Hodný dinosaurus

USA, 2015, 101 min

Peter Sohn

Meg LeFauve

Denise Ream

Rozhodně to není nejlepší pixarovka, ale jak jsem se na snímek díval, tak na mě šla dobrá nálada, i když ten den jinak nestála za nic. Je to hezké, je to místy až moc přímočaré a je jasné, co se stane, ty emoce se po vás prostě chtějí, ale už jen pro tu úchvatnou animaci tenhle film stojí minimálně za to, abyste mu dali šanci.(14.1.2016)

Konečne jednoduchý animák pre menších aj väčších. Pre mňa veľmi milé prekvapenie. Jednoduchý, ale postačujúci dej. Animácia celkom ušla. Veľa dobrých nápadov a vtípkov. Možno trocha prepísknutý rozpočet, ale u animákov štúdio predsa rado zariskuje. Je to skvelá oddychovka a zábava, ktorú si zrejme v blízkej dobe zopakujem. Za posledné roky je to jeden z tých lepších animákov. 75%(22.4.2016)

• Němi

Maximalne vycpely, kdysi genialni Pixar. Nejohranejsi klise pospojovane strojovou rezii. Navic poprve u Pixaru jsou postavy vymenitelne za cokoliv jineho a pribeh by se nemusel temer menit. Proc dinosauri? Mohli to byt vlci, brouci, auta, chodici stromy nebo treba aromalampy. Ze je za tim skakajici lampicka dava tusit jen uroven grafiky, jinak je to totalni becko, jake produkuje Francie nebo Nemecko na tucty.(29.12.2015)

Pixar si dává oddech. Krásná animace nepřebije slabý příběh, který, až na pár pro děti strašidelných momentů, nenabídne fakt nic nového. Film ale ubíhá velice svižně, takže stopáž se mi zdála ještě kratší, než je ve skutečnosti. Není tam ale ta přidaná hodnota, kterou Pixar vždy ve svých animácích má. Nápad, že asteroid mine Zemi, dinosauři nevyhynou a celá evoluce se bude vyvíjet jinak přímo vybízí k daleko odvážnějšímu projektu, vymýšlení různých kravinek, nových zvířecích druhů apod. To se mi zdálo hodně odfláknuté. Zbyl prostě jenom nádherně udělaný příběh o málo zajímavém putování nesourodé dvojice za svými blízkými.(24.3.2016)

Viděl jsem spoustu lepších animáků. Na můj vkus i tak trochu drasťák a celé je to takové odnikud nikam. Ke konci se ale přeci jen dostavila nějaká ta emoce, každopádně v rámci žánru opravdu jen lehký nadprůměr.(20.3.2016)