O pokladech (TV film)

The Treasure

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

Taková lepší moderní pohádka. Ano, nad mnoha rozhodnutími většiny postav zůstává rozum stát, ale byl jsem upřímně zvědavý jak se to vyvrbí. Nenávist k Budařovu hraní se ale prohlubuje s každým dalším "filmem/seriálem."(2.1.2014)

• Adam Bernau

Komentář Radka99 bohužel vypovídá spíš o tom, jaká tato pohádka mohla být, než jaká je. Mohla - kdyby výrobci produktů tohoto žánru v posledních letech nevytvářeli jen šmíru s účelem vyplnit vysílací čas pro děti. Kombinace echt pohádkových, modernizujících a komických prvků v náčrtu velmi dobrá, v provedení tragická. Efektní rychlé průjezdy kamerou, jak to tvůrci viděli v drahých velkokomediích, opravdu nenahradí kvalitní scénář nebo režijní invenci. Oba knížecí bratři trapně přepálení stejně jako jejich rodinné poměry, Heřmánkova postava zrovna tak. A jestliže trojice Liška-Budař-Polášek, která už z definice nemůže mít jinou funkci než třeskutou komičnost, je tím nejnudnějším nejen v této pohádce, ale i nejnudnějším ze všeho ve všech okolních, stejně špatných pohádkách (Liška trochu pobavil, ale ten to má vrozený), tak prosím Karase už k tomu nepouštět. Krom toho nemyslím, že všechny děti jsou tak tupé, jak asi mají autoři za to, takže např. žárlivost prvního milovníka Kuby nemusela být dokládána tak masivně, aby se tato postava od začátku do konce chovala jako zamindrákovaný chcípácký zmrd, jakýho každá ženská, která má všech pět pohromadě, musí kopnout do prdele.(4.1.2015)

Když to budu hodnotit jako pohádku, tak mezi těmi českými si to vede dost slušné. A to i technicky. Nejhloupěji v tom působila ta část, kdy holčina dostala nějaký úkol, a najednou na ní promluvilo nějaké zvířátko a pomohlo. Jinak místy i celkem vtipné(1.1.2014)

• Enšpígl

Sem si vybavil jak galejníci když už toho na ně bylo moc začali zpívat "ej úchněm" a pomalu začínal hledat tóninu, protože tohle by nedokoukal ani někdo kdo poprvé v životě zapnul televizi. Tři chlapi převlečený za ženský tam pomateně pobíhali, houpali rukama a vyřvávali jak kdyby do konce života museli žít s Kalouskem. Vždyt to postrádalo jakoukoli pohádkovou atmosféru. Spíš než pohádku to přípomínalo celosvětový sjezd retardů. Vrcholem všeho bylo obsazení protekčního synka dřevěně nehrajícho Krause do jedné z hlavních roli. Snad jen přeplněná toi-toika má srovantelný obsah s tímhle.(30.12.2012)

• freddy

Bohužel tahle pohádka pro mě byla jednoznačně zklamáním. První půlhodinu jsem se jen nudil, příliš jsem se neorientoval v ději a říkal jsem si, na jakou slátaninu to proboha koukám. Teprve když se Barborka vydala na cestu za záchranou svého milého jsem do děje této pohádky pronikl a od této doby už to pro mě byla zajímavá, atraktivní a vtipná pohádka, která nepostrádala určité kouzlo, nicméně nelze pominout určitou scénáristickou impotentnost a neoriginálnost, protože při přeměně strážců pokladu v ženy jsem si nemohl nevzpomenout na Princeznu ze mlejna a na proměnu vodníka a čerta v ženy. Tato pohádka se ale dala bez problémů dokoukat až do konce, nicméně právě scénář je největší slabinou této pohádky, která je jinak bezpochyby jak po výpravné stránce (vynikající interiéry i exteriéry), tak i po herecké stránce (především Vojta Dyk exceluje) zdařilá. Když si to tedy shrnu, tak z pohádky mám rozporuplné pocity a nemohu ji vnímat jako vydařenou, takže v tomto případě se jedná z letošní trojice premiérových vánočních českých pohádek z mého pohledu o pohádku nejméně vydařenou, což znamená ve zdejším hvězdičkovém systému podprůměrné dvě hvězdy.(31.12.2012)