Hodný dinosaurus

Peter Sohn

Meg LeFauve

Denise Ream

Mé dojmy: https://www.youtube.com/watch?v=lNPCGUAknIg(8.1.2016)

Hodný dinosaurus je příkladem animáku, ve kterém je příběh potlačen na úkor precizní práce s animací. Film nabízí velice nádherné přírodní scenérie a celkově je vizuálně pěkně propracovaný. Avšak příběh je tím odtlačen mimo, což se někdy u podobných filmů stává, nicméně jsem čekal asi něco víc, a proto jsem se rozhodnul pro průměrné hodnocení. Přišlo mi, že film se nesnaží být ani vtipný, ale ani poučný, což je u tohoto žánru zarážející. Zkrátka jeden z mnoha filmů, u kterých si s časem člověk vybaví spíše formu než obsah.(30.1.2016)

Krásné, prorodinné, přátelské, takové animáky se MUSÍ točit!!!(10.4.2016)

Storm provides ... Neprávom podceňovaná Pixarovka, ktorá akurát prišla v nevhodný čas hneď po neuveriteľne nápaditom a originálnom Inside Out. The Good Dinosaur je oproti tomu oveľa tradičnejší animák – rozprávka omnoho viac zameraná na tých menších a príbehovo tak nijako zvlášť originálna a viac menej ponúka iba tuctovú dobrodružnú story o ceste za domovom. Musí to však byť zákonite zle? Nemyslím si! Všetko ostatné tu totiž funguje ako v tradičnej pixarovke. Postavy, ktoré si je možné obľúbiť po pár scénach, veľmi príjemná hlavná línia o budovaní vzťahu medzi dvomi odlišnými charaktermi - kde sme to už videli? Toy Story, Up, Finding Nemo a ani dinosaurus s malým neandertálskym chlapcom nie sú výnimkou, výborná animácia - prvotriedna, až fotorealistická animácia prostredia a všetkej krajiny navôkol v kontraste s veľmi jednoducho animovanými dinosaurami bez jediného detailu, občasný slušný humor nielen pre deti, ale aj pre dospelých (zhulený stav, odtrhnutá hlava chrobáka) a hlavne to nikdy nepadne do vyslovene hlúpych vôd a opäť tu bez problémov fungujú emócie, prevažne v krásne dojemnej záverečnej pätnásť minútovke. Mať to od začiatku na starosti jeden skúsený režisér mohol byť aj z Dobrého dinosaura ďalší animovaný kult. Bohužiaľ, pričasto je vedieť problémová produkcia počas ktorej sa vystriedalo niekoľko režisérov, pretože film sa jednu chvíľu snaží o dospelejší humor, druhú o úplne detinský a než by budil dojem súdržného celku je skôr rozsekaný na jednotlivé úseky z ktorých keby sa ľubovoľne zostrihalo, tak by v konečnom dôsledku nijak nenarušili celý dej (napríklad celá scéna s tyranosaurami ). Nehovoriac o podivne a narýchlo useknutom závere. Vo výsledku tak ponúka Dobrý dinosaurus síce tuctový príbeh, ale v každom smere je to opäť veľmi milý a príjemný animák. Nie najlepší, ani jeden z najlepších, ale stále dobrý Pixar, resp. omnoho lepší než rutinné pokračovania Monsters alebo Cars bez štipky nápadu. Inside Out z rovnakého roku je síce úplne iný level, ale s tým sa tu evidentne ani nikto merať nechcel a po nevýrazných traileroch som od Dinosaura čakal oveľa väčšiu pohromu. Pixar si však stále drží štandard, akurát tentoraz v oveľa jednoduchšom, no emotívne rovnako silnom podaní ako je od neho zvykom. CELKOVO: 3,5* (7/10)(12.2.2016)

Opravdu slabé na Pixar, co se příběhu týče, což je asi následek režisérských a scénáristických škatulat, ale i tak postavit film jenom na myšlence, že rodina je důležitá, už dneska opravdu nestačí ani na pohádku. Animace už klasicky bezchybná, prostředí skoro fotorealistické, ale jak jsem psal - nestačí. Loňská vlajková loď V hlavě naprosto zastiňuje v jakémkoliv ohledu. 2,5*(8.3.2016)