Útěk

Norsko, 2012, 75 min

Roar Uthaug

Thomas Moldestad

Magnus Beite

Čekal jsem trošku větší řezničinu a možná víc nějakého děje. Takhle mi to přišlo spíše jako trošku natažený díl jakéhosi seriálu. Naštěstí to z vod průměru vytahuje spousta pěkných záběrů (ať už na krajinu, či na letící šíp atd) a slušná hudba.(1.3.2013)

• Xmilden

Uvěřitelné asi jako seriál Neuvěřitelné příběhy. Závěrečná Rambo část vypadá dosti nepravděpodobně. Scénář si vystačí tak tak na 75 minut, takže je alespoň dobře že film poměrně svižně uteče. Z hereckého obsazení výrazně ční, hlavně vzhledově, Ingrid Bolso Berdal.(24.10.2013)

Priemerný survival odohrávajúci sa v stredovekom prostredí a nádhernej nórskej prírode. Máme možnosť sledovať boj o prežitie dvoch dievčat a následnú pomstu tej staršej. Príbeh je síce jednoduchý, ale našťastie nenudil, z časti možno aj preto, že bol film tak krátky. Atmosféra je síce slabšia, ale vydrží až do konca. Najlepšie na filme je realistické zobrazenie stredovekej spoločnosti, kde hlavnú úlohu hrá špina, surovosť a určite aj smrad. Ako kratšia jednohubka celkom ujde, ale rozhodne nenadchne. 60/100(8.5.2014)

Středověká survival naháněčka, ve které morem vylidněnou Evropu ovládají nelítostné bojůvky, které se s nikým a ničím moc neserou. Po vyvraždění zbytku rodiny si nechají na mláďáta jednu patnáctku, které se jak jinak podaří zdrhnout, čímž začíná hon na zdánlivě lacinou kořist...jako nic moc. mně osobně se mnohem víc líbil Centurion. 65%(26.5.2013)

Naprosté obtažení šablony vztahu oběť-kořist-oběť, jejíž neochota obohatit tohle spojení se jeví až jako záměr. Výhoda Norska, kde se vizuál udělá tak nějak sám, pak stačí jen sehnat árijskýho hermafrodita, co umí držet kuši, 3000 krone a skladatele, co si vehementně myslí, že dělá soundtrack k dalšímu LoTRovi. Jediné vybočení od schématu je fakt, že postavy se většinou ve filmu chovají jak pitomci, ale jsou na to od sebe zvyklí, takže dokáží aktivně reagovat na okamžitý výsledek své demence.(6.1.2014)

• - Kristian Espedal, který hraje lukostřelce Grimma, je také známý jako Gaahl, bývalý zpěvák norské black metalové kapely Gorgoroth. Od roku 2008 v kapele nepůsobí. (hladass)

• - Na začátku filmu Signe (Isabel Christine Andreasen) vyřezává do přívěsku na krk runu "Othila", která znamená dědičnost či dědictví. (WolfIssen)