poster

Pomsta mrtvého muže

 • USA

  Dead Man Down

 • Slovensko

  Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Velmi zdařilý thriller s dávkou krimi, romantiky, akce a dramatu. Poutavý příběh je dekorován hereckými výkony Colina Farrella a Noomi Rapace, odehrává se v dobrém prostředí a nechybí mu syrovost, atmosféra, napětí, přestřelky, rozebírání charakterů postav a jejich vztahy.(30.7.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Když mě mafiáni naposledy postříleli i s celou mou rodinou, tak jsem to mlčky strpěl, ale jestli to udělají ještě jednou, tak se vážně naštvu a taky se jim pomstím. Mrtvý Victor, který je větší Maďar než vypádá, je pro mne totiž velmi inspirativní figurou a nijak mne přitom nevyrušovalo, že si během pomsty střihl vedlejšák s nabouranou sousedkou. Tempo vyprávění přitom nikam nespěchalo, ale celkem příjemně vygradovalo směrem ke koncovce krvavé tak, jak si správná pomsta zaslouží.(28.10.2013)

 • castor
  ****

  Dánský filmař Oplev potvrdil své kvality. Vzal sebou i svou spolubojovnici Noomi Rapace z jejich kasovně úspěšné skandinávské detektivky a za oceánem natočil temný thriller. A stejně jako je steak z hovězí svíčkové šťavnatý jen v případě, kdy před konzumací nevidíme obtloustlého, umaštěného a jedno cigáro za druhým kouřícího kuchaře, tak i tenhle kousek je šťavnatý hlavně tehdy, pokud předtím ignorujeme trailer i jakékoliv další informace. Vymýtil maďarský přízvuk, aby mohl mít snadnější cestu k pomstě. Byl to taťulda od rodiny, kterého okolnosti donutily dělat nepěkné věci. Do toho všeho navíc přijde romance s neobvyklým průběhem, protože sousedka se znetvořeným obličejem poté, co ji smetl opilý šofér, jaksi nehledá parťáka do baru nebo postele. Nakonec to není tak tajemné, osudové a komplikované, jak se to tváří a má to poměrně utahanou prostřední část, nicméně je velmi příjemné sledovat kousek nasáklý ponurou atmosférou, ve kterém si tvůrce uvědomuje sílu pasáží beze slov a který umí vyprávět pomocí obrazu. Místy jde proti současným trendům, vyhýbá se trapnému hláškování, předkládá svižné a přehledné akční sekvence a kromě režiséra má ve svém čele znovu výborného Colina Farrella, který bez potíží zvládá nejen vnitřní rozpolcenost, ale i s odstřelovačkou mu to jde vskutku náramně!!(7.7.2013)

 • Jordan
  **

  vykastrovaná revenge movie a podivnou romantickou zápletkou, papierový televízny thriller tak trochu postavený na vode a tak trochu zbytočne dobre obsadený (rozumej - predražený); oplevov hollywoodsky debut hodnotím ako zbytočný a nezaujímavý, miestami až podivný - pričom mám na myslí negatívnu časť toho slova (pretože inak "dobre" podivné filmy mám rád): skrátka, niečo tam nesedí, nehrá, je to ako zviera zložené z častí rôznych zvierat, ale tak nešikovne, že výsledný tvor nefunguje a iba sa trápi: komická minifigúrka matky, divný patrón abraham, rodinný úvod, pošahaná rapace, ktorej vôbec neveríte jej traumu, lebo má jednu jazvičku na ksichte - ja som vyzeral celý druhý stupeň základnej školy a celú strednú - skoro 10 rokov - s mojím hnisavým akné trikrát horšie a nechcel som kvôli tomu najať vraha na moju kožnú doktorku...(7.6.2014)

 • emma53
  **

  Můj zlatý a jako vždy neprůstřelný Colin, což je dobře, jen ať ještě chvilku vydrží, protože v Total Recall měl co dělat, aby se z toho vykřesal. V prvních chvílích jsem v tom měla docela solidní hokej, než jsem se postupně zorientovala a pak už to běželo jak po másle. Klasický akční thriller s odlehčovací romantickou složkou s Beatrice, kterou hrála Noomi Rapace, která začíná být čím dál víc v kurzu a ani se není co divit. Jinak si myslím, že docela dobrý potenciál, který Dead man down měl, byl tak trochu zbytečně a nesmyslně prostřílený. K tomu přibylo pár nevěrohodných chvilek, které ty lepší už moc nezachránily. Je to strašná škoda, takže u mě je to lepší dvojka, nedá se nic dělat Coline a Noomi.(22.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace