Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

Project X v žádném ohledu není jakkoli výjimečný či zvlášť povedený film, ale když se ta cool párty rozjede, nuda nehrozí (alespoň pro cílovku). Je to zkrátka spíš taková velice nenáročná úsměvná pohoda než teenagerská alternativa komediálně kulervoucí Pařby ve Vegas. PS: Dobrovolně si pustit film o pařících středoškolácích a pak tu brečet, že film není chytrý / intelektuálně stimulující ... no, na to musí být člověk snad ještě větší vůl než libovolná postava z toho filmu :-)(1.6.2012)

Ze začátku mě to připomenulo SuperBad, pak už se film nese v jiné dimenzi, no každopádně povedená mega kalba, sen každého teenegera, supr muzika, kopec pěkných prcinek, spousta chlastu a zábavy:)(4.6.2012)

Půlku filmu jsem doufal, že ti zmetci s těma kecy po tý párty budou mít takových průserů, že to ještě nezažili a já se jim budu konečně pořádně smát. Očekával jsem, že shoří dům, ale že bude hořet celá čtvrť? Klobouk dolů. Nápad tenhle film má dokonalej, zpracování taky nemá chybu, ale přesvědčte mě, že jste nebyli škodolibí a těm klukům jste ten průser nepřáli.(20.8.2013)

• - Drsný chlapík, který Thomasovi (Thomas Mann) rapuje k narozeninám, je opravdu rapper a také herec Simon Rex aka Dirt Nasty, známý ze série parodií Scary movie. (veronika.weu)

• - Natáčanie jednotlivých scén prebiehalo chronologicky. (Greenpeacak)

• - Námět filmu je volně založen na párty v domě Australana Coreyho Worthingtona, který zveřejnil adresu konání večírku na sociální síti MySpace, čímž přilákal okolo 500 lidí, kteří společnými silami docílili škody více jak 20 000 amerických dolarů. (oje)