poster

Útěk

 • Norsko

  Flukt

 • slovenský

  Útek

 • anglický

  Escape

Thriller / Akční / Dobrodružný / Historický

Norsko, 2012, 75 min

Režie:

Roar Uthaug

Scénář:

Thomas Moldestad

Hudba:

Magnus Beite
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Je hezké, že se Norové snažili natočit středověký příběh plný pseudo Vikingů a zahrnující jejich nádhernou krajinu. To by ale hlavní role nesměly být magoři a holka, která se na plátně prohání stejně nevýrazně jako jeden z tisíci mraků na zachmuřelé obloze.(16.8.2016)

 • Fr
  ***

  ,,UTEKLA!“...... /// To si takhle pár moudrejch seveřanů řeklo, že pohřešovanejch holek v těch jejich současnejch lesích už je dost, a že by mohla bejt prdel, nechat je zdrhat třeba v roce 1363. Místo nadrženejch inženýrů a jiný chamradi, vytvořit tlupu voplzlejch smradlavejch hňupů, kterejm bude velet modrooká Dáša a místo kulovnic budou sekery, taky luk se najde….. a proč by né? (říkám já….) Ty lesy jsou hezký v každým století a na ten nápad – aspoň se nemusíte mořit s historickejma souvislostma a vymejšlet kraviny, kterak nešťastná osoba v lese zabloudí. Prostě vyvrhnete lidi do přírody a vono už to nějak půjde. Standartní podívaná, která i díky stopáži nemůže nudit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád ty Norský houštiny, ve kterejch za to mladá holka umí vzít. 2.) Thx za titule ,,sasacz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(27.2.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to vydarený historicko-dobrodružný thriller z nórskej produkcie. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v stredovekom Nórsku o dievčati, ktoré so svojou rodinou prechádza krajinou, aby našli lepšie miesto pre život, lenže sú prepadnutí skupinou banditov na čele s drsnou bojovníčkou, ktorí celú rodinu vyvraždia a ju vezmú do zajatia. Tu si uvedomuje, že musí uniknúť za každú cenu, čo sa jej s pomocou mladšieho dievčaťa, ktorú si bojovníčka prisvojila aj podarí, ale zabijaci urobia všetko preto, aby ich dostali. So spracovaním som nadmieru spokojný, mrzí ma jedine tá príliš krátka dĺžka, kvôli ktorej sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje, ale inak si nemám na čo sťažovať, po veľmi rýchlom úvode si hlavná hrdinka pobudne chvíľu v zajatí a už nasleduje prakticky len jedna dlhá naháňačka, veľmi dobre zvládnuté sú aj tie oddychovejšie sekvencie, hlavne časť s lovcom, rozhodne poteší aj posledná fáza, takže sa je stále na čo pozerať. Čo sa týka akcie, tvorí ju samozrejme hlavne samotné prenasledovanie, ktoré je napínavé, k tomu nejaké tie likvidácie, no práve tieto scény so zabíjaním na moje prekvapenie nepôsobia až tak surovo, krv im nechýba a celkovo sú dobre zvládnuté, ale prišli mi možno až moc americké, skôr som očakával ten drsnejší realistický severský štýl, vidno to hlavne na tej poslednej, ale aj toto mi sadlo. Herecké obsadenie je veľmi dobré, v celom filme sa nájde snáď len desať postáv, hlavná hrdinka je výborná, jej nová priateľka tiež, takže sa im nedá nefandiť, záporáci pôsobia správne drsne, obzvlášť bojovníčka, bavila ma aj postava lovca, tu nemám čo vytknúť. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, skvelá vizuálna stránka, k tomu perfektný výber prostredí, až na to americké prevedenie drsnejších scén, čo je ale tiež vlastne len detail som úplne spokojný. A pochvalu si zaslúži aj hudba. Som veľmi spokojný, pár úprav, hlavne to celé o niečo predĺžiť a vylepšiť likvidácie a asi by tomu neuniklo plné hodnotenie, medzi podobnými filmami sa jedná určite o jeden z najlepších kúskov. 80%(22.2.2013)

 • Bloody13
  ***

  Tahle historická naháněčka skrz mrazivou, ale nádhernou přírodu vzdáleně připomene příbuzného Centuriona. Jen tu banda hrdlořezů nehoní boje schopné vojáky, ale dvě nebohé dívky, které mají jen pramalou šanci proti tlupě ozbrojenců a násilníků. Tu navíc vede pěkná svině v podání Ingrid Berdal (Fritt Vilt), která si svojí roli fakt užívá. Možná trošku zamrzí krátká stopáž (bez závěrečných titulků pouhých 74 minut) a lehké zpomalení v prostředku filmu, ale tempo opět nakopne prohození rolí kočky s myší a následná rubačka. Nuda tedy nehrozí.(24.2.2013)

 • Nettrass
  **

  Kdepak kouření...film je jasným důkazem, že zabíjí honění. Proto nikoho a nic nehoňte, chodte pomalu a dožijete se možná i důchodu. ( Kecám, důchodu těžko. )(9.8.2013)

 • - Na začátku filmu Signe (Isabel Christine Andreasen) vyřezává do přívěsku na krk runu "Othila", která znamená dědičnost či dědictví. (WolfIssen)

 • - Kristian Espedal, který hraje lukostřelce Grimma, je také známý jako Gaahl, bývalý zpěvák norské black metalové kapely Gorgoroth. Od roku 2008 v kapele nepůsobí. (hladass)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace