Kouzelníci

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

• Gilmour93

Carrey mi připomínal Pitta, Buscemi Gluma s blonďatou parukou, Olivia Wilde krásnou skutečnost, že ložnice není jen na spaní a Carrell? Ten se zase na misce vah překlopil na stranu Netalentovaný idiot. Těžkotonážně obsazené, leč Scardino tomu nedodal to, co každý kouzelnický trik potřebuje - Prestige. A taky nápad, vtip, provedení, ladnost, nenucenost a vůbec všechny ty drobnosti, co vedou k úspěchu.. Na druhou stranu, pokud Criss Pokustón Angel zrovna nezvedal penisem stůl s ruletou v MGM Grand a díval se, jistě objevil ve svém „čarování“ rezervy..(19.11.2013)

Mám děsně rád tyhle komedie, co tady mají sotva 60 procent, ale už od pohledu vypadají bláznivě a zábavně. Já nevím proč, ale zdejší uživatelé je tady hodnotí děsně průměrně a někdy až podprůměrně. A já to prostě nechápu. Za těch 100 minut jsem se nasmál tak jak u kdejaké jindy daleko lépe hodnocené americké komedie ne. Je to šílený, to je zřejmý, ale přesně o tom to je. Jim Carrey, co paroduje Chrise Angela prostě nemá chybu. Stejně tak i scéna s Davidem Copperfieldem. Do toho velkolepej závěr, co mě fakt sejmuj. A když tak nad tím přemýšlím, tak tohle je asi nejlepší hlavní role Steve Carella, co jsem zatím viděl, a kde se projevil jako totální komik. No konečně.(11.5.2014)

• dr.horrible

Strašne nevtipná komédia.Ak som pri I Give It a Year písal, že natoľko nefunkčná komédia tu už nebola dlho, tak vďaka Burtovi Wonderstonovi, tu mám hneď ďalší prírastok do rodiny absolútne nudných, schématických zbytočností. Carella normálne môžem, ale tu mi stále tou istou, jedinou grimasou, po 90 minút neskonale liezol na nervy.Arkin sa tu vyslovene strápňuje a Carrey síce možno pár krát rozosmeje, furt je to ale aspoň o dve úrovne nižšie, než by som od komikov ich mien, v podobnom filme čakal. Dokonca ani to cameo Gillian Jacobs nebolo vtipné! 30%(10.6.2013)

Od filmu o kouzelnících bych určitě očekával více překvapení, ne pouze další předvídatelný příběh, v němž se stane to, co se stalo už v tolika příbězích před ním, a který zachraňuje hlavně obsazení. Herci jsou totiž v Kouzelnících perfektní, především tedy šíleně zábavný (a zábavně šílený) Jim Carrey. Narozdíl od pánů Carella a Buscemiho (jsou dobří, ano, jsou i dost vtipní) totiž Carrey hraje něco, co nejspíš ještě nikdy nehrál - naprostého nevyzpytatelného cvoka, kterému v naší galaxii není rovno.Tak jako tady neřádil snad ani jako Maska a většinu nejvtipnějších okamžiků celého filmu nadělil scénář právě jemu. Netvrdím, že ostatní postavy scenáristé odbyli, jen je neudělali ani zpoloviny tak zajímavými. Škoda. Tři a půl.(21.11.2014)

Incredible Burt Wonderstone je najhorší film Willa Ferrella... ups, tu žiaden Will Ferrell nehrá? Ktosi sa pokúsil nakrútiť lacnú kópiu Semi-Pro/Ricky Bobby/Blades of Glory a obsadil do hlavnej role Stevea Carella, ktorý žiaľbohu zrejme nie je najlepší herec (a toto zistenie je to najsmutnejšie na tomto filme) a jeho výkon je priamo tragický. Jediný ako tak dobre obsadený je Steve Buscemi, lebo ani Jim Carrey napriek zdaniu nemá čo hrať (jeho postava nemá vôbec žiaden charakter a je to len sled viac či menej vtipných "trikov"). A to nie je všetko - príbeh je mizerný a je znôškou klišé, čo by síce nerobilo problém duu McKay/Ferrell, lebo oni ten sentiment pretavujú do absurdnej paródie, no Don Scardino (kto to je?) kulminuje svoju neschopnosť v jednom z najhoršie nakrútených finále za dlhú dobu. Priemer, priemer...(3.9.2013)