V nitru Llewyna Davise

• slovenský

Vnútri Llewyna Davisa

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie / Francie, 2013, 105 min

Nejvtipnější a nejmilejší depka, která pere vaše špinavý prádlo nejdůkladněji třeba od Young Adult. 80%(16.2.2014)

|| Scenár: Joel Coen, Ethan Coen | Hudba: Llewyn Davis | Distribúcia: CBS Films, Studio Canal | Štúdio: Mike Zoss Productions, Scott Rudin Productions | Rozpočet: 11 miliónov $ | Tržby: 32,560,319 $ || Tak šialene atmosferické a minimalistické, že som vôbec nevnímal behom metráže akúkoľvek dejovú prázdnotu. Ray to určite nie je, na to je ten film naozaj jednotvárny a jeho umelec kvalitatívne predsa len o niekľko kategórií slabší vzhľadom k jeho fiktívnosti, ale i tak má Inside Llewys Davis neskutočné čaro. Experimentálnosť Coenových prináša vždy rozporuplné zážitky i pre mňa. Tento krát bol ten zážitok ale jednoznačne pozitívny. 82% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(18.4.2014)

Nenápadný, nezásadní, pomalý a velmi realistický pohled do života obyčejných folkařů v šedesátých letech. Zapomeňte na pozlátko, tohle je krutá realita, možná až moc na celovečerní film... 7/10(27.2.2014)

• Xmilden

Tady u mě Coenovi šlápli tedy pořádně vedle. Přitom se považuji za docela solidního znalce jejich tvorby, kterému se velice líbí i nenápadný´a nedoceňovaný A Serious Man. Neměl jsem vůbec strach z toho že se ve filmu zpívá, Walk the Line jsem žral a folk mě určitě nevadí. S Inside Llewyn Davis mám totiž ten problém, že se tady vlastně vůbec nic, ale opravdu nic neděje. Není zde jediná pamětihodná scéna hlavní hrdina se jen prokousává od jednoho neúspěchu k dalšímu. Přiznám filmu vysoké filmové kvality, ale co se týče příběhové stránky jde zcela mimo mě a podruhé mě již zajímat určitě nebude. 40%(4.3.2014)

Prepáč Oscarko, kinda boring. Počas filmu sa mi zdalo, že im tam hrá niečo mumfordovské a fakt, titulky mi potvrdili, že sa zapojil do tvorby aj Marcus Mumford, manžel Carey Mulligan. No zlaté. Akurát dnes som nepotrebovala vidieť takúto mini-depku o jednom loserovi s gitarou. Už si to vzťahujem na seba. A ideme - Tisíc mil, těch tisíc mil...(Nostalgia - 5.3.2014)(5.3.2014)

• Oscar Isaac