Chceš pěstí?

Welcome to the Punch

Čas pomsty

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Milý český distributore dej si sám pěstí. Kdo sakra vymyslel ten překlad? Nemá to ani nic společného s filmem a evokuje to céčkové blbosti, které dávají na TV Barrandov. Punch lokace, která právě hodně souvisí s filmem a jeho závěrem. Film mě hodně překvapil. Žánrový akční thriller s pěkným vizuálem (zelený filtr), který si libuje ve velkých scénách. Pokud tu někdo předhazuje Nelítostný souboj, pak by se měl vzpamatovat. Tohle nemá dvojici Niro-Pacino a samotný příběh je také jiný. McAvoy-Strong si sedí dobře a jejich nesourodá dvojice tvrdý polda-starý kriminálník také šlape dobře. Nejprve si jdou po krku, aby pak nakonec museli spolupracovat. To je rozhodně jiné než Heat od Manna. Velkým plus filmu je jeho délka. Já se bavil a celou dobu vydržel až do konce. Hodnocení OST: Vkusný a tvořící náladu. 7/10(11.6.2013)

Tak trochu Nelítostný souboj, tak trochu L. A. - Přísně tajné. Welcome to the Punch je sice o dost prostší než oba zmíněné devadesátkové majstrštyky, ale se skvělou moderní stylizací a McAvoyem na hranici herectví a šílenství mu odpustíte i tu ne úplně přesvědčivou konspirační linku. Akce je tu poctivá a stylová, atmosféra temná a hutná a na zelenomodré obrázky Londýna bych vydržel čučet celý den.(25.3.2013)

• FFilipCZ

Zvláštní děj, který mě vůbec nezaujal, místy až nudil. Akční film, kde si akčních scén zrovna dvakrát moc neužijete. Nuda, ruce pryč.(13.5.2013)

Achjo. Moje pocity po filmu jsou naprosto smíšené, protože film má velké zápory, za to však ještě větší klady. Budu nejdřív pozitivní: Tak nejvíc chválím modrý filtr, lépe řečeno stylově natočeno, kamera je luxusní, nehází sebou, při akčních scénách drží s děním, takže se nedá říct, že by si kameraman někam odskočil. I samotná akce je super, hodně realistická, kulky padají, je tu jeden bullet-time záběr, alá Max Payne. Hudba je parádní, pro film ideální, zejména na konci jednoznačně top! McAvoy a Strong, skvělá chemie, Strong je frajer, často tasí hlášky // "Udělej s ním něco, nebo se neznám!" McAvoy v roli Lewinskyho mně naprosto ohromil, oba hráli naprosto realisticky, chovali se přirozeně, něco podobného jsem dlouho neviděl. Film, spíš akce má spoustu vychytávek, sympatická přítelkyně Lewinskyho, dost dobrý záporáci, tedy ty, kteří si šli zastřílet, proti Strongovi a Jamesovi. Příběh tohoto tipu mám velmi rád, krásnej Londýn, sem tam hlášky, dobrej výběr zbraní, přebijí se, dojdou náboje do kulometu, jde na řadu brokovnice, přesně, jako podle realistické šablony, jak to mám rád! Film však trpí obrovskýma nevýhodama: Mám spoustu otázek, po skončení filmu, takže si přeju pokračování. Co se stalo s Lewinskym?! Co kámoš Stronga?! No a co Strong?! Na konci je neuvěřitelně otevřený konec, možná je to škoda, ale pokud se pracuje na dvojce, je se nač těšit. Další věc, která mi tady vadila, tak, že akce je málo na můj vkus, odehrává se jenom ve tmě, navíc je krátká a pořád se střílí. Náznaky fightů jsou, ale je jich málo. To "překvapení", respektive; Hlavní záporák filmu mně ani nějak nepřekvapil, konec je prokličkovaný, ztrácel jsem se, nevěděl jsem, vo co go, kdo střílí koho. Nevěřte obsahu, že se jedná o velkou korporaci, konec měl být akčnější, jednu politickou scénu jsem přetočil, i to kecání mně dost vadilo. Potom mně vadí stopáž! 100 minut není taková hrůza, jenže ono se spíš kecá, než střílí a skáče, bral bych tak 120 minut s větším obsahem akčních scén + fighty, naháněčky, navíc se McAvoy se Strongem dají do kupy, až 20 minut, před koncem. Škoda, jsem malinko zklamán, snad bude pokračování, film by si ho zasloužil. Tak doufám! Dávám 7/10(31.5.2013)

Solídne budované napätie, istí herci, niekoľko skvelých nápadov (hlavne čo sa réžie týka) a kopa scenáristických failov, ktoré podrážajú nohy inak vynikajúcej akčnej kriminálke.Nový Neľútostný súboj to neni, na to je tam moc vysvetľovania, zvratov a predsa len sme tu o ligu nižšie, no furt omnoho lepšie než som čakal. 85%(10.4.2013)

• - Keď si Max (James McAvoy) doťahá vodu z kolena, poslednýkrát si potiahne z cigarety, ktorá je očividne dofajčená. Keď ju ale hodí do hrnca s vodou, je vyfajčená iba asi do polovice. (sWONDER)

• - Jacob Sternwood (Mark Strong) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Triple. (dyfur)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli Punch 119 či Betrayer. (MikaelSVK)