Závod ke dnu

Vít Janeček

Vít Janeček

Braňo Pažitka

Midi Lidi

lena60: Obdivuji tvoji odvahu veřejně přiznat vlastní lenost či neschopnost zjistit si informace o filmu, na který jdu do kina.. http://piratskenoviny.cz/?c_id=33255(2.12.2011)

Docela obstojně to poukazuje na problém. Ovšem že by se to jen pokusilo nalézt řešení, se říct nedá. Což z toho dělá tak trochu uřvané, nespokojené děcko.(26.12.2011)

Uvítal bych detailnější rozbor situace v Jeseníku, nebo detailnější rozbor kontextu globálního kapitalismu. Protože se dokument pokouší vzít mikroperspektivu a vysvětlit ji globálně, má tendence redukovat a argumentovat lacině (zejména Tožičkova sirková performance je z kategorie "ekonomika pro zvláštní školu"). Ekonomka Švihlíková i sociolog Keller jsou výteční, klidně bych je poslouchal déle (zase škoda, že jeden z klíčových argumentů - stagnaci reálných mezd a raketových vzestup zisků - je provedený jako pouťová atrakce). Bělohradský sice působí hodně mimozemsky, ale jeho meditace o časoprostoru technopolis je v jádru podnětná. Jako úvod k debatě a provokace slepotou stižených obhájců "ztracených kauz" kapitalismu, je to užitečné. Člověk trochu seznámený s kritickým diskurzem moderní levice (Žižek, Judt, Badiou, Eagleton, Klein a další) to může brát nejvýš jako solidní opáčko... Klusák a jeho Nošovice je mnohem dál po všech stránkách.(11.3.2012)

• RickyFitts

Ocenuju politickou filmařinu... ale sorry, politika takhle jednoduchá není. Postavit film na komentářích Bělohradskýho, Kellera, Švihlíkový a Tožičky, napsat jim visačky "filosof, sociolog, ekonomka, rozvojový expert" čili vydávat je za jakoby náhodně vybraný experty, je pro mě totálním selháním. Ty lidi jsou cíleně vybraný z jednoho diskurzního proudu a to ten film zamlčuje. Tenhle způsob práce, jejíž tvůrce se vyhýbá diskuzi s jinak smýšlejícím světem, není nepodobnej propagandě a jako takovej je mi odpornej. Děsivou grafickou kvalitu dodělávanejch animací nehodnotím.(15.6.2013)

... důležitá přidaná inspirativní hodnota - debata s nadpozemským Vítem Janečkem!(24.2.2012)