Kouzelníci

Neuveriteľný Burt Wonderstone

(festivalový název)

Komedie

USA, 2013, 100 min

Nápad komediálně zpracovat souboj kouzelníků, kteří si utahují jak z kouzelnických legend, tak i novodobých trendů magického umění je jistě zajímavý, ale výsledný dojem, není zdaleka tak dobrý, jak by mohl být pod taktovkou zkušenějšího režiséra. Herci jsou celkem fajn, ale z amatérské režie, nic nevykouzlí.(7.5.2013)

Ty kouzelnický scény beru, sice to nebylo o magii ani o vizuálně efektivních hrátkách, ale nechyběl v nich humor. Ovšem co s tím zbytkem, ten byl roztaženej jak guma u Škromachovejch kalhot. Olivia kočka a Jim s postavou Ramba jako prvoligový hovado dokázali s vypětím všech sil trošku zaujmout, ale víc jak tři hvězdy z toho nevykřešu ani náhodou.(12.5.2014)

Vidět Jima Carreyho zatloukat hřebík vlastní hlavou je zážitek na celý život. Criss Angel hadr :-) Jinak některé džouky zhusta nekorektní (Kambodža), jiné výrazně slabší. Obsazení prima, Copperfieldovo cameo potěšilo. Jo a Alan Arkin je pořád badass jak cyp.(28.8.2013)

Mám děsně rád tyhle komedie, co tady mají sotva 60 procent, ale už od pohledu vypadají bláznivě a zábavně. Já nevím proč, ale zdejší uživatelé je tady hodnotí děsně průměrně a někdy až podprůměrně. A já to prostě nechápu. Za těch 100 minut jsem se nasmál tak jak u kdejaké jindy daleko lépe hodnocené americké komedie ne. Je to šílený, to je zřejmý, ale přesně o tom to je. Jim Carrey, co paroduje Chrise Angela prostě nemá chybu. Stejně tak i scéna s Davidem Copperfieldem. Do toho velkolepej závěr, co mě fakt sejmuj. A když tak nad tím přemýšlím, tak tohle je asi nejlepší hlavní role Steve Carella, co jsem zatím viděl, a kde se projevil jako totální komik. No konečně.(11.5.2014)

• dr.horrible

Strašne nevtipná komédia.Ak som pri I Give It a Year písal, že natoľko nefunkčná komédia tu už nebola dlho, tak vďaka Burtovi Wonderstonovi, tu mám hneď ďalší prírastok do rodiny absolútne nudných, schématických zbytočností. Carella normálne môžem, ale tu mi stále tou istou, jedinou grimasou, po 90 minút neskonale liezol na nervy.Arkin sa tu vyslovene strápňuje a Carrey síce možno pár krát rozosmeje, furt je to ale aspoň o dve úrovne nižšie, než by som od komikov ich mien, v podobnom filme čakal. Dokonca ani to cameo Gillian Jacobs nebolo vtipné! 30%(10.6.2013)