poster

Crulic - Cesta na onen svět

 • Rumunsko

  Crulic - drumul spre dincolo

 • Polsko

  Droga na druga strone

  (Polsko)
 • slovenský

  Crulic - Cesta na onen svet

 • anglický

  Crulic - The Path to Beyond

Dokumentární / Animovaný

Rumunsko / Polsko, 2011, 73 min

Režie:

Anca Damian

Scénář:

Anca Damian
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dannysek4U
  ****

  Dokazat obrousit neskryvanou tendencnost a mit to preci jen trochu vic naslapanej pribeh, byl by to zazitek z rise fantazie. Obsahove i v kumstu vysokej level.(2.5.2012)

 • Pepinec
  ****

  Viděl jsem spoustu animovaných filmů, stejně jako spoustu autobiografických zpovědí. Kombinaci obojího ale ještě nikdy. To, čemu jsem zpočátku příliš nevěřil, ve mně nakonec zanechalo hlubokou stopu. Především díky závěru, kdy za Crulice celé kino při sledování titulků drželo symbolickou minutu ticha. Těžko soudit, jak všechno bylo ve skutečnosti, když se film svým způsobem na konci zpochybňuje a když nebylo dovysvětleno několik důležitých faktů, přesto bych si dovolil do placu nadhodit myšlenku, že nežli boj pasivní, je myslím mnohem nadějnější boj aktivní.(24.5.2012)

 • dvd-L
  ****

  "příběh Crulice, 33letého Rumuna, který zemřel v polském vězení během protestní hladovky." Stopáž 73 s by tomuto snímku slušela lépe. A teď prosím minutu ticha než doběhnou titulky.(18.5.2012)

 • B_EyE
  *****

  Příběh Claudia Crulica se řadí k tomu nejdepresivnějšímu a nejpesimičtějšímu co jsem kdy na plátně viděl a asi jen málokomu bych jej s čistým svědomím doporučil - rozhodně to není oddychový film. Osobně mě však odrovnal, nejen příběhem ale i zajímavou formou a unikátním vizuálem ...(17.5.2012)

 • kirmakX6on
  **

  no jo, jestli to byla pravda, tak je to fakt hrozný, co se v 21. století může v Polsku stát. Tento příběh plný nespravedlnosti a opovrženíhodného ignorantství a zlovůle však mohl být převyprávěn během 10 minut, víc děje neobsahuje. Zpočátku diváka upoutá netradiční vizualizace a stylizace, avšak po 10 minutách si člověk zvykne a začne se spíš zajímat, proč se dozvídá plno nezajímavých hloupých informací o průměrném životě jakéhosi Rumuna -- asi v polovině se to konečně dozví (tam je těch cca 10-15 dějově zajímavých minut), ale zbytek je už jen nuda, nuda...extrémní nuda. Film o ničem. A taky k ničemu. Co se stalo po odvysílání toho filmu -- byl někdo zpětně potrestán? Proběhly nějaké protesty? Nikoliv..takže to byl film k ničemu: Crulicovi nepomohl, Polsko nezměnil a diváka jen otrávil a unudil. Celkově: 30%.(3.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace