Chceš pěstí?

Vítejte v Punchi

Welcome to the Punch

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Solídne budované napätie, istí herci, niekoľko skvelých nápadov (hlavne čo sa réžie týka) a kopa scenáristických failov, ktoré podrážajú nohy inak vynikajúcej akčnej kriminálke.Nový Neľútostný súboj to neni, na to je tam moc vysvetľovania, zvratov a predsa len sme tu o ligu nižšie, no furt omnoho lepšie než som čakal. 85%(10.4.2013)

• gogo76

J.McAvoy a M. Strong v akčnom thrilleri? Fajn, hovorím si, to by mohlo byť dobré. Ibaže takmer od úvodu mi začínajú vadiť i úplné "drobnosti" , ako úder oceľovou tyčou a M. Strong nič, ide ďalej. Potom Strong nechá otvorený plyn v dome, sadne za volant a páli preč, určite niekoľko stoviek metrov, zamieri do lesa, dom vybuchne a plamene má takmer za chrbtom!(atómovka ty vole...). Profi gangster volá skorumpovanému policajtovi do práce? Kočka nájde v najväčšom skladišti kontajnerov ten správny za pár sekúnd?...O.k., nevadí, prešli aj väčšie blbosti, horšie je, že film nie a nie zaujať. Najväčším problémom je absolútne nedôveryhodná posadnutosť McAvoya gangstrom - Strongom. O ich minulosti dokopy nič nevieme a ich postavy sú neuveriteľne plytké. Ich vzájomné prestrelky sú iba suchými prestrelkami, nič viac. Odmyslím si ústrednú dvojicu výborných, ale nevyužitých hercov a ostane 100x prevarený akčný brak. Chceš pěstí?? Nie díky, z tej nudy som ostal prefackaný až-až. 40%.(2.7.2013)

Stylova drsna akcni kriminalka celkem realisticky dej slusne to odsejpa minimalni prostor pro nudu v Anglii holt maji na podobny filmy mustr a umi je tocit to se musi nechat pravda jak uz tu nekdo zminuje zaverecne prekvapive odhaleni zase az tak prekvapive neni kdyz se clovek diva pozorne ale to je jenom detail jo a neda mi to ovsem abych se taky minimalne nepozastavil nad tim genialnim prekladem uz si zive predstavuju jak na to jdu a povidam v pokladne dobry den jeden listek do kina a na co chcete jit? Chces pesti? ne tohle fakt ne to uz je opravdu konec very nice! at zije demence po cesku...(10.4.2013)

Ale jo, budu trochu benevolentnější. Film je to modřejší než šmoula, ale Creevy má kliku, že modrá je moje oblíbená barva. Zvláštní pojetí tohohle english thrilleru je vidět hned v úvodu, kde probíhá honička naprosto nepochopitelně v naprosto vylidněných ulicích Londýna. Akce je dostatek, jen mě na konci neskutečně rozladilo to trapný klišé "povinná kulka pro všechny hrdiny". Odpusťte několik logických lapsů a dostane pár slušně napsaných postav, kterým kraluje pan herec Strong-pokerface.(14.6.2013)

"Když seš tak chytrej, Maxi, tak proč on je pořád ma svobodě a ty to tady nevedeš místo mě ??"(30.8.2015)