poster

Karosta - život po Sovětech (TV film)

 • Lotyšsko

  Karosta - Life After USSR

Dokumentární

Lotyšsko / Velká Británie, 2008, 50 min

Režie:

Peter King

Kamera:

David Procter
 • MeGab
  *

  Tomuto snímku bych snad ani neřekl dokument. To byla spíš uměle natažená reportáž. Silně jednostranný pohled nám v ní autoři předložili. Navíc to podle titulků nebyli lotyšští, ale britští autoři. Lotyši tam byli uvedení snad jen jako tlumočníci. Celkem jsem z toho měl pocit, že co bylo před vznikem Lotyšska, bylo huj, a dnešní Lotyšsko je fuj. Dokoukal jsem to jen proto, že se o dění v Pobaltí zajímám.(2.11.2011)

 • Earl_23
  ***

  Dost deprimující. Bydlet bych tam nechtěl. Stačil mi tento poměrně dost povedený dokument. 70%(1.11.2011)

 • Rhed
  ****

  Karosta, nacházející se v severní části města Liepāja. Rezidenti této malebné lokality jen těžko skryjí svůj ruský původ, který rozhodně nezmizí zároveň s velmi populárním zařazením přípony -s- ke křestnímu jménu i příjmení (Vladimirs Gekovs). Dokument dokonale koresponduje s rozpačitým přístupem lotyšské vlády k ruské menšině, která je zde na rozdíl od sousední Litvy nesrovnatelně početnější a taktéž se mnohem hlasitěji ozývá. Snímek je z roku 2008, byl tedy natočen ještě před ekonomickou krizí, jíž bylo právě Lotyšsko citelně zasaženo. Poškozený most přes plavební kanál byl sice v roce 2009 opraven, ale současná situace místních bude nepochybně velmi tristní.(26.2.2013)

 • lubospoti
  ***

  Trochu zavádějí dokument, přišlo mi to jako nostalgické vzpomínání na Sovětský svaz.Atmosféra snímku je po čertech ponurá.(19.2.2013)

 • Amroth666
  **

  Slušný dokument. Né všude jsou hezké paneláky. Připomínalo mi to chvílemi známý Chánov. Zde je ale přesně vidět, že všude se dá žít v klidu. ____ Život tady je krásný. ____(3.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace