Most (TV seriál)

Die Brücke – Transit in den Tod

Most

The Bridge

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Švédsko / Dánsko / Německo, 2011 - 2015, 29 h 5 min (Minutáž: 30x60 min)

Sofia Helin, Rafael Pettersson, Dag Malmberg, Sarah Boberg, Kim Bodnia, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Henrik Lundström, Gabriel Flores Jair, Emil Birk Hartmann, Anette Lindbäck, Said Legue, Kristina Brändén Whitaker, Thure Lindhardt, Elliot Metzdorff, Vickie Bak Laursen, Maria Kulle, Freja Frost Barlach, Sarah-Sofie Boussnina, Anton Frost Barlach, Kristian Lima de Faria, Julia Ragnarsson, Johan Hedenberg, Lotte Andersen, Olaf Heine Johannessen, Christian Hillborg, Magnus Krepper, Rasmus Hammerich, Nicolas Bro, Maria Sundbom, Magnus Schmitz, Tova Magnusson-Norling, Adam Pålsson, Reuben Sallmander, Louise Peterhoff, Anna Björk, Ellen Hillingsø, Yaba Holst, Sven Ahlström, Ann Petrén, Sonja Richter, Klas Karterud, Dar Salim, Fredrik Hiller, Danica Curcic, Anton Lundqvist, Gunnel Fred, Melinda Kinnaman, Lil Terselius, Simon Åhlander, Ronja Svedmark, Stephanie León, Jakob Oftebro, Claes Bang, Claes Elfsberg, Ida Engvoll, Björn Granath, Catherine Hansson, Fredrik Gunnarsson, Eva Fritjofson, Victor von Schirach, Jörgen Thorsson, Peter Christoffersen, Marall Nasiri, Julie Carlsen, Sofie Stougaard, Tove Wiréen, Fanny Ketter, Carl Martin Norén, Ole Boisen, Henning Valin, Boris Glibusic, Dietrich Hollinderbäumer, Iggy Malmborg, Morten Hauch-Fausbøll, Mia Blihagen, Miodrag Stojanovic, Morten Suurballe, Pia Örjansdotter, Nina Gyllensköld, Rasmus Haxen, Dulfi Al-Jabouri, Sadi Tekelioglu, Hadi Ka-Koush, Maja Herrström, Josefin Iziamo, Tuvalisa Rangström, Milo Randowo, Melvin Krajnc Randowo, Sten Erici, Peter Secher Schmidt, Kim Sønderholm, Sita Verma, Josef Harringer, Linda Ritzén, Maj-Britt Mathiesen, Nils Peder Holm, Nicolaj Kopernikus, Lennart R. Svensson, Lea Maria Høyer Stensnæs, Toke Græsborg, Mats Eklund, Sune Svanekier, Zeev Sevik Perl, Thomas Chaanhing, Helle Jensen, Jens Bo Jørgensen, Malin Levanon, Rasmus Troedsson, Lotten Roos, Christian Fiedler, Raymond Nederström, Janne Lindqvist, Stig Engström, Henrik Petersen, John Martinus, Joen Højerslev, Frederik Nilsson, Tony Lundgren, Peder Holm Johansen, Ellen Nyman, Veronica Sinclair, Clas Göran Söllgård, Kenneth M. Christensen, Bo Christer Hjelte, Jimmy Lindström, Nanna Nore, Patrik Karlson, Emilie Strandberg, Lars Erik Jansson, Kevin Dahlskog, Hanna Johansson, Dimitris Papadopoulos, Melinda Persson, Ella Södergren, Elisabeth Falk, Troels Munk, Malin Morgan, Christina Schollin, Malou Reymann, Pernille Albæk Andersen, Emil Ahlqvist, Lars Pihl, Claus Damgaard, Jakob Worm, Nynne Bojsen, Mikkel Trier Rygård, Nima Nabipour, Signe Mathilde Sørensen, Vibeke Ankjær, Birgit Thøt Jensen, Märta Lundin, Rita Angela, Eva Melander, Håkan Bengtsson, Klaus Tange, Karin Bertling, Ole Ernst, Marijana Jankovic, Kaya Brüel, Kirsten Olesen, Petrine Agger, Christopher Dane, Lado Hadzic, Stephanie Nguyen, Sanna Persson Halapi, Harald Leander, Anna Azcárate, Frederik Poulsen, Konstantinos Vlastaras, Ole Dupont, Asbjørn Krogh Nissen, Katrine Greis-Rosenthal, Daniel Adolfsson, Alexander Öhrstrand, Andreas Ahlm, Maria La Cour, Justus Ragnarsson, Linda Elvira, Anna-Sara Kennedy, André Andersson, Nike Nylander, Isak Moritz, Michael Moritzen, Julie Wright, Siw Erixon, Mats Blomgren, Magnus Bruun, Eva Westerling, Lotte Munk, Özlem Saglanmak, Michael Slebsager, Camilla Bendix, Morten Lützhøft, Smilla Bak, Holly Lars Bjarke, Mads Rømer Brolin-Tani, Christopher Læssø, Peter Hald, Henrik Söderlind, Besir Zeciri, Joakim Gräns, Sandra Stojiljkovic, Katja Holm, Vesta Viola Blomberg Book, Carl Munk Lægaard, María Árnadóttir, Henrik Larsen, Robert Reinhold, Anders Blentare, Tom Ahlsell, Michael Brostrup, Karin Lithman, Josephine Højbjerg, Per Lasson, Christine Albeck Børge, Magnus Skog, Andras Sunyi, Demis Tzivis, Kristian Fjord, Morten L. Olsen, Stefan Marling, Malte Frid-Nielsen, Gunilla Vestin Wallin, Bo G. Andersson, Rebecca Nordén, Anders Hove, Signe Dahlkvist, Thomas Magnussen, Rushy Rashid Højbjerg, Carlos E. Campos, Åsa Widéen, Tina Gylling Mortensen, Camilla Marienhof, Karen Helene Haugaard, Bodil Lassen, Josephine Raahauge, Peter Hallin, Tim Rosell, Fredrik Dolk, Sven Ole Schmidt, Biljana Stojkoska, Maria Winther Nørgaard, Lene Axelsen, Sven Strömersten-Holm, Waheid Mahmoud, Nick Lorentzen, Ditte Lill Mortensen, Søren Rytter, Tine Götzsche, Anders Holmberg, Olle Palm, Caspar Phillipson, Adam Brix, David Barrera

Severská škola jak má být! Tušil jsem kruté a pomalé sdírání z kůže, už jen pro mou přece jen větší zaujatost na "drobném problému" Ságy Norénové, ale až takovou procházku labyrintem (i svých vlastních) pocitů skutečně ne. Středobodem všeho je její osobnost, krásná a průzračně čistá, v níž se jako v zrcadle odráží veškerá naše neupřímnost k sobě samým a svým potřebám a touhám. Přetvářka nemá v jejím světě definici a společenské konvence plné falešné morálky se v konfrontaci s její naprostou bezelstností hroutí jako domeček z karet. Všichni bychom se někdy měli octnout v kůži Ságy Norénové...(23.5.2016)

No, je to úleva, že dobré kriminálky v Evropě netočí jen Britové. Švédsko-dánská koprodukce dává Mostu unikátní severský feeling. Kromě určité překombinovanosti nemám tomuhle kousku co vytknout. Největším tahákem je určitě ústřední detektivní dvojka - bodrý Dán Martin s komplikovaným rodinným životem a tak trochu sociopatka Saga ze švédské kriminální policie. Mezi těmi dvěma není žádné romantické napětí, což je osvěžující, ale přesto je fastinující jejich komunikaci sledovat. Hlavně díky tomu, že Saga má problémy s každodenním běžném konktaktu s lidmi, pro což má Martin až svaté pochopení. Posledních pár dílů jsem dala na jeden zátah, až tak se to ke konci rozjede. A potěšilo mě, že Skandinávci umějí tnout do živého - nejen co se týče obětí, ale i co se týče společenských problémů. Nedivím se, že Britové i Američani chystají remake.(15.3.2013)

Radost z toho, že jsem se konečně nalepila na jeden ze stovek seriálů, mi kazí jedině vědomí, že další díly třebas nestihnu. I tak šlo o příjemné setkání a docela napjatou atmosféru...Vyšlo to ani nevím jak, viděla jsem všech 10 dílů. Já vím, že to jde stáhnout, ale přišla bych tím pádem o vynikající český dabing, především skvělé deviantky Ságy. ;-) Dodatek 09/15: 2. série je ještě o něco šťavnatější, hutnější a temnější než 1. řada. Napětí a zamotaný děj napříč různorodým zdánlivě nesouvisejícím spektrem lidiček nenudí ani sekundu a celá složitá peripetie krimi zápletky se dá nazvat jedním párem slov: par excellnece(18.11.2014)

Sériový vrah, zanechávajúci mŕtve telo obete, uprostred mosta Öresund, ktorý rozdeľuje susediace krajiny Dánska so Švédskom, "Versus" dvojica charakterovo úplne odlišných policajných kolegov. Podarí sa svojráznej, miestami až arogantne svojskej policajtke Sage Norén zo Švédskeho Malmö a Dánskemu detektívovi Martinovi Rohde z Kodane, dostihnúť šialenca, ktorý sa vyžíva v získavaní pozornosti obyvateľstva oboch národov? A aké sú vlastne dôvody jeho konania? Chcel by som odkázať všetkým užívateľom, ktorí s trpkosťou v ústach čítajú moje nezmyselné komentáre, ktorí bez váhania udelili nafúknutému Temnému prípadu 5 * (ktorý vďaka svojej štylizácii, ani nebol temným), že "netušia" čo je to skutočná zápletka, a hlavne, ako sa naozaj pracuje s pocitmi diváka, bez toho, že by boli umelo ohúrení hereckým obsadením. Pokiaľ však chcú prežiť pár hodín pri sledovaní série, ktorá má jasnú štruktúru deja, nemení uhol pohľadu, nenarúša nadobudnutú atmosféru nejakými interview, a až na pár momentov, ponúka skutočný, reálny pohľad na detektívnu prácu – toto je tá správna voľba! Tento seriál Vás "prizvára" k televízorom. Do 8 pokračovania to bola excelentná forma podania vyšetrovania. Mrzí ma pár následne, akých si, nie celkom reálne vyobrazených policajných postupov, no presto všetko, za to množstvo zápletok, či na mieru "ušitých", svojsky podaných, charakteristických čŕt hlavných postáv, 5 * proste zaslúži (aj keď možno trošku preháňam).(30.6.2014)

Severské, až z toho mrazí... Série 1: 95%, série 2: 85%(16.11.2013)

• - Po uspěchu seriálu se inhned začalo pracovat na dvou remacích, a to na britsko-francouzském projektu s názvem Tunel(Tunel pod La Manche - spojuje Anglii a Francii) a americký projekt odehrávající se na americko-mexické hranici. (morgos)

• - V 5. epizóde 2. série sleduje Rasmus (Henrik Lundström) výsluch svedkov na počítači v programe VLC Media Player. (matowp)

• - Jizva, které si všímavější diváci mohou všimnout na tváři Sagy Noren (Sofie Helin), je následek nehody na kole, kterou prodělala ve 24 letech. Musel jí být sešit horní i spodní ret na pravé straně tváře a rána na kořeni nosu. Dále utrpěla několik zlomenin a zranění na paži, po kterém jí zůstaly další jizvy. Po nehodě se předpokládalo, že bude muset skončit se slibně nastartovanou hereckou kariérou, naštěstí plastičtí chirurgové odvedli dobrou práci. (Klot)