Chceš pěstí?

Welcome to the Punch

Čas pomsty

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Povedená moderní žánrovka. Creevy umí a používá mannovský vizuál světla a oceli s nejlepší vůlí poctivého opisovače. McAvoy válí, labilní Lewinsky nikdy neskočí do škatulky kladného hrdiny, Strong si tu zase střihl nejednoznačného (Hitmana) antihrdinu, který by za jiných okolností nejspíš kopal za tu správnou stranu. Hodně potěšil David Morrissey, co teď dává co proto ŽIVÝM MRTVÝM a jsem rád i za lehce zkorumpovanou linku, která závěru dala aspoň nějáký smysl. Akce je povedená, atmosféra řádně temná a ten Londýn... ach ten Londýn. P.S: Který kretén ten název překládal?(1.4.2013)

• Enšpígl

Že by se film nějak namáhal nám představit hlavní hrdiny nebo dostat do děje to se říct nedá. Může to mít svý kouzlo, ale to by chtělo trošku víc než jen Markovo zlý kukuč a nebo dýchajícího Jamese. No a scénár byl originální a objevnej asi jako informace, že loďi se nesmí jedit po silnici. Tonoucí se stébla chytá a proto si tady hledám odůvodnění, proč dát alespoň dvě hvězdy. Jednu prásknu za přestřelku u babičky, protože to bylo tak blbý, že to muselo bejt schválně a druhou dám za zavěrečný titulky, ne nebyli nijak opriginální, ale prostě jsem je rád uviděl.(17.7.2013)

Syrové britské thrillery s akcí, v nichž hrají prim silné postavy a bezbarvost chladného prostředí, a zbraň je jen prostředkem, nikoliv hrubým základem, na kterém vše stojí, ty můžu. A tady se to povedlo a mě neskutečně sedlo. ~~~ Chtěl jsem si jen něco k večeru pustit, něco nenáročného, žádná životní dramata, něco k odpočinku, a nakonec u toho zůstal civět až do samého konce titulků. ~~~ Příběh to má poměrně předvídatelný, ale s pár zajímavými nápady. Snad všichni zahráli skvěle a nebyla tam snad jediná zbytečná postava v příběhu, ačkoliv je jasné, že xichty Stronga a McAvoye byly hlavním tahákem. Mělo to spád i nápad a i to skvěle vypadalo. Fakt, poplácat kameramana po ramenou. Hrozně se mí líbilo nasnímámí akce a i jednotlivých záběrů a některá by stálo za to si dát jako wallpaper. Včetně ono syrového bezbarvého filtru, který k dění naprosto skvěle sedl. A hodně mě přikvapila i hudba, která dění prostě dávala... drajv. To nedokážu popsat jinak. Jsem překvapen a spokojen a zároveň překvapen, udiven a lehce... zhnusen. ~ Film je to podle mě prostě více než dobrý, skvělý. Proto nechápu, jak to u nás může jít JEN na DVD. Vědět, že tohle půjde do kin třeba i až za měsíc, počkal bych si, protože z trailerů i hlavních představitelů jsem měl už předem pocit, že "tohle by vyjít mohlo". A ono to vyšlo, ale v sále a na velkém plátně tohle prostě mělo být. To je v kině samá česká pitomost ála noční program ČT2, americká fekální komedie apod., a tohle jde jen na DVD - za měsíc! Někdy distributora po zhlédnutí jím opomíjeného snímku pochopím, taky žasnu. Obrovská škoda.(18.4.2013)

• MoiJe

What a waste. Waste of the actors, waste of time... Este aj Riseborough s tymi ciernymi vlasmi vyzera neprirodzene. (WTF cesky nazov.)(12.5.2013)

Lítostný souboj. Neónový cool vizuál měl asi dát zapomenout na to, že je celý příběh postaven na tekutině, kterou si detektiv Lewinsky tahá z kolena. Na ránu pěstí je maximálně český distribuční název a Creevyho mrhání hereckým materiálem..(29.7.2016)