Můj bratr Tom

Môj brat Tom

Velká Británie, 2001, 109 min

Dom Rotheroe

Robby Müller

Dokonalost. Netřeba víc slov.(2.1.2008)

• cheyene

Jsou filmy, které vám prostě nesednou a jejichž hlubší význam vás nijak neosloví. Jedna hvězdička je za herecké výkony a technické zpracování, ovšem jinak to pro mě opravdu nebylo to pravé ořechové. Nepopírám, že myšlenka snímku je silná, avšak na mě v tomto podání vskutku nezafungovala. Bohužel.(16.12.2013)

"Keep open, Fi. So I can see inside your head."(18.10.2009)

Vynikajúci nízkorozpočtový film, pričom v tomto prípade mi nevadila ani ručná kamerka. Snímok je plný osobnej drámy dvoch mladých ľudí, ktorí nájdu úľavu až keď splynú v jedno. Jedna duša, jedno telo, jeden sopeľ.... Po emotívnej stránke to pekne graduje, pričom záver je v tomto smere už hotový vodotrysk. Ale toho ježka nemuseli, to už bolo na mňa moc. 85/100(16.9.2015)

Ten film je nádherný, ale nevěřím, že lidé jsou schopni v něm tu krásu nalézt. Je výborně natočený a především skvěle kamerově zpracovaný. Téma je to nejúžasnější, jaké si já umím představit - vtah dvou lidí, který se neúprosně vzdaluje atributům lidské civilizace. Ti dva chtěli být jen přátelé, ale city je přetavily v jedinou bytost.(24.1.2006)