poster

Mladí muži za pultem

 • Česko

  Podvodníci z New Jersey

 • USA

  Clerks

Komedie

USA, 1994, 92 min

Režie:

Kevin Smith

Scénář:

Kevin Smith

Kamera:

David Klein

Střih:

Kevin Smith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Je to černobílé, rozdělené na kapitoly, plné keců o sexu, filmech, smyslu života a upřímné nenávisti k zákazníkům - co to je? Samozřejmě nezávislý film, který spíše než salvy smíchu nabízí časté pousmání a občasnou nezapomenutelnou dokonalost v podobě kampaně žvýkačkového antitabákového agenta: „Jistěže musíte umřít, ale proč za to máte platit?" či Danteho povzdechu: „Moje ex-milá zcvokla, když udělala exlýho dědka a moje nová milá udělala 36 ptáků."(5.7.2012)

 • Subjektiv
  **

  Jakýpak geniální scénárista? Pouhý sitcomový destilátor. Nebo snad někdo považuje smrsknutí toho, co vídáme v těch nekonečných seriálech do 90 minut za veskrze originální tvůrčí počin? Či snad je to dosazení asociálních flákačů na posty hlavních hrdinů a drzejší humor? Na poli celovečerního filmu možná relativní nóvum, ale v podstatě už dávno okoukaná šmíra.(20.12.2010)

 • hirnlego
  ****

  Utahané pasáže bez náboje versus geniální scény nevyčíslitelné filmové hodnoty - tudíž bych dala zlatý střed, avšak ta podivná originální atmosféra mě nutí neustále pochybovat. No každopádně, černobílá je rozhodně plus a Jay s Bobem a jejich první úder prostě stojí za to.(15.4.2007)

 • movie
  ***

  Jinak chutná v sedmnácti, jinak chutná v devětadvaceti. Tu anymovanou scénu dodanou do final cut verze bych fakt zakázal. 70%(10.12.2014)

 • Davies182
  ***

  Můžu si za to v podstatě sám, když jsem tenhle komediální milník neviděl co nejdříve již před léty. Dvacet let tomu totiž - po zhlédnutí podobných kousků z žánrové škatulky - dnes nijak zvlášť nepřidává a některými scénkami jsem se horko těžko prokousával. Tímhle se prostě musí začínat, ne do toho vyrůst, damn it!(2.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace