poster

Mladí muži za pultem

 • Česko

  Podvodníci z New Jersey

 • USA

  Clerks

Komedie

USA, 1994, 92 min

Režie:

Kevin Smith

Scénář:

Kevin Smith

Kamera:

David Klein

Střih:

Kevin Smith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  **

  Jakýpak geniální scénárista? Pouhý sitcomový destilátor. Nebo snad někdo považuje smrsknutí toho, co vídáme v těch nekonečných seriálech do 90 minut za veskrze originální tvůrčí počin? Či snad je to dosazení asociálních flákačů na posty hlavních hrdinů a drzejší humor? Na poli celovečerního filmu možná relativní nóvum, ale v podstatě už dávno okoukaná šmíra.(20.12.2010)

 • Nathalie
  ****

  Just Because They Serve You... Doesn't Mean They Like You. Černobílá dekadentní poetika a pestrobarevný humor...(6.7.2007)

 • Pumiiix
  ****

  Kevin Smith a jeho hodně povedený debut. Originální humor, dva smolaři a jejich sexuální hláškování, jeden den v práci navíc a tolik problému. Opět skvělý a nejvíce vtipní Jay a Silent Bob, dostávám se k filmům od Kevina postupně ;-) první jsem viděl Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder, potom Dogmu, Clerks 2, Flákači a teďka až první film Clerks.… Nejvíc mě pobavili Flákači, ale v době kdy byl tento film uveden musel být zážitek trochu jiný, než když už víte co čekat a máte velké ambice, taky rozpočet byl takřka zanedbatelný…určitě dobrá potrhlá zábava, můžu jenom doporučit…8+/10*(8.4.2008)

 • genetique
  ***

  Nasmial som sa, ale že by som to mal považovať za kultový snímok sa vonkoncom povedať nedá. Treba poznať americkú mentalitu a hlavne dobre 'Star Wars' aby som niektorým jokeom pochopil. Trochu som nepochopil názvy jednotlivých minipríbehov počas filmu. Ale inak na niektoré hlášky nezabudnem a ČB kamera filmu určite pomohla. 70%.(22.8.2006)

 • Matty
  ****

  Dante Hicks pracuje jako prodavač v jedné malé samoobsluze. Nedá se říct, že by ho tato práce nějak vnitřně naplňovala, vlastně jí nenávidí. Nenávidí ji obzvlášť v ty dny, kdy mu znemožní zahrát si s kámoši in-line hokej. Zdá se, že tohle bude jeden z těch dnů. Ale možná taky ne, možná si dnes hokej přeci jen zahraje, možná si urovná vztahy se svou bejvalkou, zúčastní se pohřbu, stane se terčem zfanatizovaných kuřáků a zaručeně bude vést hromadu duchaplných dialogů s Randalem – týpkem ze sousedící videopůjčovny a svým nejlepším kámošem. Kevin Smith je kultovním režisérem. Pochopitelně se jim nestal okamžitě – černobílé komedie s ultranízkým rozpočtem si hledají fanoušky jen pozvolna. V Mladých mužích za pultem není žádná akce, žádný dramatický oblouk směřující odněkud někam – parta flákačů jenom mluví a mluví a mluví. Avšak často pronášejí věty natolik vulgární a přitom natolik sofistikované, že i ten největší suchar musí vyloudit alespoň mikroúsměv. Kde na podobné perly Smith chodí? Jak vůbec může někoho napadnout napsat otevřený dialog o chlápkovi, který si zlomil krk ve snaze o orální sebeuspokojení? Celý film kmitá kdesi mezi „tvrdou realitou špinavých amerických ulic a lidí jimi poznamenanými“ a dokonale nevážnou komiksovou nadsázkou, nicméně vše je obestřeno tak hustým oparem (asi marihuanovým), že vám ani nepřijde zvláštní, když si Randal ke zhlédnutí přinese hermafroditní porno. Mladí muži za pultem jsou dílem kultovním a popkulturním, kapku bizarním a rozhodně ďábelsky zábavným. 85% Zajímavé komentáře: kleopatra, Renton, mm13(20.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace