poster

Husiti

 • anglický

  The Hussites

  (festivalový název)

Animovaný / Komedie / Historický

Česko, 2013, 85 min

Režie:

Pavel Koutský

Scénář:

Pavel Koutský
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrMysterious
  odpad!

  Tak amorálnu a otravnú zlátaninu som snáď ešte ani nevidel....(8.11.2013)

 • Crawler-D
  **

  Smutné, že za sedm let práce nezbyl čas na kreativnější příběhové koření, přitom svébytná ruční animace je skvělá a těch několik krásně absurdních vtipů stojí za to. Jednotlivé krátkometrážní kusy z Dějin udatného českého národa disponují svou kompaktností silnějším komickým objemem než roztáhnuté vyprávění v Husitech. Dějiny se nemění, jenom se díváme na odlišnou zákulisní skutečnost. Právě historizující prkennost děje sráží dílo nejsilněji. V tu chvíli jako by bylo jedno, že je film animovaný a výsměšný.(8.11.2013)

 • Flakotaso
  *

  Koutský: "Lžeme míň než Otakar Vávra." Aha.(17.1.2014)

 • dopitak
  **

  K faktickým a nezáměrným chybám bych jen podotkl, že Malešov u Kutné Hory není žádným městem, jak se o něm ve filmu mluví. Kombinace dějin, fikce a muzikálu je poměrně smrtelná. Kdyby místo písniček obsadily vtipy, dalo se s tím něco dělat. Jenomže vtipy přítomné se nedaří a pozitivem zůstává jedině dabing Kaisera s Lábusem. Neodpustitelné je dvojobsazení postavy Jana Husa (Viktora Preise v písničkách střídá kdosi..). Právě písničky a křečovitá snaha u humor Koutského netradičnímu animovanému pokusu zlomily vaz.(15.6.2014)

 • triatlet
  ***

  Z historie se člověk může poučit, nebo si z ní může dělat legraci. Autoři přišli s vtipným nápadem, jak zakamuflovat Husův konec a Žižkův zrod. Při kázáních podsouvají Husovi přímo citace z Výkladu Viery, Desatera a Páteře, což přičítám k dobru. Líbilo se mi i propojení na osobnosti světových dějin. Od filmu jsem moc neočekával, nakonec jsem byl příjemně překvapen. Otázkou zůstává, komu je film určen: (základo)školáci neznalí příčin a fakt, nepochopí. Díky filmu se může diskutovat o manipulovatelnosti dějinami. Dějiny udatného národa českého jsou ve své zkratce mnohem lepší.(7.11.2013)

 • - Produkce filmu trvala téměř 4 roky. (tyna97)

 • - Když ''blondýna'' pro muže po boji nese jídlo na stůl, nahoře na talíři je tlačenka, které se objevuje a zároveň mizí. (tyna97)

 • - Kdyby se papíry s nákresy poskládali na sebe, vznikla by vám hromada vysoká několik metrů. (tyna97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace