Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $54,731,865Tržby Celosvetovo $100,931,865Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,985,745 //počet predaných kusov 362,554Tržby za predaj DVD v USA $13,209,901 //počet predaných kusov 873,662║ fakt užasný americký sen, ďalšia bezvýznamná zbytočnosť /10%/(21.8.2012)

Hmm, uvažujem ako Project X vlastne hodnotiť. Najviac ma ale zarážajú komentáre, ktoré film odsudzujú len kvôli tomu, že "takáto party absolútne neodráža realitu". No a, to snáď vadí? Hangoover tak isto nie je zrovna príkladom autentickej "pařby", treba to skrátka brať trochu s nadsádzkou. Keby bolo zúčastených desať ľudí, všetci by v norme popíjali pri stole (ako to už býva), niekto by si zahúlil (ako to už býva), poskákalo by sa do bázena (ako to už býva) a prípadne zopár odvážnych jedincov vyzlieklo svoje šaty (ako to už býva), prišiel by vám snímok o niečo lepší, len preto, že by viac menej odrážal skutočné zábavy? Nemyslím si. Ale je samozrejmé, že mnohí z nás by na takejto mega-párty chceli byť..a práve o to ide!(11.8.2013)

Lidi opravdu se někdy proberte s těmi komentáři a inteligentními názory. Kdo šel do filmu s tím, že uvidí inteligentní komedii, se spousty povedenými vtípky, tak mi přijdete ujetý a být vámi se nad sebou zamyslím. Project X točený z amatérské kamery dává nový nádech, který komedie téhož typu ještě neměli. Občas je chaotičnost vynikající věc a právě díky této věci, se do párty vžijete daleko víc. Z traileru bylo jasné o co půjde, banda teenagerů (na škole neoblíbený) naplánují párty snů a ta se "malinko" zvrtne. Závěr nepřekvapí a je naprosto předvídatelný, ale to by divákovi nemělo ubrat na kráse. Kdo jde do Project X s tím, že si ho užije, tak si ho vážně užije, ale kdo do něj jde s tím, že se jedná o trapnou teen komedii, tak má pravdu a bude silně zklamán, poněvadž to trapná teen komedie je. Neskutečná pařba, která vás hned po rozjezdu nenechá vydechnout a chudák Thomas. Na jeho místě bych si hodil mašli... 7/10 = 75%(5.6.2012)

• - Štáb se během natáčení omlouval sousedům a nejbližšímu okolí za hlasitou hudbu, která byla slyšet na 20 km daleko. (pan Hnědý)

• - Ačkoliv se může zdát, že na bujaré párty jsou přítomny stovky lidí, kompars jich čítal pouze okolo dvou set. (Linkyc)

• - Během divoké pařby si lze všimnout, jak se u bazénu v několika záběrech mihne Chet Hanks, syn slavného otce Toma Hankse. (Sufferer)