Automata

Autómata

• španělský

Autómata

Sci-Fi / Thriller

Francie / Španělsko, 2014, 109 min (Alternativní: 106 min)

Vizuálně působivá sci-fi ve stylu P. K. Dicka střihlého Asimovem. Trochu kostrbatá příběhová linie o pojišťovákovi, který se nechtě nachomýtne k nevyhnutelné druhové evoluci ve své podstatě nenabízí nic moc nového, ale je to právě ta neotesanost, která zaujme. Banderas hraje velice dobře, ale očividně proti srsti. Atmosféra je někde mezi Blade Runnerem a Elysiem a klidně bych si z téhle neveselé radioaktivní budoucnosti nechal povyprávět něco dalšího. Malinko nadhodnotím, ale opravdu jenom malinko. P.S: Skvěle budovatelské úvodní titulky.(2.11.2014)

Atmosférické a nápadité, s příjemným špinavě béčkovým zpracováním. Na druhé straně ale také mizerně zahrané s nepříliš dobrými postavami a místy ještě horšími dialogy. Ve výsledku obstojné sci-fi béčko, které úplně nevyužilo svůj potenciál ale na tu hodinu a třičtvrtě zabaví a přidá pár příjemných momentů, trochu hutně depresivní atmosféry a pár momentů, bez kterých by se film mohl obejít.(20.8.2015)

"Prostě jsme se objevili... a teď se vytratíme."(1.11.2014)

• Segrestor

Co čekat od filmu, na jehož plakátu je zachycen Antonio Banderas, jak se snaží vysrat někde v poušti? Nabízí se říct, že... Jen nějakou sračku, ale... A možná jo, možná to i sračka byla. Voilá...(23.10.2015)

Takto nejako by vyzeral Blade Runner, keby ho natocll N. Blomkamp.(6.9.2015)