poster

Liga spravedlivých: Zánik

 • USA

  Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Spôsob, akým sa Bane rozhodol pokoriť Batmana by si zaslúžil aj samotný film, taký bol geniálny a zvrhlý. Škoda len že zvyšok filmu bol hlavne o akcii. V podstate sa skladá z troch akčných scén: úvodnej lúpežnej, strednej, kde sa záporáci snažia pokoriť superhrdinov a záverečnej s odvrátením apokalypsy. A príbeh uniká kdesi pomedzi prsty akcie. DC animáky idú razantne dole vodou a nedarí sa im to zvrátiť. Keď si spomeniem na dokonalý Justice League: The New Frontier (ktorý je na csfd modrý!!!) a jeho pomalú snovú retro atmosféru, tak sa len čudujem, kam to došlo. Oceňujem ale najmä Supermana inšpirovaného Christopherom Reeveom a sexy Wonder Woman a Star Saphire ... i keď možno povedať o animovaných postavách, že sú sexy? Hentai nepozerám. Fakt!(22.2.2012)

 • Terva
  ****

  Natočeno podle stejnojmenného komiksu Dwayne McDuffeiho. Batman tu má hned na začátku dilema. Musí se opět místo Jockera vypořádat hned z celou karetní partou. CITÁT - Bezva. Tohle vydržím celý den.......... A však "Karetní parta" je malá ryba a tím vše začíná. Proti Lize spravedlivých se chystá jiná, silnější skupina. Je tu, to klasické klišé, kdy je hlavní hrdina napaden, pokořen a skoro zabit, jenže pak se vzpamatuje, buď sám nebo z pomocí někoho jiného a začne jeho odplata. Zde to postihne celou Ligu. Kladní jsou najednou na dně a záporní chtěj ovládnout svět - prosté. CITÁT - Strach je nepřítelem vůle......... Pěkné, napínavé a dobrodružné. Liga Spravedlivých zde získala jednoho nového člena, ale zase ji jeden starší člen musel opustit. Film je věnován Dwaynemu McDuffiemu (1962-2011) scénáristovi a producentovi série Liga Spravedlivých.(27.5.2012)

 • movieband
  ****

  Hodně kvalitní díl ze série animáků JL a taky zatím asi nejtemnější díl. Podařená animace se solidní akcí dělá z tohoto dílu asi nejkvalitnější část ze série. Napětí a nápady se tu nešetří, jen ke konci už to trochu ztratilo na svém kouzlu, které na diváka působí od začátku. 85%(11.7.2014)

 • Kothy
  *****

  Tak tenhle díl byl parádní. Každý hrdina se setkal se svou nemesis. Poté, co je porazili museli opět spojit své síly a zachránit svět před globální katastrofou. Objeví se tu i Martian Manhunter. Hlavní záporák je 80 000 let starý Vandal Savage, který vytvoří Legii zkázy aby ochromil JL a zničil půl Země. A Cyborg je na konci pozván do JL. :)(16.2.2014)

 • klerik
  ***

  Napriek temnému názvu sa nejedná o nič extra šokujúce. Liga spravodlivých ostáva pestrofarebnou kolektívnou záležitosťou, ktorej akurát Batman (ako vždy doteraz) dodáva zaujímavý odtieň cynizmu. Vytvorenie zlej ligy (Ligy skazy) ma najviac iritovalo, pretože hneď bolo jasné, že veľa (priveľa) času hrdinovia strávia bitkami, bez toho, aby sa príbeh nejako podstatne vyvíjal. Bežná akčná vybíjačka, kde sú záporáci (a dokonca aj niektorí klaďasi) trochu natvrdlí... SUPERMAN: DOOMSDAY ostal neprekonaný. Zánik ostal "len" na úrovni LS: KRIZE NA DVOU ZEMÍCH...(7.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace