Crulic - Cesta na onen svět

Dokumentární / Animovaný

Rumunsko / Polsko, 2011, 73 min

Anca Damian

Anca Damian

Dokazat obrousit neskryvanou tendencnost a mit to preci jen trochu vic naslapanej pribeh, byl by to zazitek z rise fantazie. Obsahove i v kumstu vysokej level.(2.5.2012)

Příběh Claudia Crulica se řadí k tomu nejdepresivnějšímu a nejpesimičtějšímu co jsem kdy na plátně viděl a asi jen málokomu bych jej s čistým svědomím doporučil - rozhodně to není oddychový film. Osobně mě však odrovnal, nejen příběhem ale i zajímavou formou a unikátním vizuálem ...(17.5.2012)

Viděl jsem spoustu animovaných filmů, stejně jako spoustu autobiografických zpovědí. Kombinaci obojího ale ještě nikdy. To, čemu jsem zpočátku příliš nevěřil, ve mně nakonec zanechalo hlubokou stopu. Především díky závěru, kdy za Crulice celé kino při sledování titulků drželo symbolickou minutu ticha. Těžko soudit, jak všechno bylo ve skutečnosti, když se film svým způsobem na konci zpochybňuje a když nebylo dovysvětleno několik důležitých faktů, přesto bych si dovolil do placu nadhodit myšlenku, že nežli boj pasivní, je myslím mnohem nadějnější boj aktivní.(24.5.2012)

To musíte vidět.(28.10.2011)

"příběh Crulice, 33letého Rumuna, který zemřel v polském vězení během protestní hladovky." Stopáž 73 s by tomuto snímku slušela lépe. A teď prosím minutu ticha než doběhnou titulky.(18.5.2012)