Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  odpad!

  Jako příspěvek na domácí festival k posrání vtipných hovadin to jednou bude neocenitelné, jinak se ale jedná o morálně odporný škvár, za jehož tenounkou fasádou pobožné, provokující (a smysl nedávající) hlubokomyslnosti se skrývá rouhačství tak nepochopitelného kalibru, že se z toho musí dělat blivno jak zapřisáhlému ateistovi, tak i křesťanovi, který Bibli občas používá i na něco jiného než jen na zběžné vytírání prdele. Co si počít s filmem, kde abrahámovsky zkoušený hrdina, drze si uzurpující roli Boha, je vnímán jako kladná postava a nositel Boží vůle, nikoli jako geniální ztělesnění Lucifera směle se rovnající pojetí Marka Pellegrina, kdežto pravý nositel biblického poselství má být zlý, zlý záporák? Tahle diskrepance se vyjasní v okamžiku, kdy si uvědomíme, že klíčem pro posuzování dobra a zla tu není křesťanská morálka, nýbrž její soulad či nesoulad s módním připosraným progresivismem, který si troufá z dřívějšího ošlehaného drsoně udělat bezpáteřního, veganského, stupidně kalvínského, civilizací pohrdajícího hipíka. Už jen zdejší pojetí zla stojí za pár facek, neboť zlo není určováno morálními proviněními a nedostatkem pokání, nýbrž čistě a jedině původem, definitivně do řiti to ale spěje v okamžiku, kdy Aronofsky podělá i klasickou křesťanskou myšlenku přízemnosti člověka, jeho nesmazatelné viny a nehodnosti Boží milosti a předělá ji v inherentní ďábelskost, která mu se zapáleností vymaštěného environmentalisty umožňuje zaštiťovat se údajným biblickým kontextem a hlásat, kdovíjak by na tom svět nebyl líp, kdyby laskavě Bůh vytáhl hlavu z prdele a vykořenil z něj svoje nejoblíbenější stvoření. A vrchol všeho? Connellyová za celé dvě hodiny a půl ani na chvíli nestojí na žádném molu! Bůůůůůůůůůůů!(26.3.2014)

 • larelay
  *****

  uprimne, nerozumiem nizkemu hodnoteniu tohto filmu. opat je to Darren v plnej sile, vo svojej absolutnej genialite. Prva pol hodina bola klasicky Aronofsky depresivna. Cista ucebnicova depka. A potom to prislo. Nadej. Vyborne herecke vykony, vyborne spracovanie. Ale ano, chapem, ze Darren proste nie je pre vsetkych. A tak to ma byt. Niekto musi mat predsa rad aj Fast and Furious 1-12 :)(15.1.2015)

 • Radek99
  **

  New age biblická pohádka: Ekolog a vegetarián Noe, mající čas od času vizionářské sny, postaví z popudu jednoho z nich cosi jako dřevěnou zaoceánskou loď, v níž hibernuje množství zvířat, které mu však jeden černý pasažér potají užírá. Jíst maso je ovšem špatné. Zabíjet lidi je naopak starozákonně dobré. Proto ho chce Noe zabít, předhoní ho však jeho syn. Pak už se to začíná zamotávat. Z Noa je najednou Abraham, úplně jiná biblická postava. Navíc pije. A taky jsou tam obři. Kamenožrouti. Trochu Nekonečný příběh, ale obráceně. Darrenu Aronofskymu někdo zjevně vypláchl mozek...(9.10.2014)

 • zelvopyr
  **

  Zajímavý pokus jít proti proudu: poslední dobou se točí filmy nemastně neslaně tak, aby vyhovovaly úplně všem, rating i pro miminka, myšlenka tak mělká nebo tak důkladně vysvětlená, že ji pochopí i ti méně bystří. Tady Aronofsky naopak jako by chtěl naštvat všechny. Biblický příběh, který celkem berou snad všechna náboženství a ateisti ho shovívavě tolerují, odvyprávěl tak, že nemohl být přijatelný snad pro nikoho, pro každého z trochu jiného důvodu. Zůstává divoký střih a zarputilost, ale... no, rozmluvte mi někdo, že je to jeho nejhorší film...(8.7.2015)

 • tron
  ***

  Niektoré pasáže fascinujúce, ohromujúce a nádherne poburujúce, ako celok absurdný mix počítačových predvádzačiek, neškodnej rozprávky, kontroverzného šoku a prízemnej telenovely (zábavní „obri“ verzus psychopatický Crowe snažiaci sa prebodnúť veľkým nožom hlavu bábätka). Brutálne sa strihalo, alebo na to Darren proste kašľal? Neviem, výsledkom je ale chaos a blbosť (začne pršať a o chvíľu je celosvetová mega-povodeň; otec so synom sa tíško rozprávajú uprostred vyľudnenej planiny a zrazu zdvihnú hlavy a pár metrov od nich je veľká skupina ľudí a kamenných obrov; Noeho syn behom šiestich sekúnd zatratí otca a podľahne kúzlu cudzieho chlapa, ktorý mu dá zakrvácané sekero-kladivo). Vôbec netuším, čo z toho tvorcovia chceli mať. Zrejme niečo mega-vizionárske a neuveriteľne nadčasové, oproti čomu je 2001: Vesmírna odysea komorná komédia. Veľmi im to nevyšlo.(14.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace