Hodný dinosaurus

USA, 2015, 101 min

Peter Sohn

Meg LeFauve

Denise Ream

Spoiler! Ve filmu uhyne milující otec. Od té doby, co mi ujely nohy, podobné drasťáky odmítám! Konec spoileru. Býložravé stotunové hydry vyplodí potomstvo, z něhož je ten nejmenší tak nějak... nejmenší. Outsider. Chcípáček. Debílek. Bellamy. Prostě nadbytečnost, kterou by si ve skutečnosti řadový kytkožerný dýnosajr pěstoval jen jako cosi, co hodí směrem k predátorovi ve chvíli útoku, aby měl čas se schovat do nejbližšího hangáru, kaňonu nebo do lesa... za les. No neva, prostě to ve filmu chodí a svou natvrdlostí škodí tak dlouho, než se za pomoci osudu a hyperaktivní opičky promění v největšího frajera evr. Klasický rámec s krásnou animací.(14.12.2016)

Mé dojmy: https://www.youtube.com/watch?v=lNPCGUAknIg(8.1.2016)

Jako nic proti ničemu, ale tohle byl opravdu bizarní výlet do pravěku. Celý Dinosaurus, který z větší části vykrádá úspěšného Nema, na mě působil naprosto neharmonickým dojmem. Dokonalou přehlídku současné animace prostoupenou v širokých záběrech hor, lesů a startujícího ptactva kazí nedomyšlený příběh plný nelogičností a podivných setkání. Pohádce bych toto možná ještě dokázal odpustit, jenže jednotlivé záseky (scénárista si asi pravidelně šlehnul) se v průběhu času stupňují (triceratops, brouk, liška) a trhají film do nesouvislého toku obrazů, které neudrží pozornost ani těch nejmenších diváků. V celém roji roztodivných úletů tak za pochvalu stojí kromě animace jen mimicky vynikající Šput, nějaký ten vtip a dojemné finále, kde to alespoň trochu zavání starým dobrým Pixarem. Kouzlo starších věcí to však bohužel rozhodně nemá.(26.11.2015)

vcelku příjemná animovaná oddychovka, kterou ale do vod průměru táhnou dosti nezajímavé postavy a tuctový příběh.. tohle že je Pixar?(26.1.2016)

Film je určen především dětem. Těm se bude líbit určitě. Chvilkami jsem se nudila. Nejsem už prostě cílová skupina, na kterou je to zaměřené. To byla velká škoda. Je to těmi postavami. Sednul mi jen ten člověčí Špunt. Prostředí, kde se postavy pohybovaly bylo krásně hyperrealistické. To mě uchvátilo. Takže, došlo k tomu, že jsem sledovala proměny okolní krajiny. Voda vypadala jako skutečna. Chtěla jsem si na ni sáhnout, jak mně fascinovala.(14.7.2016)

• - Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny Arla, zejména pohyby jeho nohou, založili animátoři na pohybech slonů. (D.Moore)

• - Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)

• - Pro prostředí, v němž se film odehrává,  se tvůrci inspirovali pohořím Teton Range na severozápadě Spojených států amerických. (D.Moore)