Projekt X

Project X

Projekt X

Komedie / Krimi

USA, 2012, 84 min (SE: 93 min)

Ze začátku mě to připomenulo SuperBad, pak už se film nese v jiné dimenzi, no každopádně povedená mega kalba, sen každého teenegera, supr muzika, kopec pěkných prcinek, spousta chlastu a zábavy:)(4.6.2012)

" Veľkí hráči hrajú veľké hry " takto objasňoval Costa počiatočnú prípravu na narodeninovú mega párty. Očividne sa partia mladých chlapcov túžiacich po sexuálnom zážitku veľkými hráčmi nestala, keďže túto hru nezvládli. Film je istým spôsobom prepadák a istým spôsobom búra mýtus. Prepadol jednoduchým spracovaním, obsadením hercov ich výkonmi a a niekedy ťažko uveriteľnými udalosťami. Mýtus búral ozaj bláznivou párty, ktorá zmiatla celú ulicu ako prílivová vlna rozbúreného mora v ktorej len tak lietali vulgarizmy zo slovníka mladých teenagerov (veď aj my sme boli mladí), ľahké odhalenie nahoty a dobrým výberom hudby, ktorá podporila energiu naštartovanej mládeže. Priestor dostali aj nové vtipné dekoračné prvky v podobe neohrozenej bezpečnostnej služby, či bláznivého predajcu drog. Párty mám rád a táto ma celkom inšpirovala, takže zaslúžených 50%.(9.8.2012)

Generační film, ať se vám to líbí nebo ne. Můžeme lamentovat nad úpadkem morálky, můžeme hořekovat, že svět se v kravskou řiť obrací, ale to nemění nic na skutečnosti, že formou i obsahem jde o jeden z nejaktuálnějších a nejsoučasnějších filmů posledních let. A ve svý důsledný zhovadilosti, zbavený pochyb i mravních pouček, i vlastně dost originální.(23.12.2012)

Thomas (Thomas Mann), Costa (Oliver Cooper) a J.B. (Jonathan Daniel Brown) se snaží uspořádat narozeninový večírek, kde by oslavili Thomasovy sedmnácté narozeniny. Vše jde ze začátku podle plánu, ale s narůstajícím počtem návštěvníků se vše začíná vymykat z rukou. Většina filmu je natočena netradičně z pohledu kamery Daxe (Dax Flame), který celý večírek dokumentuje. Určitě vyčnívají scény s nasraným liliputánem, přivázání pejska k nafukovacím balónkům a drogový dealer T-Rick (Rick Shapiro) s plamenometem.(12.5.2012)

• Momo_desu

Pôvodne som chcela dať odpad, pretože v podstate nič nového to nebolo. Polonahé baby (už po prvých 25 minútach som si vravela, že jak to, že sa tam ešte žiadne prsia neobjavili a ejhle po 33 už sa baby vyzliekali) chľast (samozrejme, šak asi na šalátovú misu neprišli), drogy, výtržníctvo, olizujúce sa baby čo to hrajú akože na sexy lesby, sexujúce páry bla bla proste nič nového a nič pre mňa zaujímavého, takéto filmy ma nikdy nebavili a asi nikdy pre ne pochopenie mať nebudem. Zrejme starnem. Ale musím uznať, že to ako sa na konci celá párty vyvinula bola vážne pecka a bola tu veľmi dobre zvolená hudba. Tak dám aspoň tú jednu hviezdičku.(30.5.2013)

• - Na konci filmu príde Thomas (Thomas Mann) do školy na zdemolovanom minivane, ale čelné sklo má v poriadku, aj keď mu ho na začiatku filmu rukou rozbil T- Rick (Rick Shapiro). (marciano)

• - Herec Miles Teller si vo filme zahral samého seba. (QooBo)

• - Nima Nourizadeh sa dostal k filmu vďaka jeho práci na reklamách pre spoločnosť Adidas a nezanedbateľný vplyv na výber režiséra mal aj Todd Philips, ktorý veril, že Nourizadeho poňatie príbehu je podobné s jeho predstavami. (Greenpeacak)