Hypnotizér

Hypnotizér

Hypnotist, The

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 116 min

Dříve než jsem viděl film, četl jsem knižní předlohu. Podobně jako kniha je film jen dobrý, šedivý a poněkud mdlý (až na závěrečnou scénu). Trilogie od S. Larssona by klidně stačila. Přesto však švédské či skandinávské filmy rád vyhledávám a sleduju, a tak se těším na další překvapení.(1.3.2013)

Příběh byl vystavěný solidně a s herci taky nebyl problém, ačkoliv hlavní vyšetřovatel mohl být maličko výraznější. Ale to nebylo nic, co by se dalo překousnout. Bavilo mě i postupné rozplétání, ačkoliv se, víceméně, drželo osvědčených postupů. Bohužel na mě byl film až příliš roztažený a zkrácení o nějakých 20 minut by mu prospělo. Občas mi chyběla i ta klasická severská atmosféra, což je něco, co člověk od skandinávských kriminálek automaticky očekává a nic nemění to, že Hallström je mezinárodním režisérem a ve Švédsku točil po x letech. Mírné zklamání, ale pořád se jedná o slušné řemeslo. 60%(19.2.2015)

• Terva

Obrovské, ale obrovské zklamání. Dvouhodinová noční jízda, kdy je největším vzrušením jak Predátoři napadnou Pražský hrad a unesou současného prezidenta s cigaretou v ruce a....sakra jsem usnul tak zpět do reality. Nuda.(6.5.2013)

• Othello

Bojoval jsem s tím filmem jako lev celou jeho sedmnáctiapůlhodinovou stopáž, protože paradoxně Hallström tentokrát netočí jak totální dřevo a dokonce jsem v tom filmu semtam zahlídl něco jako tvůrčí vizi. Nicméně jak vůbec mohla vyjít na svět takhle nedramatická žánrovka, přepínající tak necitlivě mezi postavami, s tak stupidnim scénářem, která neviděla dramaturga ani z dálky, to mi povězte. Když dobíhaly závěrečné titulky, došlo mi, že dvě třetiny scén jsou v tomto filmu úplně zbytečné a zvadlý švédský ksichty, neustálý šero ani ubodaná holčička to bohužel spasit nedokážou.(26.8.2013)

• schizmo

Ne zrovna zábavnej thriller, který se snaží prezentovat něco, co US produkce udělala už mockrát a lépe, takže v případě typicky skandinávsko-chladného přístupu k věci, nemá moc šanci na úspěch. Navíc místy dost nesympatické obsazení a předvítalný děj tomu, také moc nepomáhají, takže jediné, co za něco opravdu stojí, je pár vostrých gore scén. Jinak bohužel velká nuda.(10.9.2013)