poster

Automata

 • Francie

  Autómata

 • španělský

  Autómata

Sci-Fi / Thriller

Francie / Španělsko, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • prkalil
  ****

  "Prostě jsme se objevili... a teď se vytratíme."(1.11.2014)

 • Segrestor
  **

  Co čekat od filmu, na jehož plakátu je zachycen Antonio Banderas, jak se snaží vysrat někde v poušti? Nabízí se říct, že... Jen nějakou sračku, ale... A možná jo, možná to i sračka byla. Voilá...(23.10.2015)

 • Terva
  **

  FUTURE GATE 15.3.2015 - CITÁT - Kdo umí počítat, ten umí i tančit........... No já moc netančil a to jsem se přepočítal. Scénář má velké nedostatky a má vnitřní logika se bouřila. Ačkoliv je film o "inteligenci", ten scénář jí postrádal.CITÁT - Jsou jako supi....... Příkladem je scéna s kontajnerem a hořícím robotem, tady nám nějak tvůrci zapomněli vysvětlit, jak se hlavní hrdina dostal ven. Další věcí je podivné setkání s Cleou - tady mi to taky haprovalo. A nejhorší je situace kolem radioaktivity, všichni se jí bojí a ukrývají se před ní, ale skoro celý příběh se v ní odehrává. Poslední rána byl konec filmu, to mi hlava nebrala. Klady: Povedený hudební doprovod a příjemné herecké obsazení (myslím roboty)....jo a Banderase taky.(15.3.2015)

 • genetique
  ***

  Atmosferické, vynaliezavé sci-fičko, ktoré poteší zaujímavou formou, ale sklame obsahom. Aj keď snaha o pútavú myšlienku s hlbším odkazom je viditeľná, všetko to stroskotáva na obmedzenom rozpočte. Scenár má v sebe toľko potenciálu, že by to chcelo rozpočet bayovských blockbusterov, aby z neho vyťažili všetky nápady a pretransformovali ich na plátno. Aj napriek tomuto okresanému rozpočtu však tvorcovia vymačkali maximum možného, postapo vízia je veľmi slušná, práca s kamerou dokonalá. Hĺbavý dej má miestami sklony k svižnejšiemu priebehu, ale chcelo by to zaradiť vyššiu rýchlosť. Zaujímavá spolupráca exmanželov Banderas-Griffith ukázala, že pred kamerou im to ide lepšie ako v súkromí. 60%.(27.10.2014)

 • Freemind
  ***

  Nevyrovnaná směska dvou- a čtyřhvězdičkových momentů. "Automata" rozhodně zaujme atmosférou a nebanálními nápady, celkově chválím zajímavou koláž sci-fi a retro prvků (technika a média a lá 80s, zbraně a kabáty a lá filmy noir). V tomto ohledu trochu připomíná Gattacu. Hudba i kamera je taky na jedničku, ke dnu to ale táhnou vesměs průměrné herecké výkony a hlavně scénář, který jakž takž obstojí jako celek, ale selhává v detailech. Není to skvělý film, ale možná se k němu vrátím. Nechápete? Já taky ne.(11.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace