• slovenský

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 1979, 126 min

Dobrý díl s dobrou zápletkou a skvělým silákem s ocelovou čelistí, která přetkousne cokoliv....ten mi učaroval!(31.7.2007)

Slušná bondovka. Přesto mě nesedí a nikdy sedět nebude Pan Roger Moore v roli agenta s ddvěma 0. Příběh ujde, na svou dobu byl celkem zajímavý a i díky kosmickému výzkumu a letům velmi dobový. Avšak na bonda ne tak skvělá podívaná.(6.11.2004)

#11 - Z dovtedy natočených bondoviek sa jedná podľa môjho asi o najslabšiu variantu špiónových príbehov. Dej nemá až takú účinnú zložku, ktorou doteraz prekvapovali jeho časti, nemá dobrú bond-girl, nemá dobrého Bonda. Moore nám starne a je to očividné. V súbojoch na telo už nestíha a keď mázviesť nejakú ženskú obeť, príde mi tá staroba neprirodzená. Navyše parodickosť v niektorých scénach je nanajvýš nevkusná, 'Čeľuste' už tiež nebol až taký účinný ako predtým a laserová myšlienka u mňa tiež stroskotala. 55%.(11.11.2007)

Opet nadprumerna bondovka s R. Moorem, a to predevsim diky skveleme "nesmrtelnemu" obrovi - zaporakovi.(30.7.2002)

Nadprůměrná a hlavně hodně vtipná bondovka. A ta sci-fi zápletka mě opravdu hodně bavila, stejně jako každá scéna s nezapomenutelným záporákem Zubem.(7.11.2004)

• - Moonraker je jedenáctý špionážní film o Jamesu Bondovi, současně také čtvrtý, kde hlavní roli hraje Roger Moore, a třetí i poslední snímek, který režíruje Lewis Gilbert. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Francii, Itálii, Brazílii, na Guatemale a v USA. Některé speciální efekty jsou pak dotočeny v anglickém studiu Pinewood. (Terva)

• - Při honičce v Benátkách používá jeden z Draxových zabijáků samopal MP 40, který používala německá armáda za 2. světové války. (Axarus)