O pokladech (TV film)

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

• Adam Bernau

Komentář Radka99 bohužel vypovídá spíš o tom, jaká tato pohádka mohla být, než jaká je. Mohla - kdyby výrobci produktů tohoto žánru v posledních letech nevytvářeli jen šmíru s účelem vyplnit vysílací čas pro děti. Kombinace echt pohádkových, modernizujících a komických prvků v náčrtu velmi dobrá, v provedení tragická. Efektní rychlé průjezdy kamerou, jak to tvůrci viděli v drahých velkokomediích, opravdu nenahradí kvalitní scénář nebo režijní invenci. Oba knížecí bratři trapně přepálení stejně jako jejich rodinné poměry, Heřmánkova postava zrovna tak. A jestliže trojice Liška-Budař-Polášek, která už z definice nemůže mít jinou funkci než třeskutou komičnost, je tím nejnudnějším nejen v této pohádce, ale i nejnudnějším ze všeho ve všech okolních, stejně špatných pohádkách (Liška trochu pobavil, ale ten to má vrozený), tak prosím Karase už k tomu nepouštět. Krom toho nemyslím, že všechny děti jsou tak tupé, jak asi mají autoři za to, takže např. žárlivost prvního milovníka Kuby nemusela být dokládána tak masivně, aby se tato postava od začátku do konce chovala jako zamindrákovaný chcípácký zmrd, jakýho každá ženská, která má všech pět pohromadě, musí kopnout do prdele.(4.1.2015)

Taková milá a ztřeštěná pohádka. Karel Heřmánek jako strážce pokladu potěšil. Adam Kraus je kupodivu charismatičtější než jeho starší bratr, ale hlas má jak po letech chlastu a cigaret :) plus se mi zdál trošku prkenný. Duo nešiků - Dyk Frosslová bylo krásně roztomilé...asi zavzpomínali na staré časy. Ovšem nejlepší byla trojice Polášek-Liška-Budař. Já ty divné chlapce skutečně miluju. Kór Budař jako vodní víla :D :D :D Plus po dlouhé době pohádka s parádním využití přírody a historických míst. Úžasné.(31.12.2012)

Sympatická, moderní a nepříliš televizní pohádka s parádní muzikou Čechomoru, nádhernými lokacemi a vybavenou Janou Pidrmanovou. Tohle je ten směr, kterým by to mělo jít... Btw, ještě trochu víc steampunku a bude to super:-)(30.12.2012)

• Ellesime

Letos na Vánoce nejslabší pohádka (další dvě Dvanáct měsíčků a Šťastný smolař byly daleko snesitelnějsí ). Líbily se mi kostýmy a prostředí - interiéry i exteriéry, ale to je tak asi všechno. Možná ještě netradiční úkoly pro Barborku byly zajímavé, ale jinak to byl takový mišmaš, kterému ale vůbec nepomohli silně přehrávající (někteří) herci. Myslela jsem, že tvůrci pojašených pohádek už se poučili, že tudy cesta nevede, ale asi ne. Navíc jsem nepochopila, proč by se hlavní hrdinka (mimochodem moc hezká) měla tak plahočit za žárlivým a nesnesitelným ,,milým". Druhá dvojice mi byla daleko sympatičtější, hlavně proto, že moc dobře vím, jaké to je, když je někdo takový slepýš jako chudera Kačenka :))(30.12.2012)

• honajz

Líbí se mi výprava a hudba od Čechomoru, ale jinak... Příběh je docela zmatený, dlouho je problém zjistit, kdo co vlastně chce, a jestli je hodný, nebo zlý. Ale to tak nevadí, jako vadí představa tvůrců, že veselá pohádka vznikne, když herci nehrají, ale pitvoří se, tajtrlíkují a dělají ze sebe debily. Ne, pánové, není to vtipné!!!! Heřmánkův Lucifer v pohádce S čerty nejsou žerty má vtipné hlášky, ale funguje i jako strašidelná postava, funguje jako určitý charakter. Ale tady ne, tady je prostě jen tajtrlík (promiňte, pane Heřmánku, já vím, že jste ten scénář nepsal a na režii nemáte vliv). Celkově je to hloupé, zcela vtipuprosté, ale jen uječené, jako pohádky od toho, jak se jmenuje, od Trošky. Kouknou na Stracha, jak se dělá pohádka bez uječenosti, ale s uvěřitelnými postavami, které mají charakter, a herci se nemusejí pitvořit, ale mohou tu postavu hrát a zahrát. Btw, tou taneční kreací chtěla ČT upozornit na to, že se David Švehlík účastnil Stardance? A docela by mě zajímalo, kolik tvůrců a lidí z ČT se tady snaží zvedat procentuální průměr pětihvězdičkovými hodnoceními? :-) Že jim to blbé není. Postavy se chovají jako idioti, Barborka má chování a mluvu jak z domu s červenou lucernou a být Jakubem, taky jí nevěřím. I když má Barborka tak velké kozy - nebo právě proto. Chlapi převlečení za víly, to je další zbytečné tajtrlíkovství, a celá ta akce druhé části ve stylu kohoutek a slepička postrádá rovněž napětí.(30.12.2012)

• Karel Heřmánek

• - Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)

• - Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)