Všechny moje lásky

High Fidelity

Sex, dievčatá, čokoľvek

Romantický / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2000, 113 min

Nádherný film, ukazující, nakolik tragicky legrační jsou vlastně naše životy. K tomu ta opojná láska k muzice, charismatický John Cusack a fantasticky střelený Jack Black, prostě lahůdka. Film, který je mi velmi blízký... akorát mám menší strach, že čím budu starší, tím mi bude bližší, ale proč se vlastně toho obávat? K čemu jinému by mi byly všechny ty moje lásky:)(13.12.2005)

Jistým způsobem mám slabost pro Johna Cusacka a jeho skvělé herecké schopnosti. Ale na 5 hvězd to dle mého soudu nemělo hlavně proto, že více než malé množství pár scén z obchodu s gramodeskami mi velice připomnělo děj chvalně známého Empire Records a jelikož se to ani lety něják výrazně neliší tak se není čemu divit. Ale jinak bych celkově na filmu nezměnila nic prostě super oddechová věc.(10.2.2012)

Mužská verze Deníku Bridget Jonesové. Možná. Konečně jeden kvalitní maskuliní romantický film, jenž si odpouští všechny zaběhnuté mužské stereotypy. Rob je hrdinou z masa a kostí, jenž by klidně mohl být i vašim kamarádem. Trošku se v něm musí poznat každý muž. Výsledný dojem trošku kazí až přílišná strukturovanost děje, která působí až seriálově, než filmově. Ale ti kdož se s tím vyrovají dostanou opravdou příjemnou komedii, která se nevyhýbá i vážnější struně.(24.1.2007)

Velmi zdařilá knižní adaptace (ačkoliv předloha je pořád o třídu lepší) románu Nicka Hornbyho. Být stejný blázen do hudby jako hrdinové tohoto filmu, šel bych s hodnocením na maximum.(21.1.2007)

Neobvyklá a trochu pomalá romance, která zaujme netradičním pojetím, výbornými herci a skvělým soundtrackem. Rychlejší tempo a více humoru by filmu rozhodně prospělo ale určitě se jedná o naprůměrný snímek, který mezi většinou romantických komedií hrdě vyčnívá.(19.2.2010)

• - Práva na knihu "High Fidelity" Nicka Hornbyho byla zakoupena za půl milionu dollarů, pod podmínkou, že režisérem filmu bude Mike Newell. (D3VIL)

• - Ve flashbacku, kde Rob a Laura poslouchají Iana při sexu, čte Laura knihu Love Thy Neighbor ("Miluj tvého souseda"). (D3VIL)

• - Protože v Maďarsku neznal film Smrtelné zlo 2 téměř nikdo, diskutují Rob a Barry v maďarsky dabované verzi o Gaunerech. (D3VIL)