poster

Hodný dinosaurus

 • USA

  The Good Dinosaur

 • Slovensko

  Dobrý dinosaurus

 • Velká Británie

  The Good Dinosaur

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 2015, 101 min

Režie:

Peter Sohn

Scénář:

Meg LeFauve

Producenti:

Denise Ream
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  Dinosauří western. Vpodstatě klasika - otloukánek na iniciační cestě dospěje.(23.4.2016)

 • Němi
  **

  Maximalne vycpely, kdysi genialni Pixar. Nejohranejsi klise pospojovane strojovou rezii. Navic poprve u Pixaru jsou postavy vymenitelne za cokoliv jineho a pribeh by se nemusel temer menit. Proc dinosauri? Mohli to byt vlci, brouci, auta, chodici stromy nebo treba aromalampy. Ze je za tim skakajici lampicka dava tusit jen uroven grafiky, jinak je to totalni becko, jake produkuje Francie nebo Nemecko na tucty.(29.12.2015)

 • gogos
  ****

  Hodný dinosaurus je druhým Pixarem roku 2015. Stejně jako vždy se může opřít o parádní animaci, které vévodí především vodní scény. Stejně jako v posledních letech se může popřít o poměrně dětinský a jednoduchý příběh, který zaujme ty nejmenší, avšak neurazí ani postarší. Tentokráte však chybí ona parádní originalita, nápaditost příběhu či hláškovací orgie. Na druhou stranu nabízí Hodný dinosaurus přesně to, co chybělo filmu V hlavě. Máme tu jednoduchý nosný děj, který je nejen nesmírně zábavný, ale také dosti emotivní a po duši hladící. Druhá pixarovka roku 2015 tedy vyrovnává misky vah a nabídne sice jednoduché a zdánlivě nezajímavé dobrodružství, které má na druhou stranu perfektní spád, výborné postavy, vtipné momenty a hlavně mu nechybí emoce a podtržený rodinný duch. Kombinací obou zmíněných filmů bychom dospěli k dokonalosti, takhle mohu udelit pouze stejné hodnocení, jako pro film V hlavě, avšak za jíné kvalitativní položky Poctivé 4*(26.2.2016)

 • dezorz
  *

  Pre-historická chvíľa. Pixar to zopsul.(30.3.2016)

 • Shakers
  ****

  Čakal by som väčšie hodnotenie, pretože to fakt nie je zlé. Tento krát Pixar príbehom neohromí a doslova žiadny zlom, ani záblesk lepšieho príbehu sa tu nenájde. Toto je klasická road movie o dvoch stratených kamošoch. A presne to je najväčšie plus na celom Dobrom Dinosaurovi. Animácia je skutočne úchvatná, postavy a dobrý a zlý dinosaury zábavný a to k dobrému animáku stačí. Za mňa spokojnost. Plusom aj opäť skvelý slovenský dabing. 80% - 4*(26.7.2016)

 • - Původně ve filmu měl zaznít také hlas Joan River, která byla zvažovaná na nadabování jedné z postav. Ovšem k tomu nakonec nedošlo protože Joan Rivers v září 2014 zemřela. (Patw)

 • - Režisérem filmu byl původně Bob Peterson a datum premiéry byl stanoven na 30. května 2014.  Peterson měl problémy, jak správně pojmout třetí část filmu, a tak byl z režisérského postu sesazen a premiéra odložena na listopad 2015.  Aby měli tvůrci více času na dopracování snímku, byla premiéra filmu Hledá se Dory odložena na červen 2016. Peterson se pak ujal jiného snímku pro Pixar, zatímco Denise Ream nahradil Johna Walkera jako producenta a 21. října 2014 byl Peter Sohn oficiálně jmenován novým režisérem. Děj filmu byl poté upraven a některé původní myšlenky naprosto odstraněny, jako ta, že dinosauři budou farmáři. Naopak byl přijat nový koncept, že příroda bude sama o sobě protivníkem hlavním postavám. (Patw)

 • - Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny Arla, zejména pohyby jeho nohou, založili animátoři na pohybech slonů. (D.Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace