Můj bratr Tom

Môj brat Tom

Velká Británie, 2001, 109 min

Dom Rotheroe

Robby Müller

"Keep open, Fi. So I can see inside your head."(18.10.2009)

„Chtěla jsem, aby byl mým přítelem, ale stali jsme se jeden druhým…“ Tohle bolelo od začátku do konce.(31.1.2016)

Nothing hurts if you don't let it.(22.7.2010)

Vynikajúci nízkorozpočtový film, pričom v tomto prípade mi nevadila ani ručná kamerka. Snímok je plný osobnej drámy dvoch mladých ľudí, ktorí nájdu úľavu až keď splynú v jedno. Jedna duša, jedno telo, jeden sopeľ.... Po emotívnej stránke to pekne graduje, pričom záver je v tomto smere už hotový vodotrysk. Ale toho ježka nemuseli, to už bolo na mňa moc. 85/100(16.9.2015)

Veľmi emotívny a moc pekný nízkorozpočtový indie film o vzťahu dvoch outsiderov (chlapec a dievča), ktorí z ich boľavých reálnych svetov utiekajú do "svojho" lesa a oddávajú sa v ňom oslobodzujúco bláznivým úletom. Ich vzťah napriek silnému priateľskému putu nikdy neprerastie v sex. Maximálne ľudská a otvorená, ale tiež extrémne depresívna a smutná dráma, ktorá vás - podobne ako napríklad Trierova DANCER IN THE DARK - nielen 'osloví', ale dolova 'citovo roztrhá'. Natočené na digitálnu, autenticky roztrasenú kameru.(3.9.2002)