Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

,,NASTRAŽIL JSEM PAST. TEN, KDO MI TO DĚLÁ, TRPÍ. NĚKOHO ZTRATIL. TŘEBA TY LIDI NA FOTCE. CÍTÍ OBROVSKOU BOLEST. A TU JSEM ZPŮSOBIL JÁ...“ /// Neobvyklá cestě k pomstě, zvláštní romantika a thriller, kterej dejchá tak nějak jinak. Je fajn cejtit KONEČNĚ napětí mezi někým jiným, než Pomem a Verbalem, protože mezi Farrellem a Naomi to funguje parádně! Škoda toho konce, protože tenhle biják měl rozhodně našlápnuto na plnej počet. Viszontlátásra! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč měli Amíci strach z vojáků Varšavský smlouvy. 2.) Protože Oplev! 3.) Thx za titule ,,DoubleJo“ a ,,aluna“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(19.6.2013)

Collin a jeho drsné role. Pořád to samé a pořád se na to dá ještě dívat. Tentokrát je příběh okořeněn netradičně zjizvenou a patřičně mysteriozní Noomi Rapace a uhlazeným elegánem Terrencem Howardem. Nepřišlo mi to v ničem jako nějaké závratné umění, ale akce byla solidní, dramaturgie ucházející a na to, jak neznámý režisér se celého projektu ujal, to nebylo úplně zlé. Pokud vás baví standartní "středněrozpočtové thrillery/krimi", tak tohle bude ok. Taková klasika na sobotní odpoledne. Večer pustit ale raději hlavní chod.(13.10.2013)

Je příjemné narazit v kině na režiséra, který si uvědomuje sílu nemluvených pasáží a který dokáže vyprávět příběh pomocí obrazu. Bez Opleva by možná Dead Man Down bylo jen průměrným thrillerem; pod jeho vedením se nicméně mění v neo-noirem inspirované dílko, které mě od začátku do konce bavilo sledovat.(11.5.2013)

Rozvleklé a zpočátku trochu nepřehledné drama, které mělo na můj vkus až moc jasně předurčený směr. Setkání Victora s Beatrice příliš šustilo papírem. Ale to vůbec nevadí, protože role skvěle Farrellovi sedla a Noomi Rapace je taky parádní. A ten macho závěr? Sakra - skoro jak Scarface. :D(19.11.2013)

Tenhle film je natočen po všech stránkách tak nějak standartně, že mě sice celkem bavil, ale zanechal takový nijaký sterilní dojem. Příběh je sice na kriminálku takový lepší průměr, herci také, ale je to natočené jako pro televizi, tak nějak bez otisku režiséra. Moc mi také neseda hudba, která je místy až příliš dramatická na to co se ve filmu (ne)děje.(15.12.2013)