Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Ale to se nám to vydařilo! Největším problémem je Farrel, jehož jediným patvarem obličeje, který zvládá nasadit, je stehno z vepřa, přesto to ni on neposral do průměru. Gratulujeme a děkujeme za naboření.(5.5.2014)

• emma53

Můj zlatý a jako vždy neprůstřelný Colin, což je dobře, jen ať ještě chvilku vydrží, protože v Total Recall měl co dělat, aby se z toho vykřesal. V prvních chvílích jsem v tom měla docela solidní hokej, než jsem se postupně zorientovala a pak už to běželo jak po másle. Klasický akční thriller s odlehčovací romantickou složkou s Beatrice, kterou hrála Noomi Rapace, která začíná být čím dál víc v kurzu a ani se není co divit. Jinak si myslím, že docela dobrý potenciál, který Dead man down měl, byl tak trochu zbytečně a nesmyslně prostřílený. K tomu přibylo pár nevěrohodných chvilek, které ty lepší už moc nezachránily. Je to strašná škoda, takže u mě je to lepší dvojka, nedá se nic dělat Coline a Noomi.(22.6.2013)

Dánský filmař Oplev potvrdil své kvality. Vzal sebou i svou spolubojovnici Noomi Rapace z jejich kasovně úspěšné skandinávské detektivky a za oceánem natočil temný thriller. A stejně jako je steak z hovězí svíčkové šťavnatý jen v případě, kdy před konzumací nevidíme obtloustlého, umaštěného a jedno cigáro za druhým kouřícího kuchaře, tak i tenhle kousek je šťavnatý hlavně tehdy, pokud předtím ignorujeme trailer i jakékoliv další informace. Vymýtil maďarský přízvuk, aby mohl mít snadnější cestu k pomstě. Byl to taťulda od rodiny, kterého okolnosti donutily dělat nepěkné věci. Do toho všeho navíc přijde romance s neobvyklým průběhem, protože sousedka se znetvořeným obličejem poté, co ji smetl opilý šofér, jaksi nehledá parťáka do baru nebo postele. Nakonec to není tak tajemné, osudové a komplikované, jak se to tváří a má to poměrně utahanou prostřední část, nicméně je velmi příjemné sledovat kousek nasáklý ponurou atmosférou, ve kterém si tvůrce uvědomuje sílu pasáží beze slov a který umí vyprávět pomocí obrazu. Místy jde proti současným trendům, vyhýbá se trapnému hláškování, předkládá svižné a přehledné akční sekvence a kromě režiséra má ve svém čele znovu výborného Colina Farrella, který bez potíží zvládá nejen vnitřní rozpolcenost, ale i s odstřelovačkou mu to jde vskutku náramně!!(7.7.2013)

Celkem povedený poctivý akční thriller. Colin Farell dokazuje, že je to s bouchačkou pořád umí, když si musí došlápnout na velkého bosse Terrence Howarda a v závěrečné potyčce roztřílí celej barák hezky na maděru. Dead man down se vyšvihl z celkem nenápadného snímku na docela povedenou podívanou a určitě zaujme spoustu fandů akčního žánru. Farrellovi to zjevně v takovýhle menších filmech svědčí...70%(30.10.2013)

Zpočátku, perfektní romantické drámo. Životem sežvýkané trosky na sebe koukají z balkónu až se do sebe zakoukají a pozvou se na rande. Pak se to začne lehce šmodrchat a hrdinové odhaují svá tajemství. Přidejte pár vražd, parádní atmosféru a mělo by to fungovat. A funguje, ale to obsazení a režisér slibovali víc. A hlavně konec jak ze Seagalovky celému filmu podráží nohy. Nechápejte mě špatně, finální zabíjačky mám rád, ale do DEAD MAN DOWN prostě nepasovala.(3.7.2013)