Kouzelníci

(festivalový název)

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

Většina pokusů o humor jde vedle, což je s ohledem na herecké obsazení trestuhodné. Nálepka komedie roku se přitom přímo nabízela. Božský Bruce platí za jeden z posledních velkých kasovních trháků Jima Carreyho, jehož gumově pružná herecká maska stále funguje, ale už jen tak na půl. Stejně jako celá tahle rodinná limonáda, která jednou nabídne ostřejší humor s několika nekorektními scénami, pak zase dlouhé desítky minut s minimem vzrušivých (rozuměj dětinských) momentů. Právě v Božském Bruceovi se Carrey sešel se Stevem Carellem, který se teprve rozjížděl, zatímco hlavní hvězda tehdy platila za krále žánru. Uplynulo pár let a role se otočily. Carell sice nikdy nedosáhne „kvalit“ Carreyho komediantství, momentálně však on tahá za delší konec. Nikoliv však jeho postava bojující o lasvegaskou kouzelnickou show. Když už nic, Kouzelníci nemůžou dobře fungovat ani po příběhové stránce. Z Carella hulváta, děvkaře a pitomce se samozřejmě stane Carell dobrák, milovník senilních dýchánků a ideální partner pro kočku s tváří Olivie Wilde. Mezitím jsme svědky několika záblesků, které mají našlápnuto, aby velmi rychle skončily v propadlišti komediálních dějin.(8.9.2013)

• playboxguest

Zajímavý, v prvních minutách jsem si říkala "Kde je Carrey?", ale ve chvíli, kdy se objevil (cca 20.minuta), mě film přestal téměř úplně bavit a nebýt Olivie Wilde, nechám si snad ujít i ten jejich "dokonalý trik". 40%(20.6.2013)

Cekal jsem o hodne vic. Z danyho tematu se dalo vytezit daleko vic foru a nejen par uchylnejch predstaveni a sem tam nakej gag. Vetsinu casu se tu jen keca a to jeste nijak zvlast zabavne. Herci jsou sice fajn, at uz ultra namakeupovanej Carell, jako vzdy uchylne vypadajici Buscemi nebo Carrey, kteryho tu je ale zoufale malo. Jenze co je to platny, kdyz vetsinu casu nemaj moc co delat. Sem tam sem se sice zasmal, to ne ze ne a ani se neda rict, ze bych se nudil, jen to proste neni nic extra a pritom tu potencial byl.(2.7.2013)

• Dever

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,160 // Otvárací Víkend USA: $10,177,257 //(12.4.2013)

Masochistický Jim Carrey, jako parodie na Crisse Angela totálně vládne. Spí tam na rozžhaveném uhlí, nebo si vrtá díru do hlavy vrtačkou. Hlavní postava Stevea Carrela je ale taky fajn. Ze začátku je to hroznej debil, ale pak je zkrachovalej a stane se z něj sympaťák. Rozhodně jsem se pobavil a zasmál. 70%(16.9.2013)