Crulic - Cesta na onen svět

Dokumentární / Animovaný

Rumunsko / Polsko, 2011, 73 min

Anca Damian

Anca Damian

Zajímavá forma, minimálně pro dokument, která je podle mého názoru celkově přínosnější než příběh, který je nám sdělován, i když to není příběh nudný, není to příběh muže, který by neměl co říct. Propojení dokumentu, animovaného filmu, a v podstatě fabulovaných myšlenek, jsou prvky, které více a rozmazaněji propojují realitu a výmysl.(20.10.2016)

"příběh Crulice, 33letého Rumuna, který zemřel v polském vězení během protestní hladovky." Stopáž 73 s by tomuto snímku slušela lépe. A teď prosím minutu ticha než doběhnou titulky.(18.5.2012)

Dokazat obrousit neskryvanou tendencnost a mit to preci jen trochu vic naslapanej pribeh, byl by to zazitek z rise fantazie. Obsahove i v kumstu vysokej level.(2.5.2012)

Příběh Claudia Crulica se řadí k tomu nejdepresivnějšímu a nejpesimičtějšímu co jsem kdy na plátně viděl a asi jen málokomu bych jej s čistým svědomím doporučil - rozhodně to není oddychový film. Osobně mě však odrovnal, nejen příběhem ale i zajímavou formou a unikátním vizuálem ...(17.5.2012)

To musíte vidět.(28.10.2011)