A Fantastic Fear of Everything

Horor / Komedie

Velká Británie, 2012, 100 min

Úprimne sa priznám, že do 62. minúty ( alebo tak nejak ) som sa nudil nahovado, pretože dívať sa na Simon Pegga ako pobehuje po kvartýre v slipoch mi ako mega prča neprišlo a navyše tie jungovsko-freudovské kecy ma neuveritľne ubíjali. Hlavou sa mi honili myšlienky ako, že SP zasa nemusí hrať v samých bombách a tak, no ale od scénky ''Mirror, signal, manoeuvre...'' až po záverečné titulky som sa fuckt išiel posrať od smiechu! Myslím ten taký úprimný smiech, kedy sa plieskate rukami do kolien a padáte z kresla... Pre mňa to bolo veľmi milé prekvapenie, pretože tento film mi ukázal svoje tromfy práve s blížiacim sa záverom oproti tým druhým, ktoré to rozpumpujú na začiatku a ku koncu už strácajú tempo a vy už len nervozne čumíte na hodinky na vašom zápästí. Chvalabohu!(24.11.2012)

CITÁT - Bylo.....nebylo...ne zas tak dávno............ Krásné, temné a humorné úvodní titulky z červenou barvou na temném pozadí. Další věc, které jsem si všiml, je perfektní práce kameramana. On si prostě hraje a je to vidět. Vytváří zvláštní úhle pohledů a všemu tomu pomáhá i dobrý střih. CITÁT - Vrahové dnes nad svými vraždami nepřemýšlí.......... Příběh spisovatele, kterého pronásledují jeho vražedné postavy z jeho příběhů a navíc se přidá jedna zvláštní fóbie. Strach z praní v pračce. Scéna s nožem okolo 30 minuty je děsivá a hnusná - fuj. Při cestě Jacka do prádelny jsem brečel smíchy. Tohle polechtá bránici. CITÁT - Všechno je automatické.............Ve výčtu plusů musím také upozornit na velmi povedený a vtipný hudební doprovod. Film má dobrý námět, Peggovský humor ale je strašná škoda, že ve své poslední části strašně uvadá děj a trochu to i nudí. Konec byl totiž divný a vůbec mi neseděl. CITÁT - Technicky to není rock, ale Heavy Metal 80. let............Ale i tak, jako celek to funguje a já dávám 70% CITÁT - Dobře ozbrojený, dobře oblečený.............(10.5.2015)

Skejprovskej hrdina zažívá skejprovskej den v totálně skejprovským podání. Pozn. pisatele: pro maximální efekt je nutný znát Skejpra!(10.1.2013)

Úvodní znělka jako by vypadla z filmu Tima Burtona, vizuálně je to okouzlující i dál, jen ten švihlý příběh...nakonec začne nudit a s ním pak celá tahle zvláštní nehumorná komedie...(23.5.2014)

• Dzeyna

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Ze začátku, to vypadalo zajímavě, ale následně jsem měla problém, aby tento snímek vůbec dokoukala. Musím, ale uznat, že myšlenka je hodně dobrá. Bohužel zpracování je špatné. Nicméně, párkrát jsem se zasmála.(28.12.2012)

• - Natáčelo se převážně ve studiu Shepperton a pár scén bylo natočeno v londýnských ulicích. (Terva)

• - První nízkonákladová britská produkce podpořená společností Pinewood Studios. (Hal_Moore)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sitges 2012. (Terva)