Chceš pěstí?

Welcome to the Punch

Čas pomsty

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Solídne budované napätie, istí herci, niekoľko skvelých nápadov (hlavne čo sa réžie týka) a kopa scenáristických failov, ktoré podrážajú nohy inak vynikajúcej akčnej kriminálke.Nový Neľútostný súboj to neni, na to je tam moc vysvetľovania, zvratov a predsa len sme tu o ligu nižšie, no furt omnoho lepšie než som čakal. 85%(10.4.2013)

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $9,747Tržby Celosvetovo $3,923,000▐ od daného obsadenia som si sľuboval určite viac, než nevýraznú slaboduchú zlátaninu a to v nevýraznej réžii, ďalšia Anglická suchopárnosť /20%/(2.6.2013)

Syrové britské thrillery s akcí, v nichž hrají prim silné postavy a bezbarvost chladného prostředí, a zbraň je jen prostředkem, nikoliv hrubým základem, na kterém vše stojí, ty můžu. A tady se to povedlo a mě neskutečně sedlo. ~~~ Chtěl jsem si jen něco k večeru pustit, něco nenáročného, žádná životní dramata, něco k odpočinku, a nakonec u toho zůstal civět až do samého konce titulků. ~~~ Příběh to má poměrně předvídatelný, ale s pár zajímavými nápady. Snad všichni zahráli skvěle a nebyla tam snad jediná zbytečná postava v příběhu, ačkoliv je jasné, že xichty Stronga a McAvoye byly hlavním tahákem. Mělo to spád i nápad a i to skvěle vypadalo. Fakt, poplácat kameramana po ramenou. Hrozně se mí líbilo nasnímámí akce a i jednotlivých záběrů a některá by stálo za to si dát jako wallpaper. Včetně ono syrového bezbarvého filtru, který k dění naprosto skvěle sedl. A hodně mě přikvapila i hudba, která dění prostě dávala... drajv. To nedokážu popsat jinak. Jsem překvapen a spokojen a zároveň překvapen, udiven a lehce... zhnusen. ~ Film je to podle mě prostě více než dobrý, skvělý. Proto nechápu, jak to u nás může jít JEN na DVD. Vědět, že tohle půjde do kin třeba i až za měsíc, počkal bych si, protože z trailerů i hlavních představitelů jsem měl už předem pocit, že "tohle by vyjít mohlo". A ono to vyšlo, ale v sále a na velkém plátně tohle prostě mělo být. To je v kině samá česká pitomost ála noční program ČT2, americká fekální komedie apod., a tohle jde jen na DVD - za měsíc! Někdy distributora po zhlédnutí jím opomíjeného snímku pochopím, taky žasnu. Obrovská škoda.(18.4.2013)

Mně to přišlo jako počítačová hra, vlastně úplně nereálná záležitost s uměle vytvořeným světem (je to sice v Londýně, ale nepotkáte v něm nikoho jinýho než účastníky příběhu), což samozřejmě nemusí vadit, ale tady je trochu samoúčelný, mělký jako právě ta počítačová hra. Trochu silnější je to díky Strongovi a postavě policistky, tohle jí snad dělat nemuseli! :-)(2.2.2014)

Tak trochu Nelítostný souboj, tak trochu L. A. - Přísně tajné. Welcome to the Punch je sice o dost prostší než oba zmíněné devadesátkové majstrštyky, ale se skvělou moderní stylizací a McAvoyem na hranici herectví a šílenství mu odpustíte i tu ne úplně přesvědčivou konspirační linku. Akce je tu poctivá a stylová, atmosféra temná a hutná a na zelenomodré obrázky Londýna bych vydržel čučet celý den.(25.3.2013)

• - Automobil, kterým jezdí hlavní hrdina ve filmu, je Alfa Romeo 159. (rainman93)

• - Keď si Max (James McAvoy) doťahá vodu z kolena, poslednýkrát si potiahne z cigarety, ktorá je očividne dofajčená. Keď ju ale hodí do hrnca s vodou, je vyfajčená iba asi do polovice. (sWONDER)

• - Jacob Sternwood (Mark Strong) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Triple. (dyfur)