Útěk

Roar Uthaug

Thomas Moldestad

Magnus Beite
  • Z0oMb3E

Na začiatok malé historické antré: Po páde Rímskej ríše prichádza do Európy nová doba. Všetky hodnoty ktoré starý systém uznával ako sú kultúra, vzdelanosť, ideály fyzickej krásy či hygiena zrazu v novom "zriadení" nemajú miesto. Nastáva teda najromantickejšie obdobie v histórii ľudstva. Sračky sa valia ulicami väčších miest, morom poznačené torzá tiel hnijú vo vyľudnených dedinách a preživšie ženy sa hádžu zviazané do vody v rámci overeného testu na čarodejníctvo. Niet sa čomu čudovať, že bez ohľadu na to čo (ne)visí medzi nohami svetom letí fešnstajl alá drevorubač po šichte. A teraz si predstavte, že chcete natočiť autentický nórsky film z tohto predvikingského obdobia. Neostáva vám nič iné, než do záberov narvať čo najviac stromov, šutrov, vodopádov či skrátka kadečo oku milšie než samotné pobehujúce socky. A to, že sa seberovné socky zgrupujú a likvidujú konkurenciu v šórach na dávky je fakt nezávislý na historickom období!(27.3.2013)

Tu vôbec nemám čo riešiť, lebo tento typ filmov milujem z celej duše. Nekompromisný survival, v ktorom musí hlavná hrdinka zlikvidovať pár hajzlíkov na čele s jednou škaredou modrookou blondýnou, aby ostala nažive, a tak sa naháňajú v nádhernej prírodnej panoráme. Už dlho som si nejaký historický film neužil tak ako tento. Keď severania využijú hory, lesy a skaly ako hlavný oporný bod filmu, nepáru sa so zabíjaním detí a ďalších kladných postáv, a celé to obalia do melancholického, smutného, pomaly až "pohrebného" hudobného doprovodu, tak nie je možné, že by to nezafungovalo. Úžasný film, ku ktorému sa budem ešte mnohokrát vracať.(17.2.2013)

• Chrustyn

I přes pomalou první půlku, docela snesitelná akční zábava, která svou druhou částí připomene původního "Ramba" a jemu podobné filmy. Žádná extra akce ani zajímaví herci, ale neškodný snímek, který nic nepřinese ani z diváka neubere.(20.3.2013)

• lillien

Mno, je fakt, že akčnější a napínavější už byla i Ronja dcera loupežníka. Je to trochu rozvleklé, na dialogy strašně chudé, ale tak co, proč by měl v této drsné krajině notabene ve středověku hýřit vtipem národ, který vyhrál mistrovství světa v depresi. Prakticky celý film tedy u mě utáhlo několik detailů. Jednak záběry na opravdu krásnou přírodu, pak konsternace představitelkou velitelky bandy zabijáků, která nevypadala ani jako chlap, ani jako žena, dokonce ani jako člověk, a následně mě celý film strašně rušilo přehnaně vyvyinuté poprsí té prchající dívenky, u níž jsem se domnívala, že je jí dvanáct, protože obsah jsem si přečetla až po filmu. Tak ne, bylo jí devatenáct, ale vypadala na dvanáct, až teda na ty kozy..no tak když vám z filmu zůstanou jen tyto asociace, tak to bohužel na víc než dvě a půl hvězdy nedá.(26.2.2013)

• Xmilden

Uvěřitelné asi jako seriál Neuvěřitelné příběhy. Závěrečná Rambo část vypadá dosti nepravděpodobně. Scénář si vystačí tak tak na 75 minut, takže je alespoň dobře že film poměrně svižně uteče. Z hereckého obsazení výrazně ční, hlavně vzhledově, Ingrid Bolso Berdal.(24.10.2013)