Mladí muži za pultem

Komedie

USA, 1994, 92 min

David Klein

Kevin Smith

Totální odstřel realitou všedních životů a jejich dní, respektive jedním z jejich dní. Jedná se o talky komedii, která ale není zas až tak minimalistická, přičemž absolutní premisou jsou vybroušené dialogy charakterních postav. Nejkrásnější na tom všem je Smithův smysl pro balanc mezi realistickým důvtipem a hulvátskou pubertální sprostotou. Pak už jen záleží na vašem poháru hulvátsví, jehož kapacita určí míru pobavení se. Bonusem budiž anime scénka s mrtvolou, které přesně dokazuje zmíněný Smithův smysl pro to, kam až jakým způsobem zajít. Kurva nářez, doporučuju!(18.6.2015)

Tenhle film jsem chtěl vidět už dávno, ale pořád mi tak nějak podivně unikal, takže jsem ho poprvé viděl až v roce 2009. Čekal jsem, že tohle by se mi snad mohlo líbit a moje očekávání se potvrdilo. Opravdu jsem se skvěle pobavil. Je tam sice pár scének z toho slabšího soudku, ale většinou jsem se musel těm dvěma magorům pořád smát. A kdo někdy pracoval v přímym kontaktu se zákazníkama, tak se v jejich hodnocení určitě shodne. To když pracujete třeba ve firmě, kde je pult a obrovskej nápis "VÝDEJ ZBOŽÍ" a o kus dál jsou plechový dveře a je tam "VCHOD PRO ZAMĚSTNANCE", tak se budete divit, kolik se najde debilů, který vám na ty plechový dveře začnou mlátit a pak se vás zeptaj, jestli tohle je výdej zboží. No objektivně by to bylo asi spíš za 4 hvězdy, ale tohle téma je mi takový blízký (I když teda přimo prodavače jsem naštěstí nikdy nedělal. Asi bych dopad jako Randal).(13.2.2009)

Nasmial som sa, ale že by som to mal považovať za kultový snímok sa vonkoncom povedať nedá. Treba poznať americkú mentalitu a hlavne dobre 'Star Wars' aby som niektorým jokeom pochopil. Trochu som nepochopil názvy jednotlivých minipríbehov počas filmu. Ale inak na niektoré hlášky nezabudnem a ČB kamera filmu určite pomohla. 70%.(22.8.2006)

Za ten smích, za ty neuvěřitelné dialogy, za ty skvělé mužské týpky (ženy mě v tomhle filmu moc neoslovily) a za to, že pod drsnou slupkou se skrývají citlivé duše *.(22.3.2007)

Neuvěřitelně levný autorský film, kdy Kevin Smith využil svých zkušeností z práce v obchůdku, kde působil a napsal scénář založený na drsném humoru a bizarních figurkách městských flákačů, pouličních dealerů a ztroskotanců všeho druhu. Děj není podstatný, důležité jsou dialogy prošpikované slangem, vulgarismy a neuvěřitelnou kadencí nejrůznějších hlášek a většinou dobře fungujících vtípků. Smith se díky tomuhle kousku stal uznávanou ikonou americké nezávislé scény a mohl si dovolit rozjet výrobu pohoršujících, neuctivých a v lecčems provokativních filmů ve velkém stylu. Clerks určitě nejsou dokonalým filmem, technická kvalita je nevalná, ale snímek má v sobě tolik energie, odvahy a nekonformnosti, že bych mu odpustil mnohem víc. Celkový dojem 95 %.(15.6.2006)

• - Tvůrci v závěrečných titulcích děkují také Jimu Jarmuschovi. (Gerron)

• - Slovo fuck a jeho odvozeniny zazní 91krát. (HellFire)

• - Většina rozpočtu byla poskytnuta rodinou a přáteli. Kevin Smith také kvůli filmu prodal velkou část své komiksové sbírky, později se mu podařilo většinu odkoupit zpět. (hot_spot)