O pokladech (TV film)

The Treasure

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

Chtě nechtě je třeba uznat, že z trojlístku letošních nových pohádek naší veřejnoprávní televize uveřejněných v době vánoční (Dvanáct měsíčků, Šťastný smolař) je tato zřejmě nejlepší, byť dle prvních minut to vypadalo přesně naopak. ~ Autorská pohádka, jež nepostrádá vtip ani jistou dávku invence, jen to zpracování by mi sedlo o něco málo (spíš o něco dost) umírněnější a míň uřvané. Stejně jako u ostatních pohádek scénář trpí nevyvážeností a neujasněností… Vivat Liška (i výstřih Pidrmanové), naopak Kraus mladší palec dolů.(30.12.2012)

Když to budu hodnotit jako pohádku, tak mezi těmi českými si to vede dost slušné. A to i technicky. Nejhloupěji v tom působila ta část, kdy holčina dostala nějaký úkol, a najednou na ní promluvilo nějaké zvířátko a pomohlo. Jinak místy i celkem vtipné(1.1.2014)

• Gilmour93

Koncesionářský poplatek opět nenávratně opustil komín. Steampunk pohádka? Spíš jen punková, protože pohádková atmosféra mizí jak steam nad hrncem a zůstávají jen afektované herectví a retardované blábolení - věci, které jsou v současných českých TV báchorkách známkou punku.. Pokud si odmyslíte dobrý výběr exteriérů a Karasův moderně vypadající styl, zůstanou jen scény, repliky a příběh z pera nadprůměrně inteligentní améby - tímto přeji panu režisérovi po předchozím fiasku s Mucimutr, aby byl autor scénáře u jeho vysněného Lips Tulliana hladce oholen a dobře naladěn..(31.12.2012)

Moc pěkná pohádka -nejdřív sice trochu rozvláčná až to vypadalo na nudu ...ale srovnalo se to :) Rozhodně po dlouhé době solidní výtvor :)(26.1.2013)

Až mrazivě negativní a hamižný Švehlík, roztomilý, podivínský a herecky šikovný Dyk a vtipní strážci pokladu. Navíc moc pěkná hudba. Mně se to prostě líbilo a basta ... :-)(23.12.2014)

• - Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)

• - Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)