poster

Můj bratr Tom

 • Velká Británie

  My Brother Tom

 • Slovensko

  Môj brat Tom

Drama

Velká Británie, 2001, 109 min

Režie:

Dom Rotheroe

Kamera:

Robby Müller
(další profese)
 • Shit
  ***

  No nevim, působí to hodně nízkorozpočtově, je používaná jen jedna ruční kamera, postavy se snímaj strašně zblízka, oddaluje se to a přibližuje v jednom záběru, mě to docela vadilo, bylo to snímaný jak nějakej dokument, navíc ani příběh o dvou spřízněných duších mi moc neseděl nebo spíš mě nezaujal, bylo to až moc divný, i když v kontextu následnýho odhalování jejich životů nakonec vcelku pochopitelný, ale na druhou stranu, na to jak to vypadá celý lacině, tak herci jsou fakt skvělý.(29.7.2009)

 • misterz
  ****

  Vynikajúci nízkorozpočtový film, pričom v tomto prípade mi nevadila ani ručná kamerka. Snímok je plný osobnej drámy dvoch mladých ľudí, ktorí nájdu úľavu až keď splynú v jedno. Jedna duša, jedno telo, jeden sopeľ.... Po emotívnej stránke to pekne graduje, pričom záver je v tomto smere už hotový vodotrysk. Ale toho ježka nemuseli, to už bolo na mňa moc. 85/100(16.9.2015)

 • anniehall
  *****

  Unconditional love? Weird and pervert hallucination? A touch of intimacy and humanity? Don´t know what it was, but it was so fucking strong!(25.11.2009)

 • Eodeon
  *****

  Ten film je nádherný, ale nevěřím, že lidé jsou schopni v něm tu krásu nalézt. Je výborně natočený a především skvěle kamerově zpracovaný. Téma je to nejúžasnější, jaké si já umím představit - vtah dvou lidí, který se neúprosně vzdaluje atributům lidské civilizace. Ti dva chtěli být jen přátelé, ale city je přetavily v jedinou bytost.(24.1.2006)

 • Maemi
  *****

  Nesmírně silný film... Pevně se ve mně usadil a po celou dobu trvání mi zabraňoval dýchat... Jedná se o hodně netradiční milostný příběh, kdy se potkají dvě ztrápené duše a stanou je jedinou. Je v něm tolik emocí, které na člověka dolehnou, jen je přijmout... Úchvatný film po všech stránkách.(30.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace