Husiti

Česko, 2013, 85 min

Pavel Koutský

Pavel Koutský
  • Frajer42

Nudná pohádka o tom, jak to tenkrát mohlo být. Pro děti zaručeně zcela nekoukatelné, pro zbytek minimálně nudné. Takže film není určen pravděpodobně vůbec nikomu. Docela dlouho jsem na snímek čekal, protože obrázky vypadaly docela zajímavě, ale ve finále převládá zklamání. Čekal jsem, že bych se místy snad i mohl pousmát, ale tohle mělo ke komedii brutálně daleko. Vlastně mě vůbec nenapadá, co pěkného o snímku vyplodit. Hvězdička za evidentní snahu něco vytvořit. Něco dost nejasných tvarů a rozměrů.(18.5.2014)

• finy_cz

Je to úplně zbytečný film. Jako milovníka animovaných filmů mě přímo urazilo, že pocházím ze země odkud vzešlo něco takového. Vůbec jsem se nesmál, nevím, co je tam komediálního, pokud někdo narazil na nějakou pasáž, u které se opravdu zasmál, prosím napište mi čas, kde to tam najdu. Fakt nikomu nedoporučuji to kupovat nebo se na to náhodou podívat. Za mě 1/5 (10%). ,,Zde je můj zcela animákový osobní seznam", kde najdete mnohem víc animovaných filmů, které opravdu stojí za shlédnutí.(17.5.2014)

• Tom_Lachtan

Tohle někdo podělal, hodně, ovšem otázkou je, kdo za to může, on už fakt, že do kin i na DVD šel film pod názvem " Husiti ", přičem na začátku filmu je uveden původně plánovaný název " Hus i ti Husiti " vypovídá o souladu jednotlivých složek procesu výroby a propagace... Kdyby to jen nebyla taková dementnost... Dovedu si představit, že by výsledek mohl být dobrý, buď by tomu pomohlo jasné zaměření na dospělého diváka, kdy by prostě nebyl problém v tom, že hlavní postavy jsou v podstatě alkoholické svině, které neustále lžou, chlastají a zdrhají, takhle je prostě neskutečně mimózní představovat takové postavy jako hrdiny malejm dětěm, žel přítomno je i dost dalších chyb, které jsou jenom diletantské, třeba že písňové party Mistra Jana nezpívá dabér jeho hlasu Viktor Preiss, který zpívat umí. Bohužel, všechny přítomné písničky jsou neskutečně debilně otextované (vyjma Kdož su boží bojovníci, přirozeně) a zní hůř, než titulní písničky animovaných seriálů pro děti v maďarském dabingu, ona je hudba celkově jako z nějaké hodně nepovedené představy o němé filmové grotesce. Docela obstojná animace a pár fungujících vtipů rozhodně nedokáže celek udělat něčím jiným, než jen zhovadilostí, která chce být vtipná parodie historie, ale jde ji to asi jako třínohé fretce klasický balet.(1.5.2014)

• boblig

Pro děti nesrozumitelné, pro dospělé nevtipné ... Pro koho je ten film vlastně určen?(7.11.2013)

• Terva

Bylo, nebylo...Hus i ti Husiti....... Příšerný. Husův prach asi vztekle létá po "polovičních" Čechách. Nevěděl jsem, zda se mám smát nebo brečet. Z kvalitním grafickým programem bych to asi natočil líp. A to neberu v potaz, jak je tu Pravda překrucována. Ještě, že jsem na to nešel z dětma do kina. Když jsem to viděl na dvd, dětem jsem to vyloženě zakázal. Ale jim je nějakej Hus u p...a raději si pustily Jak vycvičit draka 2.(2.11.2014)

• - Když ''blondýna'' pro muže po boji nese jídlo na stůl, nahoře na talíři je tlačenka, které se objevuje a zároveň mizí. (tyna97)

• - Produkce filmu trvala téměř 4 roky. (tyna97)

• - Na filmu pracovalo asi 25 lidí, z toho 9 animátorů, mezi nimi také Pavel Koutský. Hlavních animátorů pak bylo celkem 5. [Zdroj: czechanimation.cz] (hippyman)