Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Hodně slušný. Temnej, ponurej a pomalej thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizual. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplněj závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuju. Collin je zde fakt dobrej.(16.6.2013)

Od začátku dobrá podívaná, s dobrým příběhem a zajímavým tempem. Jak už několikrát zaznělo, působí místy utahaně a vše je dost ukecané. To se bohu dík jen na první pohled zdá a problém to není až tak velký. Děj je dobrý a neřeší se prkotiny, ale věci, které diváka zasadí do sedla. Nemohl jsem si nevšimnout skvělého hereckého výkonu Colin Farrella, který působil navenek jako velký "drsňák", ale ve skutečnosti byl zničený životem a jeho oči to dávali silně najevo. S tímto thrillerem nemám žádný problém až na tu občasnou utahanost a méně akční sekvence. I s těmito maličkostmi jde o kvalitní snímek .. 8/10 = 84%(21.9.2013)

Jack Reacher ako aj Killing Them Softly sú filmy, ktoré sa síce nestali najlepšie zarábajúcimi, ale zato sa stali dobre zapamätateľnými (aspoň pre mňa). V tejto kategórií filmov nachádzam stále viac niečoho, čo mi skvele vyhovuje. Kúsok nespútanej akcie, záhadu a mysterióznosť a hlavne film ponúka takmer uveriteľnú realitu. Dead Man Down "je ako ďalší chlapec, ktorý vyrástol na spoločnej ulici so spomínanými faganmi" ochotný zo seba odovzdať všetko. Obsadenie jednej dôležitej postavy úplné postačí, tá postava má v rukách všetky tromfy a jednoducho dominuje aj v akčnejších odozvách. Znova prichádza nevyčerpateľný životný osud, či náhoda, ktorá skrížila cestu dvom ľudom, z ktorej nebolo úniku. Farrell ma nemusel o ničom presviedčať, pretože jeho kvalitu už dávno poznám a tak som si film celkom užil a patrične vychutnal. Kľudne by som prijal ešte pár minút naviac, ktoré by držali diváka dlhšie v napätí a očakávaní. 70%(18.8.2013)

Výborně obsazený film s velice chladnou a tichou atmosférou, jehož příběh se bohužel příliš vleče. Dvě hodiny jsou na takovou podívanou, v níž se to nejpřekvapivější stane během první třetiny, opravdu moc. Pomstu mrtvého muže jsem si musel pustit asi šestkrát než se mi ji konečně podařilo nezaspat.(11.10.2015)

Poster strašně klame tělem, resp. se z něj vůbec nedá vyčíst, jak parádním dramatickým thrillerem Dead Man Down ve skutečnosti je. Chtělo by se napsat skoro jako ze severu!(6.2.2016)