Hodný dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 2015, 101 min

Peter Sohn

Denise Ream

Když tu čtu ty komentáře některých "lidí", skoro mě až děsí, kolik neskutečných idiotů v téhle zemi je a kolik jich nám ukazuje své primitivní názory, jak lidské, tak co se týče filmových znalostí zde na CSFD. Mnohem kvalitnější, dojemější a zábavnější Pixarovka než nedotažý a nudný brak V hlavě. Překrásná animace, mile ujetý děj, výborný dabing. Příjemný mix hodně starého Dinosaura a Doby ledové. Mám rád tyhle milé a dojemné animáky, ve kterých je i smrt, děti se mají učit že patří k životu. Nějaký blb tu v komentáři píše, že mladší divák osmi let bude mít z filmu trauma :-D pusť pětiletýmu děcku Nekonečný příběh, nebo jako mě brácha pouštěl Predátora, Terminátora, Batmana a Dětskou hru...v první třídě...to zažiješ teprve trauma, nebo nevychováš dalšího rozmazlenýho sráče, kterejch je tahle doba plná.85%.(10.4.2016)

Nemastný neslaní príbeh. Personifikovanie zvierat mi nevadí ak sa to drží nejakých pravidiel. A zároveň záleží aj na zápletke. Meteorit nespadol na zem a tak je možné aby dinosauri stretli človeka. Ten je považovaný za zviera zatiaľ čo dinosauri farmárčia a pasú dobytok. WTF?? Neverím že toto vyprodukoval Disney. Aj samotný Dinosaurus z pred niekoľkých rokov pôsobil omnoho viac rozprávkovsky a výpravnejšie ako tento mix. Skoro žiadny dinosaurus sa tam na seba nepodobá a mám pocit, že to bolo robené naozaj pre najmenších. Čo sa odráža aj v štýle humoru aj dramatických scén. Nič prekvapivé. Našťastie to ale nerobí z dospelých debilov.. len treba pristúpiť na hru, inak sa bude jednať o neznesiteľný zážitok. Hlavne pre krik hlavného Dinosaura. Ten je tam fakt skoro furt.(28.12.2015)

Skoro se až nechce věřit, že tohle vzešlo z produkce Pixar. Vypadá to totiž přesně jako další bohapustá disnyovka čistě pro děti. Krom jedné emocionální scény slabota..43%(7.2.2016)

Fascinující kombinace tuctového příběhu a dechberoucí technické stránky. Cílovka - tj. caparti prvního stupně žákladní školy - bude nadšená, leč dospělý doprovod se bude místy nudit. Přesněji řečeno, nezbude mu, než se bavit jinak než prostinkým příběhem. A tady bude hodně záležet, jak moc vás baví sledovat technické provedení. A pokud ano, budete hodinu a půl u vytržení z NEJKRÁSNĚJŠÍ POČÍTAČOVÉ ANIMACE KRAJINY, JAKÁ TU KDY BYLA!(26.11.2015)

Jako nic proti ničemu, ale tohle byl opravdu bizarní výlet do pravěku. Celý Dinosaurus, který z větší části vykrádá úspěšného Nema, na mě působil naprosto neharmonickým dojmem. Dokonalou přehlídku současné animace prostoupenou v širokých záběrech hor, lesů a startujícího ptactva kazí nedomyšlený příběh plný nelogičností a podivných setkání. Pohádce bych toto možná ještě dokázal odpustit, jenže jednotlivé záseky (scénárista si asi pravidelně šlehnul) se v průběhu času stupňují (triceratops, brouk, liška) a trhají film do nesouvislého toku obrazů, které neudrží pozornost ani těch nejmenších diváků. V celém roji roztodivných úletů tak za pochvalu stojí kromě animace jen mimicky vynikající Šput, nějaký ten vtip a dojemné finále, kde to alespoň trochu zavání starým dobrým Pixarem. Kouzlo starších věcí to však bohužel rozhodně nemá.(26.11.2015)

• - Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)

• - Pro prostředí, v němž se film odehrává,  se tvůrci inspirovali pohořím Teton Range na severozápadě Spojených států amerických. (D.Moore)

• - Filmaři chtěli, aby si hlavní lidský hrdina Spot mohl sedat na nohy jako to dělají psi. Museli proto upravit anatomii jeho těla. (D.Moore)