Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

Masha and the Bear

(neoficiální název)

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2010, 32x7 min

Mám pocit, že je to snáď robené na objednávku Putinovho ústredného výboru, tak je to šovinisticky ruské (červené hviezdy a iné národné symboly, vzdialený príbuzný je čínska panda...), ale nedá sa nič robiť, práve preto je to neodolateľne zábavné. Každá epizóda výborná, zatiaľ to nemá slabú časť (hodnotím po 27 dieloch). Navyše tá animácia je na televízny seriál prvotriedna. Nič lepšie v tejto oblasti momentálne neexistuje.(30.9.2012)

Velmi malá, hyperaktivní Marfuška, pardon, Máša, a její dobrácký dospělý parťák Medvěd. Má to v sobě hodně ze vztahu Boo a Sully z Monsters Inc., ale je to málo sentimentální a hodně rozpustilé.(3.5.2013)

Nějaký číman mi zakryl první díl, vycházím tedy z premisy, že Béďa porodil téměř lidské (tedy ruské) dítě, rozhodl se protivit přírodě i nadále a nesežral jej, aby následně trpěl více, než pták v trní. Ďurovo poznámku o objednávce ÚV FSB podepisuji vlastní menstruační krví a dodávám, že na dálněvýchodní původ jde jinak o velice zdařilou kokotinu. Dětem se to líbí. Dětem se sice líbí ledasco, kupříkladu žížala na patře nebo olizování chcíplého vrabce (výjimečně nejde o peďácké dvojsmysly, pouze o výčet toho, co se dnes mé pitomstvo snažilo před domem narvat do tlamičky), ovšem zde jsem ani já netrpěl touhou ukázat světu včerejší oběd.(17.10.2014)

Je mi naprostou záhadou, proč ještě medvěd neumlátil Mášenku zmrzlou treskou. Otázka pro Stephena Hawkinga.(30.3.2014)

Pri tejto rozprávke si spomínam na staré časy za éry Cartoon Network kedy som takmer každú rozprávku s úžasom pozerala a smiala som sa aj keď som všetkému nerozumela. Masha i Medved je podobný prípad, občas nerozumiem čo Masha povedala, ale už len za ten jej úžasný dabing a smiech a celkovo za tie scénky, ktoré sa tam dejú sa musím minimálne uchechtnúť. Zbožňujem rozprávkové seriály a Masha i Medved nie je výnimkou, seriá ma peknú animáciu a navyše ruština sa mi veľmi dobre počúva. Občas sa zasmeje na samotnej ruskej vete, pretože občas to vyznie dosť vtipne. Najlepšie na tom je, že seriál mi odporučil ocino, čo by som na neho nikdy nepovedala, pretože on rozprávky moc nepozeráva ale evidentne v každom z nás sa ukrýva malé dieťa.(26.3.2013)

Videla som pár dielov na chlastchate a zabávali sa všetci bez rozdielu veku. Doma by som si to nepustila, ale kamaráti s drobotinou si nevedia vynachváliť.(23.5.2013)

Každé dieťa na svete si zaslúži šťastné a veselé detstvo. A to je niečo, čo mi táto ruská animovaná séria veľmi výrazne evokuje. Medveď, ktorý žije v lese a stará sa o zelenooké, blonďavé a extrémne čiperné dievča. Ako celok to vo mne rezonuje o to viac, že som vlastne včera (22.1.2014) prepínal ukrajinské kanály, aby som z prvej ruky zistil vývoj krvavých nepokojov v Kyjeve. No a namiesto toho som natrafil na toto, hoci už aj predtým som zopár častí videl. Nie je mi nikdy jedno, čo sa deje u našich slovanských bratov a nie je mi z toho momentálne veľmi dobre. Snáď to už čoskoro dobre dopadne. Ale zase odbáčam od témy... Jediné, čo by sa tejto rozprávke dalo vytknúť, je paleta dosť agresívnych cukríkových farieb, pred ktorými si takmer treba chrániť oči. Príbehy nemajú chybu, dĺžka sedem minút je vždy využitá naplno, je to milé, citlivé a proste je to presne to, čo by sa malo ukazovať deťom... a hlavne v geografickej oblasti, odkiaľ seriál pochádza. Neskorší život už také žiarivé farby totiž bohužiaľ mať nebude... Podľa mňa najlepšia časť: Máša a kaša.(23.1.2014)

• MikO_NR_1909

Normálne neverím vlastným očiam. To je tak umelohmotná a nevtipná vec, až ľutujem túto generáciu detí. Obal nepôsobí odpudzujúco, ale jadro "dobrodružstiev".(12.3.2014)

Tohle je neskutecna pecka mezi kratkometraznimi pohadkami, ktera si me ziskala od prvni minuty. Klasicke ruske prvky, nadherna animace a velmi dobre scenare, ktere zaujmou jak deti, tak dospele. Smekam!(1.3.2014)

Krásna rozprávka, musím podotknúť, že nie je vhodná len pre deti, pretože pokiaľ máte pôvodnú verziu tak máte aj malú lekciu ruštiny :). Ale inak podarené scénky - pre vekovú kategóriu od 3-8 rokov. Gratulujem tvorcom Máši a medveďa, pretože vytvorili skvelú paródiu na "No počkaj zajac".(6.1.2013)

Chystáte se na rodičovství? Vžijte se do role medvěda a máte dokonalou přípravku toho, co budete pravděpodobně prožívat denně! ;-)(14.4.2013)

Velmi pekná a roztomilá rozprávka :)(31.7.2012)

Pravdou je že rozumiem úúúúúúplne nič z toho čo rozprávajú, ale rozumieť je posledné čo potrebujete. Je to až príliš roztomilé, je to až príliš zábavné, je to príliš pekné a vizuálne uspokojivé na to aby sa dalo povedať o tom krivého slova. Ďakujem za to že mám malú sestru, a môžem to pozerať každý deň dookola bez toho aby doma na mňa padali divné pohľady :)(17.2.2013)

Veľmi vydarená animácia, aj celkovo tie postavičky a lesné prostredie plné zvieratok. Ruské rozprávky majú v sebe čaro, aj keď je tam minimum nejakého hovoreného slova. Väčšina dielov je milá, vtipná a s príjemnou pointou, no niektoré sú tak trochu priemerné. Ale v konečnom dôsledku je to nadpriemer, teda aspoň čo sa tohto žánru týka.(28.12.2013)

• Hallda

Můžu říci snad jediné. Chudáci děti.(15.5.2014)

Nečekaně dobré a zárvoveň ruské, to skutečně jednoho překvapí. Animace je pěkná, dětem se to moc líbí. Jen kdyby si ten medvěd tak nenechal s..t na hlavu, holka by potřebovala solidně vyprášit kožich.(14.8.2013)

Pár dílů je trochu slabších ale jinak naprostá pecka. A že by to bylo jenom pro nejmenší, to ani náhodou - zasměje se u toho opravdu každý.(25.12.2012)

Proč Slovensko nemá tak kurevsky dobrého večerníčka ...(9.3.2013)

Hodnocení mojí čerstvě pětileté dcery, ta je povolanější než já....(9.3.2014)

Tenhle seriál ve mně rozpoutává rozporuplné pocity. Animace a některé frky jsou OK, ale Máša je příliš otravná a často mě irituje. Dávám tedy průměr. 50%(16.11.2014)

<< předchozí 1 2 3