poster

O pokladech (TV film)

 • anglický

  The Treasure

  (festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Koncesionářský poplatek opět nenávratně opustil komín. Steampunk pohádka? Spíš jen punková, protože pohádková atmosféra mizí jak steam nad hrncem a zůstávají jen afektované herectví a retardované blábolení - věci, které jsou v současných českých TV báchorkách známkou punku.. Pokud si odmyslíte dobrý výběr exteriérů a Karasův moderně vypadající styl, zůstanou jen scény, repliky a příběh z pera nadprůměrně inteligentní améby - tímto přeji panu režisérovi po předchozím fiasku s Mucimutr, aby byl autor scénáře u jeho vysněného Lips Tulliana hladce oholen a dobře naladěn..(31.12.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Moderní pohádka zasazená do století někdy málo horké páry a myších pastiček, čerpající ze svého pohádkového času, krásy české krajiny a krásy našich historických staveb. Pavel Liška sice od své první role stále hraje Idiota a pořád se to vrací, ale za jeho čarodějnici budiž mu pro tentokrát idiocie odpuštěna. Vládce pokladů je mocný a impozantní, jako svého času vládce pekel. Bořivoj, ač záporák, je fešák, pryč s padouchy, o které by si člověk neutřel ani dřeváky do chlíva. Lehce zmatený klaďas Ignác jde ve stopách svých předchůdců (třeba princ inženýr Horáček) a je vynálezcem. Sestra hlavní hrdinky je krátkozraká a z toho důvodu evidentně zmatená jak netopýr na rockovém koncertu. Tři úkoly (tradice) správně na hlavu postavené (ten poslední se úplně nepovedl, kde tam byla ta pomoc? na druhou stranu, daný zásah deus ex machina byl vzhledem k okolnostem pochopitelný). Velmi se mi nelíbily prsteny, které dostala Barborka, myslím ty velké. Takhle nevkusně zapracovaný ametyst a rubín by ani na prstu příslušného kardinála či arcibiskupa nepolíbila ani ta nejpověrčivější svíčková bába. Není to klasická pohádka, klasika už byla natočena dávno, ale je to svižný, vtipný příběh, ze kterého si svoje vezmou děti i dospělí, kteří ještě neutopili, neupálili nebo neprochlastali svůj smysl pro humor a nadsázku, měli-li kdy jaký.(4.1.2014)

 • AngelusCZ
  ***

  Ten Liška je prostě geniální ! :D(30.12.2012)

 • Chrysopras
  ***

  Vojta v zajímavé roli, pěkná JP, ale celkově to nějak nezaklaplo. Jak mám třeba rád Davida Š., tak tady mi vůbec nesedl...(2.1.2013)

 • biomaniac
  ****

  Velmi příjemné překvapení. Oproti tragicky nepodařenému Šťastnému smolaři (další letošní vánoční pohádka) je tato pohádka, sršící vtipem i roztomilostí, rozhodně o několik levelů výše. Výprava i exteriéry na úrovni, k tomu dvě "fortelné" hlavní hrdinky a skvělý Vojta Dyk.(6.1.2013)

 • Karel Heřmánek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace