Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Rozvleklé a zpočátku trochu nepřehledné drama, které mělo na můj vkus až moc jasně předurčený směr. Setkání Victora s Beatrice příliš šustilo papírem. Ale to vůbec nevadí, protože role skvěle Farrellovi sedla a Noomi Rapace je taky parádní. A ten macho závěr? Sakra - skoro jak Scarface. :D(19.11.2013)

Výborná zmes žánrov a motívov (revenge action, vydieranie, romanca...), ktorej jediným problémom je mierna nedotiahnutosť a fakt, že je jednoducho vďaka zbytočne natiahnutým scénam príliš dlhý. Inak výborný thriller so skvelým obsadením.(23.9.2013)

Výborně obsazený film s velice chladnou a tichou atmosférou, jehož příběh se bohužel příliš vleče. Dvě hodiny jsou na takovou podívanou, v níž se to nejpřekvapivější stane během první třetiny, opravdu moc. Pomstu mrtvého muže jsem si musel pustit asi šestkrát než se mi ji konečně podařilo nezaspat.(11.10.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v známych častiach New Yorku ako Queens, Manhattan či Brooklyn a taktiež aj v meste Philadelphia. (MikaelSVK)

• - V scéne, kde Alphonse (Terrence Howard) preberá hovor od svojho človeka, chytí telefón naopak, ale aj napriek tomu ďalej veselo telefonuje. (vander19)

• - Na konci filmu, keď Victor (Colin Farrell) a Beatrice (Noomi Rapace) cestujú domov newyorským metrom, môžeme vidieť nápis "York-Dauphin", čo je zastávka filadelfského metra. (vander19)