Agent, který mne miloval

Špión, ktorý ma miloval

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1977, 125 min (Director's cut: 123 min)

Výborná bondovka. Moore září, tak jak jsme na něj zvyklí, Barbara Bach opravdu je jedna z nejhezčích bongirls a navíc má její postava stylové jméno. Agentka XXX, no rozhodně je hustší než Vin Diesel. Mamutím plusem je Richard Kiel alias Jaws/Zub, který žere všechno možné (chudák žralok). A záporák s pistolí s kilometrovou hlavní pod stolem vás spolehlivě nezklame.(15.4.2006)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $46,838,673Tržby Celosvetovo $185,400,000/60%/(11.8.2005)

Bond 10 - Řadil bych tuto bondovku mezi ty nejlepší. Vynikající (megalomanský) plán Stromberga, nezdolný přískok Čelisti, spojení agentů SSSR a VB, atmosferické scény v Egyptě, akční záběry na moři, veliká bitva na lodi Liparus, ohromující sídlo Atlantida, zkrátka povedené pokračování 007! Přece jen musím uznat, že Roger Moore měl něco do sebe..rozhodně si troufám tvrdit, že měl štěstí na filmy (nutno ale respektovat styl, kterým se tehdy bondovky ubíraly) a na bondgirls. Jediným háčkem u něj pro mě zůstává jeho věk (zde však až na pár záběrů působí stále relativně svěže) a nedůveryhodné rvačky, ovšem dokonalé pohledy s neskutečně velikou dávkou ironie a humoru to vše kompenzují a v rámci jeho stylu 007 pak musím tuto bondovku ohodnotit nejvyšším počtem hvězd. Čím více bondovky sleduji, tím těžší je pro mě porovnávat jednotlivé představitele. Skutečně jediný a opravdový Bond je ovšem Connery, Sean Connery. Ti ostatní už jen opravdu skvěle (Dalton, Moore), mnozí takřka geniálně (Craig, Lazenby, Brosnan) pokračují v započatém díle. Bond forever!(28.12.2006)

Slabší bondovka, kterou nad průměr vytahuje zejména skvělý Zub a spousta vtipů. Zatim jsem viděl jen první půlku, uvidim, jak bombastické bude finále.(15.11.2008)

Prostě auto-ponorka, Čelisti a extra nadsázka k tomu. 70%(30.3.2015)

• - Jako hlavní protivník se měl v tomto dílu opět objevit Bondův úhlavní nepřítel Ernst Stavro Blofeld, ale jelikož to majitel práv na tento charakter nedovolil, jeho postava byla změněna na Karla Stromberga. (Colonist)

• - Za skok na lyžích dostal kaskadér Rick Sylvester rekordních 30 000$. (Zeebonk)

• - Titulní píseň "Nobody Does It Better" nazpívala americká zpěvačka Carly Simon. Jde o první bondovku, u níž se název úvodní písně neshoduje s názvem filmu, verš "The Spy Who Loved Me" se však objevuje v textu. (skudiblik)