poster

American Translation

 • Francie

  American Translation

 • Slovensko

  American Translation

Drama

Francie, 2011, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ****

  celkom strhujúca a rozhodne morálne pochybná štúdia dominancie a manipulácie, rôznych patologických stavov posadnutosti - telom, telesnou láskou a akousi v dnešnej dobre príliš glorifikovanou víziou vlastnej nespútanosti a nezávislosti. herecky podmanivé, okorenené skvelým soundtrackom, nebudem sa s nikým prieť o tom, že na mnohých miestach možno samoúčelne šokujúce, ale podľa mňa presné a silné.(11.11.2011)

 • FlyBoy
  **

  [IFF 2011, Bratislava] Úmysel Barra je zjavný-poukázať na bezbrehú moc manipulatívnosti-posadnutosti-živočíšnosti neústupčivo vyberajúcu krutú daň chorými a naivnými jedincami, ktorí sa nepriamo odvolávajú na právo independentného spolunažívania. Zastávam názor, že premisa to zlá rozhodne nie je, ale zadupať ju do zeme obyčajným pózerstvom mi pripadne trápne a plané. Áno, za pózu považujem to, keď sa mi niekto pokúša nanútiť zdanie regulérneho artu tým, že nasadí jeden z jeho obvyklých mustrov (tj. nemainstreamové, akože šokantné poňatie), ktorým sa tvrdošijne usiluje o drtivý dopad, no v skutočnosti len kĺže po povrchu a spadá do samoúčelného "work shopu." Francúzskú odviazanosť mám rád, lenže u "American Translation" so mnou prílišne nehne a putuje zväčša do stratena.(14.11.2011)

 • ABLABLABLA
  *

  Co toto bolo? Rozmazlená prachatá holka narazí na mladého "seriálového vraha" (odkazuji na titulky k filmu, aneb vím, že správně je to sériový vrah, ale tenhle "překlep" mě rozesmál) a vůbec ji to evidentně nevadí. Oba jsou divní prostě. A celou dobu mě sral ten perverzní úsměv Christophera... aspoň párkrát si ho mohl sundat z toho ksichtu. Jinak taková módní vsuvka... on se oblíkal tak trochu jako gay a ona na to že byla tak bohatá měla evidentně jen čtyři outfity. A k tomu ještě naprosto otřesné a bez vkusu. Nejlepší, co tam na sobě měla byla ta černá noční košilka a tu jsem mezi ty outfity ani nepočítala. Podle mě si film hraje na něco, co není.. snaží se nám tu vnést psychologické nahlédnutí do mysli sériového vraha, o tom že on vlastně trpí a potřebuje to a taky se pokouší vyobrazit jeho vztah s ženami a konkrétně s tou, která ho uhranula... ve skutečnosti je to naprosto plytké drama propojené s road movie (aneb to jak jezdí se svými obětmi do lesíka) a lehkým pornem (aneb polovinu filmu byl nahý a ona jednu třetinu taky). Hvězda za snahu a Lizzie Brocheré, protože ten její kukuč byl krásný.(15.12.2013)

 • yamk5
  odpad!

  Aj "artkiná" musia mať nejakú vatu. Ale táto ja zdraviu škodlivá...(31.7.2012)

 • thunnus
  ****

  Film je to půměrný, ale na druhé straně, když vidím zdejší negativní hodnocení přidávám hvězdu navíc, i když to moc nedělám, ale v tomhle případě udělám výjimku. Je to docela povedená studie jednoho psychopata a jeho naivní (nebo spíš společností znuděné a hledající rozptýlení? - to si domyslete sami) spolupachatelky, kteří se milují, ale to je neznamená, že nejsou schopni zabíjet a přitom si myslet, že jsou "boží děti". Hlavní představitelé ve svých rolích nejsou vůbec špatní, mají charizma a dávají svým postavám docela duši a vztah manipulování - živočišnost tu je využit také velmi slušně. Závěrem, není to vůbec tak špatný film, jak tady většina tvrdí(18.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace