Automata

Autómata

• španělský

Autómata

Sci-Fi / Thriller

Francie / Španělsko, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

• Segrestor

Co čekat od filmu, na jehož plakátu je zachycen Antonio Banderas, jak se snaží vysrat někde v poušti? Nabízí se říct, že... Jen nějakou sračku, ale... A možná jo, možná to i sračka byla. Voilá...(23.10.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Roboti porušili Druhý protokol a po pobytu u moře toužící pojišťovák Jacq kvůli tomu začal experimentálně zkoumat účinky radiace na svou pleť. Nic proti tomu, zvlášť když má v zádech ozbrojené komando odhodlané uzavřít pojistnou událost. Jenže já se celkem nudil a to se pak těžko řeší problémy robotického průmyslu či přijímá nějaké intelektuální poselství.(14.9.2015)

• Terva

FUTURE GATE 15.3.2015 - CITÁT - Kdo umí počítat, ten umí i tančit........... No já moc netančil a to jsem se přepočítal. Scénář má velké nedostatky a má vnitřní logika se bouřila. Ačkoliv je film o "inteligenci", ten scénář jí postrádal.CITÁT - Jsou jako supi....... Příkladem je scéna s kontajnerem a hořícím robotem, tady nám nějak tvůrci zapomněli vysvětlit, jak se hlavní hrdina dostal ven. Další věcí je podivné setkání s Cleou - tady mi to taky haprovalo. A nejhorší je situace kolem radioaktivity, všichni se jí bojí a ukrývají se před ní, ale skoro celý příběh se v ní odehrává. Poslední rána byl konec filmu, to mi hlava nebrala. Klady: Povedený hudební doprovod a příjemné herecké obsazení (myslím roboty)....jo a Banderase taky.(15.3.2015)

Ambiciózní dílo pojednávající o pomalém úpadku lidské rasy a asi organických bytostí vůbec a vzestupu robotů. Film statečně bojuje s malým rozpočtem a vizuálně je rozhodně zajímavý. Bohužel je to rozvleklé a fakt mě to chvílemi vůbec nebavilo. Antonio Banderas v poušti prostě nemá co dělat a je tam spousta prázdných scén, nebo nefungujících zvratů. Přišlo mi, že se zástupci robotí korporace chovali opravdu velmi nelogicky, jen aby mohli být za záporáky. Na druhou stranu to až westernové finále se velmi povedlo a mělo opravdu sílu. Perfektně vybraná lokace. Stejně tak scény s živými roboty měly správnou atmosféru. Hudba se mi nelíbila a vůbec se tam nehodila.(15.3.2015)

Nudné? Zdlouhavé? Nezáživné? Asi jsme viděli jiný film. Pohodové, skoro až westernové sci-fíčko s originálními roboty, ale už méně originálním scénářem, který se myšlenkově inspiruje klasikami od Isaaca Asimova. Pěkné prostředí, překvapivě hodně dobře hrající Banderas a hodně zajímavá volba hudby.(26.4.2016)