Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

(neoficiální název)

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2009, 32x7 min

• mota

Pro deti zrejme neskodne, ale dospelaci se moc nepobavi.(14.11.2015)

Vtipná animovaná seriálová rozprávočka o jednom veľmi, ale veľmi nezbednom a roztopašnom dievčatku, ktorého sa boja všetky zvieratká. Teda až na toho medveďa, ale aj on je s ňou často v koncoch. Niekedy má chuť pred ňou ujsť, inokedy sa zase skryť. No ale dá sa to? Pred Mášou predsa niet úniku, keď si vás vyberie za kamaráta tak nemáte na výber. Deťom sa Máša ohromne páčila, dúfam, že si ju nezoberú za príklad :). 80/100(25.11.2015)

Krásna rozprávka, musím podotknúť, že nie je vhodná len pre deti, pretože pokiaľ máte pôvodnú verziu tak máte aj malú lekciu ruštiny :). Ale inak podarené scénky - pre vekovú kategóriu od 3-8 rokov. Gratulujem tvorcom Máši a medveďa, pretože vytvorili skvelú paródiu na "No počkaj zajac".(6.1.2013)

Technicky i jinak vymazlená animovaná groteska z Ruska? Nu, je na čase se soudruhů začít opravdu bát, protože to dokazuje, že skutečně dokážou "dohnat a předehnat":) Občas sice mám pocit, že se tu v oblasti vyobrazování "trademarků" ruského kulturního dědictví trochu moc tlačí na pilu (hlavně písničky jsou takové, ehm...), ale převážnou většinou mě tyhle příhody starého cirkusového medvěda a blonďaté copaté pohromy nehorázně baví. 90%(7.6.2016)

Dcéry to majú radi a ja som spokojná, keď mám chvíľu kľudu :-). Máša je veľká výmyselníčka, ale popravde radšej vymýšľajúca Máša ako otĺkajúce a neustále si ubližujúce zvieratká či podobné rozprávky.(25.11.2015)

• - Zlúčenina, ktorú má Medveď nakreslenú na tabuli v epizóde "Rastový vitamín", sa nazýva 3-[(6-amino-2-methyl-1,2-dihydropyrimidin-5-yl)methyl]-5-(2-hydroxyethyl)-4-methyl-1,3-thiazol-3-ium. (Lukoh)

• - Nápad na námet rozprávky prišiel režisérovi Olegovi Kuzovkovi počas dovolenky pri mori. Po pláži behalo hlučné a neposedné dievčatko, ktoré trápilo svojou neposednosťou svojich rodičov. Takto prišla na svet hlavná postava rozprávky. (Zdroj: mamastory.sk)

• - Medveďova chladnička je značky "Animaccord", čo je zároveň štúdio, v ktorom sa seriál vyrábal. (lychee)