Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

Project X si treba pozrieť po vydarenej párty. I keď unavený, ľúbilo sa.(6.8.2012)

Poprvé někoho napadlo udělat found-footage film, který není horor... To je ale asi jediný závan originality. (Ne že by v tomhle případě byla originalita nutná.) Dokonale průměrná blbost, která neurazí, nepřekvapí... Prostě "tak akorát".(2.6.2012)

Kurva epicka parba. Tohle tenhle film vystihuje nejlip, byl tak prezentovanej v trailerech a je to presne to, co reziser vytvoril. Necekejte zadnej pribeh ani originalitu, proste parta skoro looseru dela parbu, ktera je ma ucinit legendama a vse sledujeme formou amaterskeho zaznamu a tady se ta rucni kamera neskutecne povedla, bez ni by to nebylo ono. Sledujeme vse od priprav a nesmelyho zvani hostu, vykopani rodicu z baraku, nakup chlastu, prichod prvnich kalicu pres rozjezd naprosto hyper ultimatni parby a stiznosti sousedu a prijezd policie az po totalni destrukci celyho okoli. Film skvele slape, herci jsou perfektne prirozeny a ackoliv co si budem povidat, film buhvijak vtipnej neni, tak to vubec nevadi, sledovat tuhle party plnou drog, koz, chlastu, zvratku a destrukce veskeryho vybaveni a jeste dalsi naloze koz, je proste cira zabava a na 90 minut skvely vypnuti mozku. V ramci zanru nemam co vytknout.(4.6.2012)

Neříkám, že by se to nemohlo stát, ale tohle bylo prostě moc. Nechápu proč je tak důležitý se na každé párty ožrat a považovat za skvělý to, když někdo odpálí keramického trpaslíka bejsbolkou. Sranda se dokáže udělat i jinak. Projekt X je teenagerovská komedie a já jako odrostlejší už tomu zas tak neholduji. I přesto jsem se dokázal zasmát a rozhovor s tatínkem nakonec příjemně zakončil celou pařbu. Týrání pejska jim teda ale neodpustim. :-)(6.9.2012)

Jedna velká megachlastačka. Nic víc, nic míň. Kdo čeká nějakou chytrou komedii, ten se nedočká ani v nejmenším. Zábava téměř o ničem, vlastně jediný, co dokázalo pobavit, byl liliputánek. :-D Ale přestože to je úplně o hovnu, tak je to sympatickej počin. Sice bych to radši prožil než na to hodinu a půl koukal, ale jedno zhlédnutí je v pohodě. 60%(4.6.2012)

• - Všechny kaskadérské kousky byly prováděny herci v kontrolovaném prostředí. (JARDAHONDA)

• - Nima Nourizadeh sa dostal k filmu vďaka jeho práci na reklamách pre spoločnosť Adidas a nezanedbateľný vplyv na výber režiséra mal aj Todd Philips, ktorý veril, že Nourizadeho poňatie príbehu je podobné s jeho predstavami. (Greenpeacak)

• - Scenárista Michael Bacall sa priznal, že žiadnu bláznivú vec, ktorá sa vo filme objavila, nikdy nespravil. (Greenpeacak)