Liga spravedlivých: Zánik

Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Nový animák z dílny DC Comics je opět standartní superhrdinskou týmovkou - Justice League se utká s Legií zkázy, kterou představují archenemies jednotlivých členů JLA, v jejichž čele stojí nesmrtelný pračlověk Vandal Savage. Sice vcelku souhlasím s příspěvkem Djkoma - žádné překvapení, "dětská akční zábava" atd., ale mě to prostě u těhle filmů vůbec nevadí, neboť superhrdiny mám rád téměř v jakékoliv podobě.(3.3.2012)

V tomhle případě měla J.L. možná až velké sousto, které během 73 minut nemohlo být podáno tím nejlepším způsobem. Ze všech těchto kreslených DC komixovek, co jsem viděl (a neviděl jsem jich málo), je tohle asi největší globální skáza se kterou se potýkají a má to jisté rezervy. Ovšem co si budem nalhávat, stopáš kolem 75 mint je u všech těchto filmů záměrně dodržena, protože základem je pobavit diváka, vytáhnout na ně tu "nostalgickou" kreslenou akční kanonádu, která je skvělá a přitom nepřestřelit jakýsi standard, možná i finanční náklady a neřešit příliš scénaristické díry. V téhle kinematografické podobě, je totiž scénář až na druhém místě. Nejsem zklamán, ale mohlo to být údernější. PS: Pro mě je Justice League asi potincálně zajímavější materiál než Avangers, takže doufám v jejich brzkou hranou podobu.(26.3.2012)

Hrdinové jako Batman, Green Lantern, Superman a jiní na straně dobra, se snaží zabránit zlu v největší zkáze, která hrozí celému světu. Graficky dobře propracované, slušné souboje a přijatelný příběh . ( Hodnocení: 7/10 )(1.5.2012)

Na komiksový film velmi slušné. já jsem velký fanda Batmana a tohle bylo super na animák. Takže 80%(20.7.2012)

Co vynikající Liga spravedlivých: Zánik film z DC animovaného původních filmů série Batman a Superman, Green Lantern mars lovce člověka iontů a Cyborg se spoustou akce a úžasného příběhu o spravedlnosti.(4.4.2013)

• - Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)

• - Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)

• - Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)