poster

Moonraker

 • Velká Británie

  Moonraker

 • slovenský

  Moonraker

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 1979, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  **

  Neuvěřitelně slabý díl, který nebyl nikterak působivý už od začátku, ale pozdější variace na Star Wars mu definitivně srazila hlavu. Omlouvám se všem kteří tento díl mají rádi, ale mě se opravdu zoufale nelíbil :((25.3.2010)

 • cheyene
  ****

  Bond 11 - Když jsem tuto bondovku viděl poprvé, tak se mi líbila. S odstupem let jsem na ni jaksi zanevřel, ovšem když jsem ji zhlédl opět ('08), tak mě zaujala a troufám si tvrdit, že je jedna z těch nejlepších. Neustále se něco děje, často se střídá prostředí, jsou tu hezké herečky a Bond-girl a Roger Moore zde předvádí dokonalou uhlazenost a eleganci. Nezapomenutelná je scéna v sanitce, na lanovce, při startu Moonrakera, záporák Jaws, samotný závěr a hlášky agenta 007 či "zápich" pana Q na samém konci :) Plán hlavního zloducha, jakoby inspirován Hitlerem (nová a dokonalá rasa, vyvolení jedinci). Povedená bondovka. Po dalším zhlédnutí ('12) ubírám hvězdičku, protože tentokrát mě místy komediální až parodické vyjádření 007 vadilo. Výše uvedené klady souhlasí, ale finále v kosmu je už příliš.(28.12.2006)

 • kinej
  **

  Podle mého se jedné o nehorší film celé bondovské série. Onen přesah do Star Wars, to je něco, co už zde zkrátka být nemělo. Bondovi to nesluší. Ale to není to jediné co se mi na tomto filmu nelíbí. Moonraker mi přijde až nezdravě infantilní. Honička s jezdící gondolu mi přijde vysloveně trapná a hloupá. Bondovky s Moorem byly vždy odlehčenější, ale zde je toho humoru až moc. Bond oblečen coby kovboj, hudba na motivy sedmi statečných, to je přesně to co tento film kazí. Jako kdyby do scénáře zasahovalo malé dítě, které tam chce mít všechno. Tento film je tak špatný, jak je velkolepý.(19.3.2010)

 • LiVentura
  *****

  Dobrý díl s dobrou zápletkou a skvělým silákem s ocelovou čelistí, která přetkousne cokoliv....ten mi učaroval!(31.7.2007)

 • Marigold
  **

  Nazývejte mě konzervou a tradicionalistou, ale agent jejího veličenstva s povolením zabíjet nemá na oběžné dráze co pohledávat. Moonraker je ztělesněným zoufalstvým scénáristovým, dokud se drží na Zemi, je to slušná bondovka s několika výtečnými akcemi (honička na gondolách, souboj s kendistou v muzeu skla) a typickým moorovským sebeparodováním, která se sice po čase vleče jako kočka s přeraženým hřbetem, nicmémě snést se dá. Jakmile se 007 vydá ke hvězdám, stává se z toho čirá trapnost bez kapky nadhledu a s velmi nuceným humorem (Bondovy bonmoty ztrácí na kousavosti a parodické vsuvky na trefnosti). Závěrečnou bitvu po vzoru Star Wars jsem už vyloženě protrpěl s neodbytným pocitem, že tohle by možná obstálo jako béčková bondovská parodie, ale jako oficiální bondovka to spíš dělá ostudu než cokoli jiného. Moore prostě uměl Bonda o dvě třídy lépe a to samé v bledě modrém platí pro režiséra Gilberta...(31.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace