poster

Ruby Sparks

 • USA

  Ruby Sparks

 • Slovensko

  Ruby Sparksová

 • Velká Británie

  Ruby Sparks

Romantický / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  *****

  Zvláštne. Nielen že to pripomína sfilmované scenáre Charlieho Kauffmana, pripomína to priamo tie filmy. Hlavne Večný svit a Adaptáciu a do toho mimochodom tak trochu Butterfly Effect. Ale je to citlivejšie (nie lepšie). Niečo ako nezávislák pre mainstreamového diváka: Stráviteľná romantika a humor, ktorý by mal prísť vtipný každému. Aj cez to jak je to celé ujeté... Na Malú Miss Sunshine Ruby nemá, no aj tak som nadmieru spokojný a rád že som to videl a na každý ďalší film dvojice Faris / Dayton budem netrpezlivo čakať. Rovnako ako na každý film podľa scenára Zoe Kazan. Piata hviezda za originalitu(18.11.2012)

 • Le_Chuck
  ****

  Milé. Sic Zoe Kazan nemá ani zďaleka toľko charizmy ako Zooey Deschanel, tak sa zo svojou ulohou popasovala skvelo. Druhy palec hore jej dávam za scénar, ktorý šmakuje a nekopčí. Scéna "so strojom" má neskutočné grády a dáva človeku uvedomiť, že v láske nie je všetko slniečkovo romantické (ako zborne tvrdí mainstream). 80%(28.11.2012)

 • JohnnyD
  ***

  Keď už bola vôľa kopírovať Stanger than Fiction, mohol sa toho chytiť nejaký poriadny cynický moralizátor. Takto je to celé na polceste. Nápad, že "čo by sa stalo, ak by sme mohli manipulovať s partnerom, aby robil, čo chceme" je naplno využitý len v jednej jedinej scéne, zvyšok je klasická indie romantická komédie ozvláštnená o úvahy o Salingerovi, písaní a sebaláske. Radšej by som to videl ako temnú satiru. 7/10(6.3.2013)

 • Matty
  ****

  Při letmém okouknutí to vypadá, že někdo pod vlivem Stranger than Fiction sepsal lehkou a přímočarou high concept romanci. Teprve zesílení interakce mezi liniemi partnerského soužití a tvůrčí kontroly film obohacuje o nečekaně temnou a přitom velmi zábavnou rovinu. Nesejde na tom, nakolik reálnou a živoucí postavou Ruby je (moc ne). Najednou úplně stačí, že vzhledem i chováním představuje zhmotněný sen nejednoho geeka. Neplní totiž úlohu hrdinovy plnokrevné partnerky - její přítomnost pouze iniciuje zátěžovou zkoušku Calvinova charakteru. Dokáže přijmout fakt, že se jeho sen zabydlel v realitě, kterou sám obývá? Dokáže žít bez toho, aby Ruby podřizoval své autorské kontrole, aby jí připomínal, kdo je pánem? ___ Film jakožto produkt patriarchální společnosti ukazuje ve chvílích nejupřímnější žánrové sebereflexe, že jsou to muži, kteří ženám předepisují jednat dle melodramatických konvencí, tedy hystericky. Během těchto demonstrací mužské dominance z filmu vyprchává veškerá lehkost a jenom krůček jej dělí od psychologického hororu, který se ve skutečnosti skrývá pod vnějším půvabem většiny hollywoodských romantických komedií. Trauma z tohoto nahlédnutí za oponu však není rozvedeno dál, například směrem k prohození rolí autora a díla, a film končí velmi banálně, SPOILER – hrdinčiným vykoupením a hrdinovým „sestoupením“ do její reality (přepsáním jejich společné historie se stává postavou téhož vyprávění, už jí, a pravděpodobně i ženám obecně, rozumí). Opětovné nahození líbivé fasády vyznívá pokrytecky, jako dobrovolné přijetí falše, před kterou nás film sám varoval. KONEC SPOILERU ___ Scénář s chytrým nápadem by vůbec potřeboval pevnější režijní uchopení (vyprávění občas stagnuje – např. rodinné intermezzo s Banderasovým vtipným, ale zbytečným cameem) a zacelení některých děr v logice (proč Ruby její „přepisování“ rozruší až poté, co se o něm dozví, dříve si náhle povahy/schopností neuvědomovala?). ___ Ruby Sparks je milou historkou s morálním ponaučením (ideál musíme objevit a udržet v sobě, ne v druhých), která zákonitosti tuctových romancí sice odhaluje, ale moc dalšího s nimi nedělá, což je škoda, protože zde podle mne bylo v druhém plánu zaděláno na naratologickou delikatesu první jakosti. Ten první plán je ale, hlavně zásluhou rusovlasé Zoe Kazan, pořád hodně fajn. 75% Zajímavé komentáře: Jeržik, Terzeus(28.1.2013)

 • swamp
  ****

  Velice jiný film. Vtipný, smutný, podivný.. ale hlavně reálný, pominu-li celou tu nereálnou složku. :) Vždyť to celé mohl být jen sen - a dějový oblouk se na konci uzavřel. Jasné, ne? ;)(5.11.2012)

 • - Predstavitelia Ruby (Zoe Kazan) a Calvina (Paul Dano) tvoria pár aj v súkromí. (milealelia)

 • - Pracovným označením filmu bol názov He Loves Me. (MikaelSVK)

 • - Vo filme zaznie aj odkaz na knihu “Veľký Gatsby“, podľa ktorej bol natočený film The Great Gatsby (2013). (Johnny.ARN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace