A Fantastic Fear of Everything

Horor / Komedie

Velká Británie, 2012, 100 min

Úprimne sa priznám, že do 62. minúty ( alebo tak nejak ) som sa nudil nahovado, pretože dívať sa na Simon Pegga ako pobehuje po kvartýre v slipoch mi ako mega prča neprišlo a navyše tie jungovsko-freudovské kecy ma neuveritľne ubíjali. Hlavou sa mi honili myšlienky ako, že SP zasa nemusí hrať v samých bombách a tak, no ale od scénky ''Mirror, signal, manoeuvre...'' až po záverečné titulky som sa fuckt išiel posrať od smiechu! Myslím ten taký úprimný smiech, kedy sa plieskate rukami do kolien a padáte z kresla... Pre mňa to bolo veľmi milé prekvapenie, pretože tento film mi ukázal svoje tromfy práve s blížiacim sa záverom oproti tým druhým, ktoré to rozpumpujú na začiatku a ku koncu už strácajú tempo a vy už len nervozne čumíte na hodinky na vašom zápästí. Chvalabohu!(24.11.2012)

Budem vyčnievať s davu, ale viacej sa mi pozdávala prvá-bizárna one man show polovica než práve druhá "hororovo"parodická. Takže ako celok: má to svoje klady a zápory.. Väčšina stopáže je inovačná, ale sú tu hluché miesta, ktoré naozaj nudia. Humor mi sedí, takže nadpriemerný priemer./////(pre zasvetených)- náražka na PSYCHO je naozaj k posratiu skvelá.:)(13.9.2013)

• bouncer

Dobrá hudba, několik (spíš pár) povedených scén a Simon Pegg film neudělá. Prostě ne. Na 25 minutovou povídku ideální materiál na celovečerák nuda, která za to nestojí.(12.2.2015)

• Dzeyna

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Ze začátku, to vypadalo zajímavě, ale následně jsem měla problém, aby tento snímek vůbec dokoukala. Musím, ale uznat, že myšlenka je hodně dobrá. Bohužel zpracování je špatné. Nicméně, párkrát jsem se zasmála.(28.12.2012)

• playboxguest

Hodně rozporuplný film, one man show Simona Pegga. Dokavaď běhá ve slípkách, zívám, nudím se a vůbec nevím, co si myslet, nic mě neosloví, snad jen sušení prádla, nebo vizuální stránka celého filmu, jakmile oblékne kabát a vyběhne do prádelny, nestačím se divit a sem tam se i pousměju. Pořád mi ale zůstává jen vizuálně zajímavá podivnost, jejíž hlavní hrdina je prostě paranoidní magor, kterého chcete spíš profackovat, než že byste se s ním smáli. 40%(27.12.2012)

• - První nízkonákladová britská produkce podpořená společností Pinewood Studios. (Hal_Moore)

• - Natáčelo se převážně ve studiu Shepperton a pár scén bylo natočeno v londýnských ulicích. (Terva)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sitges 2012. (Terva)