Hodný dinosaurus

USA, 2015, 101 min

Peter Sohn

Meg LeFauve

Denise Ream

Najdospelejší Pixar, ktorý by si vzhľadom na svoju minimálnu infantilnosť, zaslúžil realistickejší look. Možno niečo na spôsob DINOSAURa, ale s ešte živejším reálom. Prepad v kinách je opodstatnený. Jednoducho, toto nieje nič pre deti, aj keď jeho vizuálna stránka tomu nasvedčuje. Pri tom budú slziť skôr dospelí.(6.4.2016)

Nový, mnou tolik očekávaný animovaný film od Pixaru Hodný dinosaurus bohužel v mých očích zcela nezabodoval. Ovšem jak už jsme zvyklí, pixarovští tvůrci svých animovaných snímků hojně hrají na city diváka, což pochopitelně neminulo ani Hodného dinosaura. Hry na city ovšem nezachrání celý průměrný koncept tohoto animáku. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(15.12.2015)

• Dudek

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě.(28.6.2016)

Na Pixar jako vždy vizuálně fantastická podívaná, (roztomilá animovaná zířátka, spojená s realisticky působivou krajinou) ale jinak spíše průměr určený spíše pro mladší publikum (i přes několik smutných scén). Geniality raných děl, nebo novinky "V hlavě" film zdaleka nedosahuje.(13.5.2016)

Ještě že ten PIXAR máme, a že nám čas od času rezolutně dokáže, jak nesmlouvavě umí dojmout i animované, nejen hrané celovečeráky. Regulérně naměkko z překvapivě dospělého příběhu o bojácném dinosaurovi a jeho malém člověčím kamarádovi!(24.4.2016)