poster

Můj bratr Tom

 • Velká Británie

  My Brother Tom

 • Slovensko

  Môj brat Tom

Drama

Velká Británie, 2001, 109 min

Režie:

Dom Rotheroe

Kamera:

Robby Müller
(další profese)
 • Maemi
  *****

  Nesmírně silný film... Pevně se ve mně usadil a po celou dobu trvání mi zabraňoval dýchat... Jedná se o hodně netradiční milostný příběh, kdy se potkají dvě ztrápené duše a stanou je jedinou. Je v něm tolik emocí, které na člověka dolehnou... Úchvatný film.(30.10.2009)

 • bouncer
  ****

  Velice jednoduše natočený film, který rozhodně nestál mnoho peněz, přesto je velmi kvalitní. Působí na diváka především citovou složkou a kdo se nebojí u filmu projevit emoce, určitě si film Můj bratr Tom zamiluje.(10.6.2004)

 • lupuscanis
  *****

  TOM ROTHEROE, MŮJ BRATR TOM (2001) ________ Takový prolog: Včera, bylo kolem poledního, jsem potkal ženu a dítě. Bylo zavinuté k její hrudi. Seděla, střídavě bořila bradu a rty do jeho kapuce. Dítě mělo modré oči a mlčky na mě hledělo. Mrkalo? Zřejmě to stihlo pokaždé, když jsem mrknul já. Malý hypnotizér. Asi došly v okolí objekty hodné zájmu. Kouká na mě, a tváří se, že ví něco, co já ne. Má snad nějaké tajemství...? Já nevím. Možná to všechno vůbec nesouvisí. Ale, jak bych to mohl vědět...? Když jsem se zvedal k odchodu, v uších doznívala Atmosphere, slyšel jsem padat stříbrný déšť. _____ Kudy uniknout, když pod nohama hoří nebe? Prsty se zarývají pod povrch rozmoklé, rozbahněné země. Vlasy smáčené ve špinavé kaluži. Póry kůže mé i tvé, skrze ně ze sebe temného ven, na povrch našich propletených těl, skrze tvé oči do hlubin. Z bezedné strašlivé propasti zpátky do sebe - nahého, jiného. Tělo Páně požereme k večeři. Dvě lidská mláďata, jež opustila a zradila smečka, vlčími štěňaty, potomky Straby i Mauglího, řvoucími na lesy. Krvavé šrámy hojené vzájemným zvířecím rozdrásáním. Bolest, která se zrodila z krádeže pocitu bezpečí, utišíme závratí z volnosti, kterou cítí bestie, která se urvala ze řetězu - napůl už vlk a napůl ještě ztrápené dítě. Vymknutě šťastní, spolu, v hodině mezi dnem a nocí. Naše surové hry. Naše přátelství. Naše 'nečistá' krev. Naše jednotělo. _____ Nasnímáno v poklusu a na všech čtyřech, kamera se mazlí s trávou, topí v rybníce a otírá se o listí stromů. Film je to tak jednoduchý a krásný, až to zabolelo. Za jeho "objevení" dík dvěma citlivým duším, Lence a Karin. _____ Post Scriptum: Do lesů. Křik tvůj ptačí. Přivezla jsi 'tam-odsud' Slunce, barbarko...? ...........................(12.11.2009)

 • Magyar
  *****

  "Keep open, Fi. So I can see inside your head."(18.10.2009)

 • Omnibus
  *****

  Ty školní uniformy důvěrně znám. Za mých dvou let života v Anglii byly poblíž našeho domu hned tři školy. Možná jsem mohl potkat i Jessicu a Toma, jak hned po škole utíkají do lesa, ukrýt se před zlým a lhostejným světem. "Nebolí to, když nechceš!"... "Hodný les. Stromy, Tom a Fi... Dvojčenství“(22.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace