O pokladech (TV film)

The Treasure

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

Průměrná pohádka, která bohužel nevyniká originalitou, ani zajímavým scénářem. Za zmínku a třetí hvězdu stojí skvělá hudba Čechomoru a též vedlejší role Karla Heřmánka a Pavla Lišky. Jinak bohužel příběh, na který se velice lehce zapomene. Ani tak ale nelituji, že jsem ho viděl. Své diváky si určitě najde. 65%(30.12.2012)

• MartinezZ

Moderní pohádka v levných kulisách omšelého zámku, ale hezkých kulisách přírody, s rádoby vtipnými dialogy, místy úsměvnými, ale celkově moderně aktuálně nesmyslnými vzhledem k příběhu. Ti tři pišišvorové v příběhu být vůbec nemuseli (Liška by už měl přestat hrát toho idiota, všude naprosto stejného), stačil by Heřmánek. Adam Kraus svoji rodovou linii nezapře, ale nejsem si jist, že bych ho obsazoval do pohádky :) (nic proti, Adame), Barborka mi nevadila. Nejlepšími postavami ale byli nebystrozraká Kačenka a poněkud potrhlý Ignác (Dyka moc nemusím, ale hrát umí). Zbytek byl ale autorsky-moderně dost mimo - modernější nepohádková doba, parní stroje, nabalzámovaná hlava máti Bořivoje a Ignáce (WTF?), odkazy na současnost ("Připomeň mi, abych přidal vše učitelům plat" - mj. nevyřčené "Je mi u zadale, kam se poděl můj bratr, vládce náš, slunce naše jasné..."). No, odpad to rozhodně není, na jednu hvězdičku to také nevidím, protože v rámci každoroční vánoční předváděčky nových televizně-filmových výtvorů ála "Každý rok musíme v ČT rozmrhat nějaké peníze na vlastní pohádkovou tvorbu, ať už je jakákoliv", díky čemuž jsme už byli svědky minuloroční zrůdnosti Micimutr, je 'O pokladech' přeci jen lepší. Jak moc velká poklona to je, si už přeberte každý a každá sami. Zítra ale nebudu vědět, o čem to bylo, pozítří už ani, ŽE to bylo.(30.12.2012)

• Enšpígl

Sem si vybavil jak galejníci když už toho na ně bylo moc začali zpívat "ej úchněm" a pomalu začínal hledat tóninu, protože tohle by nedokoukal ani někdo kdo poprvé v životě zapnul televizi. Tři chlapi převlečený za ženský tam pomateně pobíhali, houpali rukama a vyřvávali jak kdyby do konce života museli žít s Kalouskem. Vždyt to postrádalo jakoukoli pohádkovou atmosféru. Spíš než pohádku to přípomínalo celosvětový sjezd retardů. Vrcholem všeho bylo obsazení protekčního synka dřevěně nehrajícho Krause do jedné z hlavních roli. Snad jen přeplněná toi-toika má srovantelný obsah s tímhle.(30.12.2012)

Taková milá a ztřeštěná pohádka. Karel Heřmánek jako strážce pokladu potěšil. Adam Kraus je kupodivu charismatičtější než jeho starší bratr, ale hlas má jak po letech chlastu a cigaret :) plus se mi zdál trošku prkenný. Duo nešiků - Dyk Frosslová bylo krásně roztomilé...asi zavzpomínali na staré časy. Ovšem nejlepší byla trojice Polášek-Liška-Budař. Já ty divné chlapce skutečně miluju. Kór Budař jako vodní víla :D :D :D Plus po dlouhé době pohádka s parádním využití přírody a historických míst. Úžasné.(31.12.2012)

Naprosto se ztotožňuji s názorem Ainy a dávám oproti ní velice, ale velice slabé 4 hvězdičky :-)..................................... Ainy *** všechny komentáře uživatele Určitě to není nic z čeho bych si údivem sedla na zadek. Děj je sice neokoukaný, ale přesto mě nijak nenadchl a ani hvězdné obsazení to moc nezachranilo. Ale dalo se na to koukat, neprepla jsem na jiný program, celkem občas vtipné momenty, výborná hudba díky Čechomoru a tak této pohádce udělují své tři hvězdičky :-)(28.11.2013)

• Adam Kraus