Kouzelníci

USA, 2013, 100 min

• 3DD!3

Za Carreyho.(24.10.2015)

• predators

Od dob Prciček Reunion jsem neviděl pořádnou komedii. A ani magie a čáry nebo kouzla, chcete-li, to nezmění. A že obsazení je více než dobré! Na začátku si ještě řeknete "jé, to bude hezké", ale prdlajs...v půlce už budete jedním krokem pryč ze sálu. 25%(30.6.2013)

Slabé tři, za pozitivní vyznění... I když ten konec, pod titulky, no nevím... Každopádně film o síle partnerství, přátelství a vážení si hranic, za něž by se nemělo jít. To celé na příběhu dvou kouzelníků, jejich asistentky a jednoho nováčka, který uchvacuje publikum velmi nechutnými kousky, ale díky nim se proslaví. Jenže nezná hranice. Třeba že dětem se podobné kousky neukazují. Osobně si myslím, že podobně nechutný kouzelník by asi velké terno neudělal - koho by bavilo se na to koukat? Takovou půlhodinu se to pomalu, ale příjemně rozjíždí. První střet s pouličním kouzelníkem mě zklamal - nějak jsem čekal, že zaujme něčím bombastičtějším. Prostřední část se pak mění v nudnou konverzačku, kde sice je pár džouků (kouzelník nabízí v supermarketu prací prášek), ale jinak je to o ničem, a pak zbývá solidní závěrečná čtvrthodinka, která je sice jasná, jak to udělali (ačkoliv bude doslovné vysvětlení), ale nakonec vlastně není až tak překvapivá. Nevím - hodně rozkolísaný film, jenž má své světlé stránky, ale celkově tak nějak nakonec se slabým vyzněním, byť pozitivním.(14.4.2013)

• PinokKio

Čekal jsem něco hodně ujetého jako bylo Skóruj! nebo Vybíjená, kde se soupeří za hranicemi možností (v případě kouzelnického klání spíše nemožností), jenže tady to simsala bim mi nijak moc magických úsměvů nevykouzlilo ..(20.11.2013)

Áčkoví herci v béčkové komedii, kde je máloco správně, neboť tohle mohla být v jiném pojetí a s odlišným (spíše ale přímo opačným) přístupem naprostá a kultovní legenda. Takhle Don Scardino natočil jen bezzubou satiru a i po komediální stránce jde o věc sotva průměrnou, v kostce jeden z nejpromarněnějších filmových projektů poslední dekády. Jim Carrey ale nemá chybu...(31.3.2014)

• - Do role Steve Graye tvůrci zvažovali Sachu Barona Cohena a Matthewa Brodericka. (..Lucas..)

• - Na konci filmu má Steve Gray (Jim Carrey) samotný vrták v hlave pod iným uhľom, ako keď si ho tam vŕtal. (belinko)

• - Pri záverečnom vystúpení Stevea Greya (Jim Carrey) je vidieť, ako vŕtačku priloží k hornej časti dosky, pri prestrihu vrták prejde stredom dosky a po nasledujúcom prestrihu vyťahuje vrták opäť z hornej časti dosky. (belinko)