Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

• Gilmour93

Hangover pro náctileté a vzpomínka pro dospělé, že se z pomíjivých důvodů často chovali jako kreténi.. Dříve narozeným název pravděpodobně evokoval opičí drama s M.Broderickem (nutno podotknout, že šimpanz Virgil by na "Epické párty v Pasadeně" patřil k těm nejinteligentnějším stvořením), ale tato mega hustá twítni to do světa kalba je úplně jiná liga. Awesome, Cool, Fucking great a asi ve třech momentech i vtipná.. Ono totiž sjet se z útrob kradeného trpaslíka, vypálit vlastní ulici a natáčet si o tom všem videodeník navyšuje společenský status a ve škole pak budete ohromně populární. A navíc, tatínek vám dá klíč od svého Benze (až jej vysuší), protože tohle vše je důkaz, že nejste loser a NĚCO dokážete..(1.10.2012)

V rámci čo raz viac prepieranej estetiky found-footage, socio-kultúrnych determinácii nastávajúcej generácie a ich kurióznych hyperbol či plastického ozvláštňovania skrz iné, poväčšinou buď spriaznené alebo aj prekvapivo zakomponované žánre - žánrové zvyklosti, ide o uchádzajúci výtvor, ktorý si zatracovať nezaslúži. Po obdobne ladenom "Chronicle" v ktorom sme boli svedkami zovretejšej fúzie dramatického pojednania o looserstve na pôdoryse tínedžerského harašenia/rodičovsko-školskej šikany/carrieovského syndrómu, fanúškovského imitovania vychytávok niektorých herných konzol a superhrdinského sveta (tentokrát) v nadvláde záporakov, tu máme ďalší, sic atmosférou namazaný, ale zároveň aj celkom slepo sa zavďačujúci cross-over obstaravajúci prienik stredoškolského rom-comu kde looseri ostávajú a pre zmenu svoju reputáciu vtipne vylepšujú, odviazaných epic parties snímkov ktorých dominantou sú predovšetkým naštartovaní djz, young bitches and (i)legal substances a napokon katastrofického skoro sci-fi čo by óda na jeden plamenomet. Keby sa to nebálo ísť v tom svojom vyfičanom rebelanstve ešte viac za hranu (auto úprk mohol byť oveľa viac rozvedený a prípadne dovedený ad absurdum) a bezpečnostne sa tu necúvalo pred zamilovanými pusinkami vyjebaných amerických happyendov (ak by chlapec tu tmavovlásku za dunenia skrillexovho bro-stepu pokoril a tej bloncke by sa dvoril až keď by z neho bol vyzretý twenty-something, tak to by bolo hneď o niečom inom). Takto len provizórne odreagovanie/pousmiatie sa nad baviacimi maličkosťami (pes, trpaslík, slow-mo), gradujúcimi kamerovými hrátkami (čelovica, auto, spravodajstvo) a priznanou snahou o atraktívnu senzačnosť konceptu.(4.10.2013)

Skvělá jízda bez nudného momentu. Jestli Američani něco umí, tak je to natočit skvělé párty scény. Takhle nějak si představuju epic pařbu. Akorát nejlépe v cizím baráku.(3.6.2012)

Lidi, vážně? Dát odpad s komentářem, že tenhle film je bez děje, bez myšlenky, bez hloubky.... Co jste čekali? Nějaké drama, které bude nominováno na Oscara? Poject X nemá v podstatě žádný děj, 3 kluci pořádají párty, která se tak ''trochu'' vymkne kontrole a tak Vás ani nemůže překvapit létající pes, auto v bazénu, nebo šílenec, který se to snaží celý podpálit. Takhle dopadnout moje párty, tak se nejspíš zabiju sama, protože jinak by to udělali moje rodiče. Je to prostě celé šílené, bláznivé, vtipné a chaotické včetně drog, alkoholu a sexu. Takže jestli hledáte nějaký bezmyšlenkový film, u kterého chcete vypnout a nepřemýšlet, doporučuji.(8.6.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Projekt X je důvodem, pro by se měla najít věková hranice, nad kterou je sledování podobných filmů nevhodné. Její přesnou výši nejsem schopen určit, ale vím zcela jistě, že jsem ji před několika desetiletími překročil. Ale jsem pozitivní člověk, takže když jsem se nebavil, tak jsem alespoň hledal a našel poučení. Až se mé děti přiblíží hranici zletilosti, tak si zvednu pojistku na barák, připojístím si káru proti utopení a při každém odchodu z domu zaktivuji nástražný výbušný systém kolem domu. Mně se zkrátka po zahradě 2000 lidí, pyroman ani liliput producírovat nebude, ale kdyby mi Metallica zahrála do rytmu k sexu se slečnou podle mého výběru, tak bych možná udělal výjimku. Ale v devět ráno, ať jste všichni v posteli!(16.12.2013)

• - Názov Project X nesie aj jedna hardcore-punková kapela, ktorej členovia sú prívrženci životného štýlu Straight Edge, princípom ktorého je odmietanie užívania alkoholu, tabakových výrobkov a iných drog, teda pravý opak toho, čo môžeme vidieť vo filme. (Sufferer)

• - Všechny kaskadérské kousky byly prováděny herci v kontrolovaném prostředí. (JARDAHONDA)

• - Michael Bacall pracoval na scenári väčšinou v noci, pretože cez deň bol zaneprázdnený písaním scenára k filmom 21 Jump Street (2012) a Scott Pilgrim proti celému svetu (2010). (Greenpeacak)