poster

Husiti

 • anglický

  Hussites, The

  (festivalový název)

Animovaný / Komedie / Historický

Česko, 2013, 85 min

Režie:

Pavel Koutský

Scénář:

Pavel Koutský
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  *

  Koutský: "Lžeme míň než Otakar Vávra." Aha.(17.1.2014)

 • SG-1
  *

  "Jen dobře vyzbrojená pravda zvítězí." -Leonard-(5.5.2014)

 • johnn333
  *

  Ještě v polovině tohoto filmu jsem si říkal, že kdybych měl děti, tak je na to rozhodně, ale rozhodně nepošlu, po skončení ale musím konstatovat a poupravit na "nikdy nebudu mít děti, aby tohle náhodou neviděli". Pořád v tom někdo opakuje, že "pravda vítězí", ale zárověň to dětem vštěpuje, že když budou lhát a manipulovat, tak nejdál dojdou, a když budou slizkejma čecháčkama, tak budou úplně nejvíc. Nikdy víc! 20%(7.11.2013)

 • Mrkvič
  odpad!

  Možná jsou Husiti rafinovaným dílem, které chytře modifikuje část naší historie, ale pro mě je to nudná sračka. Vtip nula. Vizuální stránka nula. Ještě horší jsou zpívané pasáže, které se nějak snaží natáhnout film na alespoň těch 80 minut. Hodně moc lituju české studenty, kteří na tohle museli chodit do kina se školou.(2.5.2014)

 • Crawler-D
  **

  Smutné, že za sedm let práce nezbyl čas na kreativnější příběhové koření, přitom svébytná ruční animace je skvělá a těch několik krásně absurdních vtipů stojí za to. Jednotlivé krátkometrážní kusy z Dějin udatného českého národa disponují svou kompaktností silnějším komickým objemem než roztáhnuté vyprávění v Husitech. Dějiny se nemění, jenom se díváme na odlišnou zákulisní skutečnost. Právě historizující prkennost děje sráží dílo nejsilněji. V tu chvíli jako by bylo jedno, že je film animovaný a výsměšný.(8.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace