Mladí muži za pultem

Komedie

USA, 1994, 92 min

David Klein

Kevin Smith

Geniální komedie, díky níž se zjevil neméně geniální scénárista a režisér Kevin Smith. Ve svém černobílém nezávislém debutu názorně ukázal jak má vypadat komedie o mladých lidech pro mladé lidi. Svého hrdinu Danteho, flákače z Quick Stopu, nechává překonávat během jednoho dne za pultem mnoho prekérních, k zbláznění vtipných situací. Takhle vypilovaný scénář se jen tak nevidí - každá scénka má brilantní pointu, těžko lze najít nějakou "vatu", protože z úst Smithových hrdinů lítá jedna kultovní hláška za druhou. Zkrátka naprosto dokonalý snímek. Rozsvítil hvězdu Kevina Smithe a ukázal světu Jaye a Tichýho Boba. Dva největší machry v celým Hollywoodu. Soukromý milník v kinematografii.(12.6.2002)

Jinak chutná v sedmnácti, jinak chutná v devětadvaceti. Tu anymovanou scénu dodanou do final cut verze bych fakt zakázal. 70%(10.12.2014)

Přimo jako blesk z čistého nebe do mě udeřil Kevin Smith s jeho nízkorozpočtovým debutem o mladých mužích za pultem a okamžitě se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmových tvůrců. Kevin Smith dokázal napsat scénář, který se dá bez nadsázky označit jako geniální, ať už díky kultovním a bezchybným postavám, nebo odvážnému, perverznímu, a zároveň překvapivě inteligentnímu humoru. Clerks totiž není jen perverzní komedie pro mladé, skrývá nevídanou hloubku a několik pravdivých myšlenek o životě... 10/10(17.7.2008)

• Morien

(1001) Tak nějak zjišťuju, že mi humor Kevina Smithe nic neříká.(3.7.2010)

Tenhle film není potřeba nějak představovat a ani okolo něj psát příliš slov .. on je totiž potřeba vidět a jen tiše dát 5 hvězd a v duchu se klanět ..(21.2.2007)

• - Kevin Smith film točil v obchodě, ve kterém tehdy sám pracoval. Roleta byla po celý film zatažená kvůli tomu, že směl natáčet jen mimo otevírací dobu. (hot_spot)

• - Slovo fuck a jeho odvozeniny zazní 91krát. (HellFire)

• - Jason Reitman řekl, že díky Clerks začal s režií filmů. (HellFire)