Liga spravedlivých: Zánik

Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Poslední dobou mě tyhle animáky opravdu baví a o to víc když se více komixových hrdinů sejde v jednom filmu. Liga spravedlivých nabízí opravdu dobrou animaci, příběh na úrovni, spoustu akce a v celku výstižný soundtrack. Celkově je to povedená práce ve které si fanoušci komixů přijdou na své.(7.3.2012)

Mé první setkání s Ligou spravedlivých. A poměrně příjemné. Nápad ničení jednotlivých členů LS dle návodu Batmana je zajímavý a celý film jsem si užil... 80%(21.3.2014)

Hodně kvalitní díl ze série animáků JL a taky zatím asi nejtemnější díl. Podařená animace se solidní akcí dělá z tohoto dílu asi nejkvalitnější část ze série. Napětí a nápady se tu nešetří, jen ke konci už to trochu ztratilo na svém kouzlu, které na diváka působí od začátku. 85%(11.7.2014)

V tomhle případě měla J.L. možná až velké sousto, které během 73 minut nemohlo být podáno tím nejlepším způsobem. Ze všech těchto kreslených DC komixovek, co jsem viděl (a neviděl jsem jich málo), je tohle asi největší globální skáza se kterou se potýkají a má to jisté rezervy. Ovšem co si budem nalhávat, stopáš kolem 75 mint je u všech těchto filmů záměrně dodržena, protože základem je pobavit diváka, vytáhnout na ně tu "nostalgickou" kreslenou akční kanonádu, která je skvělá a přitom nepřestřelit jakýsi standard, možná i finanční náklady a neřešit příliš scénaristické díry. V téhle kinematografické podobě, je totiž scénář až na druhém místě. Nejsem zklamán, ale mohlo to být údernější. PS: Pro mě je Justice League asi potincálně zajímavější materiál než Avangers, takže doufám v jejich brzkou hranou podobu.(26.3.2012)

Co vynikající Liga spravedlivých: Zánik film z DC animovaného původních filmů série Batman a Superman, Green Lantern mars lovce člověka iontů a Cyborg se spoustou akce a úžasného příběhu o spravedlnosti.(4.4.2013)

• - Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)

• - Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)

• - Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)