Automata

• Francie

Autómata

Sci-Fi / Thriller

Francie / Španělsko, 2014, 109 min

Solidní sci-fi z docela zajímavou myšlenkou, slušným příběhem a charizmatickým Banderasem. Je pravda, že o akci tu moc nejde, ale nakonec mě to celkem i vtáhlo do děje a ani jsem se nenudil. I když je pravda, že podobný filozofický scífka nejsou až tak moje hobby, tak tohle bylo docela ucházející.55%(19.10.2014)

Docela zajímavé existenciální apokalyptické sci-fi drama, které připomíná "Já, robot", ovšem bez bombastických a pompézních akčních scén. Zajímavá role pro Banderase.(10.2.2015)

recenze ZDE(22.1.2015)

• ripo

Postapokalyptická pseudopsychologická a pseudofilozofická zlátanina bez nápadu. Antonio Banderas a ani Melamie Griffith nezaujali.(31.12.2014)

Ambiciózní dílo pojednávající o pomalém úpadku lidské rasy a asi organických bytostí vůbec a vzestupu robotů. Film statečně bojuje s malým rozpočtem a vizuálně je rozhodně zajímavý. Bohužel je to rozvleklé a fakt mě to chvílemi vůbec nebavilo. Antonio Banderas v poušti prostě nemá co dělat a je tam spousta prázdných scén, nebo nefungujících zvratů. Přišlo mi, že se zástupci robotí korporace chovali opravdu velmi nelogicky, jen aby mohli být za záporáky. Na druhou stranu to až westernové finále se velmi povedlo a mělo opravdu sílu. Perfektně vybraná lokace. Stejně tak scény s živými roboty měly správnou atmosféru. Hudba se mi nelíbila a vůbec se tam nehodila.(15.3.2015)