Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

verbal

Čas od času tato databáze v bolestech potratí uživatele, který svým přebujelým egem vysoce převyšuje místní sebestředné a přechytřelé entity a směle tak aspiruje tak na titul Kardinálního kokota (Falus Cardinalis). Uherský harmonikář a zneuznaný vizionář soudruh Ocino tak přispěl svým hovnem do stoky originální snahou, jak udělat z komentářů k filmům uniformně nalajnované, sterilní zvratky a dokonce ve své bezbřehé aroganci vytvořil soubor pravidel, kterými se nadále hodlám bezvýhradně řídit a bečet tak se stádem. Ve své diskuzi Ako okokotmentovať film nepokrytě a s hroší kůží vyžilého bači dementoruje s ocinovským nadhledem nezletilé e-mentály a se vztyčeným oštiepkom jim jde hrdě příkladem. Jak sám tvrdí, chcel byť žurnalistom, avšak někde se mu kariéra zhroutila a tak se rozhodl byť iba kokotom. Nicméně "Ocinovo paradigma aka Kokotovo devatero" je natolik lákavé, že už patrně nikdy nebudu komentovat jinak! ******* 1. Poentu filmu som pochopil takto: Fajčenie kokotov spôsobuje orgasmus. 2. Pozitívne stránky diela vidím v tom, že som sa veľmi poučil a teraz viem, že nabudúce môžem smelo vopchať kikine kokota až na mandle. 3. Tak nie, vo filme je veľmi negatívna chyba. Vyskúšal som to a ta krava mi pozvracala guľe. 4. Ako relevantnú zauímavosť dodávam, že na mňa potom revala, či som jebnutý, či čo, že sa málom udusila a nabudúce už takéto kokotiny robiť nebude. 5. Možno to bude tým, že to nebola škaredá, šilhavá fľundra, čo vyzerá ako občesrtvenie pre sociálno nezaopatrených, aku tuná Linda! Tou Amandou z toho urobili ozajstnú rozprávku. 6. No, najebem tomu tri so zdôvodnením, že to bolo celkom dobré, ale nepáčilo sa mi, ako zo zvyčajnej, hnusnej šlapky urobili sexy Matku Terezu. Dúfam, že obodovanie dostatočne úzko súvisí s komentárom a moj veľký guru Ocino bude spokojný! 7. Nezávislo som svoj komentár teraz spracoval, porovnal ho s ostatnými použivaťeľami a musím konstatovať, že je popiči dobrý a ako jediný tu korešponduje s pravidlami toho dementa! Dúfam, že terad konečne budem veľmi populárny a budem mať bodov pokokot! 8. Žialbohu si teraz nespomenem na žiadneho použivaťeľa, ktorého komentár k danému filmu ma pri porovnávaní s mojím komentárom nejakým spôsobom zaujal, a uznám za vhodné a znova konštatujem len to, že moj komentár je najviac popiči. 9. Teraz počkám, čo na to moj veľký vzor, ale myslím, že neuznám za vhodné svoj komentár akýmkoľvek spôsobom aktualizovať, aj keby mal ten maďarský yntelechtuán nejaké kokotské výhrady. **** UPDATE: Použivaťeľ Ocino šel patrně do sebe, uvědomil si svůj kokotismus a spáchal komplexní virtuální harakiri. Chest jeho památce a děkuji za pobavení! ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $356,582Tržby Celosvetovo $1,585,582▐ Herecky slušne zahrané, decentne nasnímané aby to moc nepobúrilo, len príbeh namiesto toho aby tvoril silnú drámu plnú skutočne šokujúcich odhalení sa skôr snaží miestam zľahka zabávať, potom to nedokáže nabrať správne tendenciu drámy. /videl v kine: 60%/ ()

EdaS

Kdyby se to víc drželo reality, mohlo to být skutečné drama. Takhle pochvala jen za snaživou (a nahou) Amandu a tradičně slizkého Sarsgaarda. 50% ()

Gilmour93

Dvojice Seyfried, Sarsgaard velmi přesvědčivá, nicméně autoři nezapřeli svůj dokumentární cech a přiznávám, že jsem měl s jejich způsoby vystavění příběhu docela problém. Co se týká obsahu, jaksi se třeba zapomnělo na Lindinu „kynologickou“ prvotinu a tak bych u distribučního názvu vypustil to adjektivum, či ho alespoň nahradil slovem „učesaná“. Snahu ukázat královnu felace v tom nejlepším světle lze pochopit, ale v biografii je objektivita vždycky to nejcennější.. Dvě věci jsou však nabíledni. Za vším hledej výchovu rodičů a se vší úctou ke kapacitě Lindina hrdla - tak velkého čuráka, jakým byl její první manžel, by tam nikdy nedostala.. A mimochodem, Sharon Stone byla k nepoznání. Kdyby v tomto stavu předvedla svou nejproslavenější scénu, základním instinktem detektiva Currana by bylo odvrácení zraku... ()

robbiee

[imdb: 6.2/10] | me: Pekne štrukturovaný dej, inak žiadne prekvapenie No, Linda, it's Shakespeare. I told them you do a great English accent, particularly with a cock down your throat. ()

Mertax

Vzhledem k atraktivnímu námětu jde paradoxně o značně krotký film. Erotika zde působí poněkud mdle - a to jsem samozřejmě nečekala, že tvůrci nám ukážou hlubokou felaci. Seyfried však dokázala věrohodně zahrát Lindino osobní inferno (domácí násilií) stejně jako její touhu stát se skrz porno skutečnou herečkou. Nesporným kladem Amandy jsou také plné rty, jež se pro tuto roli hodí víc než jakoukoli jinou…/// Dvojí flashbacky (zdánlivě štastné a aktualizované) pozvedají film z průměru, ale někdy jsou scény matoucí - není zcela jasné, co se odehrálo před čím. Pokud jde o technické aspekty filmu (a nemyslím teď přehlídku bobrů a kotlet v Hlubokém hrdle), je třeba ocenit jeho autentický retro vzhled. Kulisy, těsné kalhoty, směšně barevné vzory na tričkách a natupírované účesy jsou významnými pomocníky při ponoru do filmu. Do toho hrají hudební fláky let 70. a člověk se tak rychle ocitá o desítky let zpátky. Rekonstrukce tehdejšího natáčení Hrdla však působí až příliš velkolepě – přece jenom se jednalo o amatérský film, byť s autorskými ambicemi./// Škoda, že scenárista se více nezabývá "posthrdelní" érou Lindy a vynechává také několik zcela zásadních informací, mezi které patří např. to, že Lovelace natočila porno už před Hrdlem, a to dokonce velmi nechutné i na dnešní poměry. Obraz o zneužívané ženě se tak trochu rozpadá... Aby ne, když film vznikal s požehnáním Lindiných potomků. [Kino] ()

Aluska88

Myslela jsem, že na panenkovsky vypadající Amandu Seyfried, k níž prostě plavá hříva neodmyslitelně patří, si coby brunetku nezvyknu. Jakmile se však objevila na scéně, rozpoznala jsem, že i jako tmavovláska je stejně pořád nádherná a sluší jí to úplně stejně. Do role legendární pornohvězdy, Lindy Lovelace se Amanda hodila skvěle a stejně přesvědčivě ji také ztvárnila. I když samotným pojetím se snímek nevytáhne z průměru, především herecké obsazení z něj dělá vysoce kvalitní "materiál", který zpracovává počátky, vzestup, i pád dívky, kterou proslavilo Hluboké hrdlo. Zejména Peter Sarsgaard v roli Chucka předvedl tradičně výborný výkon coby "silly bastard." Všimla jsem si, že jednu z vedlejších rolí si střihla také Sharon Stone, ale během sledování jsem úplně zapomněla, že tam hraje. Až pak při závěrečných titulcích jsem si uvědomila, koho, že to tam ztvárnila:) Jednalo se pravděpodobně o její životní výkon:) ()

NinadeL

Bořit klasickou strukturu lineárně vyprávěného životopisu právě v tomto filmu? Nebylo to nutné, příběh Lindy Lovelace není tak zásadním příběhem, aby ho bylo nutné vyprávět v rámci jednoho filmu hned dvakrát. Je to samozřejmě na divákovi, kterou verzi si vybere, ale pokud bychom měli experimentovat s diváckou interaktivitou, příběh Hlubokého hrdla skutečně není ten nejlepší materiál. A proč? Protože je příliš prostý. ()

castor

Slušná Amanda Seyfried, slizký Peter Sarsgaard, ležérní James Franco, k nepoznání Sharon Stone, výborný Robert Patrick. Jenže ne každý osud někoho alespoň trochu známého může být strhující podívanou. Je sice pravda, že coby loutka řízená násilnickým manželem uplatňujícím nepříjemné sexuální praktiky si Linda musela prožít své, nosné téma však filmu chybí. Přehlídka domácího násilí je sice místy „šokující“, neúspěšné návraty do náručí rodičů „melodramatické“ a její boj za lepší příští „povznášející“, hořký příběh hlavní aktérky prvního legálně distribuovaného pornofilmu Hluboké hrdlo z roku 1972 ale nakonec nestrhne. Film líčí hlavně první fázi jejího života, kdy se vymanila ze sevření násilnického manžela. Jenže skutečně vypráví jen to, co se tvůrcům hodí do repertoáru. Mlčí o tom, jak hýřivý životní styl Linda měla ještě předtím (těhotenství, jiné tvrdé porno) a na plátně ji představuje jako okatou nevinnou školačku, co jen měla smůlu na chlapa. Tohle kroucení obrazu o zneužívané ženě by tolik nevadilo, kdybychom opravdu nesledovali striktně jen pohled z jedné strany. Návrat na začátek příběhu a aktualizování/odhalování nedořečeného (a bez pozlátka) je fajn a určitě pozvedává film o nějaký ten stupínek výš. Nic na tom ale nemění fakt, že ve výsledku na něho i kvůli jeho chladnému vyznění zapomeneme velmi rychle!! ()

Spooner

Promarněná šance. Film s ohromným množstvím potenciálu, který mohl být šokující s kousavým pohledem na tehdejší pornoprůmysl, se nakonec změní v hollywoodsky zidealizovaný příběh o dívce a jejím boji proti domácímu násilí. Což je škoda, protože první polovina šlape více než dobře a herci si své role užívají i v těch nejmenších roličkách.. ()

Xmilden

Amanda se mě nikdy nelíbila, tím se netajím, ale jestli se chce vydat podobnou cestou jakou se ubírá tady tak se rozhodně jejím fanouškem již brzy stanu:) Místy je tohle docela hodně krutá zpověď o tom co se vše dělo ve společnosti ženám... Určitě potěší že se Amanda nestydí. 60% ()

Pepinec

Příjemný malý retro film, ze kterého jsem necítil prachy, ale upřímný příběh. Linda Lovelace je patrně jediná ženská na světě, které bych odpustil, kdyby si na mě otevřela pusu. A klidně víckrát. ()

lamps

Jen zběžné pročtení biografie Lindy Lovelace kdekoli na internetu vám dá přesnější obrázek o jejím životě než tenhle dost zjednodušený televizní pohled. Jediné, o co se může vyprávění skutečně opřít, určitě není jeho matoucí a nahodilá časová struktura, nýbrž solidní dobová atmosféra a hodně dobré herecké výkony. Jinak je to klišé na klišé, při jejich sledování vám nebude smutno z osudů hlavní postavy, ale spíše z ignorování řady kontroverzních skutečností. Alespoň jako fanoušek Amandy jsem si to částečně užil.. 45% ()

playboxguest

Ani zdaleka tak úderný náhled do porno průmyslu, jakým byly třeba Boogie nights, spíš obvyklé drama na téma "tvrdá ruka manžela ze mě udělala štětku", které ničím nepřekvapí, jen je provedené v celkem líbivém vizuálu tehdějších let. Film má perfektní stopáž na to, aby řekl, co říct chce (film o filmu a po filmu k Deep throat) a nestihl zbytečně nudit, takže jo, dá se vydržet, ale zároveň jsem ráda, že vyběhl hd rip na netu dřív než samotný film v našem kině (ach, jaká to ironie, ale vzhledem k release dates koukám, že za to vyjímečně ani tak nemůže naše zlatá česká distribuce jako přímo ta světová), protože na kino to fakt není. A pokud máte rádi péčko tak jako já (tzn. hodně), moc si ho tady neužijete, přece jenom je to fakt spíš drámíčko o holce, co je v metané zvyklá ztvárňovat spíš ten gumový kroužek než samotné koště. A Sharon Stone mi tady zase jednou připomněla, jak je ten čas neúprosný i vůči někomu, kdo dřív trhal rekordy se sexy bobrem (narozdíl od Mela Gibsona). Nic víc, nic míň. Mé očekávání bylo o něco výš. 60% ()

kingik

Až příliš cudně a jednotvárně pojaté životopisné drama o pornohvězdě s tragickým osudem. Linda Lovelace dosáhla vrcholu v zavrhované branži plné podivných existencí. Stala se slavnou pro svoji schopnost hluboké felace, podle níž byl pojmenovaný i její jediný a nejznámější pornosnímek "Hluboké hrdlo", který se stal nejvýdělečnějším ve své historii. Film staví na okaté Amandě Seyfried, na jejích (odhalených) prsách a také na postavách kolem ní. Od problémového manžela Chucka, až přes piroteskní figurky z porno branže, mladého Hugh Hefnera a konče jejími úzkoprsími rodiči. Film se postupně stává mírně nepřehledným, když nedodržuje osu časové chronologie a přeskakuje od jedné životní události ke druhé, aby se pak vrátil zase na začátek. Ne vše úplně uspokojivě zakončí, něco si divák musí i domyslet, a když už s tím je srozuměn, tak film mu teprve ukáže, jak události probíhaly, a to na mně působilo natahovaně, když bylo zřejmé, že si Lindin manžel na ní vybíjí svoji frustraci. Objevily se také přehmaty kolem Lindina věku, protože v roce 1970, kdy se film začíná odehrávat, by jí muselo být 24 let a nikoliv 21 let! K postavě, kterou Amanda Seyfried hraje můžou být výtky v tom ohledu, že na pihovaté holce nic tak extra sexy není, a kdo ví, proč se stala tak populární. V sedmdesátých letech však bylo měřítko krásy jinde a koneckonců vzhled nebyl to, co jí proslavilo. Co se však odpustit nedá je plné oproštění filmu od jakékoliv explicitnosti. Linda zase neměla tak mimořádně pestrý a zajímavý životní příběh a nějaký peprný záběr by film jen okořenil. Na druhé zhlédnutí film bude působit sterilně, a bez pořádné pikantérie i nudně. Pro dobrý výkon Amandy Seyfried a spol., věrné zachycení atmosféry sedmdesátých let, a několik působivých scén, se film vyplatí vidět, ale na to, že to bylo o životě pornohvězdy, která později paradoxně proti pornografii bojovala, je to nevzrušivé. Mé hodnocení: 60% ()

dr.horrible

SPOILERoidný komentár: Niekde medzi dvoma a štyrmi hviezdami. Prvá polka je skvelé, zábavné, luxusne vypiplané retro s nahou Amandou ktorá hrá (!!!), dobre obsadenými vedľajšími postavami a pár zábavnými štekmi (u mňa vedie Reems pred Hefnerom, Franco totiž nehral Hefnera, ale len sám seba v župane). A polka druhá, to logicky následne posere. O tom ako to bolo v skutočnosti s istotou rozprávať nemôžem, ani keď ten príbeh poznám, pretože to vedia naisto iba dvaja ľudia a či Lindinej verzii veriť alebo nie... To je ťažko! Dokonca tvorcovia tohto filmu v tom asi nemali úplne jasno, keďže Chuck začne Lindu týrať až od určitého okamžiku a pred ním Linda ani raz, ani len neprotestuje. Na Psa samozrejme tiež nedošlo, možno teda v konkurenčnom projekte, (ak sa ho raz podarí dokončiť), každopádne by to mohlo byť o niečo menej tendenčné ako táto hollywoodska verzia. Odkedy sa totiž z Lovelace stane chudinka, film stratí väčšinu čara a zaujímavosti a stane sa v podstate obyčajným Tv skutočným príbehom. Vlastne celá dejovka s Lindinými rodičmi je absolútne zbytočná a nudná a najhoršie je, že neviete ako to bolo v skutočnosti a zvyšok filmu len sledujete jednostrannú verziu príbehu, bez oboznámenia sa s motiváciou niektorých dôležitých postáv. A hlavne tej Chuckovej. Žeby šlo len o prachy?? PS: Zaujme aj obsadenie Juno Temple, vzhľadom na povesť jej otca :) ()

Anderton

Ak by bol príbeh tejto ženy prerozprávaný klasickým spôsobom, akým sa točia životopisné snímky do sekcie skutočný príbeh, bol by to priemerný film. Keďže som si vopred nič nezisťoval, tak ma náhly zvrat zhruba v polovici filmu riadne prekvapil a do tejto šikovnej autorskej pasce som tvorcom skočil. Máme tu tak dve absolútne odlišné polovice, ktoré však vytvárajú kompaktný celok a vďaka tomuto zámeru, si myslím, sa možno zopár chlapov zamyslí nad tým, ako to v tomto priemysle celkom pravdepodobne častokrát chodí. Máme tu teda to pozlátko a následne šokovou terapiou ukázanú realitu. Po tej ale nebudem podrobne pátrať, ako hovorím, skočil som tvorcom na lep a príbeh Lindy si chcem pamätať podľa ich filmu. Tie mizerné komerčné výsledky ma dosť mrzia. ()

Dzeyna

Celkem dobrý snímek, ovšem vůbec se mi tam nehodí Amanda Seyfried, je to hrozná slušňačka už od pohledu a tak nějak mi ani nepřišla sexy, natož něco víc, aby mohla hrát v pornu. Mužské osazenstvo bylo na rozdíl od ní vybráno excelentně. Oplzlost Petera Sarsgaarda měla grády! A pan božský aka Chris Noth si napravil reputaci od Sexu ve městě a konečně hrál trochu záporáka. Děj je vymyšlen dobře, i když někdy je to trochu zmatené a zpřeházené. Chtělo by to více autentičnosti. ()

DwayneJohnson

Tenhle film vypadá na první pohled celkem dobře, je to takové pozlátko, jak chudá, hloupá holka k penězům přišla, pak náhle prozřela a dostala rozum. Pokud na tohle přistoupíte bez absolutní znalosti faktů, možná se Vám bude i líbit a dáte třeba i víc. Pokud ale si něco o hlavní hrdince přečtete, nakonec zjistíte, že tenhle film je natočen ale hodně jinak, než jaká byla realita. A to mi také nejvíc vadilo. Do "pravdivé" zpovědi to má fakt hodně daleko a aspoň nějaký můj lepší dojem zachraňuje Amanda Seyfried a hlavně její filmová matka v podání Sharon Stone, která podala velmi dobrý výkon. Jinak spíše zklamání. Tři mínus. ()

nash.

Velmi krotký pohled do zákulisí pornorpůmyslu, který je navíc nepříliš pravdivou zpovědí královny porna. Linda rozhodně nebyla neviňoučká naivka, co se stala obětí zvrhlých chlípníků a chlípných zvrhlíků, kteří ji proti její vůli donutili natočit jeden slavný pornofilm. Jako životopis tedy Lovelace zcela selhává, pod ním se však skrývá působivé drama o zneužívání a domácím násilí, precizně zasazené do sedmdesátých let. Navíc se dvěma scénami, které vhánějí slzy do očí. Tou první je telefonát s otcem, tou druhou rozhovor s matkou, u níž týraná žena hledá úkryt a oporu. ()