Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

Ukázka z filmu 1

jojinecko

Roger Moore nemá "bondovskú" charizmu, v súbojoch je strnulý a toporný, ale táto bondovka sa mi fest páčila. Opäť ide o poriadnu nadsádzku a Bond je nadčlovek, ale zábavka je to skvelá, sekvencie pod vodou na svoju dobu bombastické, bond girl tiež nie je na zahodenie..:) Príjemne strávené dve hodinky. ()

Psema

Typický příklad bondovky, ve které není podstatný ani tak příběh jako celkové pojetí a nápady. Zápletka je vskutku primitivní, záporák nic moc, ale akční scény jsou na špici. Už samotná úvodní sekvence na lyžích vypadá výborně, pak se v půlce filmu objeví auto obojživelník a v závěru je 40 minutová juchanda plná střelby a výbuchů. Imho zabiják Jaws není špatný, ale viděl jsem lepší. ()

honajz

Slabý průměr. Hodně scén je recyklovaných ze starších bondovek, takže už nemají drajv a kouzlo, Scény v Egyptě jsou sice efektní a turistický průvodce by zaplesal radostí, ale pro příběh jsou zcela zbytečné. Nakonec se nám z toho vykulí moderní kapitán Nemo vs. Bond a sovětská agentka - ha ha, s označením xXx, tohle Vin Diesel ve svých filmech poněkud převzal. Pořádné akční scény začnou až po hodině (!) filmu, ale nakonec i to zachránění světa na poslední chvíli, zničení zloducha, je takové nějaké bez nápadu. Čelistňák, bo jak se jmenuje, už byl dávno rozebrán v MythBusters jako neuvěřitelná ptákovina, který by svými čelistmi sotva ukousl polystyren, ale tady je ten dvoumetrový a těžko se skrývající habán skoro za neuvěřitelného padoucha s až nepřirozenými sklony přežít vše - doufám, že v příštím dílu mu někdo vypálí konečně do hlavy díru. Na závěr filmu se objevuje hláška, že bude následovat For Your Eyes Only, ale natočil se nejprve Moonraker. Za mne průměr, i ty vtipné hlášky přišly příliš pozdě, i když potom byly alespoň vtipné. Navíc sovětská agentka je podle mne hodně unylá, usmát se neumí, taková zaprdlá zmalovaná kost. Škoda, že se ten mořský domeček na nožičkách nejmenoval Nautilus místo Atlantida. ()

Fiftis

Ďalšia výborná bondovka, tentoraz Bond zachráni svet pred hrozbou tretej svetovej vojny ktorú chce vyvolať zloduch Stromberg, ktorý sa sám skrýva vo svojom paláci pod vodou, odpálením rakiet na Moskvu a New York. Skvelá vedľajšia rola Richarda Kiela ako čeľusti. Zábavný Bond, ktorý prvýkrát predstavil geniálneho zloducha Jaws a s ním nezabudnuteľnú scénu v egyptských ruinách. Hlavný zloduch Stromberg zas tak výrazný nieje, ako by mohol byť. ()

ScarPoul

Rozhodne sa jedná o jednu z najlepších bondoviek s Rogerom Moorom. Exotické lokality - hlavne Egypt nám ukáže všetky svoje krásy, ktorými je známy a ktoré by sa oplatilo navštíviť, vedľajšie postavy ako Q a M dostávajú viacej priestoru ako zvyčajne. Moore je opäť krásne sofistikovaný a tentoraz vždy po nejakom drsnom súboji utrúsi nejakú pamätnú ironickú hlášku. Absolútne skvelo mu sekunduje Barbara Bach v úlohe ruskej agentky. Krásne to medzi nimi iskrý a scény s nimi sú vysoko pozerateľné. Čo sa týka hlavného zloducho v podaní Jurgensena tak je extrémne nevýrazný. A aj keď by som normálne k tomu mal veľké výhrady, pretože filmy o Jamesovi Bondovi sú hlavne o šialených zločincov - tak je tu stále postava, ktorá zatieňuje Jurgensena a stala sa akýmsi kultovým predobrazom klasických bondoviek. Jaws - alebo čelusť. Tento záporák je absolútne neprekonateľný. Jedna z mála postavičiek, ktoré boli vytvorené pre bondov svet a ktoré sa tam pekne krásne hodia. osobne som nadmieru spokojný - plus sa jedná o jednu z najlepších titulných melódií. ()

• Svetová premiéra filmu sa uskutočnila v londýnskom kine Odeon Theatre, tak ako sa na agenta jej veličenstva patrí, symbolicky 7. júla 1977 (7.7.77). (beso74)
  • Natáčelo se od 31. srpna 1976 do 26. ledna 1977 v Anglii, Itálii, Egyptě, Švýcarsku, Kanadě a na Bahamách. (Varan)
  • Automobil Lotus Esprit, kterým se v tomto filmu Bond prohání po vodě i po souši, se stal po premiéře velmi žádaným vozem. Někteří zájemci na něj museli čekat v pořadníku až tři roky. (Colonist)

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch