poster

Projekt X

 • USA

  Project X

 • SK název

  Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

 • playboxguest
  ***

  Vesměs sice průměrná (ne-li dokonce podprůměrná) teen party záležitost, ale ten konec, ten je opravdu epickej! A zase jednou něco, u čeho jsem se skoro zaradovala, že nemám kvartýr stvořenej na velký akce :)(3.7.2012)

 • Pilda17
  ****

  Lidi opravdu se někdy proberte s těmi komentáři a inteligentními názory. Kdo šel do filmu s tím, že uvidí inteligentní komedii, se spousty povedenými vtípky, tak mi přijdete ujetý a být vámi se nad sebou zamyslím. Project X točený z amatérské kamery dává nový nádech, který komedie téhož typu ještě neměli. Občas je chaotičnost vynikající věc a právě díky této věci, se do párty vžijete daleko víc. Z traileru bylo jasné o co půjde, banda teenagerů (na škole neoblíbený) naplánují párty snů a ta se "malinko" zvrtne. Závěr nepřekvapí a je naprosto předvídatelný, ale to by divákovi nemělo ubrat na kráse. Kdo jde do Project X s tím, že si ho užije, tak si ho vážně užije, ale kdo do něj jde s tím, že se jedná o trapnou teen komedii, tak má pravdu a bude silně zklamán, poněvadž to trapná teen komedie je. Neskutečná pařba, která vás hned po rozjezdu nenechá vydechnout a chudák Thomas. Na jeho místě bych si hodil mašli... 7/10 = 75%(5.6.2012)

 • Hellboy
  **

  Proč proboha se film tváří jako found footage, ale zároveň neustále porušuje nepsaná pravidla žánru? To asi neví ani režisér. Navíc k tomu není žádný důvod! Takže tu máme velké množství střihů, montážní sekvence, nediegetický hudební doprovod, zpomalené i zrychlené záběry a samozřejmě kamera natáčí i v situacích, kde by asi vůbec být neměla (školní šatny, scény pod vodou, atd). Kromě toho je film předvídatelný, až to bolí (trpaslík, podivný kameraman Dax, military maniak T-Rick), a předává zatraceně podivné morální poselství. Podobně jsem se cítil už u Hangover 2, ale tady je to ještě výraznější. Hlavní hrdina, neznámý loser Thomas, nakonec dosáhl svého cíle a prorazil. Lidé ve škole mu tleskají, jeho holka ho miluje. Co bude dělat za dva roky se neřeší, hlavně že se tu objeví Jimmy Kimmel, a hraje tady Metallica. METALLICA na nějaký debilní discopárty!!(17.4.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Nima Nourizadeh sa dostal k filmu vďaka jeho práci na reklamách pre spoločnosť Adidas a nezanedbateľný vplyv na výber režiséra mal aj Todd Philips, ktorý veril, že Nourizadeho poňatie príbehu je podobné s jeho predstavami. (Greenpeacak)

 • - Jména většiny postav ve filmu jsou shodná se skutečnými jmény jejich představitelů. (koxin)

 • - Během divoké pařby si lze všimnout, jak se u bazénu v několika záběrech mihne Chet Hanks, syn slavného otce Toma Hankse. (Sufferer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace