Povinnost a čest

Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

Naprostý akční nářez. Realičnost snímku je neuvěřitelná a celou stopáž jsem byl v transu. Hlavně scény z první osoby jsou bezchybné a na realičnosti to jen přidalo. Hlavní neherecké hvězdy svůj úkol zvládli parádně. Sem s dalším dílem !(21.6.2012)

• KevSpa

Nechápu, k čemu přesně je dobré mít ve filmu opravdové mariňáky, když absolutně neumí hrát a celý snímek vám svým mizerným výkonem a odříkáváním ještě mizernějších replik zkazí.(20.5.2012)

Chtěl jsem dát 4*, ale to bych asi bohužel trošku přecenil. Film je velmi skvěle a osobitě zvládnutý po řežijní stránce. Už trailer naznačoval, že se bude jednat o lehce herní pojetí zpracování a v samotném filmu jsou fisrt person pohledy, bez keců, víc jak skvěle zvládnuté a dávají Act of Valor dynamiku, svěží adrenalinově moderní look a hlavně osobitost. Co mi přijde hůře zvládnuté, je stavění dějové linky. Samotný námět je velmi good, ale to podaní není stopro. Chybí tomu větší spád, lepší návaznosti a přehlednost v ději a ke konci asi i napětí a vyhrocení situace. První akce je dle mě nejlepší a nejadrenalinovější část filmu, kde divák cítí průser a celý zátah je skvělý od snipera, přes přímí kontakt až po neskutečný fajt z lodi. Tohle mě velmi navnadilo, ale do konce dění už nic tak chytlavého není, i když je konec dost akční a stanou se tam jistá dramata. Je to škoda, mělo to na víc. Doufam, že se brzy dočkámě filmové verze CoD :)(18.5.2012)

Je to jako filmový datadisk ke call of duty, který mi ale naštestí nepřišel až tak moc přehnaný (co se akce týče) na rozdíl od zmiňované populární pc hry. To že zde hráli skuteční vojáci neberu jako problém, protože příprava skutečných herců by byla asi dost zdlouhavá a náročná a hlavně film je díky tomu svým způsobem dost originální. Záběry z očí, které připomínaly hraní akční videohry mi docela vadily a když nebyla akce trochu jsem se nudil, takže 6/10.(8.6.2012)

Na "Činy Odvahy" jsem se hodně těšil. Přeci jenom jsem velký fanoušek válečných filmů a Act of Valor vypadal pořádně vymazleně. Kde jen tak uvidíte drsné hochy Navy Seals a ostrou munici v akci? Vlastně on je to na druhou stranu první vážný problém filmu. Herecké výkony jsou opravdu chabé. Věřím, že v reálu jsou to špičkoví vojáci, ale to neznamená, že umí hrát. Bohužel je to místy opravdu znát a působí to jak pěst na oko. Co se týče příběhu tak ten taky neoplývá nějakou extra zápletkou. Jedná se o klasický únos holky od CIA a následný teroristický útok na USA. Abych řekl pravdu stále kritizuji, ale přesto dávám velmi slušné hodnocení. Co se mi tedy tak moc líbilo? Zaručeně atmosféra a špičková vizualizace. Ponoření do válečného konfliktu je opravdu skvělé a záběry jsou více než dechberoucí. Je jasné, že fanoušci armády budou chrochtat blahem, protože co se týče výbavy a scenérie, to prostě nemá chybu. Kamera má u mě taky za jedna. Film působí místy jako filmový Call of Duty a to umocňuje hlavně kamera z prvního pohledu. Ovšem záběry akce jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy ve filmu spatřil. Hudba je celkově skvělá a zpracování filmu jako celek je prostě super. I přes chyby, kterým tento snímek disponuje tak přesto je to parádní film. (90 procent)(5.1.2013)

• - Film je věnován všem bojovníkům speciálních jednotek, kteří se obětovali za svou zemi od 11. září. (Lucasion)

• - Ve scéně, kdy cheif Dave rozmlouvá s poručíke Rourkem u řeky před záchranou agentky Moralesové, je jasně vidět, že Davova puška je osazena zaměřovačem EoTech 553. Ve scéně, kde se vojáci vynořují z vody uprostřed řeky, na ni ale má Aimpoint M3 a v další scéně opět EoTech 533. (clikclikCZ)

• - Při natáčení akčních scén se často volila možnost střelby ostrou municí. (Cocacolix)