poster

Liga spravedlivých: Zánik

 • USA

  Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caszidy
  ****

  Komiksová režisérka Lauren Montgomery si svým novým počinem výrazně vylepšila pošramocenou reputaci po značně nepovedeném Green Lantern: Emerald Knights(výborný Batman:Year One až tolik nepočítám, jelikož tam se o režisérskou stoličku podělila se Samem Liu). Nový příběh z mytologie "superfriends" se snaží tvářit dostatečně temně, což je po zlomu, který přinesla nolanem restartovaná Batmanova série samozřejmě nyní v kurzu. Bohužel to ne úplně "do puntíku" vychází, jelikož nikdy nemáte o Muže z oceli a spol. opravdový strach, jelikož je prostě jasné, že se z toho všichni bez velké úhony dostanou. Viz třeba zastřelení Supermana kulkou z kryptonitu a jeho zpomalený pád, jenž se snaží působit tak epicky, až to hezké není. Nicméně nechci, aby se můj komentář nesl jen v takové negativní rovině, jelikož celkově mně nový snímek z Justice League universa velice potěšil. Líbila se mi i použitá animace(jen Wonder Woman to nějak neslušelo) a celkově příběh. Vandal Savage je vždy zárukou nějakého ďábelského plánu. Jak jsem se dočetl, film je volně inspirován komiksem Tower of Babel od Marka Waida z roku 2000. Ten jsem bohužel nečetl, nejsem nějaký extra znalec papírových komiksů. Zajímalo by mne ale, zda se scéna, kde se Bruce Wayne dostává z rakve, když byl pohřben zaživa Banem, objevila už v samotné předloze a Quentin Tarantino jako fanoušek komiksů se tím nechal inspirovat pro Kill Bill 2, nebo naopak Lauren Montgomery lehce "opisovala" od Tarantina.(19.3.2012)

 • Djkoma
  ***

  Svým stylem je Justice League: Doom další z animovaných týmovek, které se stále častěji vypouštějí divákům a představují hromadu postav ve velmi jednoduchých příbězích s tahem na bránu a hromadou akce. Problém ovšem nastává u faktoru "překvapení" nebo "nečekaného". Ten je u celého filmu prakticky nulový, protože po pár minutách je zápletka a bohužel i vyústění až moc jasné a bez zádrhelů. Je to podle mě škoda, protože tím se podobné filmy nedokáží dostat ze škatulky "dětská akční zábava" do něčeho opravdu... výjimečného.(25.2.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "Copak jsem tě nepohřbil zaživa ??" - "To byla právě ta chyba !! Podruhé už ji neudělám !!" ;)(19.4.2015)

 • Terva
  ****

  Natočeno podle stejnojmenného komiksu Dwayne McDuffeiho. Batman tu má hned na začátku dilema. Musí se opět místo Jockera vypořádat hned z celou karetní partou. CITÁT - Bezva. Tohle vydržím celý den.......... A však "Karetní parta" je malá ryba a tím vše začíná. Proti Lize spravedlivých se chystá jiná, silnější skupina. Je tu, to klasické klišé, kdy je hlavní hrdina napaden, pokořen a skoro zabit, jenže pak se vzpamatuje, buď sám nebo z pomocí někoho jiného a začne jeho odplata. Zde to postihne celou Ligu. Kladní jsou najednou na dně a záporní chtěj ovládnout svět - prosté. CITÁT - Strach je nepřítelem vůle......... Pěkné, napínavé a dobrodružné. Liga Spravedlivých zde získala jednoho nového člena, ale zase ji jeden starší člen musel opustit. Film je věnován Dwaynemu McDuffiemu (1962-2011) scénáristovi a producentovi série Liga Spravedlivých.(27.5.2012)

 • movieband
  ****

  Hodně kvalitní díl ze série animáků JL a taky zatím asi nejtemnější díl. Podařená animace se solidní akcí dělá z tohoto dílu asi nejkvalitnější část ze série. Napětí a nápady se tu nešetří, jen ke konci už to trochu ztratilo na svém kouzlu, které na diváka působí od začátku. 85%(11.7.2014)

 • - Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)

 • - Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)

 • - Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace