Můj bratr Tom

Môj brat Tom

Velká Británie, 2001, 109 min

Dom Rotheroe

Robby Müller

Ten film je nádherný, ale nevěřím, že lidé jsou schopni v něm tu krásu nalézt. Je výborně natočený a především skvěle kamerově zpracovaný. Téma je to nejúžasnější, jaké si já umím představit - vtah dvou lidí, který se neúprosně vzdaluje atributům lidské civilizace. Ti dva chtěli být jen přátelé, ale city je přetavily v jedinou bytost.(24.1.2006)

Velice jednoduše natočený film, který rozhodně nestál mnoho peněz, přesto je velmi kvalitní. Působí na diváka především citovou složkou a kdo se nebojí u filmu projevit emoce, určitě si film Můj bratr Tom zamiluje.(10.6.2004)

Chtěl bych toho napsat tolik, ale nic pořádného mě nenapadá. Jen, že jsem právě viděl nádherný, úžasný a smutný film zároveň. Možná časem něco dopíšu nebo celý koment předělám, ale dnes ne. Dnes nemám tu správnou náladu a kdo ví, zda li jí vůbec někdy budu mít. Na tenhle film si už určitě nikdy netroufnu, to vím zcela jistě.(17.7.2015)

Tom a Fi. Jessica a David. Dve stratené duše ... fantastická vec!(18.11.2014)

Unconditional love? Weird and pervert hallucination? A touch of intimacy and humanity? Don´t know what it was, but it was so fucking strong!(25.11.2009)