Máša a medvěd (TV seriál)

• Rusko

Masha i Medved

• slovenský

Máša a medveď

Masha and the Bear

(neoficiální název)

Animovaný / Komedie / Akční

Rusko, 2009, 32x7 min

Je mi naprostou záhadou, proč ještě medvěd neumlátil Mášenku zmrzlou treskou. Otázka pro Stephena Hawkinga.(30.3.2014)

Krásna rozprávka, musím podotknúť, že nie je vhodná len pre deti, pretože pokiaľ máte pôvodnú verziu tak máte aj malú lekciu ruštiny :). Ale inak podarené scénky - pre vekovú kategóriu od 3-8 rokov. Gratulujem tvorcom Máši a medveďa, pretože vytvorili skvelú paródiu na "No počkaj zajac".(6.1.2013)

Pri tejto rozprávke si spomínam na staré časy za éry Cartoon Network kedy som takmer každú rozprávku s úžasom pozerala a smiala som sa aj keď som všetkému nerozumela. Masha i Medved je podobný prípad, občas nerozumiem čo Masha povedala, ale už len za ten jej úžasný dabing a smiech a celkovo za tie scénky, ktoré sa tam dejú sa musím minimálne uchechtnúť. Zbožňujem rozprávkové seriály a Masha i Medved nie je výnimkou, seriá ma peknú animáciu a navyše ruština sa mi veľmi dobre počúva. Občas sa zasmeje na samotnej ruskej vete, pretože občas to vyznie dosť vtipne. Najlepšie na tom je, že seriál mi odporučil ocino, čo by som na neho nikdy nepovedala, pretože on rozprávky moc nepozeráva ale evidentne v každom z nás sa ukrýva malé dieťa.(26.3.2013)

Každé dieťa na svete si zaslúži šťastné a veselé detstvo. A to je niečo, čo mi táto ruská animovaná séria veľmi výrazne evokuje. Medveď, ktorý žije v lese a stará sa o zelenooké, blonďavé a extrémne čiperné dievča. Ako celok to vo mne rezonuje o to viac, že som vlastne včera (22.1.2014) prepínal ukrajinské kanály, aby som z prvej ruky zistil vývoj krvavých nepokojov v Kyjeve. No a namiesto toho som natrafil na toto, hoci už aj predtým som zopár častí videl. Nie je mi nikdy jedno, čo sa deje u našich slovanských bratov a nie je mi z toho momentálne veľmi dobre. Snáď to už čoskoro dobre dopadne. Ale zase odbáčam od témy... Jediné, čo by sa tejto rozprávke dalo vytknúť, je paleta dosť agresívnych cukríkových farieb, pred ktorými si takmer treba chrániť oči. Príbehy nemajú chybu, dĺžka sedem minút je vždy využitá naplno, je to milé, citlivé a proste je to presne to, čo by sa malo ukazovať deťom... a hlavne v geografickej oblasti, odkiaľ seriál pochádza. Neskorší život už také žiarivé farby totiž bohužiaľ mať nebude... Podľa mňa najlepšia časť: Máša a kaša.(23.1.2014)

Velmi malá, hyperaktivní Marfuška, pardon, Máša, a její dobrácký dospělý parťák Medvěd. Má to v sobě hodně ze vztahu Boo a Sully z Monsters Inc., ale je to málo sentimentální a hodně rozpustilé.(3.5.2013)