poster

Mladí muži za pultem

 • Česko

  Podvodníci z New Jersey

 • USA

  Clerks

 • Velká Británie

  Clerks

Komedie

USA, 1994, 92 min

Režie:

Kevin Smith

Scénář:

Kevin Smith

Kamera:

David Klein

Střih:

Kevin Smith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  *****

  Totální odstřel realitou všedních životů a jejich dní, respektive jedním z jejich dní. Jedná se o talky komedii, která ale není zas až tak minimalistická, přičemž absolutní premisou jsou vybroušené dialogy charakterních postav. Nejkrásnější na tom všem je Smithův smysl pro balanc mezi realistickým důvtipem a hulvátskou pubertální sprostotou. Pak už jen záleží na vašem poháru hulvátsví, jehož kapacita určí míru pobavení se. Bonusem budiž anime scénka s mrtvolou, které přesně dokazuje zmíněný Smithův smysl pro to, kam až jakým způsobem zajít. Kurva nářez, doporučuju!(18.6.2015)

 • dobytek
  *****

  Tenhle film jsem chtěl vidět už dávno, ale pořád mi tak nějak podivně unikal, takže jsem ho poprvé viděl až v roce 2009. Čekal jsem, že tohle by se mi snad mohlo líbit a moje očekávání se potvrdilo. Opravdu jsem se skvěle pobavil. Je tam sice pár scének z toho slabšího soudku, ale většinou jsem se musel těm dvěma magorům pořád smát. A kdo někdy pracoval v přímym kontaktu se zákazníkama, tak se v jejich hodnocení určitě shodne. To když pracujete třeba ve firmě, kde je pult a obrovskej nápis "VÝDEJ ZBOŽÍ" a o kus dál jsou plechový dveře a je tam "VCHOD PRO ZAMĚSTNANCE", tak se budete divit, kolik se najde debilů, který vám na ty plechový dveře začnou mlátit a pak se vás zeptaj, jestli tohle je výdej zboží. No objektivně by to bylo asi spíš za 4 hvězdy, ale tohle téma je mi takový blízký (I když teda přimo prodavače jsem naštěstí nikdy nedělal. Asi bych dopad jako Randal).(13.2.2009)

 • genetique
  ***

  Nasmial som sa, ale že by som to mal považovať za kultový snímok sa vonkoncom povedať nedá. Treba poznať americkú mentalitu a hlavne dobre 'Star Wars' aby som niektorým jokeom pochopil. Trochu som nepochopil názvy jednotlivých minipríbehov počas filmu. Ale inak na niektoré hlášky nezabudnem a ČB kamera filmu určite pomohla. 70%.(22.8.2006)

 • Jossie
  *****

  Za ten smích, za ty neuvěřitelné dialogy, za ty skvělé mužské týpky (ženy mě v tomhle filmu moc neoslovily) a za to, že pod drsnou slupkou se skrývají citlivé duše *.(22.3.2007)

 • gudaulin
  *****

  Neuvěřitelně levný autorský film, kdy Kevin Smith využil svých zkušeností z práce v obchůdku, kde působil a napsal scénář založený na drsném humoru a bizarních figurkách městských flákačů, pouličních dealerů a ztroskotanců všeho druhu. Děj není podstatný, důležité jsou dialogy prošpikované slangem, vulgarismy a neuvěřitelnou kadencí nejrůznějších hlášek a většinou dobře fungujících vtípků. Smith se díky tomuhle kousku stal uznávanou ikonou americké nezávislé scény a mohl si dovolit rozjet výrobu pohoršujících, neuctivých a v lecčems provokativních filmů ve velkém stylu. Clerks určitě nejsou dokonalým filmem, technická kvalita je nevalná, ale snímek má v sobě tolik energie, odvahy a nekonformnosti, že bych mu odpustil mnohem víc. Celkový dojem 95 %.(15.6.2006)

 • - Tvůrci v závěrečných titulcích děkují také Jimu Jarmuschovi. (Gerron)

 • - Slovo fuck a jeho odvozeniny zazní 91krát. (HellFire)

 • - Většina rozpočtu byla poskytnuta rodinou a přáteli. Kevin Smith také kvůli filmu prodal velkou část své komiksové sbírky, později se mu podařilo většinu odkoupit zpět. (hot_spot)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace