O pokladech (TV film)

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

• honajz

Líbí se mi výprava a hudba od Čechomoru, ale jinak... Příběh je docela zmatený, dlouho je problém zjistit, kdo co vlastně chce, a jestli je hodný, nebo zlý. Ale to tak nevadí, jako vadí představa tvůrců, že veselá pohádka vznikne, když herci nehrají, ale pitvoří se, tajtrlíkují a dělají ze sebe debily. Ne, pánové, není to vtipné!!!! Heřmánkův Lucifer v pohádce S čerty nejsou žerty má vtipné hlášky, ale funguje i jako strašidelná postava, funguje jako určitý charakter. Ale tady ne, tady je prostě jen tajtrlík (promiňte, pane Heřmánku, já vím, že jste ten scénář nepsal a na režii nemáte vliv). Celkově je to hloupé, zcela vtipuprosté, ale jen uječené, jako pohádky od toho, jak se jmenuje, od Trošky. Kouknou na Stracha, jak se dělá pohádka bez uječenosti, ale s uvěřitelnými postavami, které mají charakter, a herci se nemusejí pitvořit, ale mohou tu postavu hrát a zahrát. Btw, tou taneční kreací chtěla ČT upozornit na to, že se David Švehlík účastnil Stardance? A docela by mě zajímalo, kolik tvůrců a lidí z ČT se tady snaží zvedat procentuální průměr pětihvězdičkovými hodnoceními? :-) Že jim to blbé není. Postavy se chovají jako idioti, Barborka má chování a mluvu jak z domu s červenou lucernou a být Jakubem, taky jí nevěřím. I když má Barborka tak velké kozy - nebo právě proto. Chlapi převlečení za víly, to je další zbytečné tajtrlíkovství, a celá ta akce druhé části ve stylu kohoutek a slepička postrádá rovněž napětí.(30.12.2012)

• otík

Pohádka s výraznými moderními prvky, která se dala přetrpět, ale jen s největší dávkou trpělivosti. Některé scény byly opravdu pěkně praštěné, postavy uvalené, hudba zbytečně dramatická a velkolepě nadbytečná. Zklamání, které není třeba znovu vidět.(10.3.2013)

Určitě to není nic z čeho bych si údivem sedla na zadek. Děj je sice neokoukaný, ale přesto mě nijak nenadchl a ani hvězdné obsazení to moc nezachránilo. Ale dalo se na to koukat, nepřepla jsem na jiný program, celkem občas vtipné momenty, výborná hudba díky Čechomoru a tak této pohádce udělují své tři hvězdičky :-)(30.12.2012)

Naprosto se ztotožňuji s názorem Ainy a dávám oproti ní velice, ale velice slabé 4 hvězdičky :-)..................................... Ainy *** všechny komentáře uživatele Určitě to není nic z čeho bych si údivem sedla na zadek. Děj je sice neokoukaný, ale přesto mě nijak nenadchl a ani hvězdné obsazení to moc nezachranilo. Ale dalo se na to koukat, neprepla jsem na jiný program, celkem občas vtipné momenty, výborná hudba díky Čechomoru a tak této pohádce udělují své tři hvězdičky :-)(28.11.2013)

• korbitch22

Karas mi prdel, Švehlík mi dildo a Dyk si do huby.Opět můžu jen smutně říci, že pohádky z naší produkce dělají přesný opak, než by měli.Nedávájí žádnou naději, nebaví, iritují a jsou prostě od A do Z zkurvený.0%.(21.2.2014)