Hypnotizér

Hypnotizér

Hypnotist, The

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 116 min

Čus bus! Asi bych měl taky začít nejdřív o knížce. Jenže já četl naposledy tak možná Děti z Bullerbynu, zůstaneme-li u těch předloh. Takže jako vždy - hodnotím pouze film, neposkvrněn literaturou. :-) Jedná se o podařenou severskou kriminálku, která samozřejmě kýžené atmosféry a vtažení do děje dosáhne snáze na velkém plátně tmavého kina, než na malém monitoru, kde se leskne slunce v okně a vedle na stole je padesát rozptylovadel. Až na závěrečnou akci, která byla fakt přes čáru, skvělá podívaná. Měl jsem se, nekecám, filmově. ;-) Woo.(28.4.2013)

• Caminzind

(17.3.2013)

• vesper001

Předlohu jsem si chtěla přečíst, ale nepřečetla, a teď už asi nepřečtu. Brutální po seversku, ale bohužel až příliš odtažitá krimi, která nevtáhne, nenapne a neohromí. Vlastně se chvílemi cítila spíš jako zhypnotikovaná než zhypnotizovaná.(5.12.2014)

nech mi nikto nechce vyhovoriť, že tento film je o celú polhodinu dlhší, ako by mal byť! navyše je na detektívku príliš predvídateľný a neoriginálny (potenciál hyponotizére tristne nevyužitý), na "rodinný" film veľmi roztržitý a plytký, scenár navyše zahltený schválnosťami a nelogickosťami - prečo rovno nezabili toho hypnotizéra? odkiaľ sa vzal tu mobil, tam autobus a podobne... človeku na obhajobu tohto priemerného thrilleru, ktorý dokazuje, že hallstromova silnejšia stránka leží niekde úplne inde, ostáva pomerne sympatické obsadenie, pekná atmosféra zadymených švédskych interiérov s vianočnými svetielkami a nádherný letecký záber nad štokholmom počas magic hour... a pár lepšie riešených scén (záver na ľade, prvé predstavenie hypnotizéra) a atmoféra niektorých častí, kedy vlastne hlavne o tú atmosféru ide;(16.6.2013)

Popravdě - nemohu objektivně hodnotit. Nedávno jsem četl knihu a ta se mi velice líbila. Originální časové skoky, které skvěle odkrývaly minulost, a jejich časová propojenost - to je to, co dělalo knihu knihou. Tady musím pouze subjektivně (asi) říct, že filmová adaptace mi přišla opravdu suchá a bez většího napětí - a přitom jsem měl pocit, že v knize je ohromný filmový potenciál. To by ho ale musel využít nejspíš někdo jako Fincher. Jaké bylo mé překvapení, že režisérem není nikdo jiný, než Hallström. Inu - zajímal by mě názor někoho nezatíženého četbou knihy. SPOILER Poslední připomínky - kdo dělal casting?! Vždyť nikdo neodpovídal ani vzdáleně popisu v knize. A není to malichernost, když určitě veliká cílová skupina jsou právě čtenáři! A taky nechápu využití jedné knižní linie pro úplně jinou filmovou - zcela to změnilo původní nádech knihy (k horšímu), který byl originální - tady máme pouze stupidní rozuzlení, ve kterém Josef není až taková svině, ale spíš vraždící oběť.(17.2.2013)