• Psema

"Say cheese!" Pokud se jede na nadsázku, anebo reminiscence zašlé slávy, ok, dá se. Bohužel však takové momenty vyjdou celkem na 5 minut a zbytek je doslova ubíjející svojí debilitou, laciností a dřevorubectvím všeho okolo (strejda Vinnie už by se na to mohl vážně vykašlat). Možná je načase poslat kluky definitivně do důchodu, anebo přestat na tahle vzpomínková béčka koukat.(11.1.2014)

70% Dobře odvedená práce, která připomene Slyovy starší "inteligentní akční filmy" NÁJEMNÍ VRAZI nebo SPECIALISTA. To, že někoho napadlo po třiceti letech v branži konečně obsadit Arnolda do role rakušáka považuju za omračující. Stejně tak i jako Arnoldův komentář na Slyovu potkávací pěsťovku: "Hmuuu, you hit liiike vegetarian."(16.3.2014)

Žánrovka, ve které si jen Sly s Arniem dokazují, že na to pořád mají. Problém je, že na nic víc asi nemají;) Je sympatické, že se podařilo sehnat docela slušnou hereckou sestavu, ale ty konspirační kličky se stejně nakonec zvrhnou ve standardní střílečku - včetně těžkého kulometu v rukou pana guvernéra:) Ambice, které film měl, jsou krutě nenaplněné - Plán Útěku může obstát jen jako čisté béčko, postrádající cokoliv, co nám nabídli Expendables, neřkuli čtvrtý Rambo. Čili dívat se na to dalo, ale tak nějak jsem doufal, že se to zvrhne v útěkovou scénu z Guardians of the Galaxy:) Prostě 60% za poctivý design, a už nikdy víc.(12.3.2015)

• ORIN

To je tak, když se dvě hollywoodské akční ikony 80. let snaží někdo napasovat do filmového prostředí 21. století, ale paradoxně se jim ho snaží uzpůsobit vůči tomu, na co jsou zvyklí. Děravý scénář s jasně vytyčenými body, kam se hlavní postavy prostě musí dostat a že to nevypadá zrovna uvěřitelně přece nevadí. Strašně nezábavné a zdlouhavé béčko je pro mě velkým zklamáním.(6.12.2015)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $25,135,965Tržby Celosvetovo $137,328,301(tržby opäť zachraňuje Čína)▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,431,058 //počet predaných kusov 237,649Tržby za predaj DVD v USA $9,152,219 //počet predaných kusov 504,341║ __Ako za starých čias!__ Návrat k 80.rokom, jednoznačne! A v tom najlepšom lesku! Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger dávajú týmto poctu starým akčným klasikám, keď vládli akčnému žánru a týmto vytierajú zrak aj aktuálnym bijcom ako Dwayne Johnson či Jason Statham. Film mal šťastie že sa dostal do zručných rúk režiséra Mikaela Håfströma, ktorý dokáže z minima vydolovať maximum a fanúšikovi akčného žánru ponúkne to najlepšie čo si len môže vôbec priať. Príbeh odsýpa ako na bežiacom páse, neustále má čo ponúknuť, akcia v pohode, hlášky bodujú a samozrejme príjemné zabávajú a poteší že sa našli niekdajšie legendy a hlavne s chuťou si užívajúce účasť na tomto projekte. /videl v kine: 95%/ __moja recenzia(20.10.2013)

• - Vo filme hovorí riaditeľ väznice Hobbes (James Caviezel) o Portosovi - Ray Breslin (Sylvester Stallone) ako o štvrtom mušketierovi. Portos je samozrejme druhý mušketier, štvrtým je d'Artagnan. (De Large)

• - Swan Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) použije ve filmu zbraň M249-E2 SAW ráže 5.56x45mm. (dc125)

• - Ve vězeňském komplexu mají zvláštní slabost pro klávesnice Microsoft Wireless Keyboard 800. Nachází se v operačním středisku, na ošetřovně a také ve strojovně. (Shadowrat)