Pravdivý příběh

True Story

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 100 min

James Franco a Jonah Hill jsou oba výborní herci, na které je radost koukat.. Kdyby tady dostali více prostoru projevit svůj herecký talent, tak by mohlo jít o vynikající počin.. Režie i scénář nejsou příliš silné a o žádnou pořádnou zápletku tu nejde, napětí je téměř nulové.. Zajímavé téma a vysoký nevyužitý potenciál..(7.11.2015)

• Morholt

Když chcete točit víceméně komorní drama/thriller o dvou hercích, musíte mít v prvé řadě talent. Pokud nemáte talent, musíte mít alespoň herce, kteří by vaší neschopnost dokázali zamaskovat. Pokud nemáte ani talent a ani herce, tak se prosím na podobné projekty vyserte. 10%(9.9.2015)

Začalo to velmi dobře a drželo si to takový poměrně příjemný opar tajemna a manipulace. Vztah mezi novinářem, který měl slušně našlápnuto, jenže udělal jeden hloupý krok, a mužem, který za mřížemi čeká na soud. Obviněný je ze zvlášť ohavného činu – vražd svých tří dětí a manželky. Novinář si tady nehraje na detektiva, poslouchá, snaží se číst mezi řádky, oprošťuje se od morálních zásad a pokouší si zachovat zdravý rozum. Ale k jeho vlastním démonům se nedostaneme. Tvůrci sice prokázali umění vybrat si netriviální téma, ale chyběla tomu odvaha ušpinit si ruce, celkově to působí povrchně a uhlazeně, vyprávění tolik nevtáhne, názorová rozepře o vině negraduje. Po verdiktu soudu se to naštěstí nezvrhlo v nic banálního, ale do kolen to jednoduše nedostane. Oba hlavní herci docela slušní, Felicity Jones pak trestuhodně nevyužitá.(17.8.2015)

• Aljak

Snáď nie som jediný, kto si na konci sám pre seba povedal "a to je akože všetko?". Neviem, ale ja osobne som čakal od toho nejakú lepšiu pointu a na to aký to malo parádny základ a v úvodných častiach filmu skvelý spád sa to napokon dostalo do dosť fádneho tempa. A tak sa z dobre rozbehnutého príbehu sa napokon stalo sklamanie. Taký nevydarený pokus o psychologický thriller, ktorý skončil light drámou. Herecké obsadenie a výkony síce veľmi dobre (ach, na tú Felicity sa naozaj krásne pozerá), ale film ako taký bieda.(25.8.2015)

• luka4615

A přitom stačilo tak málo, aby byl film ještě o několik tříd lepší. Takhle jsme dostali jenom nedovařené drama, které zcela postrádá nějakou hutnou atmosféru. Jediné co stojí za zmínku, jsou poměrně dobré herecké výkony. Ale i ty mohli být zahrány o dost lépe. Z tohoto úhlu pohledu se mi True Story jeví jen jako polovičatý a odfláknutý film. Škoda.(16.8.2015)