A Fantastic Fear of Everything

Horor / Komedie

Velká Británie, 2012, 100 min

,,VRAŤTE SE NA MÍSTO ČINU A OPRAVTE ROZBITÉ DÍLY STROJE. OSVOBOĎTE SVOJE VNITŘNÍ JÁ. ZAČNĚTE NOVÝ ŽIVOT, OSVOBOZENÝ OD STRACHU ZE SMRTI….IRONIÍ JE, ŽE VŠICHNI MUSÍME CESTOVAT S HÁDESEM, NEŽ SE DOSTANEME K NEBI“..... /// Jack, žijící v iracionálním strachu ze sejmutí některým z vrahů, který sám vymyslel, šou Simona Pegga v příběhu napsaným osobou, kterou v útlým věku odložila matka (třeba do prádelny) a která se z toho (teď) - zvláštním způsobem snaží vyzpovídat (ufff!). Místy až hororová exhibice, všudypřítomnost anglickýho humoru a zvláštní příběh, kterej podle svý momentální paranoi ohodnotíte někde mezi jednou až 5ti hvězdami(…ó, jak jsi moudrý….). Absurdní svět tvořenej démonem mysli, mixlej Freudem a tím druhým týpkem + ….. (možný spoiler) – dávám 3*, páč čtyři mi ta svině sedící na monitoru zakázala! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy nastává ten správný čas, postavit se svýmu banánu. 2.) Potkal jsem Vietnamce s cizíma prstama (cože? V prádelně? A kurva….). 3.) Thx za titule ,,sa20sena“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(5.1.2013)

CITÁT - Bylo.....nebylo...ne zas tak dávno............ Krásné, temné a humorné úvodní titulky z červenou barvou na temném pozadí. Další věc, které jsem si všiml, je perfektní práce kameramana. On si prostě hraje a je to vidět. Vytváří zvláštní úhle pohledů a všemu tomu pomáhá i dobrý střih. CITÁT - Vrahové dnes nad svými vraždami nepřemýšlí.......... Příběh spisovatele, kterého pronásledují jeho vražedné postavy z jeho příběhů a navíc se přidá jedna zvláštní fóbie. Strach z praní v pračce. Scéna s nožem okolo 30 minuty je děsivá a hnusná - fuj. Při cestě Jacka do prádelny jsem brečel smíchy. Tohle polechtá bránici. CITÁT - Všechno je automatické.............Ve výčtu plusů musím také upozornit na velmi povedený a vtipný hudební doprovod. Film má dobrý námět, Peggovský humor ale je strašná škoda, že ve své poslední části strašně uvadá děj a trochu to i nudí. Konec byl totiž divný a vůbec mi neseděl. CITÁT - Technicky to není rock, ale Heavy Metal 80. let............Ale i tak, jako celek to funguje a já dávám 70% CITÁT - Dobře ozbrojený, dobře oblečený.............(10.5.2015)

• Dzeyna

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Ze začátku, to vypadalo zajímavě, ale následně jsem měla problém, aby tento snímek vůbec dokoukala. Musím, ale uznat, že myšlenka je hodně dobrá. Bohužel zpracování je špatné. Nicméně, párkrát jsem se zasmála.(28.12.2012)

Tenhle film rozhodne neni jen komedie, spis neco mezi cernou komedii a hororem, ale v prvni rade to je solidni uchylarna. Vetsinu casu film stoji na perfektne hrajicim, neustale vysilujicim Peggovi a po pul hodince filmu jsem si rikal, ze tu asi o nic jinyho nepujde, Pegg pobiha po byte, neustale se neceho boji a ne ze by to bylo spatny, ale precejen jsem si nedoved predstavit, jak by to mohlo vyplnit 90 minut filmu. Nastesti podobne na tom byli i tvurci a tak se za chvily rozjede druha dejova linie, pravdepodobne jeste uchylnejsi nez ta prvni. Celej film ma slusnou atmosferu, fajn vizualni stranku a skvele sladenej humor s hororvejma prvkama, nehlede na to, ze i ty slabsi momenty skvele zachrani Pegg. Takze za me spokojenost, obzvlast za druhou perfektni polovinu filmu.(3.3.2013)

Skejprovskej hrdina zažívá skejprovskej den v totálně skejprovským podání. Pozn. pisatele: pro maximální efekt je nutný znát Skejpra!(10.1.2013)