Kouzelníci

(festivalový název)

Komedie

USA, 2013, 100 min

• cukorek

Ďalší výstrel mimo úspešnej komediálnej reality. Osobne som tu nenašiel nič čo by vo mne vzbudilo oslňujúce pobavenie. V tomto prípade sa mojou návnadou stala príťažlivá Olivia Wilde, ktorá ma v každom ponúknutom zábere potešila. Nepresvedčil ma však scenár približujúci vzájomný súboj dvoch "kúzelníkov", v ktorom nakoniec Jane podľahla citom a otvorila srdce namyslenému, stroskotanému kúzelníkovi. Niekto sa možno pobavil na na tom ako kúzelník na dôchodku "zmizol" a pri tom bol pod posteľov, či vŕtanie si do hlavy, či triku s holubom, ktorý vyletel zo soľničky, ale pre mňa to bolo len istou formou trápnosti. Nakoniec jediné v celku úspešné prekvapenie prišlo, keď Jim Carry sa objavil v kostýme metalového burana. Film som dopozeral tak dávam 20%.(2.8.2013)

Na rodinný film moc "kontroverzní", jako explicitní komedie ne zcela využité. Ze začátku je Wonderstone typickou ukázkou takové té scénáristické (ne)jistoty, kdy jsou extrémně trapné scénky ne vtipné, nýbrž nepobíratelné i pro diváka. Je to dost na hraně. Pak ale na scénu dorazí Carrey, a šlape to o dost lépe, i když i tak pořád zdaleka ne na 100%. Whatever, man, těšim se na tebe v Kick-Ass dvojce, seš furt kápo.(15.6.2013)

Vidět Jima Carreyho zatloukat hřebík vlastní hlavou je zážitek na celý život. Criss Angel hadr :-) Jinak některé džouky zhusta nekorektní (Kambodža), jiné výrazně slabší. Obsazení prima, Copperfieldovo cameo potěšilo. Jo a Alan Arkin je pořád badass jak cyp.(28.8.2013)

Slabé tři, za pozitivní vyznění... I když ten konec, pod titulky, no nevím... Každopádně film o síle partnerství, přátelství a vážení si hranic, za něž by se nemělo jít. To celé na příběhu dvou kouzelníků, jejich asistentky a jednoho nováčka, který uchvacuje publikum velmi nechutnými kousky, ale díky nim se proslaví. Jenže nezná hranice. Třeba že dětem se podobné kousky neukazují. Osobně si myslím, že podobně nechutný kouzelník by asi velké terno neudělal - koho by bavilo se na to koukat? Takovou půlhodinu se to pomalu, ale příjemně rozjíždí. První střet s pouličním kouzelníkem mě zklamal - nějak jsem čekal, že zaujme něčím bombastičtějším. Prostřední část se pak mění v nudnou konverzačku, kde sice je pár džouků (kouzelník nabízí v supermarketu prací prášek), ale jinak je to o ničem, a pak zbývá solidní závěrečná čtvrthodinka, která je sice jasná, jak to udělali (ačkoliv bude doslovné vysvětlení), ale nakonec vlastně není až tak překvapivá. Nevím - hodně rozkolísaný film, jenž má své světlé stránky, ale celkově tak nějak nakonec se slabým vyzněním, byť pozitivním.(14.4.2013)

Incredible Burt Wonderstone je najhorší film Willa Ferrella... ups, tu žiaden Will Ferrell nehrá? Ktosi sa pokúsil nakrútiť lacnú kópiu Semi-Pro/Ricky Bobby/Blades of Glory a obsadil do hlavnej role Stevea Carella, ktorý žiaľbohu zrejme nie je najlepší herec (a toto zistenie je to najsmutnejšie na tomto filme) a jeho výkon je priamo tragický. Jediný ako tak dobre obsadený je Steve Buscemi, lebo ani Jim Carrey napriek zdaniu nemá čo hrať (jeho postava nemá vôbec žiaden charakter a je to len sled viac či menej vtipných "trikov"). A to nie je všetko - príbeh je mizerný a je znôškou klišé, čo by síce nerobilo problém duu McKay/Ferrell, lebo oni ten sentiment pretavujú do absurdnej paródie, no Don Scardino (kto to je?) kulminuje svoju neschopnosť v jednom z najhoršie nakrútených finále za dlhú dobu. Priemer, priemer...(3.9.2013)