V nitru Llewyna Davise

• slovenský

Vnútri Llewyna Davisa

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie / Francie, 2013, 105 min

Všechny ty figurky jsou úžasné. Mírně bizarní. Představte si například Justina Timberlakea, jak hraje na akustiku a zpívá „Těch tisíc mil, těch tisíc mil...“ :-)(25.2.2014)

Pohladenie na duši!(16.3.2014)

Melancholicky hořká komedie ze života jednoho muzikanta, který jakoby dělal všechno pro to, aby dostal přes držku. Takže začátek filmu je správně, ale tehdy divák ještě netuší proč. Oscar Isaac je výborný a pod nenápadnou režií bratří Coenů je tím pravým středobodem filmu. Kromě spousty výrazných a skvěle obsazených vedlejších rolí je nutno zmínit kocoura / kočku, který(á) v hrdinově filmovém trmácení sehraje dost významnou roli.(31.7.2016)

|| Scenár: Joel Coen, Ethan Coen | Hudba: Llewyn Davis | Distribúcia: CBS Films, Studio Canal | Štúdio: Mike Zoss Productions, Scott Rudin Productions | Rozpočet: 11 miliónov $ | Tržby: 32,560,319 $ || Tak šialene atmosferické a minimalistické, že som vôbec nevnímal behom metráže akúkoľvek dejovú prázdnotu. Ray to určite nie je, na to je ten film naozaj jednotvárny a jeho umelec kvalitatívne predsa len o niekľko kategórií slabší vzhľadom k jeho fiktívnosti, ale i tak má Inside Llewys Davis neskutočné čaro. Experimentálnosť Coenových prináša vždy rozporuplné zážitky i pre mňa. Tento krát bol ten zážitok ale jednoznačne pozitívny. 82% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(18.4.2014)

• cheyene

Vnitru Llewyna Davise se toho děje tak málo, že nemohu hodnotit lépe. Sledoval jsem snímek pozorně a pociťoval jsem spíše nudu. Chválím hudbu a kameru.(25.11.2014)