Modrá laguna

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1980, 101 min

Randal Kleiser

Předloha:

Henry De Vere Stacpoole (kniha)

Douglas Day Stewart

Randal Kleiser

Robert Gordon

Masky:

Irene Walls

Film, který představoval zásadní divácký zážitek mého dětství. Když jsem si ho nově pustil po letech znovu (ve velice zdařilém původním českém dabingu), zjistil jsem, že se mi to pořád strašně líbí, a že jsem tím filmem do značné míry okouzlen. A to především díky úchvatnému zjevu Brooke Shields, která dokonala přikovala moje oči k obrazovce. V tom filmu je prostě tak nádherná a roztomilá, že si ji nejde nezamilovat. Se svým hereckým protějškem zde působí dojmem Adama a Evy v ráji, a to doslova - lokace ostrova, na kterém se natáčelo, jsou tak překrásné, až to bere dech. Osobně jsem si ten film prostě maximálně užil a považuji ho za totální romantickou klasiku, která je zde - z nějakého mně neznámého důvodu - krutě nedoceněná.(9.1.2017)

• kingik

Kravina, která si nechce přiznat, že je kravinou. Romantické je to asi jak výlet s Babišem do Boubína, erotické je to jak tenisová dvouhra žen, kdy pořád čekáte, až se jedné z tenistek zvedne sukýnka a pod ní je proradný kus látky, dobrodružné je to jako čekat na poště, až na vás přijde řada. V globálu by se film dal označit za originální, ale až se na něj začnete dívat, nic vám nedá. Ve výsledku je to sterilní zážitek. Randal Kleiser měl svého času období, kdy točil divácky úspěšné filmy, tedy přesně dva. Po Pomádě přišel tenhle hit. Kleiser samozřejmě režírovat neuměl, Pomáda pro 4% publikum, Modrá laguna pro sexuálně frustrované. Ke všemu to má parametry televizního filmu, nad jehož mizernou technickou kvalitou jásat nebudete. Pěkný ostrov je nasnímán tím nejobyčejnějším možným způsobem, některé potenciálně neotřelé scény jsou pojaty příliš standardním televizním přístupem, což je ve výsledku kazí. Erotika zde funguje opačným způsobem, i když nechce být korektní, vzruší tak maximálně ženskou, co neměla sto let chlapa. Záchranou filmu je ústřední herecká dvojice, které to spolu ladí. Nevinně vyhlížející Brooke Shields dost možná probere k životu vaše zvadlé ptáky. Přece jen pobíhá spoře oděna po pláži dost dlouho na to, aby si vyloudila nějakého toho Spermoně. Christopher Atkins z její kundy vydoloval nějakou tu kapku, takže pokud jste příznivci kurážné erotiky soft rozměrů, neměl by tenhle film být pro vás takový problém. Pro mě byl. Byl slabě natočený a scenáristicky úplně primitivní. 20%(26.8.2015)

• Lima

Jeden bod dávám za záběr na pářící se želvy. To ostatní nestojí za řeč. :o))....Au, au! Nebijte mně, já jsem taky romantik, ale mám své meze.(8.5.2003)

• gouryella

Romanticka pohadka, ktera krome opravdu carokrasne prirody nema co nabidnout.(1.8.2002)

• Niktorius

Velepopulární kýčovitě romantická slátanina ve které ústřední duo vypadá i po letech na pustem ostrov jako by právě opustilo salón krásy...No a ten kluk navíc vypadal jako karikatura gaye...Jeslti by ten film nebyl zajímavější, kdyby se do sebe takhle trapně nezamilovali, ale naopak se nesnášeli...(28.9.2007)