Povinnost a čest

Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

Rozpočet $12miliónovTržby USA $70,012,847Tržby Celosvetovo $82,485,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,081,508 //počet predaných kusov 1,354,842Tržby za predaj DVD v USA $24,084,544 //počet predaných kusov 1,417,961║ Príbeh dobre zostavený má to čím zaujať, je to pestré, lebo prejdeme všelijakými bojovými nasadeniami, či už letecký výsadok, prechod džungľou, brodenie, bojové a záchranné helikoptéry, vyloďovacie a bojové člny, prechod na ponorku, taktiež príprava na lietadlovej lodi,... armáda sa ako výpomoc dosť do toho oprela, akcia dobrá ale miestami to dosť zbytočne kazí strih či taký nešťastný neprehlaď, sentimentu v medziach, skoro dokonalá reklama na armádu. /60%/(30.3.2013)

Pro mě lehký nadprůměr, akční scény stály fakt za to vydržet až do konce.(15.4.2012)

Když si odmyslím prvních 20 minut tak dávám 4*. Přestřelky a akční scény jsou na vysoké úrovni, ale místama to je až moc "americké".(30.10.2012)

Tak by člověk čekal, že tenhle film bude trošku zajímavější a přímější. Kor když jde o "Seals" a né o nějaké připitomělé bigoše. Ale to né, tadz se řeší spousta otázek, obrazů, stavů, že jeden by z toho mohl usnout. A to je dost škoda. Né nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Škoda takhle to bude za mě pouhých 60%(31.8.2012)

Pěkný film z vojenského prostředí plný akce, která je občas natočena z vlastního pohledu vojáka a ukazuje tak jiný pohled na věc, než je u drtivé většiny válečných filmů. Podle mě je tahle honba za terosisty skvěle natočená, akce pěkně udělaná a příběh není taky špatnej. Za mě 80% :)(12.5.2012)

• - Ve filmu se objevují záběry ze skutečného náborářského videa k US Army, viz. nájezd útočných člunů při osvobození agentky. (tonton78)

• - Pri natáčaní akčných scén bol použitý videoherný štýl, teda pohľad očami herca. (Ownerko)

• - Režijný debut bývalých kaskadérov Mikea McCoya a Scotta Waugha na poli celovečerných filmov. (m.a.t.o.)