poster

Mladí muži za pultem

 • Česko

  Podvodníci z New Jersey

 • USA

  Clerks

Komedie

USA, 1994, 92 min

Režie:

Kevin Smith

Scénář:

Kevin Smith

Kamera:

David Klein

Střih:

Kevin Smith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Docela povedená a nenáročná devadesátiminutovka, která člověku prošumí hlavou a může na ni hned po zkouknutí zapomenout. Nebo nemusí a v tom případě mu časem dojde, že zas tak nenáročná a bezduchá nebyla (můj případ). Tak i tak pěkné čtyři hvězdy.(10.4.2009)

 • Superpero
  *****

  Debut Kevina Smithe je opravdu k sežrání. Scénář jako vždy na jedničku se opět neobejde bez klasických narážek na Star Wars (to vážně miluju). Skvělé příhody a týpci co choděj do obchodu (asi bych se zbláznil). Dobrá hudba ("Chewbacca what a wookie") a hlavně super herecké výkony obvyklých Smithových herců (i když Affleck a Lee tu nejsou). No a samozřejmě Jay a Tichej Bob.(13.5.2005)

 • juta
  *****

  "Cejtím tady krém na boty." Měl to být den volna, místo toho musel jít Dante do nudné práce a tehdy ještě vůbec nečekal, co ho za jediný den potká. Dostal mě Bobův taneček :D Černobílý debutový snímek Kevina Smithe, kterým si odstartoval svoji velkou kariéru.(10.7.2012)

 • Isherwood
  ***

  Převrácená rakev s bývalou přítelkyní či historka o zlomeném krku při autoorálním sexu jsou sice ve Smithově podání opravdu zábavné, jenže zvláště v první půli dialogy hrdinů trpí syndromem samoúčelnosti bez kapky vtipu či dějového posunu. Chtělo by to více přitlačit na pilu v suchém humoru (což později Smith dokázal, že umí naprosto geniálně) a nebo ta životní moudra nechat vyplouvat na povrch s nižší kadencí a přirozenějším způsobem, než je šroubovat do epizodních scének s návštěvníky obchodu. Zábavnost se tomu upřít nedá, ale svoji virtuozitu Smith dokázal až později.(12.11.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Kevin Smith .. Zatím přípravné hodnocení, protože do kompletace klasické pentalogie plus nejnovějších Clerks 2 mi chybí dohromady tři filmy. První Clerks. je geniálně jednoduchá kombinace levné až průměrné filmařiny a brilantního scénáře, který je přeplněný vypointovaným humorem a neobyčejnou dávkou pravdivých dialogů. Postavy jsou velmi životné, jejich existenční předobraz je lehce uvěřitelný a sám nemám problém najít s některými paralely mezi svými přáteli. Film, fet, zevlování, loosersky nudná práce a každodenní stereotyp nepěchovaný do jednoho dne blbce pod taktovkou Kevin Smith. Velmi chutné! ,,Všichni Jedi jsou stádo volů.."(1.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace