Mladí muži za pultem

Komedie

USA, 1994, 92 min

David Klein

Kevin Smith

Jinak chutná v sedmnácti, jinak chutná v devětadvaceti. Tu anymovanou scénu dodanou do final cut verze bych fakt zakázal. 70%(10.12.2014)

Tak tady se dá fakt mluvit o dokonalým scénáři. Nejenže utáhne celej film aniž by byla nějaká nudná chvilka, ba nopak je to neustále děsně vtipný, ale ještě má v sobe nespočet geniálních hlášek a několik skoro kultovních scén. Tohle je debut jak se patří a krom toho tady světlo světa poprvé spatřila dvojice Jay a mlčenlivej Bob, bez kterých by se kinematografie prostě neobešla(31.10.2007)

• Pethushka

Už několikrát jsem nepochopila, proč diváci milují film, který neumí být vtipný a tak se musí plácat až na samém dnu. Tady to ale nechápu vůbec! Za pult postavili pár ocasů s mastnýma vlasama. Poručili jim ať valej jednu ohranou kravinu za druhou a ať mluví sprostě. Když už nebylo kam, tak se začala trapně(opravdu trapně) o sexu..no a co? Kevin Smith je možná všechno..jen ne bůh.(28.3.2011)

Je to černobílé, rozdělené na kapitoly, plné keců o sexu, filmech, smyslu života a upřímné nenávisti k zákazníkům - co to je? Samozřejmě nezávislý film, který spíše než salvy smíchu nabízí časté pousmání a občasnou nezapomenutelnou dokonalost v podobě kampaně žvýkačkového antitabákového agenta: „Jistěže musíte umřít, ale proč za to máte platit?" či Danteho povzdechu: „Moje ex-milá zcvokla, když udělala exlýho dědka a moje nová milá udělala 36 ptáků."(5.7.2012)

Tak. Konečně vím, co je to "dělat sněhuláka." A to jsem tady dneska vůbec neměl bejt.(4.6.2007)