Hodný dinosaurus

USA, 2015, 101 min

Peter Sohn

Meg LeFauve

Denise Ream

Pro mě skvělý animák s krásnou přírodou a chytlavými hlavními hrdiny, které jsem si zamiloval. Příběh mě hodně pohltil a človíček hodně pobavil. Za mě jasných 100% :)(11.8.2016)

• Vxxx

Animovaný film vyloženě pouze pro děti. Dospělý člověk v tom nenajde vůbec nic, bohužel ani vtip. Animace nic moc, zápletka a scénář taky nic moc... prostě si to pouze hraje s barvičkami aby to upoutalo děti. 2*(4.9.2016)

To čo predvádza pixar svojou animáciou, nemá obdobu. Tam je určite vrchol ladovca:)! Dejovo taktiež vycibrené, aj keď na dávne časy, keď animáky začínali, to nie je:). Suma sumárum, krásna štvorečka. Nazdar(28.11.2015)

vcelku příjemná animovaná oddychovka, kterou ale do vod průměru táhnou dosti nezajímavé postavy a tuctový příběh.. tohle že je Pixar?(26.1.2016)

Ještě že ten PIXAR máme, a že nám čas od času rezolutně dokáže, jak nesmlouvavě umí dojmout i animované, nejen hrané celovečeráky. Regulérně naměkko z překvapivě dospělého příběhu o bojácném dinosaurovi a jeho malém člověčím kamarádovi!(24.4.2016)

• - Filmaři chtěli, aby si hlavní lidský hrdina Spot mohl sedat na nohy jako to dělají psi. Museli proto upravit anatomii jeho těla. (D.Moore)

• - Režisérem filmu byl původně Bob Peterson a datum premiéry byl stanoven na 30. května 2014.  Peterson měl problémy, jak správně pojmout třetí část filmu, a tak byl z režisérského postu sesazen a premiéra odložena na listopad 2015.  Aby měli tvůrci více času na dopracování snímku, byla premiéra filmu Hledá se Dory odložena na červen 2016. Peterson se pak ujal jiného snímku pro Pixar, zatímco Denise Ream nahradil Johna Walkera jako producenta a 21. října 2014 byl Peter Sohn oficiálně jmenován novým režisérem. Děj filmu byl poté upraven a některé původní myšlenky naprosto odstraněny, jako ta, že dinosauři budou farmáři. Naopak byl přijat nový koncept, že příroda bude sama o sobě protivníkem hlavním postavám. (Patw)

• - Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny Arla, zejména pohyby jeho nohou, založili animátoři na pohybech slonů. (D.Moore)