poster

Ruby Sparks

 • USA

  Ruby Sparks

 • Slovensko

  Ruby Sparksová

Romantický / Komedie / Fantasy

USA, 2012, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  ,,NEMŮŽU SE ZAMILOVAT DO SVÉ POSTAVY.“ … ,,PROČ NE?“ … ,,PROTOŽE NENÍ SKUTEČNÁ.“ … ,,VÍŠ TO JISTĚ?“ … ,,ANO. JE TO JEN VÝPLOD MÉ FANTAZIE!“ …. /// Po několika mokrejch snech se to konečně stalo: MÚZA SE ZHMOTNILA! Romantická rozplavba v bazénu – jasan, Calvin nepíše pro mě, ale pro holky. A i když voceňuju jeho smysl pro představivost, chemie je tady – mezi nima – tolik, asi jako v mateřským mlíku (…zapomeň perníková mámo!). Calvin se nemůže vyrovnat s realitou, Calvin se vyrovnává s realitou, jeho okolí se nemůže …. jeho okolí se vyrovná… a tak to furt pokračuje a já čekám, až mě zasáhne ona romantická realita. Hovno – vlastně NIC! (za to hovno se omlouvám, já jsem prostě zvyklej na slovo Ruby odpovídat ….). Spisovatel nebo kouzelník? Je to láska, takže kouzlo! (dobrá, dám vám ještě šanci, už jsem zažil divnější věci). Furt musím myslet na to, proč to nefunguje? (né to… to mezi nima a mnou…blbče!) Základem je bejt kapku za vodou a mít talent vymejšlet píčoviny (něco z toho bych snad i splňoval…). Že bych nevěřil, že jde stvořit dokonalá ženská? Nebo mě sere úvaha, že z Calvina v dospělosti bude stejně zábavnej chlápek jako Dodge? Komedie? Vy teda máte zvrácenej smysl pro humor (hej Joe, nemáš tam něco míň morbidního? Na tohle jsem ještě nedospěl…). Příběh vypadá zajímavě a přináší spoustu podnětů, ale ve finále vyjde na stejno, jestli píchat na (při) konci světa, nebo se svou fantasií. A že se ve finále snažej ze mě vydolovat to, co tam celej film nebylo? JDI DO PRDELE! (Souhlas! Jo, a abys věděl – Tvoji knihu bych si nikdy nekoupil! A psa mám taky hezčího!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ráno mívám mokrou postel a nevím, jestli nemám začít psát (možná bych doporučil nejdřív investovat do urologa…). 2.) Zjistím, že lásku u ,,Fr“ rozdává jiná holka (dyť to říkám: na Ruby odpovídám…). 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.10.2012)

 • HoneyBunny
  **

  Tehle film ve mě uhodil na špatnou strunu. Spisovatel "magicky" vytvoří dívku svých snů (přičemž jako jednu z prvních věcí o ní jí vymyslí list minulých problematických partnerů - její učitel, alkoholik, o generaci starší chlap). Když zjistí, že dívčina udělá/bude se chovat, podle toho, jak/co jí napíše, neváhá a udělá to. Změní její chování, pocity, to, jak mluví... Vše podle toho, aby mu to vyhovovalo. Ještě jsem totiž nezmínila, že náš hrdina je sobec a neurotik. Podle námětu jsem se těšila na pěknou romantiku a prvních cca dvacet minut je fajn, ale ve chvíli, kdy Calvin začne svoji dívku snů zneužívat ke svým vlastním potřebám a měnit ji... bleh. Sorry, to u mě není žádná romantika. Film si je té problematiky do jisté míry vědom a adresuje ji, ale klouže jen po povrchu. SPOILER Calvin si po dost hnusné scéně, kdy vyvrcholí "drama", uvědomí, že musí Ruby dát svobodu tím... že jí vymaže paměť? Opravdu, jeho poslední změna Ruby je, že zařídí, aby si ho nepamatovala. Což - šok - vede k tomu, že se Calvin a Ruby náhodou znovu potkají a mohou začít znovu, protože si ona nepamatuje, že je jen výplodem jeho mysli a jak se k ní hnusně choval. Happy end jako vyšitej. A když pomyslím na to, že scénář napsala žena! :-D Zoe Kazan by očividně chtěla být sofistikovaná, ale z původně dobré myšlenky jí vznikl hrozný a problematický mišmaš.(26.1.2016)

 • cukorek
  **

  Najväčším neúspechom tejto "romantickej navigácie" je neprimerané vekové vyzretie hlavných hrdinov, ktoré vás síce dovedie do romantického cieľa, ale často krát musí vašu cestu prepočítavať. Dvojica Zoe Kazan a Paul Dano by skôr zapadli do ľúbostného romániku z obdobia školských lavíc. Veľmi nereálne pôsobí skutočnosť, že chlapec liečený u psychológa je zároveň úspešný a bohatý spisovateľ, ktorý všetku slávu nadobudol svojou prvou knihou. To môžem rovno uveriť faktu, že obloha je zelená. Myšlienka oživiť ľudskú fantáziu do skutočných rozmerov ako aj disponovanie vlastnosťami vysnívanej osoby, bola ľahko predvídateľná, takže som len čakal kedy sa Calvinovo imaginárne predstavenie skončí. Film bol jednoducho nenáročný a kľudne by som po pri ňom zvládol ešte partičku šachu. 40%(10.2.2013)

 • castor
  ***

  Slušné, ale od tvůrců Malé Miss Sunshine jsem čekal o třídu lepší podívanou!! Nemyslím si, že bych byl až takovým cynikem, ale tahle indie vztahovka postrádá lehkost a soudržnost výše uvedeného filmu. První housle tu hraje tvůrčí krize zakomplexovaného mladíka, který před dlouhými deseti lety ohromil kriticky ceněným románem. Teď se trápí, nemá přátele, navštěvuje psychiatra a z donucení se potí v posilovně po boku svého bratra. V tu chvíli mu do života vstoupí Ruby. Což by určitě nevadilo, kdyby nebyla oživlou fiktivní postavou z jeho právě vznikajícího románu. Netuším, co celé ty roky dělalo režijní duo Jonathan Dayton a Valerie Faris, ale je vidno, stejně jako ústřední hrdina i oni lehce zápasili se svým druhým dítkem. Chytrý nápad se nezužitkuje, jak by mohl (scénář vyšel z pera samotné představitelky Ruby, rusovlasé Zoe Kazan), protože (přiznejme si) v určitých pasážích potřeboval pevnější režijní uchopení. Ač to tak možná nevypadá, Ruby Sparks se nakonec vydává na cestu moderní vztahovky, která je sice místy plodná, ale o vztazích toho příliš neví – a koncovce (stejně jako zbytečné návštěvy rodiny) se tvůrci vážně mohli obloukem vyhnout. Milé, příjemně plynoucí, ale pořád jen na tři slušné hvězdy!!(17.2.2013)

 • JANARYBA
  ****

  Kdyby hlavní roli nehrál Paul Dano, ke kterému chovám iracionální antipatie, tak bych klidně dala plný počet, Jinak to nemělo chybu, myslím že ani logickou, nové nápady se ve filmu hledají stále obtížněji.(5.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace