poster

Liga spravedlivých: Zánik

 • USA

  Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Joe321
  ****

  Štěstí, že záporáci vypotřebovali všechnu invenci při vymyšlení názvu pro svůj dábelský spolek a vylepšení získaných plánů jim na mysl nepřišlo. Pravděpodobně nejlepší odstranění předvedl Ma'alefa'ak. Zapálit a odejít. Smíchu jsem se nubránil. Je toho víc, ale u podobných animáků mi tohle tolik nevadí. Když tedy nechám stranou Zánik scénáristické kreativity, tak jsem se bavil celou dobu a dívá se pěkně hlavně na spolupráci hrdinů. Fillion měl hrát hraného Lanterna. Jen z hlasu jde více charisma než z celého Reynoldsova výkonu. Batman all the way! -"None of us would ever do that to you." -"Then you're damned fools."(18.2.2012)

 • ledzepfan
  *****

  Tenhle film překvapil jak jen mohl-nejspíš to je taky místním hodnocením, kde se s plným počtem velmi šetří :) .Tohle je ale opravdová lahůdka pro všechny fandy JL(a světa DC vůbec). Každý charaktér je vymazlený do detailů s citem a rozvahou(i ten stařík Alfred se na supermalém prostoru stal postavou, kterou si člověk krásně vychutná). Tvůrce evidentně nesvazovaly finance nebo nějáká rutinérská lenost, protože na tu animaci je radost se koukat-ať už to jsou Lanternovy nápadité konstrukty, ladnost soubojů W.W. nebo třeba vizuální orgie v podání bitky matanů=radost pohledět.. Navíc to celé není postavené jen na parádní akci ale součástí hry je i jistá psychologická rovina, která znovu ukazuje hloubku a důslednost Batmanovy geniality a skrze něj zaostřuje na ostatní členy JL.. Ta Lauren Montgomery prostě evidentně ví co dělá a zlepšuje se v tom, a já se každým dalším filmem víc a víc těším na její budoucí projekty. =V rámci žánru(čti: pro milovníky DC úchylné na JL ;) )-Špička(80%)(27.2.2012)

 • Ded@M@tes
  ****

  Hrdinové jako Batman, Green Lantern, Superman a jiní na straně dobra, se snaží zabránit zlu v největší zkáze, která hrozí celému světu. Graficky dobře propracované, slušné souboje a přijatelný příběh . ( Hodnocení: 7/10 )(1.5.2012)

 • Caszidy
  ****

  Komiksová režisérka Lauren Montgomery si svým novým počinem výrazně vylepšila pošramocenou reputaci po značně nepovedeném Green Lantern: Emerald Knights(výborný Batman:Year One až tolik nepočítám, jelikož tam se o režisérskou stoličku podělila se Samem Liu). Nový příběh z mytologie "superfriends" se snaží tvářit dostatečně temně, což je po zlomu, který přinesla nolanem restartovaná Batmanova série samozřejmě nyní v kurzu. Bohužel to ne úplně "do puntíku" vychází, jelikož nikdy nemáte o Muže z oceli a spol. opravdový strach, jelikož je prostě jasné, že se z toho všichni bez velké úhony dostanou. Viz třeba zastřelení Supermana kulkou z kryptonitu a jeho zpomalený pád, jenž se snaží působit tak epicky, až to hezké není. Nicméně nechci, aby se můj komentář nesl jen v takové negativní rovině, jelikož celkově mně nový snímek z Justice League universa velice potěšil. Líbila se mi i použitá animace(jen Wonder Woman to nějak neslušelo) a celkově příběh. Vandal Savage je vždy zárukou nějakého ďábelského plánu. Jak jsem se dočetl, film je volně inspirován komiksem Tower of Babel od Marka Waida z roku 2000. Ten jsem bohužel nečetl, nejsem nějaký extra znalec papírových komiksů. Zajímalo by mne ale, zda se scéna, kde se Bruce Wayne dostává z rakve, když byl pohřben zaživa Banem, objevila už v samotné předloze a Quentin Tarantino jako fanoušek komiksů se tím nechal inspirovat pro Kill Bill 2, nebo naopak Lauren Montgomery lehce "opisovala" od Tarantina.(19.3.2012)

 • Kaluž
  ***

  Sympatická oddychovka, Justice League v krizi, celá skvadra záporáků, slušná akce a Batman v roli badass motherfuckera. Mít to zajímavější animaci, napalím tam o bodík víc. Takhle "jen" za lepší tři. Jako zákusek doporučuji velmi povedenou komiksovou předlohu JLA: Tower of Babel.(25.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace