Ejzenštejn v Guanajuatu

Que viva Eisenstein !

Ejzenštejn v Guanajuate

Romantický / Životopisný / Komedie

Mexiko / Nizozemsko / Finsko / Belgie / Francie, 2015, 105 min

Svobodné jako Rus s pérem Mexikánce v zadku. Třicátá léta. Nezapůsobilo to na mě intenzitou, jakou bych čekal od filmu, který je mnohými považován za Greenawayův "návrat", ale plátno Ejzenštejnovi slušelo. Ať už to znamená cokoliv.(16.12.2015)

41. LFŠ(2.8.2015)

Kdyby to byl můj první film od Greenawaye, kdybych k němu neměl žádný vztah, nepřijal bych to. Ale protože ho mám rád, tak s ním vedu smířlivější dialog a i při nesouhlasu si z jeho tezí víc beru. Není to fér, ale je to tak.(7.11.2015)

Peter Greenaway je jednoduše natolik osobitý režisér, že asi nemá moc smysl mluvit o tom, že jste od něj něco podobného nečekali. Přesto budete překvapeni, co vše dokáže natočit a zpodobnit. Ejzenštejna si vzal na paškál skutečně zajímavě a nutno říct že nikoli nudně. Podobně zajímavou a dobře natočenou homosexuální scénu jsem ve filmu asi ještě neviděl.(21.11.2016)

(dám si tu námahu a 3,5* zaokrouhlim nahoru jen proto, že je to Greenaway /posička)(11.11.2015)