Všechny moje lásky

High Fidelity

Sex, dievčatá, čokoľvek

Romantický / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2000, 113 min

Hlavní hrdina je majitel obchodu s vinylovými poklady hudebního průmyslu. Doplňují ho dva prapodivní spolupracovníci, se kterými řeší všeliká úskalí života, hudby a vůbec. Příběh začíná, když mu jeho nynější přítelkyně oznámí, že se s ním rozchází. Všechny mé lásky je velice nápaditý film. Pronikáme do podvědomí hlavního hrdiny a jeho myšlenky a pocity vyřčené nahlas dodávají filmu na zábavnosti a atraktivitě. O to zábavnější je, když se začne probírat svou minulostí a v mysli si sestavuje žebříček pěti nejhorších rozchodů svého života. Skutečně jsem se bavil a myslím, že toto dílko si zaslouží i opakovanou pozornost. 75%(29.6.2016)

Predstavujem si, že celý film by na mňa zanechal plne iný a určite lepší dojem, ak by hlavnú rolu neobsadil John Cusack, no niekto menej prehrávajúci a afektovaný. Tento film má však dobrú chémiu, obsah a pasáže, čo stoja za to...atmosféra miestami ako z Allena...no celé to je o Cusackovi a dojem ktorý na mňa urobil mi našepkáva, že toto mu až tak nevyšlo a svoju rolu neustál.(3.3.2014)

No nevim, mě to vyprávění moc nechytilo, krom toho Cusack v hlavní roli se mi moc nelíbil a v zástupu těch jeho příběhů a vysvětlování sem se tu a tam trošku ztrácel, ale musí se nechat, že občas ten jeho suchej humnor byl docela dobrej, ale na dramatický scény na který se tenhle film tak snažil hrát to moc nebylo. nicméně muj oblíbenec Jack Black zase nezklamal a dokázal v těch prá minutách se vždycky objevil převálcovat hlavní postavy jako nic, no prostě starej dobrej Jack Black. Ale od filmu sem čekal víc.(1.9.2007)

Co bylo první? Hudba nebo zoufalství? A stejně tak bych se mohl ptát já - co bylo první, film nebo zoufalství? Vždyť Rob je jako většina z nás, kteří se utápí v nostalgii, kteří občas nervově vypění, kteří udělají nechtěnou chybu, kteří přemýšlí, co by udělali jinak a přemítají o důvodech rozchodů. Tenhle film je až po okraj naplněný životními pravdami a za to mu odpustím i těch několik přetáhnutých konverzací o hudbě. A i u zamyšlených melancholických komedií lze dostat nekontrolovatelný záchvat smíchu, stačí, když se objeví Tim Robbins. "Takže dohodnuto?"(21.1.2007)

Kam a zejména jak dál? To je otázka, která trápí řadu lidí stojících na rozcestí různého věku, pohlaví, postavení, víry, vzdělání.. K tomu všemu věčná diskuze o hudebním světě dvou podivínů a jednoho, no, hlavního hrdiny Roba (skvěle padnuvší John Cusack). Ten pomocí monologů rozjímá nad svým životem. Fabuluje nad "minulým" typickým způsobem ješitného chlapa, co na otázku odpovídá otázkou. Podobný kousek člověku občas rozlepí oči a nechá ho nahlédnout do minulosti, kdy se uvědomí, co kolikrát taky pěkně zpackal!! Moc příjemné, rafinovaně a pravdivě napsané, se skvělou hudbou, příjemně neokoukanou Iben Hjejle (z dánského Mifune) a.. Jackem Blackem!!(27.3.2007)

• - Protože v Maďarsku neznal film Smrtelné zlo 2 téměř nikdo, diskutují Rob a Barry v maďarsky dabované verzi o Gaunerech. (D3VIL)

• - John Cusack chtěl ve filmu původně místo Bruce Springsteena Boba Dylana. (HappyTez)

• - Práva na knihu "High Fidelity" Nicka Hornbyho byla zakoupena za půl milionu dollarů, pod podmínkou, že režisérem filmu bude Mike Newell. (D3VIL)