Mladí muži za pultem

Komedie

USA, 1994, 92 min

David Klein

Kevin Smith

Je to černobílé, rozdělené na kapitoly, plné keců o sexu, filmech, smyslu života a upřímné nenávisti k zákazníkům - co to je? Samozřejmě nezávislý film, který spíše než salvy smíchu nabízí časté pousmání a občasnou nezapomenutelnou dokonalost v podobě kampaně žvýkačkového antitabákového agenta: „Jistěže musíte umřít, ale proč za to máte platit?" či Danteho povzdechu: „Moje ex-milá zcvokla, když udělala exlýho dědka a moje nová milá udělala 36 ptáků."(5.7.2012)

• Subjektiv

Jakýpak geniální scénárista? Pouhý sitcomový destilátor. Nebo snad někdo považuje smrsknutí toho, co vídáme v těch nekonečných seriálech do 90 minut za veskrze originální tvůrčí počin? Či snad je to dosazení asociálních flákačů na posty hlavních hrdinů a drzejší humor? Na poli celovečerního filmu možná relativní nóvum, ale v podstatě už dávno okoukaná šmíra.(20.12.2010)

Utahané pasáže bez náboje versus geniální scény nevyčíslitelné filmové hodnoty - tudíž bych dala zlatý střed, avšak ta podivná originální atmosféra mě nutí neustále pochybovat. No každopádně, černobílá je rozhodně plus a Jay s Bobem a jejich první úder prostě stojí za to.(15.4.2007)

Jinak chutná v sedmnácti, jinak chutná v devětadvaceti. Tu anymovanou scénu dodanou do final cut verze bych fakt zakázal. 70%(10.12.2014)

Můžu si za to v podstatě sám, když jsem tenhle komediální milník neviděl co nejdříve již před léty. Dvacet let tomu totiž - po zhlédnutí podobných kousků z žánrové škatulky - dnes nijak zvlášť nepřidává a některými scénkami jsem se horko těžko prokousával. Tímhle se prostě musí začínat, ne do toho vyrůst, damn it!(2.11.2014)