Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Maďarský Colin Farrell a sexi zjazvená Noomi Rapace je kombinácia, ktorá sa len tak nevidí, ale musím povedať, že mne sa tu ľúbilo. Dead Man Down je síce jednoduchý príbeh o pomste, ale je slušne zrežírovaný. Nechýba tempo, napätie či atmosféra ktorá je tak svetla ako slnko vo filme. Herci sú dobrý ako som spomínal, no jediné mínus filmu je slabá hudba, pri ktorej sa strácajú aj emócie. 80% - 4*(22.8.2013)

Mrtvý muž s genetickou, chromozomální anomálií (opět genitální verbalův tip na počeštění názvu) je přesně to, co mají mazlíčci rádi. Šťavnatý, lehce stravitelný mix s kousky masa, po němž nelze než zavrtět ocasem, utřít hubu do koberce a slastně si na gauči olizovat koule. Albánská mafie, negerská mafie, do toho fešácký Maďar Kolín na pomstychtivé misi, a i té švédské obludě to docela slušelo, když jí někdo konečně upravil obličej řezákem na koberce. Měla by to takhle nosit pořád.(13.6.2013)

Hodně slušný. Temnej, ponurej a pomalej thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizual. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplněj závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuju. Collin je zde fakt dobrej.(16.6.2013)

Čekal jsem trochu něco jiného, přímočařejšího, takže jsem ve výsledku spokojen. I když něco málo tomu chybí... [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6(22.6.2013)

Solidní atmosférická gangsterka během níž mě ale pořád a neustále srala jedna věc. Rapace má na ksichtě pár čárek, jakože jizev, které skutečně nevypadají ani trochu odpudivě a rozhodně z ní nedělají zohyzděnou zrůdu, ale celý vztah obou hrdinů je založen na tom, že ona je odporná příšera co se musí za každou cenu pomstít svému zohyzditeli, a Farrell jako jediný jí má i přest tu její fyzickou odpornost rád. To jsme skoro v absurditě rovné Ošklivky Betty, kde modelka vyfasovala brejle, rovnátka a trapnej účes a nikdo o ní pak neopřel ani kolo.(26.8.2013)

• - Jednou zo spoločností, ktorá sa podieľala na produkcií filmu, je aj WWE (World Wrestling Entertainment). Ide o veľmi populárnu wrestlingovú asociáciu v USA. Stu Bennett, ktorý hrá postavu Kilroya, je bývalým zápasníkom a šampiónom WWE. (vander19)

• - Režisér Niels Arden Oplev se ostře ohradil proti propagaci filmu v Americe, která podle něj film reprezentovala zcela mylně. Vyjádřil se rovněž o problémech s rozpočtem a nutnosti film natočit v kratším čase. Dle svých slov také nebyl schopen za tak krátký časový úsek sestříhat film do vysněné podoby. (HellFire)

• - V scéne, kde Alphonse (Terrence Howard) preberá hovor od svojho človeka, chytí telefón naopak, ale aj napriek tomu ďalej veselo telefonuje. (vander19)