo ne. Můžeme lamentovat nad úpadkem morálky, můžeme hořekovat, že svět se v kravskou řiť obrací, ale to nemění nic na skutečnosti, že formou i obsahem jde o jeden z nejaktuálnějších a nejsoučasnějších filmů posledních let. A ve svý důsledný zhovadilosti, zbavený pochyb i mravních pouček, i vlastně dost originální.(23.12.2012)

• Zeck

Zážitek z filmu je asi podobný, jako kdybyste viděli amatérský záznam z vesnické diskotéky a pustili ho kámošovi, který na ní nebyl. Ono sledovat hodinu v kuse jak se někdo baví není zase tak zábavné, pokud jste divák a ne účastník. Chápu, že tvůrci a obzvláště komparz se museli při natáčení královsky bavit, ale krom deváťáků a nerdů, kteří žijí v naivní představě, že přesně takhle vypadají víkendy na střední, mě nenapadá žádná cílová skupina, která by se u tohoto mohla odvázat. Scénář absolutně neexistuje a jediné, co nám děj nabídne, je zcela tuctová zápletka žárlící kámošky. Dost málo na hodinu a půl dlouhý film, závěrečný zcela stupidně našroubovaný plamenomet do děje to absolutně nezachraňuje a celý film by se dal označit za přepálený videoklip k novému songu Snoop Dogga. Nudil jsem se téměř po celou stopáž, navíc hlavní aktéři nemohli být protivnější. 20%(3.6.2012)

Party mi vôbec neprišla cool, postavy ma nasierali skoro pernamentne (Costa!), ale malo to drive a celkom tučný. Skutočná párty, ale bude mať názov Project XXX. Teším. 70%(9.12.2012)

• - Jména většiny postav ve filmu jsou shodná se skutečnými jmény jejich představitelů. (koxin)

• - Party se dehrává ze 13. na 14. května 2011. Lze tak soudit podle scény v čase 1:19:50. (imagoo)

• - Všechny kaskadérské kousky byly prováděny herci v kontrolovaném prostředí. (JARDAHONDA)