Plán útěku

Plán úteku

Útek z väzenia

Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 2013, 115 min

,,MŮŽEŠ TADY UMŘÍT, NEBO SE MNOU UTÉCT A POTRESTAT TY, CO TĚ SEM DOSTALI…“ /// Dva dědoušci obdařeni nadpřirozenou inteligencí a obklopeni moderníma technologiema. Když je třeba daj si přes držku, nebo se (až nekřesťansky!) navezou do muslimskýho bratrstva. Uznávám, vobčas se scénáristi chytěj do svý promakaný smyčky, ale film šlape jak holovlavej po barevným a není čas myslet na to, že těm dvěma je nějakejch 135. Let. Naštěstí si to užívaj jako zamlada, k čemuž jistě má co dodat M. Håfström. Jen houšť, jen houšť… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jakou knížku poslat Jirkovi Kájínkovi. 2.) Stejská se mně po těch plamíncích v Arnoldovejch vočích, který vzplanou při uchopení kulometu... 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(25.1.2014)

Kéž by Plán útěku více stavěl na dvou ikonách akčních filmů... Začátek a závěr spolu skvěle spolupracují, ale nekonečně dlouhá střední část příběhu absolutně postrádá dynamiku, která např. nechybí Postradatelným. Jinak řečeno, Plán útěku se (s výjimkou skvělého finále) tváří jako seriózní drama, do kterého mohli obsadit jakékoli jiné herce a Stalloneho se Schwarzeneggerem je pro něj škoda. Navzdory hlavnímu problému, je ale pro sentimentální fanoušky radost koukat na ikony klasické kulturistiky na plátně. Chci umět takhle stárnout...(29.10.2013)

Ani né tak akční jak spíše osvěžující a skvělý thriller se super cástingem,vynikajícím a inteligentním scénařem s plno vychytávky,perfektním prostředím Sci-Fi vězení a skvěle gradujícím koncem. Bavil jsem se skvěle. 80%(12.1.2014)

"Potřebuju laskavost." Víc takových laskavostí.. které nabídnou zaručený omlazovací prostředek.(28.4.2014)

Odhlédnu-li od účasti Slye a Arnieho, je to v podstatě docela blbý film. Ale díky těm dvěma má jakési nostalgické kouzlo, které těm, co na filmech zmíněných pánů nevyrostli, nepochybně unikne a klidně si mohou hvězdičku ubrat.(22.6.2014)