Chceš pěstí?

Vítejte v Punchi

Welcome to the Punch

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Mírně nadhodnocená akční kriminálka, která dokáže zaujmout úvodem jako vystřiženým například z Inception a akčními přestřelkami. Překvapilo mě, že z poměrně hodně zajímavých herců jakými jsou Strong s McAvoyem charisma netryská na všechny strany. Film se tváří mnohem ambiciózněji než ve skutečnosti je. 50%(11.4.2014)

Chceš pěstí? Ne, děkuji, asi se bez toho obejdu. Eran Creevy a jeho poměrně nečekané zklamání. Dva charismatičtí britové, parádní vizuální stránka a přitom scénář hodný tak maximálně na vyhození z okna. Hloupá, naivní a příliš sebestředná kriminálka, to je tenhle export z Velké Británie. Už když si člověk říkal, že to britové jednoduše umí, vždycky podrazí nohy někdo, od koho byste to jednoduše nečekali. Pokud tedy hledáte akční videobéčko, které se celou dobu tváří jako něco víc, směle do toho. Pokud však čekáte něco víc, hledejte jinde. Větší a uvěřitelnější nápaditost totiž najdete i na obalu od vánočního punče. [55%](22.4.2013)

• TeeAge

|| Scenár: Eran Creevy | Hudba: ? | Produkcia: ? | Distribúcia: Momentum Pictures | Štúdio: Worldview Entertainment | Rozpočet: 8,5 miliónov $ | Tržby: 2,640,000 $ || Chladná, zo začiatku nádejne vyzerajúca, proti bežnému prúdu idúca akcia. Chladná krv prúdiaca v žilách tohoto kusu však nechala chladným aj mňa. McAvoy sa naviac do akčného thrilleru podľa mňa vôbec nehodí. 40% | Blu-Ray, HU DTS |(14.9.2013)

Stylova drsna akcni kriminalka celkem realisticky dej slusne to odsejpa minimalni prostor pro nudu v Anglii holt maji na podobny filmy mustr a umi je tocit to se musi nechat pravda jak uz tu nekdo zminuje zaverecne prekvapive odhaleni zase az tak prekvapive neni kdyz se clovek diva pozorne ale to je jenom detail jo a neda mi to ovsem abych se taky minimalne nepozastavil nad tim genialnim prekladem uz si zive predstavuju jak na to jdu a povidam v pokladne dobry den jeden listek do kina a na co chcete jit? Chces pesti? ne tohle fakt ne to uz je opravdu konec very nice! at zije demence po cesku...(10.4.2013)

Pokud bych měla hodnotit herecké výkony, přesně vybranou hudbu a především skvělý, hodně moderní vizuál, bylo by mé známkování velmi příznivé. Problém je, že na mně film působí značně odtažitým dojmem, takže i když je tu znát snaha tvůrců o nějaký ten dramatický přesah, v konečném důsledku to zkrátka nefunguje. Osobně nejsem fanda přílišného sentimentu, ale když je mi po většinu stopáže jedno, jak která postava dopadne, je něco špatně. Vlastně jsem se přistihla, že více než sledování děje po celou dobu s neosobním odstupem obdivuji jednotlivé stylové scény ( tedy kromě té zpomalené matrixovské přestřelky u babičky v bytě, to působilo spíš směšně ) a záběry. Toho zmařeného potenciálu je mi líto, ale přinejmenším za tu úchvatnou scenérii polární záře si to alespoň slabší tři hvězdičky zaslouží.(7.5.2013)