Kouzelníci

Neuveriteľný Burt Wonderstone

(festivalový název)

Komedie

USA, 2013, 100 min

,,VÍTEJTE V ÚŽASNÉM SVĚTĚ KOUZEL. VE SVĚTĚ, VE KTERÉM MŮŽETE ZAUJMOUT A OKOUZLIT SVÉ OKOLÍ, PROTOŽE VŠICHNI MILUJÍ KOUZELNÍKY.“...... /// Dva kouzelníci s ponorkou – vono 30 let je třicet let! A pak je tu nastupující generace (Carrey…), a taky O.Wilde, u který nevím, jestli umí hrát,nebo ji vobsazujou, protože se na ni hezky kouká. Víc než o nějakej zvrhlej humor tu jde o příběh. Možná, že vo ten příběh jde vůbec tak nějak víc než vo ten humor. Jestli se teda nezmrtvýte, až ty dva kretény uvidíte. Nejdřív ze sebe dělaj na pódiu idioty (i ty Steve?), ale předpokládám, že jste inteligentní a že poznáte, že vo to, jak vypadaj – teda jako vopičáci, tady nejde. Že je to film s kouzelnickejma kouskama (bohužel ne s kouzelnejma), kterej je spíš dramatíčkem (malinkým) o přátelství, o tom, že kouzlit se musí s láskou (to snad všechno ne?), a do toho vobčas flákne Carrey černej (skoro)ftip. Proč 3*? Protože lidi (teda i já) milujou šťastný konce a navíc jsem se na tom (konci) i pobavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak můžu parchanta ovlivnit narozeninovým dárkem. (Nábor do Al Kajdy? Asi jedině přes T.N.T. Neříkali…) 2.) Jsem ve věku, kdy mě okouzlí maximálně urologický kouzlo. 3.) Thx za titule ,,VladexSK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.6.2013)

Jak je v něčem trapný Steve Carell, tak je téměř jasné, jakou ten film bude mít úroveň...Tentokrát ani můj čím dál víc oblíbený Jim Carrey to nezachránil.(27.7.2013)

Ani jsem netušil že něco podobného Carrey kutí, nicméně jako výplňovka před Kick Ass 2 poslouží i film, ve kterém se po vzoru Prestige trumfují dva kouzelníci. Jim zde nedostává tolik prostoru kolik jsem očekával, přesto je v mých očích hlavním magnetem. Carrella nemusím, nikdy jsem se tím netajil. S přibývajícím časem film získává body navíc, hlavně tedy samotný závěr stojí za to. 60% PS: Určitě lepší než minulí Tučňáci pana Poppera.(24.6.2013)

• Z0oMb3E

Čo sa stane s komediantom, ktorý svojou kúzelnou paličkou ohuroval iba tie najvypatlanejšie králiky, keď sa na scéne objaví nová Cryssa nad blogom ktorej vlhne nejedna týnka? Vrhne sa predsa na ľahšiu a dostupnejšiu klientelu v podobe dôchodkýň, ktorým gangréna znemožňuje útek a obtĺstle deti, ktoré neutekajú nikdy. No jó, upnutým rozkrokom v zamatových nohaviciach už toľko nekvapká. Dnes frčia sebadeštruktívni emáci.(8.9.2013)

Většina pokusů o humor jde vedle, což je s ohledem na herecké obsazení trestuhodné. Nálepka komedie roku se přitom přímo nabízela. Božský Bruce platí za jeden z posledních velkých kasovních trháků Jima Carreyho, jehož gumově pružná herecká maska stále funguje, ale už jen tak na půl. Stejně jako celá tahle rodinná limonáda, která jednou nabídne ostřejší humor s několika nekorektními scénami, pak zase dlouhé desítky minut s minimem vzrušivých (rozuměj dětinských) momentů. Právě v Božském Bruceovi se Carrey sešel se Stevem Carellem, který se teprve rozjížděl, zatímco hlavní hvězda tehdy platila za krále žánru. Uplynulo pár let a role se otočily. Carell sice nikdy nedosáhne „kvalit“ Carreyho komediantství, momentálně však on tahá za delší konec. Nikoliv však jeho postava bojující o lasvegaskou kouzelnickou show. Když už nic, Kouzelníci nemůžou dobře fungovat ani po příběhové stránce. Z Carella hulváta, děvkaře a pitomce se samozřejmě stane Carell dobrák, milovník senilních dýchánků a ideální partner pro kočku s tváří Olivie Wilde. Mezitím jsme svědky několika záblesků, které mají našlápnuto, aby velmi rychle skončily v propadlišti komediálních dějin.(8.9.2013)